Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
10
Favori
157.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://otomobil.milliyet.com.tr/yollarin-yeni-kahini-tomtom-go/otoguncel/haberdetay/18.04.2013/1695203/default.htm
    linkinde yer alan interaktif haritalı yeni tomtom cihazlarının türkiye'ye ne zaman geleceği konusunda bilgisi olan var mı acaba? Bu yeni cihazların getireceği artılar nelerdir?
  • Selamlar sayın @koymen

GO serisi yeniden dizayn edildi; tahminen yılbaşından sonra Türkiye Piyasasına girecekler (Burada bazı kâhin arkadaşlar TomTom Türkiye piyasasından çekilecek yazmıştı ama)

Go serinin 1005 modelini kullanıyorum; inanılmaz kaliteli bir cihaz. Garmin falan hikaye yanında... ekran parlaklığı muhteşem, hız tatmin edici. Cihazın Bluetooth üzerinden cep telefonunuzun internet bağlantısını kullanma özelliği var. Fakat şu an kullanılamıyor. Sanırım yazılım desteği gelecek derken yeni GO seri cihazlara eklediler bu özelliği.

Tahminen yılbaşından sonra kullanabileceğiz ama önce TomTom'un Türkiye'de HD trafik yayınını devreye sokması gerekecek

Beklemeye devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar sayın @koymen

GO serisi yeniden dizayn edildi; tahminen yılbaşından sonra Türkiye Piyasasına girecekler (Burada bazı kâhin arkadaşlar TomTom Türkiye piyasasından çekilecek yazmıştı ama)

Go serinin 1005 modelini kullanıyorum; inanılmaz kaliteli bir cihaz. Garmin falan hikaye yanında... ekran parlaklığı muhteşem, hız tatmin edici. Cihazın Bluetooth üzerinden cep telefonunuzun internet bağlantısını kullanma özelliği var. Fakat şu an kullanılamıyor. Sanırım yazılım desteği gelecek derken yeni GO seri cihazlara eklediler bu özelliği.

Tahminen yılbaşından sonra kullanabileceğiz ama önce TomTom'un Türkiye'de HD trafik yayınını devreye sokması gerekecek

Beklemeye devam...

Merhabalar,
    Evet ben de tomtomun destek hizmetlerini arayıp sordum. Yaklaşık 2 - 3 ay içerisinde yeni cihazların geleceğini söyledi. Tomtomun Türkiye'de trafik yayını içinde hazırlık çalışmaları yapıldığını da söyledi. İnşallah yeni gelecek cihazlar ömür boyu harita desteği ile gekirler...

• Bir sonraki navigasyonum kesinlikle tomtom olmayacak.Antalya içinde ki koskoca Antalya Expo Center İÇN'ler de yok.İstediği kadar malzeme kalitesi olsun,harita kalitesi olmadıktan sonra boş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koymen

quote:

Selamlar sayın @koymen

Beklemeye devam...

Merhabalar,
    Evet ben de tomtomun destek hizmetlerini arayıp sordum. Yaklaşık 2 - 3 ay içerisinde yeni cihazların geleceğini söyledi. Tomtomun Türkiye'de trafik yayını içinde hazırlık çalışmaları yapıldığını da söyledi. İnşallah yeni gelecek cihazlar ömür boyu harita desteği ile gekirler...

via 135 kullanıcısı olarak heyecanla bekliyorum

• Selamlar;

Ah bir Garmin'im olmadı veya yahu şu TomTom nefis cihaz bir de Garmin gibi görünse diye hayıflananlar vardır aramızda Kendi hesabıma; ben de bu düşüncedekilerden biriyim.
    Muhteşem Garmin arayüzünü TomTom Go 1005 cihazımda kullanıyorum Göz alıcı renkte yollar, pembe rota çizgisi, yeşil alanlar, aktif olmayan ara sokaklar gri renkte vs.

Siz de kullanabilirsiniz...

TomTom Home veya My TomTom Programını çalıştırın. Aynı ses ekleme özelliğindeki gibi Tema ekle seçin. Ekteki dosyayı Zip'ten çıkartıp (Klasörün içindeki day ve Night .clk dosyalarını tek tek seçip) cihazınıza atın.

Sonra cihazınızı soft reset yapın (açma tuşuna 20Sn. basarak) sonra, görünüm ayarlarından Harita Renklerini Garmin... day ve night olarak seçin ; hayırlı olsun...

Yada buradan indirin. LİNK

• Nex diyorum baskada bisey demiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de "doğru" yazabilseydiniz bari
  • Elimdeki tomtom GO 2535 navigasyon cihazını satmak istiyorum ne kadara gider?
    fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

tomtom start 25 cihazı bugün satın aldım. haritayı kontrol etmek için bilgisayara bağladım ama nedendir anlamadım bilgisayarımdan cihazı göremiyorum nedendir acaba ve ne yapmalıyım. 2 laptopta denedim durum aynı. navi ekranında şarz oluyor diye uyarı yazısı çıkıyor bilgisayara bağlayınca ama menüye ulaşamadım. yardım lütfen.

tomtom sayfasına girip haritalarıda indirdim üye olduktan sonra. nasıl bir işlem yapmalıyım anlamadım.

Bu işlemi yapabilmek için galiba cihazınızla (navigasyon yazılımını açıp) uyduya bağlanmanız gerekiyor önce.

Tekrar merhaba arkadaşlar.

Yukarıdaki mesajımdanda görüleceği üzere 9 şubat 2012 tarihinde yani 1.5 yıl kadar önce tom tom start 25 navigasyon almış idim.

O tarihteki mesajımda da yazmıştım ama cihazı bilgisayara bağlayamamıştım. emaille de üye olmuştum uyduya da bağlanmıştım.

Sonuçta biriki kullanım sonrası dolap rafına kaldırdığım bu cihazı tekrar kullanayım istedim. Bugün arabada denedim gayet güzel çalışıyor. Şimdi eve geldim şu haritayı güncellemeye felan bakayım, güncellemem kaç para felan bakayım dedim. Vee cihazı bilgisayara birtürlü tanıtamadım yine. Tom tom internet sayfasındaki cihaza uygun programı da indirip kurduğum halde. Yardım lütfen yoksa çekiçle kırıp atacam sinir etti beni .

Bir de navigasyon ekranında haritanız 32 aydır güncellenmemiş 3 yada bir güncelleme için 9.95 euro gibi bi fiyat yazmış. şakamı bu yani harita günceleme için 3 ayda bir 30 tl mi verecem ... satın alalı 1.5 yıl olmuş haritanız 32 aylık diyo bu ne şimdi tom tom dan anlayan arkadaşlar yardım lütfen.

bu haritayı güncelemeye bu kadar para verilirmi veya güncelleme çok önemlimi. günceleme önemliyse ve bu paraları vereceksem cihazı atar ücretsiz güncelleyen cihaz alırım şaka mı bu

• Tomtom almak, teleatlas gibi iğrenç bir haritaya para vermek ve iğrenç haritayı güncellemek için ekstra para ödemek,,, birinci sınıf kazıklanmak birinci sınıf enayilik demek. Cihazını kırman daha karlı bir seçenek.

• Sayın @trabzon61_66 Pazartesi günü Müşteri hizmetlerini arar destek alırsınız. BURAYA bakın Ama öncelikle belirteyim; sizin PC'de sorun olabilir onu da araştırın. Çünkü PC cihazı görmüyorsa; Data Kablosu, USB Portu seçimi veya Güvenlik yazılımlarının engellemesi gibi sorunlar nedeniyle olabiliyor. Tavsiyem başka bir PC veya Laptop ile denemeniz. Herhangi bir yazılım yüklemeniz gerekmez. USB ile bağlayın cihazınızı, cihazın açılması ve USB tanıma olayının gerçekleşmesi gereklidir. Lütfen bilgilendirin bizi de sonuçtan.

Saygılar.

Sayın @hmtblt haklısınız. Kırmak daha kolay bir yöntem hele kendinize ait olmayan bir cihazı. Ama bu forumda cihazlarını camdan fırlatan Delikanlı dostlarımız da olmuştu . Tavsiyem; önce kullanmayı öğrenin, sonra eleştirirsiniz.

Saygılar.

• Tomtom'un harita güncellemeleri genellikle ücretli. Onun için ömür boyu ücretsiz harita güncellemesi olanlardan almak lazım. Via 135 gibi. Bence gayet başarılı ve kullanışlı bir navigasyon.

Arkadaşlar örneğin Taksim meydanı trafiğe kapatıldı, alttan yollar açıldı. Bu güncellemeyi navigasyona nasıl yükleyebiliriz? (via 135)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..::KaRTaL::..

....

Arkadaşlar örneğin Taksim meydanı trafiğe kapatıldı, alttan yollar açıldı. Bu güncellemeyi navigasyona nasıl yükleyebiliriz? (via 135)

Çok yakında MapShare Topluluk güncellemesi olarak iner cihazınıza; o özelliği aktif edin bir kaç gün içinde güncellenir cihazınızı bağladığınızda.

Pek tecrübeli değilseniz bir şey yapmayıp bekleyin lütfen
  • Arkadaşlar merhaba,

Bayramda İstanbul'da tomtomu kullandım. İstanbul'u bilmiyorum.Genel olarak fena değildi ama birkaç konuda beni hayal kırıklığına uğrattı.

Önce Taksimden Topkapı sarayına gitmek istedim. Beni ön kapı yerine arka taraflardan nizamiye gibi bir yerden götürmeye çalıştı. Sorarak bulduk:))

Daha sonra cevahir AVM'den Türk Telekom Arena'ya gitmek istedim. Türk telekom arena yazdım. Aslantepe yazdım. Ali Samiyen yazdım. Ama İÇN'da böyle bir yer bulamadı.

Yine sorarak bulduk. Cihazda son harita yüklü. Hatta İstanbul Akvaryuma giderken tek yön olan yola ters yönden ısrarla götürmeye çalıştı. Genel olarak memnundum ama İstanbul'da fena çuvalladı.

Bence İÇN konusunda çok çalışmaları lazım.
  • Aslında Harita ve POI (İÇN) olayını birbirine karıştırmamak gerek. TomTom Haritaları çok iyi oldu derken POI eksiklikleri inanılmaz boyutta... Sap ile saman karıştırılmamalı.

Geçen gün Eczane aradım; yaşadığım şehirde eczane aradım. en yakın Eczane 37 Km. mesafede çıktı. Bu olayların da aşılması lazım en kısa zamanda.
  • quote:

Aslında Harita ve POI (İÇN) olayını birbirine karıştırmamak gerek. TomTom Haritaları çok iyi oldu derken POI eksiklikleri inanılmaz boyutta... Sap ile saman karıştırılmamalı.

Geçen gün Eczane aradım; yaşadığım şehirde eczane aradım. en yakın Eczane 37 Km. mesafede çıktı. Bu olayların da aşılması lazım en kısa zamanda.

Bu aralar İstanbul'da yol yapımlarıyla birlikte yolların yönleri de değişmeye başladı. Geçenlerde Florya'da ana caddede ters yönden götürmeye çalıştı.

• iPhone ve iPad cihazı kullananlara bir duyurum olacak.

TomTom Turkey Application uygulaması şu an 64,99 Lira. Benim gibi takipte olanlara bildireyim; kaçırmasınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..::KaRTaL::..

quote:

Aslında Harita ve POI (İÇN) olayını birbirine karıştırmamak gerek. TomTom Haritaları çok iyi oldu derken POI eksiklikleri inanılmaz boyutta... Sap ile saman karıştırılmamalı.

Bu aralar İstanbul'da yol yapımlarıyla birlikte yolların yönleri de değişmeye başladı. Geçenlerde Florya'da ana caddede ters yönden götürmeye çalıştı.

Doğrudur; ne yazılımlar ne hatalı yönlendirmeler yapıyorlar şaşarsınız

Ama sizin bir avantajınız var; hemen Harita Hata Bildirimi özelliği kullanarak MapShare Topluluğuyla paylaşarak hem kendinizi hem de diğer dostlarınızı (!) uyarmış olabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.