Şimdi Ara

ANTHEM MRX SERİSİ AVR RECEIVER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
10
Favori
23.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dün kalabalıkça film seyrettik dolayısı ile ben her zamanki altın noktam da oturamadım dolayısı ile filmi pek keyifli seyredemeyeceğim derken
    şaşırtıcı bir olay oldu ve oturduğum köşe yerde bile surround etkisini ve sahne oluşumunu aldım.
    Tabiiki altın noktadaki kadar başarılı değildi ancak daha önceki tecrübelerimde o nokta sadece bir kolonu dinlediğim bir nokta idi.
    Hoş bir süpriz oldu, artık toplu seyredişlerde yer kavgası bitti!
  • Stereo performansı için dijital kablo bakınıyordum ancak geçen gün dayanamadım ve çok iyi olmasa da ses almak için bir hama dijital kablo aldım.
    Hama kablolara yıldız veriyor benim aldığım 5 yıldızlı en üst serisi.

Gelelim heyecanla beklediğim stereo performansına bir avr receiver dan çok şey beklememekle beraber okuduğum yorumlar nedeni ile bir süpriz de olabilir diye düşünüyordum.

ARC oda akustik düzenleyicinin ayarlarından müzik konumuna getirip, vectuer d2.2 transportumu Anthem e bağladım. Böylece o çok övülen Anthem deki dac ıda kullanabilecektim.

Wow, bu düzeydeki bir sinema amfisinden böyle bir stereo performans alacağımı rüyamda görsem inanmazdım.

Anthem , hi-fi tarafında herşeyi mükemmel yapmıyor ancak şaşırtıcı bir kontrol, arka plan sessizliği, enstürman ayrışımı, sahne oluşumu sergiliyor.
    Tabii ki stereo sistemimde bu parametreler çok daha iyiydi ama o sistem yaklaşık 5-6 katı değerinde idi.
    Kesinlikle kaşıntı tutmadığı sürece stereo performansı son derece tatmin edici kabul edilebilir.

Vecteur transportunda hakkını yememk lazım iyi iş çıkartıyor.

Özetle;
    Anthem avr receiver stereo da dac kalitesi ve ARC oda akustik düzenleyicisinin music için yaptığı özel ayarla bir avr receiver için çok şaşırtıcı bir performans sergiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 4 Aralık 2012; 11:32:31 >

• Dostum Serkan,
    Sana bu amfiyi önermeden önce birkaç ay ikilemde kalmıştım MRX700 modelini almak için ancak 2.HDMI çıkışı olmadığından gene gidip Japonlara yatırdık parayı

Şimdi senden de duyduktan sonra üzüntüm bir kat daha arttı neyse artık bir daha ki sefere...
  • joven kullanıcısına yanıt
    Anthem 510 kullanıyorum bende çok memnunum ses müthiş oda kalibrasyon sistemi bile yeter bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan jamo a102 var sinema için ama yakın zamanda Stereoda kullandığım bw hoparlöre bağlayacağım tabi stereoda Stero amfiye sesi çıkıp ordan frontları center ve surround mrx510 dan sürülecek

• tgaripozer T kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi b&w kullanıyorsunuz? Stereo amfi olarak ne kullanıyorsunuz?
    Sizde kullanım şekli benim de aklımda cm9'lar ile birlikte o yüzden sormak istedim.
    Bir de sinema da anthem ve b&w birlikteliğini denediğinizde paylaşırsanız çok mutlu olurum. :)
  • Bw 803D krell anfi ile kullanıyorum anthem daha bu sisteme bağlamadım ama

• tgaripozer T kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkürler.
    Bağladığınızda deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Malum b&w'leri sinemada kullanan çok fazla kişi yok, aynı şekilde anthem kullanan da çok fazla kişi yok ikisini bir arada kullanacak olmanız benim için bulunmaz nimet oldu, demek ki bu akşam başka bişey istesem olacakmış.
  • Tabiki paylaşırım

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Konuyu hortlatayım

Anthem MRX avr'ler konusunda Tecrübe ve bilgisi olanlar deneyim ve bilgilerini esirgemesin
    benim yabancı kaynaklardan çevirmenim forumdaşınız joven nik isimli kardeşim Ahmet sayesinde
    edindiğim bilgiler kadarıyla sinema'da çok iyi stereo yönüylede bir hayli dikkat çekici performansı
    bir avr olduğu dikkatimi çeken bir nokta ise değerlendirme notlarında Anthem mrx'ler özellikle ses
    Performansı ile övgüler alırken diğer avr'ler diğer Özellikleri ile biraz daha değerlendirilmiş izlenimi
    verdi

Merhaba Joven,

bende şuan mrx510 kullanıyorum birkaç haftaya da 710 ile devam edeceğim.
    Anthem in sinema performansı bana göre anlatılmaz ancak yaşanır. yabancı forumlarda ve test yapan dergilerde yazılanların hepsi gerçek.
    ben şu ana dek daha iyisini dinlemedim. stereo performansıda neredeyse orta siklet stereo amfi kadar iyi. hatta 710 için çok çok iyi olduğu söyleniyor deneyip göreceğiz.

• kanomete kullanıcısına yanıt
    Ustat imzaya yazda şenlensin Lx 86 gitsin. 510 gelsin. Saka bir yana gule gule kullanın çok guzel bir avr kısa zaman dilimin de Lx 76 dan 510 geçmeyi düşünüyorum uygun bir ikinci el denk gelince. Sıfır lari malum baya pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Ustat imzaya yazda şenlensin Lx 86 gitsin. 510 gelsin. Saka bir yana gule gule kullanın çok guzel bir avr kısa zaman dilimin de Lx 76 dan 510 geçmeyi düşünüyorum uygun bir ikinci el denk gelince. Sıfır lari malum baya pahalı

Teşekkürler eraycelik80

imzayı unutmuşuz

lx76 dan 510 a geçtiğinizde inanılmaz farklılıklar göreceksiniz.
  • Bakalım orası kesin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

quote:

Konuyu hortlatayım

Anthem MRX avr'ler konusunda Tecrübe ve bilgisi olanlar deneyim ve bilgilerini esirgemesin
    benim yabancı kaynaklardan çevirmenim forumdaşınız joven nik isimli kardeşim Ahmet sayesinde
    edindiğim bilgiler kadarıyla sinema'da çok iyi stereo yönüylede bir hayli dikkat çekici performansı
    bir avr olduğu dikkatimi çeken bir nokta ise değerlendirme notlarında Anthem mrx'ler özellikle ses
    Performansı ile övgüler alırken diğer avr'ler diğer Özellikleri ile biraz daha değerlendirilmiş izlenimi
    verdi

Merhaba Joven,

bende şuan mrx510 kullanıyorum birkaç haftaya da 710 ile devam edeceğim.
    Anthem in sinema performansı bana göre anlatılmaz ancak yaşanır. yabancı forumlarda ve test yapan dergilerde yazılanların hepsi gerçek.
    ben şu ana dek daha iyisini dinlemedim. stereo performansıda neredeyse orta siklet stereo amfi kadar iyi. hatta 710 için çok çok iyi olduğu söyleniyor deneyip göreceğiz.

kanomote@
    Merhabalar

Anthem mrx 510 için netür hoparlör kullanıyorsunuz mrx 710 geçiş yapma nedeninizi öğrenebilirmiyim
    Mrx serisi internet sayfasında
    Anfi güç çıkışları hariç diğer özellikleri aynı

MRX 710 120 W (2 channels driven), 90 W (5 channels driven)
    MRX 510 100 W (2 channels driven), 75 W (5 channels driven)
    MRX 310

Anthem mrx510 geçici olarak bende. asıl aldığım avr 710 geldiğinde geri gidecek.
    hoperlör olarak,

def bp8
    def clr 2002
    def bp2x
    def super cup I

510 ile 710 arasındaki en önemli fark 710 da toroidal trafo kullanılmış. dolayısı ile daha stabil ve stereo da daha başarılı olduğu söyleniyor.

710 için bahsi geçen 5x90w gerçek rms çıkış. inanın defleri sürmekte hiç zorlanmıyor.

• joven kullanıcısına yanıt
    Yabancı forumlardan edindiğim bilgiye göre uyumsuz olduğu söylenen herhangi bir hoperlore raslamadım.
  • quote:

quote:

Yabancı forumlardan edindiğim bilgiye göre uyumsuz olduğu söylenen herhangi bir hoperlore raslamadım.

benim dali'ledeki ribon tweeter'lar biraz parlak çalıyor kullanmakda vsx-921 avr'de ses biraz parlak ister istemez ses biraz parlıyor mrx'lerde
    Bu durum ne düzeyde

Bende anthem den önce Pioneer lx86 kullanıyordum.
    parlaklık konusu pioneerin yapısı ile ilgili. 1,5 yıl boyunca parlaklık dengesini ayarlamakla uğraştım ancak nafile.
    Anthem de böyle bir sorunla karşılaşmadım def.inde tizleri biraz sert olmasına rağmen yüksek volumde bile hiç rahatsızlık vermiyor.
    Anthem özellikle orta ve üstlerde çok çok başarılı hele bazı sahnelerde kendinizi sinemada hissediyorsunuz.
    510 böyle hissettiriyorsa 710 u düşünemiyorum helede stereo da.

• quote:

quote:

benim dali'ledeki ribon tweeter'lar biraz parlak çalıyor kullanmakda vsx-921 avr'de ses biraz parlak ister istemez ses biraz parlıyor mrx'lerde
    Bu durum ne düzeyde

Merhaba Joven,

Anthem mrx710 hayırlı olsun. AVR ile ilgili ilk izlenimleriniz nasıl memnunmusunuz.
  • Hayırlı olsun mükemmel seçim..

• Selamlar

Anthem ikinci ele düşecek kadar geliyor mudur? Fiyatları çoookmuş

ANTHEM MRX 510 A/V Receiver
    ANTHEM
    7.200,00 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: bwhiteshark

Selamlar

Anthem ikinci ele düşecek kadar geliyor mudur? Fiyatları çoookmuş

ANTHEM MRX 510 A/V Receiver
    ANTHEM
    7.200,00 TL

710 bile yazdiginiz fiyatın altın da ustat

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.