Şimdi Ara

toyoto benzinli aracta turbo yok mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

Orijinalden alıntı: **osk@r78**

Acaba neden corollada 124 bg kullanırken auriste 132 bglik motoru kullanmış.

auris corolladan daha ağır , biri 124 lük motorla diğeri 132 lik motorla aynı hızlanma değerlerine sahip . 132lik motor corollada olsa corolla daha seri olurdu , toyota böyle bir fark olmasını istememiş demek ki

Alıntıları Göster
    Benzinli Toyotalarda Turbo yoktur.turbo koyupta dertsiz başlarına dert açmak istemiyorlar.

• quote:

quote:

auris corolladan daha ağır , biri 124 lük motorla diğeri 132 lik motorla aynı hızlanma değerlerine sahip . 132lik motor corollada olsa corolla daha seri olurdu , toyota böyle bir fark olmasını istememiş demek ki

auris in corolladan ağır olmasının sebebi ne acaba.
  • quote:

Supap mekanizması DOHC Dual VVT-i
    Motor hacmi 1598 cc
    Maksimum güç 124/ 6000 PS/dd
    Maksimum tork 157/5200 Nm/dd

arac 1275 kg yeterlimi iyibir performas alınır mı?

daha önce turbosuz araca binmedim nedir korkuyorum pazaretesi almaya karar verdim corolla 1.6 benzinli ama tek dusumcem motor performasnı

sanki torkuda düşük yani 44000 tl para verip ......ne bilim ya kararsızım sşz ne dersiniz beygir ve torku nasıl

tesekkuler
  • 132 BG'lik atmosferik benzinli verso kullandim. Performansi gayet tatmin edici iyi kaciyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

132 BG'lik atmosferik benzinli verso kullandim. Performansi gayet tatmin edici iyi kaciyor..
    yorum bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mz2254

yorum bekliyorum

Alıntıları Göster
    alıcıları aurise yönlerdirmek için avensiste olan 132 bg lik motor kullanılmış. corollada ise 124 bg lik motor var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

quote:

quote:

auris in corolladan ağır olmasının sebebi ne acaba.

Dikkatini çeken var mı bilemiyorum ama örneğin mazda'nın 3 serisi hatcback , 3 serisi sedandan daha ağır.Zaten yakıt tüketiminde bu görünüyor.Neden ki?

• quote:

quote:

Motor hacmi 1598 cc

daha önce turbosuz araca binmedim nedir korkuyorum pazaretesi almaya karar verdim corolla 1.6 benzinli ama tek dusumcem motor performasnı

sanki torkuda düşük yani 44000 tl para verip ......ne bilim ya kararsızım sşz ne dersiniz beygir ve torku nasıl

tesekkuler
    Daha önce hangi araçları kullandınız?
    Bana seri gelen bi araç size seri gelmeyebilir..

124 hp ile 0-100 sn ye 10.3 sn de çıkıyor.
    Alt devirlerde pek performanslı sayılmazlar ama devir çevirirseniz gayet iyi araçlardır.
    Bu petrol fiyatlarında yüksek devir imkansız olduğundan eğer tüp taktırmak gibi bi derdiniz yoksa tsi araçlara yönelmenizi tavsiye ederim.

Tabiki performans sizin için önemliyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

quote:

quote:

Motor hacmi 1598 cc

tesekkuler
    Daha önce hangi araçları kullandınız?
    Bana seri gelen bi araç size seri gelmeyebilir..

124 hp ile 0-100 sn ye 10.3 sn de çıkıyor.
    Alt devirlerde pek performanslı sayılmazlar ama devir çevirirseniz gayet iyi araçlardır.
    Bu petrol fiyatlarında yüksek devir imkansız olduğundan eğer tüp taktırmak gibi bi derdiniz yoksa tsi araçlara yönelmenizi tavsiye ederim.

Tabiki performans sizin için önemliyse.

Alıntıları Göster
    1.9 turbo dizel
    benzin en son tercihim ama dizelin sıfırına
    hele toyota da imkan yok

garanti süresi benzin sonra lpg

• quote:

1.9 turbo dizel
    benzin en son tercihim ama dizelin sıfırına
    hele toyota da imkan yok

garanti süresi benzin sonra lpg

Alıntıları Göster
    sınıfındaki 1.6 lar içerisinde en performanslı araçlardandır. Ama performansın ne önemi var? 1sn 2 sn çok mu önemli? Ben olsam önceliği yakıt tüketimine veririm. Eğer lpg düşünmüyorsanız dizel araçlara bakmanızı öneririm. Lpg düşünürseniz corolla iyidir.
    Ayrıca toyota düşünüyorsanız sıkı pazarlık yapın. 3bin tl civarı indirim yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcugum -- 12 Mart 2011; 21:55:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

sınıfındaki 1.6 lar içerisinde en performanslı araçlardandır. Ama performansın ne önemi var? 1sn 2 sn çok mu önemli? Ben olsam önceliği yakıt tüketimine veririm. Eğer lpg düşünmüyorsanız dizel araçlara bakmanızı öneririm. Lpg düşünürseniz corolla iyidir.
    Ayrıca toyota düşünüyorsanız sıkı pazarlık yapın. 3bin tl civarı indirim yapabilirsiniz.

performas diyence hız tutkunu değilim ama babama chevrolet aldık kalos arac kılmima actın mı yerinden kıpırdamıyo cıltırtıyo insanı rampada fos

bu duyguyu yaşmak istemiyorum ctoyotoya güvendim

evet yaptım pazarlık corolla confort extra 43.500+500 tl aksesuar=44 000 dedi 41.500 e aldık
  • quote:

quote:

Motor hacmi 1598 cc

tesekkuler

Turbolu motorlara alıştıktan sonra atmosferik motorlar biraz değişik gelebilir.Bu değişikliğin kaynağıda alt devirlerdeki tork eksikliğidir.Fakat zamanla alışırsınız.Ayrıca Toyota motoruda performans anlamında turbolu araçlar kadar tatmin etmesede yinede sizi üzmez.Alışma meselesi.

Mesela şöyle örnek vereyim zamanında Golf IV 2000 model aracım vardı.Malumunuz 8 subaplı 100 bg lik bir araçtı.Sonra geçen yaz aracımı sattım Tiguan 1.4 TSI Twinchargelı bir araç aldım.Şuan onu kullanıyorum ve arada amcamın QQ 1.6 benzinlisine veya arkadaştaki 1.6 mazda 3 e binince motor boşa devir çeviriyormuş gibi bir hisse kapılıyorum.Fakat bunu golf kullanırken anlayamıyordum tabi turbolu araç kullanmadığımızdan ötürü.Dediğim gibi kullandığınız turbolu araç ne bilmiyorum fakat eğer benzinli bir turbo motor kullanmışsanız biraz alışana kadar tatmin olmakta zorlanırsınız.Saygılar...

• quote:

quote:

performas diyence hız tutkunu değilim ama babama chevrolet aldık kalos arac kılmima actın mı yerinden kıpırdamıyo cıltırtıyo insanı rampada fos

bu duyguyu yaşmak istemiyorum ctoyotoya güvendim

evet yaptım pazarlık corolla confort extra 43.500+500 tl aksesuar=44 000 dedi 41.500 e aldık

Alıntıları Göster
    Bulunduğunuz ildeki toyota servisleriyle konuşun, lpg taktırıp garantiden çıkarmayan servisler mevcut.

Hatta servisin lpg taktığı yerlerde var.

1.9 tdi den sonra 1.6 atmosferik bi motor sizi tatmin etmez, ama kalos gibide olmaz..

Test sürüşü neden yapmıyorsunuz anlamıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknownartist -- 12 Mart 2011; 22:42:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

Bulunduğunuz ildeki toyota servisleriyle konuşun, lpg taktırıp garantiden çıkarmayan servisler mevcut.

Hatta servisin lpg taktığı yerlerde var.

1.9 tdi den sonra 1.6 atmosferik bi motor sizi tatmin etmez, ama kalos gibide olmaz..

Test sürüşü neden yapmıyorsunuz anlamıyorum..

Alıntıları Göster
    lpg yi sordum garantiden cıkar dedi satış elamanı ama tekrar sorim

test sürüsünü alınca yaparız

ee toyota bu dünya güveniyo ben güvenmesem ayıp olur

• quote:

lpg evet garanti dışı bırakıyor , ben 124 bg lik otomatik vites (mmt deği tam otomatik ) corollayı denemiştim baya fırlıyordu araç performansı kesinlikle tatminkardı ama beklenti farklı olabilir bu benim görüşüm

edit: toyotaların klimaları öyle gözle görünür bir fark yaratmıyor performans açısından o konuda çekinceniz olmasın
    kendi 90 lık dizel corollam ve arkadaşımın 132 lik avensisi ile defalarca test ettim klima farkettirecek kadar baymıyor aracı

kesin aldınız mı aracı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 12 Mart 2011; 23:09:19 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Aracınız hayırlı olsun.

• quote:

Aracınız hayırlı olsun.

Alıntıları Göster
    neden corolla 124 bg auris 132 bg? çünkü corolla en çok talep gören özelliklere sahip (C segmenti 4 kapı sedan 1.6) ve bu sebepten çok satılıyor aurisin bi avantajı olsun ki o da fazla satılsın
    neden HB araçlar daha ağır? corolla 1275 kg auris 1300 kg bunun sebebi hb araçların çelik iskeleti. HB aracın tavanı daha uzun olduğu için çelik iskeleti de sedanlardan daha uzun. 25 kg lık farkın sebebi bu.
    corolla, turbo aratır mı? hayır hızlanma değerleri zaten oldukça makul herkes turbonun bikaç saniyelik performansını seviyor ancak aynı hissi gaz pedalına biraz cömert davranarak corollada da sağlayabilirsiniz (4000 d/d ve üzeri devirlerde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerrrems -- 13 Mart 2011; 2:46:58 >

• quote:

quote:

lpg evet garanti dışı bırakıyor , ben 124 bg lik otomatik vites (mmt deği tam otomatik ) corollayı denemiştim baya fırlıyordu araç performansı kesinlikle tatminkardı ama beklenti farklı olabilir bu benim görüşüm

edit: toyotaların klimaları öyle gözle görünür bir fark yaratmıyor performans açısından o konuda çekinceniz olmasın
    kendi 90 lık dizel corollam ve arkadaşımın 132 lik avensisi ile defalarca test ettim klima farkettirecek kadar baymıyor aracı

kesin aldınız mı aracı ?

Alıntıları Göster
    kesin aldınız mı aracı ?

evet aldım carşamba teslim inşallah

yorumlar olumlu ama hadi bakalım

• quote:

Aracınız hayırlı olsun.

Allah razı olsun sağol
  • quote:

kesin aldınız mı aracı ?

evet aldım carşamba teslim inşallah

yorumlar olumlu ama hadi bakalım

hayırlı olsun güle güle binin ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 13 Mart 2011; 12:14:55 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.