Şimdi Ara

ANTHEM MRX SERİSİ AVR RECEIVER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
10
Favori
23.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun süredir kullandığım Onkyo 876 yı değiştirme düşüncesi ile araştırma sürecine başladım.
    Yıllar süren hi-fi tecrübemden gelen titizlik ile " bu değil bu da değil bunlar sıradan daha farklı bir şey istiyorum" diyerek araştırmalara devam ettim.

Espri bir yana yamaha, onkyo, denon, pioneer hepsi gerçekten iyi amfiler ve işlerini iyi yapıyorlar, neredeyse hepsi ile tecrübem oldu ancak bir noktadan sonra biraz daha üste çıkmak istediğinizde ve farklı birşeyler aradığınızda bu markaların amiral gemileri dışında yapacağınız power-pre ayrıştırılmış sistemlere geçmek oluyor ki bu durumda da maliyetler ciddi anlamda yükseliyor.

Bu noktada dostum Altuğ ile sohbetlerimizde bana bir markayı incelememi önerdi; ANTHEM MRX serisi. Ben Anthem i çok üst düzey ve pahalı sinema sistemleri ürettikleri için hiç inceleme gereği duymamıştım.
    Neyse bildiğiniz gibi Anthem high-end sinema sistemlerinde çok önemli bir marka, ancak son dönemde high-end sinema tarafında edindikleri tecrübeyi biraz daha aşağıya entegre av receiverlara indirme kararı ile MRX serisini oluşturmuşlar.

İncelemeleri okudukça hem amerika'dan hem avrupa'dan tam benim isteyip ama ulaşamadığım high-end tadında power-pre tarzında bir performansa sahip olduğu yorumlara çokça karşıma çıkınca bir şekilde dinleme kararı aldım.

Türkiye distribütörü SRC elektronik Sertaç bey çok nazik davrandı ve her türlü yardımı gösterdi dinledim, inceledim, sorular sordum ve almaya karar verdim.
    Kendisine ilgisinden ötürü çok teşekkür ederim. Benim aldığım model MRX 500.

Bu amfinin en önemli özelliği ARC sistemi oda akustik düzenleyicisi. Diğer amfilerden ayıran belkide en önemli nokta bu çünkü bu uygulama öncesi ve sonrası seste ciddi bir yapısal değişiklik oluşuyor.

Diğer markalardaki gibi direkt amfiye bağlanarak yapılan kolay bir ayar süreci değil bilgisayar üzerinden yapılması gereken biraz daha karmaşık bir proses.
    Ancak sonuç buna değer.

Kasa kesinlikle sağlam bir yapıda ve benzer fiyat tadaki amfilerden daha sağlam görünüm veriyor. Yaklaşık 16 kg ve rijid bir yapı sergiliyor.
    Özellikle amfinin üst korumasına vurduğunuzda alışılageldik ince teneke sesi çıkmıyor.

İki kumadası var ana kumanda ışıklı, zone 2 kumandası küçük ve ışıksız.

Ürün eve geldi tüm ayarları ve kurulum yaklaşık bir buçuk saat sürdü ve sisteme dahil oldu.

3D uyumlu ve tüm yeni ses kodeklerini destekliyor.

Genel olarak performanstan bahsetmek gerekirse;

Tüm sistemin ayağa kalkdığını hissediyorsunuz, ses bir bütün olarak geliyor ki bu ciddi bir fark yani hangi kolonden ses geliyor sub nerden geliyor vb ayırımları odaklanmadan yapamıyorsun ve bu bütün olarak ciddi keyif veriyor hatta bir ara duvar çalıyor zannettim.
    Detay konusunda ciddi bir ayrışım var ve detaylar arası gerçekten bir sinema amfisi için oldukça açık.
    Midler gerçekten bugüne kadar bir sinema amfisinden aldığım en iyi midler, özellikle erkek sesleri çok çok başarılı.
    Genel olarak hi-fi deyimi ile bu amfi life like dediğimiz gerçekçi bir prezantasyona sahip diyebilirim.

Eksileri neler; ikinci HDMI çıkışı yok, akustik düzenleyiciyi çalıştırmak çok kolay değil, ana kumadanın karanlıkta ışığını açmak sıkıntılı siyah bir tuşa başmak gerekiyor ve karanlıkta gözükmüyor.

Stereo performansını daha deneyemedim ancak planım transportu coaxial kablo ile ANTHEM e girip dac ını kullanmak.

Ürün yeni, artı yada eksi detaylar oluştukça paylaşmaya devam edeceğimi düşünüyorum.

Sistem Bileşenleri;

AV Receiver : Anthem MRX 500
    Front : Focal Electra 907
    Center : Focal Electra cc9
    Surround : Focal Electra 906
    sub :JBL L8400 Studio
    BDP : Cambridge Audio 751 BD

AV receiver Güç kablosu Oyaied Tunami
    BDP Güç kablosu in akustik referans- furutech
    Akım koruyucu: İsotek Mira, Furutech etp-60

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 23 Kasım 2012; 15:49:55 >

• SRC sever oyle fiyatla oynamayı. :) Dolar artarsa dolar arttı der euro artarsa euro arttı der. hcbir sey artmazsa vergi arttı der. satabildiğine satar. Sonra 3 liraya sattığı mala 5 lira yazıp 4 liraya indirdim kacırmayın kampanya der :) yersen. Uluslararası borsalar bile src kadar harekejtli değildir.
    Bu tartışma buralara haksız yere gelmedi aslında. Çünkü dikkat edilirse, daha en başından beri öyle bir lanse edildi ki tüm cihazları açık ara tokatlar iddiası atıldı. Şimdi ise böyle yazanlar sanki bir şeylerden haberi yokmuş gibi aaa bu tartışma neden buralara geldi anlamıyorum tavırları takınınca da komik oluyor tabi ki.

Dedik bu 13 Kg ağırlıkla ne ilgisi var? Denildi.

Dedik yahu bunun çıkış gücü 100 Watt bile değil. Ama çakma güç değil denildi.

Dedik yahu bunda kanal sayısı bile giriş modeli AVR'ler gibi 7 kanal. Dediler zaten fazlasüna ne gerek var.

E peki bir sürü yeni teknolojiler yok! Biz kullanmıyoruz ki ne lazım denildi.

E kardeşim bunun içi bomboş dedik. Gereksiz yere doldurulmamış denildi.

Yahu bunun fiyatı da azına kadar dolu diğer emsal AVR'lerle aynı fiyat dedik. Yok kampanyalı fiyat dibine kadar hakeder denildi.

Ne tartışılıyor ki daha burada? Diye soruluyor halen. Dünyanın bir numaralı cihazı yaptınız 13 Kg'lık cihazı. Daha da halen haksızlık yapılıyor diyorsunuz cihaza. Sıkışınca da amaaan birbirimizi kırmaya ne gerek var diyorsunuz. Tüm Avr'lere çamur atıp boka sokunca sorun yok! Cihazın 50.000 türlü eksisini yazınca haksızlık oluyor.

Doğru söyleyin. Bu cihaz nitrojenle mi? Çalışıyor.
  • eeee neymiş bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

eeee neymiş bu?

Resimleri yüklerken askıda kaldı sanırım. Şimdi tamamladım yazıyı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semsal01

quote:

eeee neymiş bu?

Alıntıları Göster
    Sn. Semsal01 hayırlı olsun. Ağız tadıyla kullanmak nasip olsun. Pişme süreci bitince biraz daha detay verirseniz memnun oluruz.

Güle güle kullanın.

• quote:

quote:

eeee neymiş bu?

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun yeni cihazınız. Onkyo dan sonra sizi çok memnun bırakmış anlaşılan. İyi günler de keyifle kullanın.
  • Siradisi bir cihaz , bendeki su kumanda takintisi olmasa ...
    Hayirli olsun , daha detayli yorum bekliyoruz
    Sistem hangi marka hop.uzerine kurulu kaynak kablo vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: max-well

Hayırlı olsun yeni cihazınız. Onkyo dan sonra sizi çok memnun bırakmış anlaşılan. İyi günler de keyifle kullanın.

876 ile kıyas bile edilmez bu cihaz. :)
  • Hayırlı olsun nedir bu anfinin nin fiyatı ?
  • quote:

Merhabalar,
    ....
    Bu amfinin en önemli özelliği ARC sistemi oda akustik düzenleyicisi. Diğer amfilerden ayıran belkide en önemli nokta bu çünkü bu uygulama öncesi ve sonrası seste ciddi bir yapısal değişiklik oluşuyor.

Diğer markalardaki gibi direkt amfiye bağlanarak yapılan kolay bir ayar süreci değil bilgisayar üzerinden yapılması gereken biraz daha karmaşık bir proses.
    Ancak sonuç buna değer.

Hayırlı olsun.. ben ARC sistemini merak ettim,nasıl çalışıyor,nasıl ayarlanıyor?

• quote:

quote:

eeee neymiş bu?

gercekten degişik bir cihaz . hayırlı olsun . su kumandalar harbi ofsayt olmuş bence
  • quote:

quote:

quote:

eeee neymiş bu?

gercekten degişik bir cihaz . hayırlı olsun . su kumandalar harbi ofsayt olmuş bence

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: by@li

Sn. Semsal01 hayırlı olsun. Ağız tadıyla kullanmak nasip olsun. Pişme süreci bitince biraz daha detay verirseniz memnun oluruz.

Güle güle kullanın.

Ali bey çok teşekkür ederim.
  • quote:

Çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

Siradisi bir cihaz , bendeki su kumanda takintisi olmasa ...
    Hayirli olsun , daha detayli yorum bekliyoruz
    Sistem hangi marka hop.uzerine kurulu kaynak kablo vs...

Çok teşekkürler. Sistem bileşenlerini ekledim.
  • quote:

quote:

876 ile kıyas bile edilmez bu cihaz. :)

Ali bey çok haklısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Merhabalar,
    ....

Ancak sonuç buna değer.

Hayırlı olsun.. ben ARC sistemini merak ettim,nasıl çalışıyor,nasıl ayarlanıyor?

Çok Teşekkür ederim.

Ana koliden ayrı bir koli çıkıyor resimlerde de göreceğiz gibi ARC yazan.
    İçinden mikrofon ana gövdesi metal, özel tripod ayak, rs 232 kablo, usb-mini usb kablo çıkıyor.
    Tüm parçaları Amfi - bilgisayar-mikrofon üçgeninde bağlıyorsunuz.
    Bilgisayar üzerinden önergeler ile gidiliyor min 5 max 10 ölçüm yapabiliyorsunuz.
    Ölçüm, hesaplama, yükleme süreçleri ile optimizasyon amfiye yükleniyor.
    Size neler yaptığına dair bir grafik çıkartıyor,
    Yani olması gereken, olan, ve düzeltilen dalgaları rahatlıkla görebiliyorsunuz.
    Zaten mucize ondan sonra başlıyor:)

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,
    ....

Ancak sonuç buna değer.

Çok Teşekkür ederim.

Ana koliden ayrı bir koli çıkıyor resimlerde de göreceğiz gibi ARC yazan.
    İçinden mikrofon ana gövdesi metal, özel tripod ayak, rs 232 kablo, usb-mini usb kablo çıkıyor.
    Tüm parçaları Amfi - bilgisayar-mikrofon üçgeninde bağlıyorsunuz.
    Bilgisayar üzerinden önergeler ile gidiliyor min 5 max 10 ölçüm yapabiliyorsunuz.
    Ölçüm, hesaplama, yükleme süreçleri ile optimizasyon amfiye yükleniyor.
    Size neler yaptığına dair bir grafik çıkartıyor,
    Yani olması gereken, olan, ve düzeltilen dalgaları rahatlıkla görebiliyorsunuz.
    Zaten mucize ondan sonra başlıyor:)

Alıntıları Göster
    Anthem ölçümleri aşağıdaki gibi yapıyor. Gerçi bu bir üst modeli olan 700 serisine ait ölçümler.

• quote:

Anthem ölçümleri aşağıdaki gibi yapıyor. Gerçi bu bir üst modeli olan 700 serisine ait ölçümler.

Ali bey 500 ve 700 ayni olcum sistemini kullaniyor.

• quote:

quote:

Ali bey 500 ve 700 ayni olcum sistemini kullaniyor.

Alıntıları Göster
    pioneer ında benzer mcacc pc uygulaması var gerekli ayarları yaptıktan sonra avr ye yükleyebiliyorsunuz.

• quote:

pioneer ında benzer mcacc pc uygulaması var gerekli ayarları yaptıktan sonra avr ye yükleyebiliyorsunuz.

Her markanin akustik duzeltme programi var zaten.

Buradaki onemli nokta Anthem cok pahali serilerde kullandigi cok gelismis profesyonel bir sistemi daha dusuK butceli mrx serisine adapte etmis. Ben yillardir bir cok turunu kullandim ancak Anthem Arc kadar etkilisini gormedim diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 24 Kasım 2012; 12:13:25 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.