Şimdi Ara

TESLA MODEL Y KULLANANLAR KULUBU 2023 (1246. sayfa)

15 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 49 Misafir (20 Mobil) - 38 Masaüstü26 Mobil1 Android
5 sn
27.184
Cevap
782
Favori
1.848.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 12441245124612471248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.8 e sr varken çift motor 4 çeker 100 km ekstra menzilli model ne kadar düşebilir ki? 2.1 bile komik aslında ama türk insanı işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedPyro

Geçen sene 10 verip lr siparisi verip sonradan iptal etmiştim fiyattan dolayı.
    Suan 1.800'lük sıfır ile 2.2 civarına LR arasında kaldım. Hangisi mantıklı emin olamadım.
    Nakit hazır ise, aracınızı satmaya uğraşmayacaksanız temiz 2.el LR araçlara bence bir kaç teklif yapın derim.

Ben SR siparişini geçen gün verdim. Araç gelene kadar da , kendi aracımı satmaya çalışacağım, kazasız belasız şu macareyı atlatayım da Tesla nın keyfine bakarım kısmetse.

Olaya ticari bakmıyorum, baksam EV almazdım. Menzil hususu da çok etki edecek birşey değil benim için. Araç şehir içi kullanılacak zaten.

LR işe SR arasında model yılı farkı olacak tabi. Bir de olursa HW4 güzel olur.
  • kanmet kullanıcısına yanıt

Piyasanin bu hale gelmesinin sebebi mtv vs degil teslanin isktirarsiz fiyat ve satis politikasidir.

Mesele siz sr aldiginizda 600km menzilli modeli 6 ay sonra %10’dilimde getirmeyecegnin garantisi yok teslanin,getirdigi andada sr’nin 2.elde hic bir sekilde satilmayacagni goreceksiniz.

Yani benzer durumlari,biz yasadik sizlere aktariyoruz siz oyle boyle savunma yaziyorsunuz kiskanclik diyorsunuz P kullanicisi neden sr ‘yi kiskansin komik yorumlar yapiyorsunuz.

Burda uc kurus tasarruf edip %10 %40 a cikar paramda degerlenmis olur vs dusunenler var sonra uzulmesin parasi carcur olup elindeki arabayi satamayinca diye deneyim aktariyoruz.

Bakin sifiri 3milyon olan arabayi insanlar 2.1’e 2.2’ye satiyor paranin maliyeti var enflasyon var zararlarini faizle cikartabileceklerini saniyorlar cunku surekli eriyor parasi teslada.

Gozle gorulur seylere cokta yorum katmaniza gerek yok hersey ortada.

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Süt beyazı pahalı
  • EUS E kullanıcısına yanıt

600 km menzili olan araba 49.000 Euro

%10 çok zor

olsa zaten direk onu getirirdi Tesla

• NextMove kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar
    Odometreyi harita üzerinde veya sürüş ekranında devamlı görebiliyormuyuz,
  • kutii361 K kullanıcısına yanıt

4000 Euro fark var

Kasa değişecek, makyaj olacak

Bence de hatta 455 km olanı 1791, 600km olanı 19xx üst sınırdan satardı.
  • Merhabalar,

Cuma günü sabah saatlerinde 50 bin TL kapora ödemesi yaparak arkadan çekişli model için bir sipariş verdim ben de. Daha sonra ÖTV basamağının değişebileceğini düşünerek arayıp siparişi iptal etmek istedim, görüştüğüm kişi hiç bir şekilde kaporanın iadesinin olmayağını iletti bana. Henüz daha bir araç ataması vs. olmadan bu şekilde iptal durumunda iade yapılmaması çok saçma geldi bana. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var mıdır?

300.000 az para değil. Faiz çok yüksek kredi çeksek dünya geri ödemesi var yaklaşık %50 fazla ödüyordun. Kredide çıkmıyor

TESLA MODEL Y KULLANANLAR KULUBU 2023
  • Bir dünya git gel yaşayıp SR siparişi verdim. Forumu okudukça aklım bulanıyor. Sabah gidip bir P yapıştıracağım o olacak. 😀

Şaka bir yana performanslı araçlar kullanmayı seviyorum. 2 nesil 240 lık Passat kullandım. Şu an 280 lik Stelvio kullanıyorum. Şehir dışı yolculuklarımı çocuklarım uyurken yapıyorum genelde ve bir an önce basıp varayım tarzında. Gözden kaçırılan şu noktayı vurgulamak isterim artık otoyollarda ortalama hız tespiti son derece yaygınlaştığından basıp gidemiyorsunuz. Hele bir Ankara-Eskişehir arası var ki lanet. Dümdüz yol ve 110 sınır. Performansın mtv si kadar ceza yemişimdir zaten orda.
    Beni Tesla almaya iten yegane neden bu hız koridorlarıdır. Madem basamıyorum bari yakıt ekonomisi yapayım, çocuklar da tabletten oyun oynar 😉
  • quote:

Orijinalden alıntı: EUS

Piyasanin bu hale gelmesinin sebebi mtv vs degil teslanin isktirarsiz fiyat ve satis politikasidir.

Mesele siz sr aldiginizda 600km menzilli modeli 6 ay sonra %10’dilimde getirmeyecegnin garantisi yok teslanin,getirdigi andada sr’nin 2.elde hic bir sekilde satilmayacagni goreceksiniz.

Yani benzer durumlari,biz yasadik sizlere aktariyoruz siz oyle boyle savunma yaziyorsunuz kiskanclik diyorsunuz P kullanicisi neden sr ‘yi kiskansin komik yorumlar yapiyorsunuz.

Burda uc kurus tasarruf edip %10 %40 a cikar paramda degerlenmis olur vs dusunenler var sonra uzulmesin parasi carcur olup elindeki arabayi satamayinca diye deneyim aktariyoruz.

Bakin sifiri 3milyon olan arabayi insanlar 2.1’e 2.2’ye satiyor paranin maliyeti var enflasyon var zararlarini faizle cikartabileceklerini saniyorlar cunku surekli eriyor parasi teslada.

Gozle gorulur seylere cokta yorum katmaniza gerek yok hersey ortada.

Hıcam
    Böyle düşünerek ne aksiyon alınır ne de yaşanır :)

6ay sonra 4x2 LR gelir, ama o dan 6 ay sınra yeni kasa Y gelir. Bu döngü öyle devam eder gider, biz de arkadan bakarız.

Şu anda 1.8Mio parayı vadeliye koysan 6 ay sonra 2.4Mio eder en az. 4x2 LR gelirse bu paraya alırsın bence, hatta elde para bile kalabilir.
    Tek araba bar ise 6 ay arabasız kalırsın en kötü

Seneryolar bitmez yani bizim ülkede…

• crzyhntr kullanıcısına yanıt

Burası Türkiye. Bir baktın bir gece Mehmet Şimşek görevden alınır Euro 40 olur.

alınmış her zaman alınmıştır.

600 km menzili olanı %10 getirse zaten şimdi yapardı, neden sonraya bıraksın. Ayrıca o versiyonun 159 kw olacağının garantisi yok. Bu tamamen bize özel bir durum.

bende isterim 600 km olan gelsin.

daha yeni avrupaya çıkardı önce eskisini ortadoğuya kitlesin :)) sene sonu stok fazlasını da buraya getirir
  • BLOOD36 B kullanıcısına yanıt

Tüketici mahkemesine gidin direk sizden yana sonuç çıkar. Oda emsal olur.

kapora yandı öyle birşey yok ya. Adamı öttürür ticaret bakanlığı. Anında cimere yazın.

Sene sonu eur 40 lira olur tertemiz

olsa ne olacak ki :) %15 artış demek daha barem atlamaya %10 var tesla da %15 indirim yapar bi ömür %10 da devam

Öbür motor için 159 kw olacak diye bir açıklama varmı ?

tesla türkiye müşteri temsilcilerinden biri çalışmalarının olduğunu belirtmiş tesla türkiye ile her şey mümkün
  • 
Sayfa: önceki 12441245124612471248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.