Şimdi Ara

..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
2
Favori
72.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • audio driveri tekrar kurdum fakat değişen bişey olmadı yine açılırken sessiz gibi kulaklık takınca ses geliyor hatta kulaklık takıp çıkarınca ses kendine geliyor.
  • @rahatszzz

Laptopu şimdi açtım 9.5 saattir kapalıydı. %100 tam dolu. Sizde neden oldu anlamadım. Ses olayı da garip.

@electroRock

Evet o ses vardı bende abartıyordum. Hatta aldığım yere götürmüş, adama kulağını hoparlöre dayatmıştım. Zar zor duymuştu. sonra olm dalga mı geçiyosun benimle falan demişti. Bende işi fazla abarttığımı anladım . Ama yeni ses sürücüsünü yükleyince o sorunda bitti bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xXSquaLLXx

@rahatszzz

Laptopu şimdi açtım 9.5 saattir kapalıydı. %100 tam dolu. Sizde neden oldu anlamadım. Ses olayı da garip.

Bios update tekrar yapma gibi bir şansım varmı acaba??

Söylediklerinizin aynını yaptım değişen tek şey fanın hızı oldu.

Bir sorum daha olucak sadece verdiğiniz linkteki bios update i mi yapmıştınız yoksa daha önce konunun başında verilen bios update i falanda yapmışmıydınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahatszzz

quote:

@rahatszzz

Bios update tekrar yapma gibi bir şansım varmı acaba??

Söylediklerinizin aynını yaptım değişen tek şey fanın hızı oldu.

Bir sorum daha olucak sadece verdiğiniz linkteki bios update i mi yapmıştınız yoksa daha önce konunun başında verilen bios update i falanda yapmışmıydınız

BIOS updateyi tekrar yapmaya çalışırsan 'zaten yüklemişsin' der(ingilizce tabi ).

Sayfanın başındaki bios update laptopu aldığımda yüklüydü zaten.

--------

Ayrıca ATI'nın yeni sürücüsü de çıkmış link aşağıda ;

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Linke tıklayın kendi ayarlarınıza göre işaretleyin ve Display Driver'ı indirip eski atinin üstüne yükleyin.

• Arkadaşlar Toshiba yanlış yapmış yeni kasayla bilmiyorum bana öyle geldi.
    Bu gün çok detaylı inceledim.

1-Klavye önceki kasada daha iyi, tuşlar felam daha tok ve oturaklı basite kaçmışlar yeni kasada. Daha iyisini beklerdim.

2- Ben goldda inceledim Hp nin notebook uyla A500 yanyanaydı, A500 yandaki metal kaplamarıyla Hpnin kopyası gibi duruyordu. Birde hoparlörü kapatmalarıda kötü olmuş. Önceki kasada sesi sona getirdiğinde basların hoparlörü zıplatmasını titretmesini görmek ve arkadaşlara göstermek farklı bir duyguydu yani bence önceki kasa daha sportif. Keşke önceki kasayı rütüşleselerdi, Hpcilerin ağzına düştük. Birde usb giriş yerlerini arkaya almışlar tam hp olmuş. Harman kardon olmasa dicez Hpnin çakması. Parlama ekranın parlaması aynen devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Arkadaşlar Toshiba yanlış yapmış yeni kasayla bilmiyorum bana öyle geldi.

1-Klavye önceki kasada daha iyi, tuşlar felam daha tok ve oturaklı basite kaçmışlar yeni kasada. Daha iyisini beklerdim.

2- Ben goldda inceledim Hp nin notebook uyla A500 yanyanaydı, A500 yandaki metal kaplamarıyla Hpnin kopyası gibi duruyordu. Birde hoparlörü kapatmalarıda kötü olmuş. Önceki kasada sesi sona getirdiğinde basların hoparlörü zıplatmasını titretmesini görmek ve arkadaşlara göstermek farklı bir duyguydu yani bence önceki kasa daha sportif. Keşke önceki kasayı rütüşleselerdi, Hpcilerin ağzına düştük. Birde usb giriş yerlerini arkaya almışlar tam hp olmuş. Harman kardon olmasa dicez Hpnin çakması. Parlama ekranın parlaması aynen devam ediyor.

Arkadaşım abartmışsın bence.

- Tuşlar bence çok güzel, benim çok hoşuma gidiyor. Şık ve sağlam.
    - Laptopun dizaynı da çok güzel bence.
    - Ayrıca ekran her açıdan net gözüküyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Arkadaşlar Toshiba yanlış yapmış yeni kasayla bilmiyorum bana öyle geldi.

Arkadaşım abartmışsın bence.

- Tuşlar bence çok güzel, benim çok hoşuma gidiyor. Şık ve sağlam.
    - Laptopun dizaynı da çok güzel bence.
    - Ayrıca ekran her açıdan net gözüküyor.

Benim tespitlerim bunlar eski tuş takımı bir kaç arkadaşla daha konuştuk hakikaten daha iyi, yeni tuş takımında daha çok sıkıştırmışlar ve düz yapmışlar parmaklara tam oturmuyor tuşla düz bir düzlem gibi olmuş. Yo dizaynına diyecek birşeyim yok ama HP'nin dizaynını neden çalmışlar anlayamadım. Eğer yanları metal yapcaksan tam adam gibi yap dvd romuda metalik yap tam olsun. Ekranın net gözükmesi değil benim anlatmak istedğim parlama sorunu devam ediyor. Buna bir çözüm pulamamışlar.

• İşte önceki A300 ün iliklerinize kada hissettiğiniz, harmankadranı gözlerinizle gördüğünüz muhteşem şovu......
    izleyin...

http://www.youtube.com/watch?v=qTbKj_Psots&feature=related
  • Belliki bu ürüne fazla ilgi yok. Neden acaba?
  • merhaba arkadaşlar, benim elimde 2 adet laptop var biri toshıba a500-132 diğeri ise samsung r620 core 2 t9600 2.8 ghz. bunlardan daha iyi olanını ben kullanacağım diğerini satmayı düşünüyorum. sizce hangisini kendimde tutmalıyım??

TOSHIBA A500-132 özellikleri: http://www.toshibashop.com.tr/detay.asp?sid=NB%20TB%20A500-132

Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
    Intel® Core™2 Duo işlemci P8700 (2.53 GHz, 3 MB L2 cache, 1066 MHZ FSB
    Intel® GM45 Express chipset ve Intel® WiFi Link 5100
    Orijinal Windows Vista® Home Premium 64 bit Edition Tr
    4,096 MB (2,048 + 2,048) DDR2 RAM - max. 8,192 MB (800 MHz)
    400 GB (5.400 rpm) Seri ATA HDD
    16 Toshiba TruBrite® 16:9 HD TFT ekran (1.366 x 768 çözünürlük)
    ATI MOBILITY RADEON HD4650 HyperMemory teknolojili, 1.024 MB yerleşik
    2,301 MB DDR3 kullanılabilir grafik belleği (3 GB RAM ile - 32 bit)
    3,325 MB DDR3 kullanılabilir grafik belleği (5 GB RAM ile - 64 bit)
    DVD Super Multi çift katmanlı sürücü
    Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi ve Dolby Sound Room,
    Harman Kardon® stereo hoparlörler
    5’i birarada Bridge Media Yuvası, 3 x USB 2.0,
    1 x eSATA/USB (paylaşımlı)
    Express Card Slot, Kulaklık soketi ile paylaşımlı S/PDIF (optik),
    HDMI-CEC (REGZA-Link)
    Wireless LAN (802.11a/g/Draft-N), Bluetooth 2.1 EDR
    Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000
    Li-Ion
    Entegre 1.3 Mp HD web kamera (YÜZ TANIMA FONKSİYONLU)
    ve mikrofon (VoIP), HD Audio, Numerik tuş takımı
    2.76 kg
    2 yıl Uluslararası garanti
    Microsoft® Works, Microsoft® Office Home
    and Student 2007

SAMSUNG R62O CORE 2 2.8 GHZ özellikleri: http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-r620-js03tr-r620-core2duo-t9600-2.8ghz-4gb-500gb-1024mb-hd-4650--16-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=41629

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    İşlemci Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    İşlemci Numarası T9600
    İşlemci Hızı 2.8 GHz
    İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
    İşlemci Ön Bellek 6 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
    Hafıza (RAM) Tipi DDR2
    Sabit Disk Kapasitesi 500 GB
    İşlemci Markası INTEL
    Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
    VGA Chipset Markası ATI
    VGA Chipset Modeli HD 4650
    Ekran Boyu(inch) 16" " PARLAK EKRAN
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
    Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
    İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr
    Ağırlık 3 KG
    Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar... yardımlarnız için şimdiden teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokaybacakci -- 8 Aralık 2009; 21:15:39 >

• İşte farkımız

http://www.chip.com.tr/konu/laptop-gercekleri-hangi-markalar-daha-saglam_16507.html

Toshiba ve Asus, en sağlam laptop markaları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokaybacakci

merhaba arkadaşlar, benim elimde 2 adet laptop var biri toshıba a500-132 diğeri ise samsung r620 core 2 t9600 2.8 ghz. bunlardan daha iyi olanını ben kullanacağım diğerini satmayı düşünüyorum. sizce hangisini kendimde tutmalıyım??

TOSHIBA A500-132 özellikleri:

Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
    Intel® Core�2 Duo işlemci P8700 (2.53 GHz, 3 MB L2 cache, 1066 MHZ FSB
    Intel® GM45 Express chipset ve Intel® WiFi Link 5100
    Orijinal Windows Vista® Home Premium 64 bit Edition Tr
    4,096 MB (2,048 + 2,048) DDR2 RAM - max. 8,192 MB (800 MHz)
    400 GB (5.400 rpm) Seri ATA HDD
    16 Toshiba TruBrite® 16:9 HD TFT ekran (1.366 x 768 çözünürlük)
    ATI MOBILITY RADEON HD4650 HyperMemory teknolojili, 1.024 MB yerleşik
    2,301 MB DDR3 kullanılabilir grafik belleği (3 GB RAM ile - 32 bit)
    3,325 MB DDR3 kullanılabilir grafik belleği (5 GB RAM ile - 64 bit)
    DVD Super Multi çift katmanlı sürücü
    Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi ve Dolby Sound Room,
    Harman Kardon® stereo hoparlörler
    5�i birarada Bridge Media Yuvası, 3 x USB 2.0,
    1 x eSATA/USB (paylaşımlı)
    Express Card Slot, Kulaklık soketi ile paylaşımlı S/PDIF (optik),
    HDMI-CEC (REGZA-Link)
    Wireless LAN (802.11a/g/Draft-N), Bluetooth 2.1 EDR
    Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000
    Li-Ion
    Entegre 1.3 Mp HD web kamera (YÜZ TANIMA FONKSİYONLU)
    ve mikrofon (VoIP), HD Audio, Numerik tuş takımı
    2.76 kg
    2 yıl Uluslararası garanti
    Microsoft® Works, Microsoft® Office Home
    and Student 2007

SAMSUNG R62O CORE 2 2.8 GHZ özellikleri:

İşlemci Teknolojisi Intel® Core� 2 Duo
    İşlemci Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    İşlemci Numarası T9600
    İşlemci Hızı 2.8 GHz
    İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
    İşlemci Ön Bellek 6 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
    Hafıza (RAM) Tipi DDR2
    Sabit Disk Kapasitesi 500 GB
    İşlemci Markası INTEL
    Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
    VGA Chipset Markası ATI
    VGA Chipset Modeli HD 4650
    Ekran Boyu(inch) 16" " PARLAK EKRAN
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
    Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
    İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr
    Ağırlık 3 KG
    Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar... yardımlarnız için şimdiden teşekkürler....

- R-620'de N-draft özelliği olmadığı için evde veya başka yerde wireless çekiş gücü düşük olacaktır.
    - R-620'nin hoparlörleri A500-132'nin yanından bile geçemez, A500-132'de harman/kardon özelliği var. Ses senin için önemliyse A500-132 1. tercihin olmalı.
    - Yanlış bilmiyorsam R-620'nin ekran görüş açısı biraz dar. Net görüntü için tam dik açıdan bakman gerekiyor. Fakat A500-132'de istediğin açıdan(tabi abartmadıkça) rahat görebilirsin.
    - R-620'de oyun oynarken ısınma sorunları olduğunu duydum. Fakat A500-132'de ne kadar kasarsan kas , sabahtan akşama kadar oyna , makina ısınmıyor kardeşiim.
    - Dizaynı ile kıyasladığında A500-132'nin karizmasını farketmişsindir.
    - Ayrıca Toshiba, Asus'tan sonra en sağlam 2. notebook markasıdır.

A500-132'nin de -'lerini söyleyeyim.

- Kulağını hoparlöre iyice yaklaştırınca hafif bir cızırtı sesi geliyor. (Eğer sende böyle bir sorun varsa , sayfanın üstünde verdiğim bilgilerle halledebilirsin.)
    - Laptop kapalıyken , pil %'sinde azalma oluyor. (Yeni BIOS update ile bu sorun çözüldü.)
    - Fan durduk yere hızlı çalışıyordu. (Yeni BIOS update ile bu sorun çözüldü.)

Kardeş 2 laptopta önünde , ikisinide rahatça inceleme olanağın var. Söylediklerimi dikkate alarak yaptığın incelemelerden sonra kararını ver.

• Realtek sesle ilgili güncellemeden sonra notebook'un sesi az çıkar oldu. eskiden 20-25 birimde kullanıyordum 40'ın üstüne çıkmıyordum ses çok geliyor diye. şimdi eskiden 25 birimde duyduğum sesii 50 birime çıkarınca ancak alabiliyorum. Sistem sesini nasıl yükseltebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: electROck35

Realtek sesle ilgili güncellemeden sonra notebook'un sesi az çıkar oldu. eskiden 20-25 birimde kullanıyordum 40'ın üstüne çıkmıyordum ses çok geliyor diye. şimdi eskiden 25 birimde duyduğum sesii 50 birime çıkarınca ancak alabiliyorum. Sistem sesini nasıl yükseltebilirim?

Yeni bir güncelleme daha geldi birde onu dene istersen...

Google'a Realtek yaz. downloads bölümünden indir.
  • TOSHIBA A500-132 KULÜP ÜYELERİ NERDESİNİZ?????

Forumu hergün takip ediyorum diğer laptop kulüplerinde çok önemli sorunları olmadığı halde yorumlar, sohbetler bitmiyorken bizde acayip bir sessizlik var nerdesiniz ey Toshiba kullanıcıları A500-132'den memnunmusunuz? Gelişmeler nasıl? Hadiyin toplanalım
  • Selam arkadaşlar.Bende a500-132 model var.3Aydır severek kullanıyorum.
    yalnız son bi kaç gündür.Need For Speed Shift oynarken laptop 10 dk sonra kendi kendine tamamen kapanıyor.Çok fazla ısındığı için galiba.Böyle bir sorunla karşılaşan varmı.Bir deneyebilirseniz sevinirim.Oyun ayarları mediumda iken üstelik.
  • Çok ısınması mümkün değil çünkü makina ısınmıyor. Tahminimce, laptop fanının olduğu yeri toz kaplamış. Fanın olduğu yere güçlü bir şekilde üfleyebilir(servise göndermek kadar etkili olmaz ama) veya teknik servise gönderebilirsin.
  • evet ben de yaklaşık 40 dk oynadım nfs shift fakat kaydadeğer bir ısınma olmadı....
  • ben günde 6-7 saat oynuyorum nfs shift i en ufak bi ısınma bile olmuyor.
  • Bios güncellemesini yaptım şarj olayında bir değişiklik yok.
    2 kere kontrol ettim yapmışmıyım diye evet yaptım ve hiç bir değişiklik yok malasef.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.