Şimdi Ara

Time: Steve Jobs tüm zamanların en etkileyici 20 Amerikan'ından biri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
4.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adamın kıymeti öldükten sonra ortaya çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lee-on!

Tesla Amerikalı değildi. Edison'a nal toplatıyordu orası ayrı. Einstein da savaş sonrası Osmanlı'dan kabul gelmeyince Amerika'ya sığındı. Kabul gördü. Dolayısıyla Amerika vatandaşı.

Hangi yılda geçiyor bu olay ?
  • adam ticareti/pazarlamayı resmen yutmuştu...bu bile başlı başına bir yetenek meselesi...
  • baslik cik dusunulmus mu?

• Adamların başka Jobs 'u gücü kalmamış bunu araştırmışlar. ne demişler hiçbir şey dememişler:) Bu günün işini yarın başkasına yaptır:) daha söylim mi :D Alma mazlumun ahını gerisini getiremedim :(

• İnsan bir zahmet edip yazıyı okur, sonra da yorum yazar. Yazının konusu ABD'nin gelmiş geçmiş en iyi bilim adamları değil, en etkileyici 20 Amerikalısı. Zahmet edip Time'daki listeye baksaydınız ABD Başkanı Roosevelt'i de, sanatçı Louis Amstrong'u bu listede görürdünüz. Onlar da bir şey icat etmemiş ama ne tuhaf listeye girmişler değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

steve jobs ?

onca mucit varken o adam da kim oluyor o listeye giriyor?

insanların yararına ne yapmış?

100 dolarlık ürünü şişirilen reklamlarla 600 dolara satması mı?

Kimse insanları zorlamadı bu ürünleri alması için. Peki şöyle düşünelim, 100 $ değil de 600 $ sattığı cihaz arasında ki fark neydi ya da insanlar neden daha pahalı cihazlara yöneldi ?
  • Tesla sırp değilmi ?
  • bir tesla değil.

jobs denilen adam kapitalistin önde gideni.

adam öldü ismi üzerinden kitap basarak para bile kazandılar.

sistemi süsleyip püsleyip satıyo. bill de aynı. al birini vur ötekine.

ah tesla ah kıymetini bilselerdi keşe senin. şimdi formüllerin onun bunun elinde oyuncak olmuş durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

steve steve steve job jobs ha hani şu mouse gördükten sonra mouse`u icat eden dahi değilmi!? :D (bir yerimin dahisi)

şimdi bol eksi yiyeceğim ama steve jobs reklam balonundan başka birşey değildi

reklam yapma uğruna devirmediği ağaçda kalmadı steve jobs döneminde apple`ın yaptığını başka bir firma yapsa on kere iflas bayrağını çekmişti ne diyeyim reklam tabelasından farkı olmayan medya ve applefanlar sağ olsun

steve wozniak açıklıyor: apple`ın ilk dönemlerinde ben bilgisayarı tasarlar jobs`da satışı üstlenirdi

apple yönetiminin bugüne kadar aldığı en doğru karar 1986 senesinde steve jobs`u kovmak olmuş

apple hakkında bu kadar yazdım ürünü hakkında yazmasam olmaz:

bir teknoloji mağazasında (reklam olmasın) ipad`i deneme fırsatım oldu. ipad`i kullandığım 20 dakika boyunca bir uygulamadan çıkmak için uğraş verdim (tam 3 ipad kullandım) hangi yöntemi denediysem olmadı, adamlar resmen yere göğe sığdırılamayan ipad`e bir uygulamadan çıkış tuşu koymamışlar!

tamam ben çok zeki çok becerikli başarılı biri değilim ama apple herkesin kullanabileceği kadar pratik iddiası palavradan başka birşey olmadığının kanıtı niteliğinde bir olay

ayrıca windows`da sol altta yer alan başlat tuşu ile erişebildiğimiz arama foksiyonuna mac pro`da erişebilmek için menüden aramak zorundasınız!

gerçekten apple kullanmak çok pratikmiş!

yok apple güvenliymiş yok apple kullanmak pratikmiş filan hepsi hikaye, milletin yolda görse tanıyamayacağı apple hissedarlarının cepleri iyecene şişsin diye şişirilmiş balondan başka birşey değil

Not: bill gates`in yüzüne pasta yapıştıranların yanında kendisine tekme tokat dalacak kadar windows düşmanı bir linuxçuyum

Bilader neyinden çıkamadın zaten alette 4-5 tuş var. Ayrı ayrı bassan hepsine çıkar zaten. Sen 20 dakika boyunca volume up-down tuşlarına bastın galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 27 Temmuz 2012; 7:30:43 >

• Zaten bu listeye cok iyi pazarlamaci oldugu ve hirsiz oldugu icin girdi dimi arkadaslar

Inanamiyorum hala olaylara dik kafalilikla yaklasiyorsunuz. Adam o kadar sey sundu yapti etti ama tek ozelligi pazarlamakti haklisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

quote:

Orijinalden alıntı: oRHaN_7

quote:

Orijinalden alıntı: RequiemDH

Öldükten sonra ne anlamı kaldı ki.

bu dünyada ölen herkes değerlenir.

Steve Jobs ölmedi cebimizde yaşıyor

Benim cebimde George Washington yaşıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• wikipedia dan okumuştum sanırsam ama baktım ya silmişler ya da yanlış hatırlıyorum.
    Okul kitaplarında hep edison un adı geçer ama nicola tesla gibi bir dehadan bahsedilmez.
    nicola tesle elektrikle yapılacak bazı deneylerin depremlere yol açabileceğini iddia etmişti. Zaten öldükten hemen sonra tüm çalışmalarına fbi tarafından el konulmuş ve o zamandan bu yana hiç bir şekilde paylaşılmamış. Anlatmak istediğim bazı güçler tesla nın tanınmasını istemiyor. O yüzden edisonu sürekli ön plana çıkartıyorlar. Ama tesla asla unutulmayacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: saruhan

wikipedia dan okumuştum sanırsam ama baktım ya silmişler ya da yanlış hatırlıyorum.
    Okul kitaplarında hep edison un adı geçer ama nicola tesla gibi bir dehadan bahsedilmez.
    nicola tesle elektrikle yapılacak bazı deneylerin depremlere yol açabileceğini iddia etmişti. Zaten öldükten hemen sonra tüm çalışmalarına fbi tarafından el konulmuş ve o zamandan bu yana hiç bir şekilde paylaşılmamış. Anlatmak istediğim bazı güçler tesla nın tanınmasını istemiyor. O yüzden edisonu sürekli ön plana çıkartıyorlar. Ama tesla asla unutulmayacak...

Edison daha kapital bir kafadaydı. Tesla ise insanlığa fayda düşünüyordu. Tabii onda da biraz egoistlik var. Ama adamın dibidir üstüne tanımam orası ayrı. Yüzlerce kendine ait patenti var. Radyo sinyalli uzaktan kumandadan tut radara kadar... Yani şu son 5 yıl içinde milletin ağzına dolanan kablosuz elektrik dışında yüzlerce şeye daha imza atmışlığı var. Eğer önü kesilmese ve yaptıkları başarıya ulaşsaydı çok daha farklı bir teknoloji yaşıyor olabilirdik. Bir keresinde bir mil uzaktaki 200 ampülü kablosuz yakabilmeyi başarmıştır. Hem de zararsız biçimde... Sadece örnek...

• quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

Tesla Amerikalı değildi. Edison'a nal toplatıyordu orası ayrı. Einstein da savaş sonrası Osmanlı'dan kabul gelmeyince Amerika'ya sığındı. Kabul gördü. Dolayısıyla Amerika vatandaşı.

Ekselansları Atatürk

OSE Dünya Birliği'nin şeref başkanı olarak, Almanya'dan 40 profesörle
    doktorun bilimsel ve tıbbi çalışmalarına Türkiye'de devam etmelerine
    müsaade vermeniz için başvuruda bulunmayı ekselanslarından rica
    ediyorum. Sözü edilen kişiler , Almanya'da halen yürürlükte olan
    yasalar nedeni ile mesleklerini icra edememektedirler. Çoğu geniş
    tecrübe , bilgi ve ilmi liyakat sahibi bulunan bu kişiler , yeni bir
    ülkede yaşadıkları takdirde son derece faydalı olacaklarını ispat
    edebilirler.
    Ekselanslarından ülkenizde yerleşmeleri ve çalışmalarına devam
    etmeleri için izin vermeniz konusunda başvuruda bulunduğumuz tecrübe
    sahibi uzman ve seçkin akademisyen olan bu 40 kişi , birliğimize
    yapılan çok sayıda müracaat arasından seçilmişlerdir. Bu ilim adamları
    , hükümetinizin talimatları doğrultusunda kurumlarınızın herhangi
    birinde bir yıl boyunca hiçbir karşılık beklemeden çalışmayı arzu
    etmektedirler.
    Bu başvuruya destek vermek maksadıyla , hükümetinizin talebi kabul
    etmesi halinde sadece yüksek seviyede bir insani faaliyette bulunmuş
    olmakla kalmayacağı, bunun ülkenize de ayrıca kazanç getireceği ümidimi ifade etmek cüretini buluyorum.
    Ekselanslarının sadık hizmetkarı olmaktan şeref duyan

Prof. Albert Einstein

Time: Steve Jobs tüm zamanların en etkileyici 20 Amerikan'ından biri

• Bunun Turkcesi yok mu okumak istedim guzel bir kultur bilgisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saruhan

wikipedia dan okumuştum sanırsam ama baktım ya silmişler ya da yanlış hatırlıyorum.

Edison daha kapital bir kafadaydı. Tesla ise insanlığa fayda düşünüyordu. Tabii onda da biraz egoistlik var. Ama adamın dibidir üstüne tanımam orası ayrı. Yüzlerce kendine ait patenti var. Radyo sinyalli uzaktan kumandadan tut radara kadar... Yani şu son 5 yıl içinde milletin ağzına dolanan kablosuz elektrik dışında yüzlerce şeye daha imza atmışlığı var. Eğer önü kesilmese ve yaptıkları başarıya ulaşsaydı çok daha farklı bir teknoloji yaşıyor olabilirdik. Bir keresinde bir mil uzaktaki 200 ampülü kablosuz yakabilmeyi başarmıştır. Hem de zararsız biçimde... Sadece örnek...

kesinlikle hemfikirim seninle. Bugün kullandığımız motorların temel mantığından tut mikrodalga fırınların çalışma mantığı tesla nın icadıdır. Eğer kablo şirketi desteğini kesmeseydi. Bugün bambaşka bir dünya da yaşıyor olacaktık.

• quote:

quote:

quote:

Ekselansları Atatürk

OSE Dünya Birliği'nin şeref başkanı olarak, Almanya'dan 40 profesörle
    doktorun bilimsel ve tıbbi çalışmalarına Türkiye'de devam etmelerine
    müsaade vermeniz için başvuruda bulunmayı ekselanslarından rica
    ediyorum. Sözü edilen kişiler , Almanya'da halen yürürlükte olan
    yasalar nedeni ile mesleklerini icra edememektedirler. Çoğu geniş
    tecrübe , bilgi ve ilmi liyakat sahibi bulunan bu kişiler , yeni bir
    ülkede yaşadıkları takdirde son derece faydalı olacaklarını ispat
    edebilirler.
    Ekselanslarından ülkenizde yerleşmeleri ve çalışmalarına devam
    etmeleri için izin vermeniz konusunda başvuruda bulunduğumuz tecrübe
    sahibi uzman ve seçkin akademisyen olan bu 40 kişi , birliğimize
    yapılan çok sayıda müracaat arasından seçilmişlerdir. Bu ilim adamları
    , hükümetinizin talimatları doğrultusunda kurumlarınızın herhangi
    birinde bir yıl boyunca hiçbir karşılık beklemeden çalışmayı arzu
    etmektedirler.
    Bu başvuruya destek vermek maksadıyla , hükümetinizin talebi kabul
    etmesi halinde sadece yüksek seviyede bir insani faaliyette bulunmuş
    olmakla kalmayacağı, bunun ülkenize de ayrıca kazanç getireceği ümidimi ifade etmek cüretini buluyorum.
    Ekselanslarının sadık hizmetkarı olmaktan şeref duyan

Prof. Albert Einstein

Time: Steve Jobs tüm zamanların en etkileyici 20 Amerikan'ından biri

Hocam ben olayı biliyorum, keşke kabul görselerdi... Açıkçası neden kabul olmadı bir bilgim yok ama Türkiye şimdikinden çoook daha ilerde olurdu.

Bu arada Osmanlıdan kabul gelmedi demişsin ya şundan sordum yılı: malum başvuru tarihi olan 1933'de Osmanlı resmi olarak 10 yıl önce; fiilen de 13 yıl önce yok olmuş yerine Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştu.

• quote:

Hocam ben olayı biliyorum, keşke kabul görselerdi... Açıkçası neden kabul olmadı bir bilgim yok ama Türkiye şimdikinden çoook daha ilerde olurdu.

Bu arada Osmanlıdan kabul gelmedi demişsin ya şundan sordum yılı: malum başvuru tarihi olan 1933'de Osmanlı resmi olarak 10 yıl önce; fiilen de 13 yıl önce yok olmuş yerine Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştu.

Çok uzun zaman önce okumuştum aklımda Osmanlı diye kalmış. Düzeltme yaptım sonradan. Yine yanlış hatırlamıyorsam Mustafa Kemal Paşamız ile ilgili değil. Hatta o davet ediyor gelin diye. Bu isteğe onay vermek için bir kuruldan mı geçmesi gerekiyormuş yasa mı çıkması gerekiyormuş öyle bir şeydi. İsmet İnönü'nün parmağı vardı sanırım. Sonuç olarak Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olduğu için red görmüş. Sonra ABD kabul etti atom bombası İkinci Dünya Savaşı falan diye büyük şeylere kadar gidiyor sonucu... Hitler'in kurbanı, Amerika'nın kurtuluşu, Türkiye'nin pişmanlığı olmuş bir adamdır Einstein.

• quote:

quote:

Çok uzun zaman önce okumuştum aklımda Osmanlı diye kalmış. Düzeltme yaptım sonradan. Yine yanlış hatırlamıyorsam Mustafa Kemal Paşamız ile ilgili değil. Hatta o davet ediyor gelin diye. Bu isteğe onay vermek için bir kuruldan mı geçmesi gerekiyormuş yasa mı çıkması gerekiyormuş öyle bir şeydi. İsmet İnönü'nün parmağı vardı sanırım. Sonuç olarak Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olduğu için red görmüş. Sonra ABD kabul etti atom bombası İkinci Dünya Savaşı falan diye büyük şeylere kadar gidiyor sonucu... Hitler'in kurbanı, Amerika'nın kurtuluşu, Türkiye'nin pişmanlığı olmuş bir adamdır Einstein.

Problem değil.

Keşke gelselerdi belki bugün süper güç yine biz olmayacaktık ama çok farklı bir yerde olacaktık... Hatta belkide ABD nükleer silahla savaşı bitiremeyeceğinden dünya düzeni bile bugünkünden defalarca kez farklı olacaktı ahh....

Bu arada Atatürk yüzünden bir aksilik olmadığını biliyorum dahası Atatürk onlarca yabancı bilim adamıyla da şahsen dostur, kaynaklarda yazar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.