Şimdi Ara

Telefonla arama yapınca internet geliyor. Biraz sonra tekrar kesiliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 2 aydır internetle ilgili kopmalar yaşıyorum. kaç kere arıza kaydı yaptım kimbilir kopma ve hız sorunları yüzünden. Aynı hata düzelir gibi oluyor ama tekrar başlıyor.
    İnternet kesilince adsk ışığı 15-20 saniye aralıklarla yanıp sönüyor ama tekrar kapanıyor. Bir yeri telefonla aradığım zaman internet bir süreliğine geliyor.
    telefon hatlarını komple yeniledim. telefonla ilgili bir kopma sorunu yok.
    internet hızımı 8mbite kadar 6mbite çevirdim. hatlarla ilgili sorundan dolayı bu hızda kopabilir dediler diye.
    modemimi test ettim başka hatta srun yapmadı. u.s robotics usr92108 kullanıyorum.
    Sorunun neyden kaynaklandığıyla ilgili hiç bir fikrim yok şu an.

• Bağlantımda bir sorun olduğunda ben de telefonla bir yeri arıyorum, ya da üşeniyorsam cepten ev telefonunu arıyorum. Bağlanamayan bağlantı, bağlanıyor hemen. :D
  • kışın bu sorunlar çok olabılıyor. sanırsam yer altından gelen kablolar donuyor .

modemını yeenıleyebılırsın eger daha cok olursa bu problem
  • Sorun ;sinyal zayıflığı 99.99% , siz telefonu açınca sinyal güçleniyor varsa paralel tel/fax vb cihazları kapatıp bir deneyin birde bakalım ne olacak .

http://forum.donanimhaber.com/m_22763145/tm.htm

Bu 2003-2005 te sık rastlanan bir sorundu hala olması garip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 11 Şubat 2012; 17:48:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.