Şimdi Ara

Elime perhidrol değdi yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
14.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar baskı devre hazırlarken elime perhidrol değdi

bembeyaz oldu yardım edin

• eczaneye git.
  • Geçmiş olsun...

Elinizi bol bol suyla yıkayın ve içeriğinde alkol olan hiç bir maddeyi değdirmeyin (özellikle de kolonyaya). Yoksa canınız çok yanar. O beyazlık geçicidir, bir süre sonra kaybolacaktır. Ancak derinizde küçük de olsa bir tahribat yapmıştır. Bu yüzden bir sağlık kabinine ya da sağlık ocağına başvurmanızda fayda var.
  • Baskı devre yaparken mutlaka eldiven ve ağızlık(herneyse ağıza takılan zararlı maddeler gelmesin diye)
    kullanmalısınız.En azından elinize bir poşet geçirin.
    Perhidrol yani %35'lik hidrojen peroksit güçlü bir ağartıcıdır ve dezenfektandır.
    %8'likten fazla çözeltisi deriyi tahriş eder.
    http://www.kimyadersi.com/bilesikler/hidrojen%20peroksit.htm

Baskı devre yaparken dikkatli olun.

Yoksa

• beyler biraz alakasız olucak ama perhidroll ve tuzruhu oranı ne olmalıdır??
  • 1/5 iyidir genelde. Ben de zamanında baskı devre yaparken parmaklarım ara sıra beyaz olurdu ben de niye olduğunu anlamazdım sonradan anladım ki elimi perhidrole sokuyormuşum. Ama bir şey olmuyordu, geçiyordu iki-üç güne.
  • elin kesileceek
  • kardeş benim elime perhidroluün tamamı döküldü acayip bir qacı hissettim.
    sonra elimi yıkadım ama bir baktım elim bembeyaz olmuş..
    yıkıyom yıkıyom kireç gibi.
    1 gün sonra geçti.
  • ben de baskı devre çıkarırken 1-2 defa elime peridrol dökmüştüm elimde acıma falan olmadı ama çok kaşındırıyo namussuz o yüzden eldiven kullanıyom gerçi eldivenide eritiyo ya neyse

elini bol suyla yıka ardı ardına 5-6 sefer yavaş yavaş geçmeye başlar merak etme elini hafif tahriş eder o kadar geçmezse bir doktora görünmende fayda var
  • Hepinize çok teşekkür ederim. Geçti bir sorun kalmadı. Bir daha korunmaya daha da çok önem vereceğim inşaallah.
  • Pil akması gibi önce beyazlatır, sonra da geçer. Geçmiş olsun. Eldiven kesinlikle kullanılmalı.
  • geçici bir durum telaşlanmaya gerek yok.bendede beyaz lekeler vardı peridhol değmişti.sabaha bir şey kalmadı.
  • eminmisin arkadaş konuyu açanı ne gibi bir telaşa attiğini biliyormusun geçer diyor diğer arkadaşlarda buna ne demeli.
    quote:

Orjinalden alıntı: halefly

elin kesileceek
  • sizinki iimiş elime perhidrol deydikten sonra elimi cebime soktum.iş elbisesinin de cebi delikmiş.bacağıma sanki iğne batırıyorlar.bi ara elime gözüm çarptı bi baktım bembeyaz.sonradan jeton düştü elbiseyi indirdim bi baktım bacak böle bi zil hoparlörü kadar beyazlamış
  • işte şimdi gerçek bir elektronikçi oldun
  • quote:

Orjinalden alıntı: lftx

işte şimdi gerçek bir elektronikçi oldun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.