Şimdi Ara

İthal elektronik ürünlere ek vergi uygulaması bir kaç ay içerisinde başlayacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.091
Cevap
12
Favori
21.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinizdeki lumiaların değerini iyi bilin o zaman...
    İkinci el telefon pazarı gelişecek..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ihracat artıramıoyruz diye ithalatı fiyatlandırmak ne demektir. vestel alacağım varsa da aldırmıyorum.

• profesyonel hırsızlıkda zaten gelip senden çalmazlar sen onlara götürürsün buda böyle bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: OyunaGelenAdam

Elinizdeki lumiaların değerini iyi bilin o zaman... İkinci el telefon pazarı gelişecek..

sıfırı için imkanı olan yurtdışı,olmayanlar için dediğin gibi ikinci el.şimdiye kadar zaten cep telefonlarını hiç sıfır almadım:-).yani illa türk kullanıcısına takla attıracaklar.

• Halk kazanmadan, borçlanarak lüks tüketime alıştırıldı, adeta müptela edildi. Şimdi bunun ülkeye bedeli ağırlaşınca "cıss" demeye kalkıyorlar. Kusura bakmasınlar, asgari ücretlinin bile amiral gemisini kendine hak kabul ettiği bir ülkede, yerli üretimi koruma adı altında verilen kararlar, geç kalınmış kararlardır. 2999 olan telefon fiyatları sırasıyla 3499 ve 3999 gibi olsa da alınacaktır.

• Verginin vergisinin vergisini alan anlayış devam ediyor. Cari açık için yapısal çözümler bulmak yerine daya vergiyi gitsin. Birde bu muhabbette vestel istemişte vergi gelmiş gibi bir anlayış var, kim sallar vesteli yaaa, komik olmayın, zaten geçireceklerdi yanlarına günah keçisi buldular.

• Bu nasıl bir anlayistir arkadas , bu kadar yüksek vergi nasıl olur aklim almıyor

Hayir yani alinan vergiler bi ise yarasa...

Yerli arabamiz yok.

Yerli teknolojimiz , argemiz yok.

Bilimsel calismamiz , yayinimiz , makalemiz yok.

Eğitimde rezil bir haldeyiz.

Insanimizin yasam standardi medeni dunyanin gerisinde.

Gelir adaletsizliginde zirveye oynuyoruz.

liste daha cok uzatilir...

Tamam alin vergiyi de , ne yapıyorsunuz arkadaş o kadar parayı ?

Valla alinan vergilerin ise yaradigini gorsem icim yanmayacak da o da yok.

Varsa yok beton ,demir , insaat ,asfalt....

• Örtülü ödenekten yıllık 1 milyar lira...
    Cumhurbaşkanlığı için yıllık 400 milyon lira...
    MİT için yıllık 1.2 milyar lira...
    Diyanet İşleri için yıllık 6 milyar lira...

2014 yılı bütçe açığı 22 milyar lira, 2015 yılı bütçe açığı tahmini 23 milyar lira...

Son on yılda yapılan 15 bin km duble yol için harcanan para 25.5 milyar lira...
    Son on yılda yapılan özelleştirmelerden gelen para 62 milyar DOLAR...

...

Daha çok para lazım.............

• quote:

Orijinalden alıntı: EvenstarGS

Arkadaşlar nedir bu iphone,Samsung sevdası samsungun ilk başta kaç telefonu donma takılma sorunlarıyla karşılaştı s6 bugünlere kolay mı geldi.Hani Türkiye'nin yerli malı nerede yok bu vergilerle dışa bağımlılık azalıcak.Güney Kore bugünlere kolay gelmedi ilk ürünler elbet kötü olucak birileri 5 10 yıl kahrını çekicek ki gelecek nesiller uygun kalitede yerli ürünler kullansın ülke refahı artsın çok küçük düşünüyorsunuz.Uymayın şu lanet düzene kimse iphone almasa ölmez.Bu bilinci herkes taşısa çok daha iyi yerlere geleceğiz.

5 sene sonra, o seviyeye gelebileceğimizi düşünmek için, Polyana'dan bile daha naif olmak lazım. O teknolojiyi bize Vestel mi getirecek? Daha bilgisayar kasası yapamayan bir Ülkeden bahsediyoruz. Çin'den parça alıp toplamakla olacak iş mi bu? Yapıp satsınlar o zaman 500 liraya, 2000 yerine onu alalım. Bu kadar at gözlüğüyle bakmayın lütfen. Fransa, İspanya, Almanya, İngiltere gibi Ülkeler iphone mu yapmaya çalışıyorlar? Yerli malı diye birşey yok, Çin'den alınıp toplanan telefon var bu Ülkede.

• Hayatım boyunca VESTEL almayacağım, aldırmayacağım tüm çevremi bilgilendiriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hitokiri Battousai

quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

Bu ek vergi iyi oldu. Zaten düşünmediğim bir marka olan Vestel kara listeme girdi. Diğer yerlilere bakacağız artık...

İyi mi oldu ?

İroni diye birşey duydunuz mu?

• Dövlöt iyiye gidiy

• Baktılar inşaatla büyüme olmuyor vergilere yüklenelim bari dediler. Vurun Abalıya...

• eğitim şart ...

hakkını aramak için bu ülkede sokağa çıkıyorsan "vatan haini", şu lobisi, bu lobisi damgasını yersin.

klasik geri kalmış toplumlardaki demokrasi görünümlü monarşi

ermenistan elektrik zammına karşı hakkını aradı(eylem yaptı deyince sanki darbe yapılıyor sanılıyor ne kadar ilginç) sonuç büyük ihtimalle alındı.

devletin bana iPhone,samsung vs kullanma diye dayatma hakkı yok. devletin bana hizmet etme mecburiyeti var.ben vatandaş olarak istediğim ürünü alirim ama çok istikrarlı dünya liderine(!)sahip canım ülkem halkına bu tavırlarıyla resmen zulm ediyor.

psikolojik ve mahalle baskılarına girmiyorum.

• Zam yap, zam yap...
    .
    .
    Yetmez ama evet...
    .
    .
    Padişahım çok yaşa...

• Allah belanızı versin.

• Oyun oynamak için 3000 lira para veren kişi 3500 lirada da verir. oto kontrolü olmayan bir halkımız var. bu yüzden kurunun yanında yaş da yanıyor. her sene telefon değiştirmek ne demek ya. çok paran olabilir ama ülke dışına çıkardığın her kuruşta 75 milyonun hakkı var.

• AMD'nin piyasa degeri 2 milyar dolar , ulkemizde devlet tarafından tablete verilen para 4 milyar dolar.komedi gibi.
  • Don değiştirir gibi haftada bir telefon değiştirenler varken bence gayet normal... Sırf telefon ithalatına 5 yılda 25 milyar dolar harcayan bir millete bu az bile... Madem çok paranız var verginizi verin...

• Olsun Marmaray var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.