Şimdi Ara

TP Link wn822n Wifi Antenlerini Değiştirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, tl822n wifi adaptörümün antenleri kırıldı, bende söküp kartın bağlantı noktalarına yeni tel lehimletip radyo antenleri taktım, ama iş görmüyor eskisi gibi. Tesadüfen 2 adet arkadaşımdan eski çalışmayan wifi antenlerini takmaya karar verdim. Lehimlettiğim telin ucuna değdirdim ama sinyal almıyor. Ama wifi var ondan eminim. Bağlama ile ilgili şeyleri mi farklı bilmiyorum, elektronik ile çok bilgim yok.

antenler şunlar birbirinden farklı yalnız;
    wifi adaptörü ise kasadan sökülmüş halde ;

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Antenlerin soketleri yokmu önceki antenler nasıl bağlıydı modeme? Benimki kırılmıştı bende koaksiyel kablo ile yapmistim ve gayet guzel çalıştı bir süre götürmüştü beni. Anten olamsada çok yakından wifi çekmesi gerekiyor çekiyormu ? O kablolarıda koaksiyel kablo ile yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaOtzi

Antenlerin soketleri yokmu önceki antenler nasıl bağlıydı modeme? Benimki kırılmıştı bende koaksiyel kablo ile yapmistim ve gayet guzel çalıştı bir süre götürmüştü beni. Anten olamsada çok yakından wifi çekmesi gerekiyor çekiyormu ? O kablolarıda koaksiyel kablo ile yapabilirsin.

hocam nasıl bağlıydı bilmiyorum ama bi kaç anlatım okumuştum onlarda da konektör vs lazımmış... Teşekkür ederim koax kabloyu denerim bi

• yani o elektronik edevatları soruyom nasıl yapmalıyım diye???

• DECRYPTER kullanıcısına yanıt
    O antenlerin bağlantı kısımları deliktir. birde modemde takılacak yerde kısa bir pin oluyor o pin o deliğe giriyor antenle bağlanıyor nereye değdirdiğine bağlı çalışmaması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaOtzi

O antenlerin bağlantı kısımları deliktir. birde modemde takılacak yerde kısa bir pin oluyor o pin o deliğe giriyor antenle bağlanıyor nereye değdirdiğine bağlı çalışmaması.

Pine zaten değdiriyorum. Acaba şase bağlantısı da mı var?

• 50 ohm koaksiyel kablo kullanın, iki telle çok kayıp olur. Ayrıca çok büyük bir hata yapmışsınız. Şase ile anten çıkışını kısa devre yapmışsınız. Bu durumda anten güç kısımlarının yanmış olma ihtimali var. Kablolaru lehimlediğiniz yerde bir şase, bir de anten beslemesi var, siz onları birleştirip tek bağlantı yapmaya çalışmıssınız. Onların her biri ikili koaksiyel kablo soketi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucky16

50 ohm koaksiyel kablo kullanın, iki telle çok kayıp olur. Ayrıca çok büyük bir hata yapmışsınız. Şase ile anten çıkışını kısa devre yapmışsınız. Bu durumda anten güç kısımlarının yanmış olma ihtimali var. Kablolaru lehimlediğiniz yerde bir şase, bir de anten beslemesi var, siz onları birleştirip tek bağlantı yapmaya çalışmıssınız. Onların her biri ikili koaksiyel kablo soketi olacak.

merhaba, bende hayva olmadığı için lehimletmeyi.bir elektronikçide yaptırdım. Mümkünse dediğiniz yerleri aşağıdaki resimde işaretleyebilir misiniz, ne yapmam gerektiğine dair.

j7 yazan canlı ucu şuanki lehim olan yerede saşe bağlanacak şuanki durumda kısa devre orası anten görevi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

j7 yazan canlı ucu şuanki lehim olan yerede saşe bağlanacak şuanki durumda kısa devre orası anten görevi yok.

yani sağ sol başı 2 tane 50ohmluk koax kullanılarak j7 olan kablo antenin deliğine, lehimden çıkan kablo ise şaseye temas edicek, anlamış mıyım?

çift anten bağlı ise 2 ayrı kablo bağlanacak tek ise birini bağla diğerinde kısa devreyi kaldır..
  • quote:

çift anten bağlı ise 2 ayrı kablo bağlanacak tek ise birini bağla diğerinde kısa devreyi kaldır..

evet çift anten bağlanılcak yani dediğim gibi?

• quote:

Orijinalden alıntı: DECRYPTER

quote:

evet çift anten bağlanılcak yani dediğim gibi?

2şerden 4 kablo ucu lehimlenmiş olacak.
  • Topraklar koaksiyel kablonun dış iletken sargısına, beslemeler iç tele bağlansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucky16 -- 23 Ocak 2017; 17:12:59 >
  • quote:

Topraklar koaksiyel kablonun dış iletken sargısına, beslemeler iç tele bağlansın.

çok sordum mazur görün lütfen... yani topraklar koax ın dışına bağlanınca o şasiye bağlanıcak, besleme dediğinizde antenlerin deliğine?

• Rica ederim, evet dediğiniz gibi bağlanacak.
  • quote:

Rica ederim, evet dediğiniz gibi bağlanacak.

çok teşekkürler

• Hocam merhaba, aslında ben aşağıda linkini verdiğim şeyi yapmaya çalışıyorum. Kart aynı benimkinden zaten. Yarın malzemeleri almadan önce bir kaç bir şey daha sorayım dedim.

Tam olarak arkadaş hangi malzemeleri kullanıyor 2 pringless kutusu dışında, ne tür bir kablo var, konnektör bağlıyor mu?

Koaksiyel kablosunu nasıl bağlıyor, nerlere gibi...

https://youtu.be/51OgiZw0Zjc

• anladığım kadarıyla bağlantıları sizin dediğiniz gibi yapmış. Şasiler toprak dediğiniz yerlere bağlanıyor anten gücü ise j9 ve j7 yerlerinden. Aslında anten olan pringlesların içindeki dikine koaxlar, pringles kutuları toplayıcı görevi görüyor. Sormak istediğim, ne tip bir koax kablosu kullanıyor bu?

rg316
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.