Şimdi Ara

Toyota mı Volkswagen mi? Neden? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
422
Cevap
3
Favori
81.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toyota sorunsuzdur.VW ise prestijlidir.Eğer Hakkari / Yüksekova da yaşıyorsanız size sorunsuz araç lazımdır ki oradaki araçlar genelde Toyotadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1679fbhju

Ben şöyle cevap vereyim.
    Yaris Polo arasından ikisini de almam.
    Corolla Jetta arasından %60 Corolla %40 başka bir araç alırım.
    Auris Golf arasından ikisini de almam.
    Verso Touran arasından %50 Verso %50 başka bir araç alırım.
    Avensis Passat arasından %30 Avensis %10 Passat %60 başka bir araç alırım.
    Rav4 Tiguan arasından %70 Tiguan %30 başka bir araç alırım.
    Toureg, LC, LC Prado, Camry alacak param olsa hiçbirini almam aynı fiyatlarda diğer markaların araçlarını tercih ederim.
    Ben biraz farklı bir bakış açısıyla inceledim.Yani şu markanın bu özelliği iyidir/kötüdür yerine Toyota, VW in aynı sınıftaki araçlarından hangisini tercih ederdim diye yanıtladım soruyu.
    Kısaca Yaris, Polo, Auris, Golf, Jetta, Touran, Rav4, Toureg, LC, LC Prado, Camry i bu sınıftaki diğer araçlara tercih etmezdim.Alabileceğim araçlardan da Toyota ve VW arasında nasıl bir tercih yapacağımı oranlarla belirttim.

Senin yaptığın bu Yorumdan Toyota Fanatiği olduğun zaten açıkça anlaşılıyor... Arkadaş senin için konuyu özetlemiş diyorda bence özetlediğin tek birşey var Fanatik duygunun ne kadar ağır bastığı ... Eğer sen bunalrı ciddi bir şekilde yazdıysan eminimki araba konusunda hiçbir bilgin yoktur... kii Auris le Golfu kıyaslamak Mercedes CLC160 la A3 ü kıyaslamak gibi birşey oluyor ... A3 çok güzel arça ama CLC160 la kıyaslanamaz bunu anlatamıyoruz size toyotanın ürettiği her araçın bir karşıtı olamaz olsa bile auris golfa rakip olamaz allahtan scirocco ile kıyaslamamışsın auris i...

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Bilmukabele sayın Şırnak'tan yazan Derbas Rewengi Özer,

28 Yorumunuz var, şöyle bir göz gezdirdim. Bence de sizin söylediğiniz şeyler ve yazdığınız yorumlar tamamen saçmalık...

quote:

Orijinalden alıntı: Derbas

Kusura bakma ama kardeş Söylediğin şeyler yazdığın yorum tamamen saçmalık...

28 Yorumum var ve gereksiz olmadıkları için o kadar azlar. Her konuya yorum yazmam ama yazdığım yorumlarda yol göstermek amaçlıdır boş konuşma amaçlı değil ...
  • quote:

quote:

28 Yorumunuz var, şöyle bir göz gezdirdim. Bence de sizin söylediğiniz şeyler ve yazdığınız yorumlar tamamen saçmalık...
    quote:

28 Yorumum var ve gereksiz olmadıkları için o kadar azlar. Her konuya yorum yazmam ama yazdığım yorumlarda yol göstermek amaçlıdır boş konuşma amaçlı değil ...

Sn Derbas,

Yazdıklarınız karşısında bir iki kelâm etmeden geçemeyeceğim;

İnsanlar sizin gibi düşünmedikleri zaman saçmalamış olmazlar!
    Doğrudur veya yanlıştır farketmez, fikirlere ve beğenilere saygı duymak gerekir.
    Ayrıca aksi fikir beyan ettiğiniz durumlarda bence diye söze başlamak çok zor olmasa gerek.
    (Tabi bu cümlemi, iyi forumlar derken samimi olduğunuzu düşünerek kurdum. Aksi takdirde dikkate almayın zaten.)
    Parası olduğu halde VW`e değil Toyota`ya ve hatta çok daha düşük kaliteli araçlara binenler, onları daha çok beğenenler olacaktır.
    Tabiiki VW çok kaliteli markadır, ama VW seçmedi diye insanlara mantıksız demek veya seçimlerini yargılamak sizin elinizde değildir.

İyi forumlar...

Not: Söz açılmışken; Taner Bey`in yazdığı mesajları incelemenizi tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Sakin VW alma! Ben aldım...!!! Bak VW alırsan da foruma gelme veya forumda VW aldığını söyleme. VW demek bela demek, VW'yi herkes almaz, ama TOYOTA'yı herkes alır, hatta 1994 model bir 1.6 XEI ya da 1.6 GLI aradan geçen 15 yıldan sonra bilr 14.000 veya 16.000 TL eder, toplumdur arabaya değer veren, arabanın kendisinin maddi meblağının hiçbir önemi yok.

Toyota alırsın, paşa paşa binersin. Herkes sana gıpta ile bakar. Wow derler Toyota almış, tanımadığın insanlar seni tebrik eder. Kırmızı ışıkta duran başka bir Toyota'cı sana göz kırpar, hele genç ve uzun düz saçlı bir kız ise iki defa göz kırpar. Camı indirir, sen de indirirsin, "Starbuck's giaiyorum dabbe (kahve) içmeye, bana eşlik eder misin?" der, sen de gentleman edası ile "hay hay..." dersin.

Ama VW alırsan... Kafanı devenin kuyruğunun altına saklamak zorunda kalırsın. % 30 pahalı satılan bir araç aldığın için sanki çevrene "para bende" veya "bu araba sizin bindiğiniz şeylerden kaliteli ve o nedenle hak ediyor, ben de bastım pankınotları, çektim altıma bir Jetta, Golf veya Passat, ....naaaber!" mesajı veriyorsun gibi olur. Otopazarına çekersin, kimse gelip bakmaz. Ancak VW mikrobu kanına işleyen 2-3 zavallı gelecek de senin koyduğun 34.000 TL'lik fiyatı 30.000 TL'ye düşürmeye çalışacak.

Velhasıl...

Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Herkes otomobil alabilir, çok şükür ki herkes istediği otomobili de alabilir, kıstas her zaman para miktarı da değil, TOYOTA AVENSIS alıp LPG takan komşum ve arkadaşlarım var. Kendilerini tebrik ederim. Aklıma gelmemişti ve benzinin hep 3,30 TL olacağını da kimse düşünemedi ama öyle oldu ve D sınıfı bir araç alıp LPG ile binmek, muhteşem bence.

Konuya dönersek, tabi yazdıklarımı sündürmek de mümkün ama şu güneşli Bayram Sabahında balkonda çayımı yudumlarken siz lütfen okumaya devam edin ama ara sıra bir gözünüzü de kapatın.

Taner Göde

Bir araba alıp biniyorsan o araba sana güven vermeli... Bu güveni sağlayan en iyi arabalar alman arabaları...
    Mercedes Bmw audi Wolksvagen Opel vs. Bunların dışında sağlam araçlarda var tabiki volvo mesela taş gibi araba... Ama sen kalkıp milletin ne dediğine bakacaksan Mercedes Bmw Audi ye de binmiyeceksin .... araba dediğin bastın mı gidecek ki günümzde çoğu araba bastın mı gidiyor ama giderkende Bir megane gibi arkası savrulmıyacak ... Olası bir kaza durumunda güvenliği iyi olacak... Virajlarda seni zor durumda bırakmayacak... İç konforu iyi olacak... Ve altın gibi olacak satmak istediğin gün alıcısı olacak... Günümüzde en az kaybettiren araçlar alman araçlarıdır en sağlam ve konforlu araçlarda... Fanatikliğin anlamı yok Wolksvagen Toyotadan bir kaç adım önde bu bir gerçek iyi forumlar...

Not : alman aracı kullanıyorum 10 sene passata bindim ama suanda başka bir alman aracı kullanıyorum allah şaşırtmasın... He durumun iyi olmaz torosada binersin bu bir kıstas olamaz paran olucak ama Vw değilde toyotaya biniceksin buna gülerim...

Pardon ama sanırım siz mesajdaki ana temayı kaçırdınız. Dikkat ettiyseniz Taner Bey'de Passat'a biniyor.

• quote:

quote:

Sakin VW alma! Ben aldım...!!! Bak VW alırsan da foruma gelme veya forumda VW aldığını söyleme. VW demek bela demek, VW'yi herkes almaz, ama TOYOTA'yı herkes alır, hatta 1994 model bir 1.6 XEI ya da 1.6 GLI aradan geçen 15 yıldan sonra bilr 14.000 veya 16.000 TL eder, toplumdur arabaya değer veren, arabanın kendisinin maddi meblağının hiçbir önemi yok.

Toyota alırsın, paşa paşa binersin. Herkes sana gıpta ile bakar. Wow derler Toyota almış, tanımadığın insanlar seni tebrik eder. Kırmızı ışıkta duran başka bir Toyota'cı sana göz kırpar, hele genç ve uzun düz saçlı bir kız ise iki defa göz kırpar. Camı indirir, sen de indirirsin, "Starbuck's giaiyorum dabbe (kahve) içmeye, bana eşlik eder misin?" der, sen de gentleman edası ile "hay hay..." dersin.

Ama VW alırsan... Kafanı devenin kuyruğunun altına saklamak zorunda kalırsın. % 30 pahalı satılan bir araç aldığın için sanki çevrene "para bende" veya "bu araba sizin bindiğiniz şeylerden kaliteli ve o nedenle hak ediyor, ben de bastım pankınotları, çektim altıma bir Jetta, Golf veya Passat, ....naaaber!" mesajı veriyorsun gibi olur. Otopazarına çekersin, kimse gelip bakmaz. Ancak VW mikrobu kanına işleyen 2-3 zavallı gelecek de senin koyduğun 34.000 TL'lik fiyatı 30.000 TL'ye düşürmeye çalışacak.

Velhasıl...

Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Herkes otomobil alabilir, çok şükür ki herkes istediği otomobili de alabilir, kıstas her zaman para miktarı da değil, TOYOTA AVENSIS alıp LPG takan komşum ve arkadaşlarım var. Kendilerini tebrik ederim. Aklıma gelmemişti ve benzinin hep 3,30 TL olacağını da kimse düşünemedi ama öyle oldu ve D sınıfı bir araç alıp LPG ile binmek, muhteşem bence.

Konuya dönersek, tabi yazdıklarımı sündürmek de mümkün ama şu güneşli Bayram Sabahında balkonda çayımı yudumlarken siz lütfen okumaya devam edin ama ara sıra bir gözünüzü de kapatın.

Taner Göde

Bir araba alıp biniyorsan o araba sana güven vermeli... Bu güveni sağlayan en iyi arabalar alman arabaları...
    Mercedes Bmw audi Wolksvagen Opel vs. Bunların dışında sağlam araçlarda var tabiki volvo mesela taş gibi araba... Ama sen kalkıp milletin ne dediğine bakacaksan Mercedes Bmw Audi ye de binmiyeceksin .... araba dediğin bastın mı gidecek ki günümzde çoğu araba bastın mı gidiyor ama giderkende Bir megane gibi arkası savrulmıyacak ... Olası bir kaza durumunda güvenliği iyi olacak... Virajlarda seni zor durumda bırakmayacak... İç konforu iyi olacak... Ve altın gibi olacak satmak istediğin gün alıcısı olacak... Günümüzde en az kaybettiren araçlar alman araçlarıdır en sağlam ve konforlu araçlarda... Fanatikliğin anlamı yok Wolksvagen Toyotadan bir kaç adım önde bu bir gerçek iyi forumlar...

Not : alman aracı kullanıyorum 10 sene passata bindim ama suanda başka bir alman aracı kullanıyorum allah şaşırtmasın... He durumun iyi olmaz torosada binersin bu bir kıstas olamaz paran olucak ama Vw değilde toyotaya biniceksin buna gülerim...

"Saçmalık" derken, sanırım katılmadığınızı anlatmaya çalışıyorsunuz. Sadece bunu bu şekilde ifade edemiyorsunuz anladığım kadarıyla...

• Derbas yoğun ateş altında kalmış
  • quote:

Derbas yoğun ateş altında kalmış

Haketmiş ama. Efendi gibi kendi görüşünü belirtmek yerine ona buna "saçmalık", "fanatiklik", "VW varken Toyota alana gülerim" gibi aşağılayıcı ifadeler kullananlara gerekli tepki gösterilmezse bu forumda bilgi-tecrübe paylaşımı devam edemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

quote:

Derbas yoğun ateş altında kalmış

Haketmiş ama. Efendi gibi kendi görüşünü belirtmek yerine ona buna "saçmalık", "fanatiklik", "VW varken Toyota alana gülerim" gibi aşağılayıcı ifadeler kullananlara gerekli tepki gösterilmezse bu forumda bilgi-tecrübe paylaşımı devam edemez.

+1905
  • toyota ve vw ikiside büyük markalar iki markanında birbirinden üstün oldugu araçları var landcruser kendini ispatlamış bir jeep bunun yanında golfde kendi sınıfında lider bir araç.
  • Yeni polo olayından sonra doğuş grubunu cezalandırmak lazım esasında.
    Utanmasalar arka koltukları filan koymayacaklar.

Almanya'da ortalama sınıftaki insanları bindiği bir araç Türkiye'de lüks oluyor.

Tam bize göre.
  • vw toyotaya göre (aynısınıf için söylüyorum) baya bi kazıktır 10bin tl gibi bir fark
    toyota gereksiz motorlar üretmez arababu nokia ceptelefonu deyil 20bin km sonra
    arızavermemesi kaçınılmaz küçük teknolojik numaralarıyla tsi fsi fazladan alınan 15bin
    tl gibi fiyatlar 1.6 124hp ekonomidede 1.4 90hp sdi fsi tsi tfsi tdi mdi traşşi toyota boş
    işlerle uğraşmaz dünyanın en iyi dizeli d4 varmı başka??? yeğenimde sricco var 400krş
    tüketimi var ne imiş 1.4 tsi 160hp çok ekonomikmiş inanmayın böyle şeylere vw yakıt
    canavarı ve çok aşırı pahalıdır mazda var hondavar alternatifler oldukça fzladır şü vw
    takıntısı bizim aileyide bitirdi herkesin ayrı ayrı 5er turbo ustası var çekici numaraları
    vs JAPON

• quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

quote:

quote:

quote:

Sn Derbas,

Doğrudur veya yanlıştır farketmez, fikirlere ve beğenilere saygı duymak gerekir.
    Ayrıca aksi fikir beyan ettiğiniz durumlarda bence diye söze başlamak çok zor olmasa gerek.
    (Tabi bu cümlemi, iyi forumlar derken samimi olduğunuzu düşünerek kurdum. Aksi takdirde dikkate almayın zaten.)
    Parası olduğu halde VW`e değil Toyota`ya ve hatta çok daha düşük kaliteli araçlara binenler, onları daha çok beğenenler olacaktır.
    Tabiiki VW çok kaliteli markadır, ama VW seçmedi diye insanlara mantıksız demek veya seçimlerini yargılamak sizin elinizde değildir.

İyi forumlar...

Not: Söz açılmışken; Taner Bey`in yazdığı mesajları incelemenizi tavsiye ederim.

Gayet güzel Söylemişsin arkadaşım Ve gayet haklısın ama Sorun şu Söylediğinle yaptığın uyuşmuyorsa bir sorun var demektir Umarım anlatabilmişimdir...

• quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

vw toyotaya göre (aynısınıf için söylüyorum) baya bi kazıktır 10bin tl gibi bir fark
    arızavermemesi kaçınılmaz küçük teknolojik numaralarıyla tsi fsi fazladan alınan 15bin
    tl gibi fiyatlar 1.6 124hp ekonomidede 1.4 90hp sdi fsi tsi tfsi tdi mdi traşşi toyota boş
    işlerle uğraşmaz dünyanın en iyi dizeli d4 varmı başka??? yeğenimde sricco var 400krş
    tüketimi var ne imiş 1.4 tsi 160hp çok ekonomikmiş inanmayın böyle şeylere vw yakıt
    canavarı ve çok aşırı pahalıdır mazda var hondavar alternatifler oldukça fzladır şü vw
    takıntısı bizim aileyide bitirdi herkesin ayrı ayrı 5er turbo ustası var çekici numaraları
    vs JAPON

Arkadaşlar işte sinir olduğum konu şu... 20.000 km den sonra Wv sorun çıkarıyormus ... Ya ben 8 sene passat kullandım 2000-2008 arası ve araba gerçekten hak ediyor. 2008 model Passatla 2009 yılında kaza yaptım ve gerçekten inanmayanlarınız olabilir 187km hızla beton direğe girdim sağ ön sağ tekerlek tarafıyla önde ben ve kuzenim vardık kapıyı açıp çıktık tamam arkadaşllar Alllah büyüktür Korumuştur ama Şunuda inkar edemeyiz o bir toyota olsa paramparça olurdu ki nerden biliyorsun toyota mı kullandın diyeceksiniz dayım toyota ile ağaça çarptı araba 2 parça oldu önden yarıldı ve içindeki 3 kişide vefat etti ... Bu bir passatta olsa aynısı olabilirdi ama can güvenliği için passat çok daha güvenli ... ve Wv alabilecek parası olupta toyotaya binen adama tabiki gülerim ... Mercedes alabilcek paran var gidip accord alıyorsun pek mantıklı gelmiyor ... Ve eğer gerçekten sert konustuysam affola Gerçekleri söylemek ülkemizde bazen tartışmalara yol açabiliyor...

İYİ FORUMLAR...

• quote:

quote:

vw toyotaya göre (aynısınıf için söylüyorum) baya bi kazıktır 10bin tl gibi bir fark
    vs JAPON

Arkadaşlar işte sinir olduğum konu şu... 20.000 km den sonra Wv sorun çıkarıyormus ... Ya ben 8 sene passat kullandım 2000-2008 arası ve araba gerçekten hak ediyor. 2008 model Passatla 2009 yılında kaza yaptım ve gerçekten inanmayanlarınız olabilir 187km hızla beton direğe girdim sağ ön sağ tekerlek tarafıyla önde ben ve kuzenim vardık kapıyı açıp çıktık tamam arkadaşllar Alllah büyüktür Korumuştur ama Şunuda inkar edemeyiz o bir toyota olsa paramparça olurdu ki nerden biliyorsun toyota mı kullandın diyeceksiniz dayım toyota ile ağaça çarptı araba 2 parça oldu önden yarıldı ve içindeki 3 kişide vefat etti ... Bu bir passatta olsa aynısı olabilirdi ama can güvenliği için passat çok daha güvenli ... ve Wv alabilecek parası olupta toyotaya binen adama tabiki gülerim ... Mercedes alabilcek paran var gidip accord alıyorsun pek mantıklı gelmiyor ... Ve eğer gerçekten sert konustuysam affola Gerçekleri söylemek ülkemizde bazen tartışmalara yol açabiliyor...

İYİ FORUMLAR...

vw araçların saglamlıgı tartışılmaz ama ben vw bora ile 90km hızla otobüse arkadan çarptım emniyet kemeri baglı halde gözümü hastanede açtım arabadan inebilicek halim yoktu yani siz nasıl 187km hızla vurup sonra arabadan aşagı inmeyi becerdiniz hayret.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

quote:

quote:

quote:

Sn Derbas,

İyi forumlar...

Gayet güzel Söylemişsin arkadaşım Ve gayet haklısın ama Sorun şu Söylediğinle yaptığın uyuşmuyorsa bir sorun var demektir Umarım anlatabilmişimdir...

Siz anlatmışsınızdır mutlaka, ancak ben anlayamadım.
    Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60
    quote:

quote:

vs JAPON

İYİ FORUMLAR...

vw araçların saglamlıgı tartışılmaz ama ben vw bora ile 90km hızla otobüse arkadan çarptım emniyet kemeri baglı halde gözümü hastanede açtım arabadan inebilicek halim yoktu yani siz nasıl 187km hızla vurup sonra arabadan aşagı inmeyi becerdiniz hayret.

+1

Passat öyle bir araçtır ki rakibi yoktur.

Passat öyle bir araçtır ki euro ncap passat testi 64 km hızla yapılan testte 5 yıldız almış ve aynı sağlamlığı 187 KM hızla yapılan kazada korumuştur.
    Verdiğim linkteki yazıları okursanız yapılan testte dizlerde yaralanma olasılığından bahsedilmiştir. (Zaten mankenleri komple yeşil kalmış bir araç da yoktur. En yüksek skoru Nissan Qashqai almıştır. Onda bile göğüs bölgesinde sarı bölge vardır.) 64 km de bile bu risk varken 187 km hızla yapılan çarpışmada hiçbirşey olmamıştır!!!

Arkadaşımızın diğer başlıklarda yazdıklarını inceledim.
    Resimleri paylaşmaktan bahsetmiş.
    Resimleri paylaşsın da biz de 187 km ile kaza yapan bir passat ile euro ncap sitesinde 64 km hızla yapılan kazayı karşılaştıralım.
    %60 örtüşmeli ve 64 km hızla yapılan bir çarpışmaya nazaran, 187 km hızla beton direğe girmek defalarca kat yüksek hasarlara sebebiyet verecektir.
    Muhtemelen asla bu resimler bizlerle paylaşılmayacaktır.

Yine söylüyorum, Passat çok kaliteli bir araçtır, ancak arkadaşın iddia ettiği gibi bir kazadan burnu bile kanamadan çıkmasını sağlayacak bir araç değildir. Zaten öyle bir araç da yoktur.

Allah korumuş diyorum, öyle bir çarpma olmuş ki en azından 187 km gibi bir hızla çarptığı algısına yol açmış.
    Kaza sonrası 14 milyarlık hasar da, bu hızla olmadığını kanıtlar gibi ama neyse...

Not 1 : Özellikle 3. tekil şahıs kullanılmıştır.
    Not 2 : Her an aslında kaza şu şekilde oldu şeklinde bir açıklama gelebilir. Çünkü muhtemelen herkes benim gibi direğe kafadan çakıldığını düşünüyordur.
    Not 3 : Yok yok vazgeçtim, yeterince gaza geldim zaten.

İyi forumlar...

• Günlerdir giremiyordum foruma,hemen bir bakıp çıkayım dedim.Kaç gündür forumda değişen hiçbir şey olmamış.Ağzı olan konuşuyor diye bir reklam vardı ya,işte tam da bu olmuş.Vaktim dar olmasına rağmen,dayanamadım,uzun bir mesaj yazacağım.

konuyla ilgili yorumuma geleyim

Toyota mı?Volkswagen mi?

Tam bu foruma göre bir soru.Daha çok tartışılmaya devam eder bu konu.

Göreceli bir soru,ben kendi fikrimi söylüyorum.Fakat newerdais gibi yorum yapmayacağım.

Polo'yu görenler,sınıfında iyi bir konumda olduğunu farketmiştir sanıyorum.Kasa olarak da çok güzel,bence B segmentinin en iyi tasarımına sahip.Fiyatı fazladır,hak veriyorum;ama bu güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Eminim ki kısa bir süre içinde trafikte sayıları artacak.Aynı "satmaz" denilen Golf gibi.

Yaris ise,benim hiç ilgimi çekmeyen bir tasarıma sahip.İç-dış tasarımını yenilesin,o zaman bakarız.

Golf-Jetta-Corolla karşılaştırmasına gerelim.

Golf'ün tasarımını beğenmeyen,Jetta'nın tasarımını çalıntı bulanlar var.Jetta'ya katılıyorum,hatta Passat sananlara da kızmıyor değilim.Golf'ü güzel buluyorum.Golf'ü genel olarak kaliteli bir model görüyorum,inceleme fırsatım oldu.Direksiyon,göstergeler vs. gayet güzel,olması gerektiği gibi.Motor seçenekleri olarak rakipsiz,DSG için lafa gerek yok zaten.Fiyatı düşse kesinlikle satışları çok artar.Ne yapalım,elden bir şey gelmez.Üç beş fazla veririm Golf alırım diyenler var ve bunları gittikçe sık görmeye başlıyorum.

Corolla'nın tasarımını hiç beğenmiyorum,hadi önden neyse de arka tarafı çok başarısız buluyorum.Mutlaka onu da beğenen vardır.

Passat-Avensis.

Diyecek fazla bir şey yok,"Avrupa'da testler yaptık,tüketicilerin eğilimini ölçtük." diye lanse edilen Avensis'i ortalıkta göremiyoruz ne hikmetse.Kötü bir tasarımı var,zaten hep derim Japonlar D segmentiyle beraber ufak ufak kaybolur gider.Ama tasarımı eskidi diyen Passat kat kat fazla satıyor.Segment birincisi.Insignia gibi başarılı bir modeli bile gerisinde bırakıyorsa düşünmek lazım.

Diğer modelleri kıyaslamayacağım.

Ben Japon arabası almam.Yeterince tecrübe ettim.Bana hitap etmiyor,arabaya binince keyif alamıyorum.İsterse yakıt tüketimi şehiriçinde 5 lt/100 km. olsun,yine de almam.

Benim için bir marka "sorunsuzluk" ile ön plana çıkmamalı.Kaldı ki ne Corolla sorunsuz,ne de diğer markalar çok sorunlu.Ayrıca eski Corolla'lara baktığım zaman,Toyota'nın geriye gittiğini düşünüyorum.Eskiden ikinci,üçüncü sırada iken,bugün benim için beşinci,altıncı sırada.

Konuyu açan arkadaşa söyleyeceğim laf şu.Bu tip kıyaslama konusu olmaz bence.Ben VW diyorum,adam Toyota diyor.Ayrıca ben araba alacak olsam asla buradaki yorumlara bakıp da almam.Parayı ben kazanmışım,zevk benim.Şahsen yol göstericiye ihtiyacım yok.

1)Bütçenizi belirleyin.
    2)İsteklerinizi belirleyin.
    3)Bu isteklerinizi bütçeniz dahilinde maksimum seviyede karşılayan modelleri belirleyin.
    4)Test sürüşleri yapın.
    5)Kafanıza yatanı hemen alın,arkadaşa sorayım bir de,fiyatlar düşer belki beklesem mi vs. gereksiz bence.Hayat kısa,elinde gücün varsa (güç=para) isteğini hemen yerine getirmelisin.

Son olarak şunu söylemek istiyorum,

"X modelinin parçası pahalı,bakımı pahalı."
    "Y modeli sorunlu,Z sorunsuz."

vs. yorumları da yanlış buluyorum.Bakım,her yerde pahalı.Benim gibi özel servise giderseniz bakım masrafınız düşer.

Karşılaştırmayla ilgili görüşüm.Şu anda benim isteklerimi karşılayanlar Alman markaları.O yüzden tercihim Alman oldu,bir dahakine de Alman olacak bir aksilik olmazsa.

Taner Bey'in de dediği gibi,öyle bir noktaya geldi ki forum,belki "VW,rakiplerinden iyidir" demekten korkanlar oldu sayenizde.Ama başkası "En iyisi Astra,Insignia" derse sorun olmuyor.Bu forum,bunu aşamadı işte.Unutmayın,geçmiş geçmişte kaldı.Anlayan anladı.

Ne kadar şey yazılırsa yazılsın,otomobilimden aldığım zevki kimse bozamaz.Ben,o direksiyona oturduğumda isterse arkamdaki "Çok berbat bir model." desin,hiç kaale almam bile.

İyi geceler diliyorum herkese.Birkaç gün sonra görüşmek üzere.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 180 ile arkadan kamyona giren Mercedes E 55 AMG nın resımlerını surda paylassam hepınız 3 gun dıreksıyon basına gecemezsınız.

Adam passattan yuruyerek ınmıs, Allah bilir bide sigara yakmıstır noldu lan burda dıye
  • yokki passtımız sadece yollarda görüyoruz bu arabalarda ölüm yokgibi
    japon arabası deyilki bunlar bu arabaları yüksek makine mühendisleri
    kullanır haftada bir foruma girip akıl verip ivedi yeni bir makine icat
    işine koşarlar passat'ım
    amerikada vw binicisi yok gibi bişey genelde japon araçlarıyla doludur
    nissan toyota honda (düşen hawk) amerikan milletini bilinçlendirmeli
    gerçeği anlatmalı vw sevdasını aşılamalı derim
    haftaya yepyeni bir motorla dönecek tfsisx ve altın fikirleriyle tabiiki

odun işiyle anlatmak yasası çıkınca anlatırım

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.