Şimdi Ara

Toyota mı Volkswagen mi? Neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
422
Cevap
3
Favori
81.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anladığım kadarıyla iki markanın da tutkunları var sitede ve zaman zaman çatışmala da oluyor.
    ToyotaVolkswagen mi? Neden?

Şimdi hangisi ve neden sorusunu cevaplayalım. Lütfen heyecanlı ve fanatik tutmlardan-söylemlerden kaçınarak mümkün olduğunca somut şeyler söyleyelim ki benim gibi konuyu pek de bilmeyen ve öğrenmek isteyenlerin tercihlerini kolaylaştırmış olalım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Tabiki Volkswagen.

Dizayn olarak bile çok üstün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impressor

Tabiki Volkswagen.

Dizayn olarak bile çok üstün..
    VW.Sonuçta o bir alman
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

VW.Sonuçta o bir alman

Alıntıları Göster
    performans
    performans-fiyat ilişkisi
    donanımlar bakımından doluluk
    ekstra donanimlar-fiyat ilişkisi
    yedek parça fiyatları
    servis fiyatları-bakım maliyetleri
    ikinci el piyasası
    dizayn
    sağlamlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: hada

performans
    yedek parça fiyatları
    ikinci el piyasası
    dizayn
    sağlamlık

Alıntıları Göster
    Türkiye de Toyota, çünkü Doğuş yaramaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erakcora

Türkiye de Toyota, çünkü Doğuş yaramaz.

Alıntıları Göster
    Kasım 2015 tarihinde mesaj silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 10 Kasım 2015; 8:59:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Kasım 2015 tarihinde mesaj silinmiştir.

Alıntıları Göster
    Yıllarca toyota kullandım corolla-corona-carina avensis.Toyota vw den daha sağlam gibi.Ama şu an passat kullanıyorum.performas-karizma-yol tutuş vw de çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: w.antilles

Yıllarca toyota kullandım corolla-corona-carina avensis.Toyota vw den daha sağlam gibi.Ama şu an passat kullanıyorum.performas-karizma-yol tutuş vw de çok iyi.

Alıntıları Göster
    Türkiye'de Doğuş olmasa VW. ama doğuş faktörü olduğu için Toyota
  • quote:

Toyota alırsın, paşa paşa binersin. Herkes sana gıpta ile bakar. Wow derler Toyota almış, tanımadığın insanlar seni tebrik eder. Kırmızı ışıkta duran başka bir Toyota'cı sana göz kırpar, hele genç ve uzun düz saçlı bir kız ise iki defa göz kırpar. Camı indirir, sen de indirirsin, "Starbuck's giaiyorum dabbe (kahve) içmeye, bana eşlik eder misin?" der, sen de gentleman edası ile "hay hay..." dersin.

Taner Göde

Kızın fiziksel özelliklerini, neler söyleceğini, buna karşılık benim ne diyeceğimi, nereye davet edeceğimi... herşeyi bilmişsin ya :)

Tamam o zaman, kesin Toyota:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hada -- 20 Eylül 2009; 11:34:39 >

• quote:

quote:

Toyota alırsın, paşa paşa binersin. Herkes sana gıpta ile bakar. Wow derler Toyota almış, tanımadığın insanlar seni tebrik eder. Kırmızı ışıkta duran başka bir Toyota'cı sana göz kırpar, hele genç ve uzun düz saçlı bir kız ise iki defa göz kırpar. Camı indirir, sen de indirirsin, "Starbuck's giaiyorum dabbe (kahve) içmeye, bana eşlik eder misin?" der, sen de gentleman edası ile "hay hay..." dersin.

Taner Göde

Kızın fiziksel özelliklerini, neler söyleceğini, buna karşılık benim ne diyeceğimi, nereye davet edeceğimi... herşeyi bilmişsin ya :)

Tamam o zaman, kesin Toyota:D

Alıntıları Göster
    vw bana göre çoğu konuda toyotadan başarılı buluyorum motor ve konfor konusunda daha iyi toyotayı hiç sevmedim ve sevmemde o tipsiz kasalarını adam edemediği sürece

• quote:

Orijinalden alıntı: MZR34

vw bana göre çoğu konuda toyotadan başarılı buluyorum motor ve konfor konusunda daha iyi toyotayı hiç sevmedim ve sevmemde o tipsiz kasalarını adam edemediği sürece

sadece yeni avensis'i estetik buluyorum ben de.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MZR34

sadece yeni avensis'i estetik buluyorum ben de.

Alıntıları Göster
    Toyotacıyım.
    Toyota Vw nin yanında belki konforsuz kalabilir ama hiçde yabana atılacak arabalar üretmez yani. Japon deyip geçmemek lazım, kullanıp bilmek lazım. (;
    Bir dahaki seçimim vw olurdu heralde.
    Bilmem kaç milyon amerikalı toyota kullanırken, türkiyede vwnin bukadar öne çıkması çok ilginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1E1FC651D

Toyotacıyım.
    Toyota Vw nin yanında belki konforsuz kalabilir ama hiçde yabana atılacak arabalar üretmez yani. Japon deyip geçmemek lazım, kullanıp bilmek lazım. (;
    Bilmem kaç milyon amerikalı toyota kullanırken, türkiyede vwnin bukadar öne çıkması çok ilginç.

Alıntıları Göster
    pek vw sevmem ama neticede alman olduğu için vw diyorum

• quote:

performans
    yedek parça fiyatları
    ikinci el piyasası
    dizayn
    sağlamlık

ve somut veriler, kullanıcı deneyimleri, istatistikler, fiyat bilgileri, karşılaştırmalar...

konuyla ilgili genel ifadeler, veya temellendirilmemiş iddialı sözler zaten her yerde var. :)
  • quote:

quote:

performans
    yedek parça fiyatları
    ikinci el piyasası
    dizayn
    sağlamlık

ve somut veriler, kullanıcı deneyimleri, istatistikler, fiyat bilgileri, karşılaştırmalar...

konuyla ilgili genel ifadeler, veya temellendirilmemiş iddialı sözler zaten her yerde var. :)

Alıntıları Göster
    Benzer motor ve donanımları birbirine yakın fiyatla satsalardı tercihim VW olurdu.

• Wolksvagen den herşeyi beklemeyin adamlar ekonomi ile konforu bir arada sunuyor ve halka göre bütçe uyduruyorlar. Toyota performans ta kötü değil ama wolksvagen den de iyi değil (modelden modele değişir tabii.) Ve tabi herşeyden önemlisi kullanış. Bakın Wolksvagen Caddy de baskı balata şikayeti var. Kronik rahatsızlık diyorlar. Halbuki bizim araba 70.000 km de 1 kere olsun değişmedi.. Ne yani bizim araç mı özel üretim.. Wolksvagen diyoruz lütfen arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dopamin.

Wolksvagen den herşeyi beklemeyin adamlar ekonomi ile konforu bir arada sunuyor ve halka göre bütçe uyduruyorlar. Toyota performans ta kötü değil ama wolksvagen den de iyi değil (modelden modele değişir tabii.) Ve tabi herşeyden önemlisi kullanış. Bakın Wolksvagen Caddy de baskı balata şikayeti var. Kronik rahatsızlık diyorlar. Halbuki bizim araba 70.000 km de 1 kere olsun değişmedi.. Ne yani bizim araç mı özel üretim.. Wolksvagen diyoruz lütfen arkadaşlar...
    Türkiyede vw kullanıyorsanız bir yere varmış sayılıyorsunuz. Toyota kullanıyor iseniz henüz varmamış.

Ye kürküm ye hikayesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

Türkiyede vw kullanıyorsanız bir yere varmış sayılıyorsunuz. Toyota kullanıyor iseniz henüz varmamış.

Ye kürküm ye hikayesi.

Alıntıları Göster
    o fiyatlar oldugu sürece toyota doguşa

• Evet ABD'de çok sayıda Toyota binicisi var. Ama çok sayıda VW görmek de mümkün. Üstelik ABD'deki tek Avrupalı VW (Mercedes, BMW gibi üst sınıfları saymazsanız)..

quote:

Orijinalden alıntı: AppendiX

Toyotacıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KILIÇ

o fiyatlar oldugu sürece toyota doguşa

Alıntıları Göster
    Toyota çok ucuz sanki.Gidin sitelerine bakın deli gibi fiyatlar koyuyorlar VW ile hiç farkları yok.

Ayrıca çok şekilsiz ve zevksiz garip arabalar tasarlıyorlar maalesef.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.