Şimdi Ara

toyoto benzinli aracta turbo yok mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • corolla 1.6 confort exetra benzinli turbo var mıdır?

• Hayır atmosferiktir ve Toyota'nın yeni motorları Valvematic 1.6 132 hp'dir
  • turbo yoktur corolladaki motor valvematic motor değildir , 132 lik valvematic motor auriste kullanılıyor
    corollada 124 lük motor kullanılıyor
    Supap mekanizması DOHC Dual VVT-i
    Motor hacmi 1598 cc
    Maksimum güç 124/ 6000 PS/dd
    Maksimum tork 157/5200 Nm/dd
  • japonların turboyla pek arası yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

japonların turboyla pek arası yoktur

aksine japonlar turboyu sever özellikle toyota eski modelleri
    vitz turbo 1.3 130 ps
    toyota supra çift turbo 330 ps
  • hondalarda hıc olmadı toyotada yenı nesıl araclarında yok dıye bılıyorum mazda da aynı sekılde
  • Yok. Bu saçmalığı kim çıkardıysa Auris 1.6 132 ps sıfır araç alan arkadasıma satış danışmanı motorun turbo olduğunu ve motoru stop etmeden 1-2 dk beklemesini söylemiş. Çok şaşırdım bunu bir satış danışmanının söylemesine. Sattığı arabanın kaputunu açmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByWRX

Yok. Bu saçmalığı kim çıkardıysa Auris 1.6 132 ps sıfır araç alan arkadasıma satış danışmanı motorun turbo olduğunu ve motoru stop etmeden 1-2 dk beklemesini söylemiş. Çok şaşırdım bunu bir satış danışmanının söylemesine. Sattığı arabanın kaputunu açmamış.

O satış danışmanının çakallığı olmuş bence, aksi durumda yohh artık yanii
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByWRX

Yok. Bu saçmalığı kim çıkardıysa Auris 1.6 132 ps sıfır araç alan arkadasıma satış danışmanı motorun turbo olduğunu ve motoru stop etmeden 1-2 dk beklemesini söylemiş. Çok şaşırdım bunu bir satış danışmanının söylemesine. Sattığı arabanın kaputunu açmamış.

yok artık ya rezalete bak bunu da mı bilmiyolar be bide maaş alıyolar
    bunu öğrendiğimde iyi oldu artık bayilerede güven yok
  • peki de turbo koysa daha iyi olmaz mı arkadaslar.motor daha raahat olmazamı bu motoru kullanması yeterlimi tabi sizce

ve özelliği nedir su vvti nin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mz2254

peki de turbo koysa daha iyi olmaz mı arkadaslar.motor daha raahat olmazamı bu motoru kullanması yeterlimi tabi sizce

ve özelliği nedir su vvti nin

gerek 132 lik olsun gerek 124 lük taşıdıkları araçlara yetiyor zaten tüketimleride makul turbo eklenirse fazla geleceği aşikar
  • alıntı
    Supap zamanlaması konusunda VVT-i motorlarıyla rüştünü ispatlayan Toyota şimdi de Valvematic’le bulunduğu noktayı daha ileriye taşımayı amaçlıyor.

Sürekli supap zamanlayıcısı VVT-i teknolojisini bir üst noktaya taşımayı planlayan Toyota, Valvematic’le supap zamanlamasının yanında gaz kelebeğini de kontrol altına alarak silindirler içerisine giren havayı supap zamanlayıcısıyla birlikte sürekli en uygun oranda tutuyor.

Valvematic’le birlikte Toyota mühendisleri benzer silindir hacmindeki motorlara göre yüzde 5’le 10 arasında yakıt ekonomisi, yüzde 10 güç artışı, daha düşük CO2 emisyonu ve daha hızlı gaz tepkisiyle hızlanma değerleri elde edileceğini açıklıyorlar.
  •  toyoto benzinli aracta turbo yok mu?
  • Toyota'ya turbo koyup arabada sorun çıkarsa servisleri yapmıyor diye biliyorum.Turbo'nun olması imkansız Toyota araçlarda
  • vvt-i la bizim vtec arasındaki fark nedir bilen varmı ben cok benzer motorlar olduklarını duymustum ?
  • video lar
    valvematic

dual vvt-i

• Benzinli Toyotalarda turbo yerine gizli beygirler vardır.Benzinli Toyotalarda turboya ihtiyaç yoktur.
  • Acaba neden corollada 124 bg kullanırken auriste 132 bglik motoru kullanmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

hondalarda hıc olmadı toyotada yenı nesıl araclarında yok dıye bılıyorum mazda da aynı sekılde

Honda city turbo'lar vardı zamanında 1.3 hacminde turbo motorlu. Acura RDX'de de i-vtec turbo kullanılmakta şuan.

(Japon kei araçlarını saymıyorum onların bazı modellerinde turbo mevcut)
  • quote:

Orijinalden alıntı: **osk@r78**

Acaba neden corollada 124 bg kullanırken auriste 132 bglik motoru kullanmış.

auris corolladan daha ağır , biri 124 lük motorla diğeri 132 lik motorla aynı hızlanma değerlerine sahip . 132lik motor corollada olsa corolla daha seri olurdu , toyota böyle bir fark olmasını istememiş demek ki
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.