Şimdi Ara

Torrent Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 50Mbps fiber süper online internet kullanıyorum gayet memnunum 4 -5 twitch yayınını aynı anda source izleyebiliyorum. Fakat tek sorunum torrentin yavaş olması. Bütün trackerları denedim. En çok seed olan torrentleri bile denedim ama hiç bir şekilde 20 kb dan yukarı çıkmıyor. izleyici güncelledim engellenenleri sıfırladım ama nafile. Steam dan indirme yapınca 4.7MB ile yüksek hızda indiriyorum ama torrentte hiç bir şekilde 20 kb üstü çıkmıyor sildim kurdum olmadı bilen biri varsa çözüm yolu var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper7138 -- 11 Mart 2015; 17:19:01 >

• alper7138 A kullanıcısına yanıt
    Sizin yapabilceğiniz bir şey yok. Superonline'ın kendisi yapıyor bu işi.
  • Aynı sorun yurt dışında da var yüksek bağlantıya sahip olup 20-30 kb/sn üzeri göremeyenler. Baya nadir bir sorun ama sonuç olarak böyle genel bir sorun var. Superonline tracker'lara kısıtlama koyuyor olabilir ama olmama ihtimalide var çünkü aynı sayfayı kullanıp hiç bir sorun yaşamaynda binlerce kişi var. Mesela bende böyle bir sorun yok tanıdığım hiç kimsede de yok. Muhtemelen superonline üyesi + torrent kullanan çoğunlukta böyle bir sorun yoktur. ISP dışında hız sorunu ayarlarla veya kullandığınız tracker'ın kalitesi ilede alakalı olabilir ki ben bir kaç hafta önce public tracker'dan bir dosya indirmeyi denedim seed-peer oranı gayet iyi seviyede idi ama 50 kb/sn'yi geçemedi. Mesela bu tamamen tracker ile alakalı public oluşu,upload'u tamamen kapatan,limit koyan veya düşük upload hızlı insanlarca indiriliyor olması vb... bir çok faktörden dolayı yüksek hızla download yapılamıyor. Daha öncede farklı public tracker denemelerimde bu hızı geçememiştim, geçtiklerimde oldu elbet mesela ****,kickass,piratebay,bitsnoop gibi sayfalarda 2-3 mb/sn'leride görebiliyorum bazen daha üstüde oluyor. Bir örnek daha vericem yaklaşık 4000+ seed - 100-200 peer'li bir dosya indirmiştim, normal şartlarda full hız inmesi lazım ama 1.5- 2 mb/sn'yi geçemedi yine public tracker'dı. Private tracker'da ise ben 50-100 seed'li dosyaları bile minimum 5 mb/sn ile indiriyorum. Siz hangi sayfaları denediniz bilmiyorum ama farklı tracker'ları denemenizi tavsiye ederim 5-10 farklı site deneyin mutlaka. utorrent'in preferences'da ki connection-bittorrent ve bandwidth kısımlarında ki ayarlarında fotosu çekin bir bakalım. Ayrıca daha detaylı ayarlar içinde bir araştırma yapabilirsiniz düşük hız problemlerinin çözümü olan detaylı ayarlar var ( tabi sorun ISP'den kaynaklı değilse.), etkiliyici olan farklı faktörler var mesela virüs programları,firewall,programın sürümü vs... gibi. Bir forumda görmüştüm bilgisayarına format attığında düzeldiğini söyleyen bir posttu yani bilgisiyarında kurulu olan herhangi bir şeyin düşükte olsa böyle bir sorun yaratma riski var. Yani devamlı deneme-yanılma yapmak lazım sende format işe yaramaz başka bir yöntem işe yarar. Mümkün olan tüm çözüm yöntemlerini denemelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 9 Mart 2015; 0:54:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Aynı sorun yurt dışında da var yüksek bağlantıya sahip olup 20-30 kb/sn üzeri göremeyenler. Baya nadir bir sorun ama sonuç olarak böyle genel bir sorun var. Superonline tracker'lara kısıtlama koyuyor olabilir ama olmama ihtimalide var çünkü aynı sayfayı kullanıp hiç bir sorun yaşamaynda binlerce kişi var. Mesela bende böyle bir sorun yok tanıdığım hiç kimsede de yok. Muhtemelen superonline üyesi + torrent kullanan çoğunlukta böyle bir sorun yoktur. ISP dışında hız sorunu ayarlarla veya kullandığınız tracker'ın kalitesi ilede alakalı olabilir ki ben bir kaç hafta önce public tracker'dan bir dosya indirmeyi denedim seed-peer oranı gayet iyi seviyede idi ama 50 kb/sn'yi geçemedi. Mesela bu tamamen tracker ile alakalı public oluşu,upload'u tamamen kapatan,limit koyan veya düşük upload hızlı insanlarca indiriliyor olması vb... bir çok faktörden dolayı yüksek hızla download yapılamıyor. Daha öncede farklı public tracker denemelerimde bu hızı geçememiştim, geçtiklerimde oldu elbet mesela ****,kickass,piratebay,bitsnoop gibi sayfalarda 2-3 mb/sn'leride görebiliyorum bazen daha üstüde oluyor. Bir örnek daha vericem yaklaşık 4000+ seed - 100-200 peer'li bir dosya indirmiştim, normal şartlarda full hız inmesi lazım ama 1.5- 2 mb/sn'yi geçemedi yine public tracker'dı. Private tracker'da ise ben 50-100 seed'li dosyaları bile minimum 5 mb/sn ile indiriyorum. Siz hangi sayfaları denediniz bilmiyorum ama farklı tracker'ları denemenizi tavsiye ederim 5-10 farklı site deneyin mutlaka. utorrent'in preferences'da ki connection-bittorrent ve bandwidth kısımlarında ki ayarlarında fotosu çekin bir bakalım. Ayrıca daha detaylı ayarlar içinde bir araştırma yapabilirsiniz düşük hız problemlerinin çözümü olan detaylı ayarlar var ( tabi sorun ISP'den kaynaklı değilse.), etkiliyici olan farklı faktörler var mesela virüs programları,firewall,programın sürümü vs... gibi. Bir forumda görmüştüm bilgisayarına format attığında düzeldiğini söyleyen bir posttu yani bilgisiyarında kurulu olan herhangi bir şeyin düşükte olsa böyle bir sorun yaratma riski var. Yani devamlı deneme-yanılma yapmak lazım sende format işe yaramaz başka bir yöntem işe yarar. Mümkün olan tüm çözüm yöntemlerini denemelisin.

teşekkürler bayağı uğraşmışsınız. Uzun zamandır internete giremiyordum. Değişik trackerlar denedim 1.5mb'a çıkmaya başladı sonra yeni şeyler indirmeye başladıkça yükseldi ve 5.5 mb'a kadar çıktı ve sorun düzeldi rahatlıkla indiriyorum

• hortlatmak istemezdim ama ben de arkadaşın sorusunun tam tersinin cevabını merak ediyorum; yani herhangi indirdiğim bir dosyayı aktif olarak tutacağım ama 0 kb göndrim yapmak istiyorum. dosya üstüne sağ tıklayıp özelliklerden gönderim hızını en az 1 yapabiliyorum 0 yaptığımda maximum hızda gönderim yapıyor. Aynı şekilde herhangi bir dosyayı indirmeye devam ederken seedi yine 0 kb yapmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: oylesine64

hortlatmak istemezdim ama ben de arkadaşın sorusunun tam tersinin cevabını merak ediyorum; yani herhangi indirdiğim bir dosyayı aktif olarak tutacağım ama 0 kb göndrim yapmak istiyorum. dosya üstüne sağ tıklayıp özelliklerden gönderim hızını en az 1 yapabiliyorum 0 yaptığımda maximum hızda gönderim yapıyor. Aynı şekilde herhangi bir dosyayı indirmeye devam ederken seedi yine 0 kb yapmak istiyorum

öyle bir şey yok diye biliyorum yani imkansız sanırım mutlaka bi gönderme yapman gerekli. eğer hızını düşürdüğünü düşünüyosan yanılıyosun. herhangi bi sorun yapmaz sana
  • alper7138 A kullanıcısına yanıt
    cevap için sağol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.