İnternet sürekli gidip geliyor
65 Cevap62676 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

20 Mesaj
23 Nisan 2008; 12:27:59 

Modemdeki internet ışığı yanıyor ama bağlantı sürekli gidiyor geliyor. Acaba benım modemdenmi yoksa sizdede aynı sorun var mı?

1881 Mesaj
23 Nisan 2008; 12:57:31 

santraldendir o sanırım

benim ocaktan beri aynı proplem var,sinyal zayıflığından olabilir dediler son ihtimal(santrale uzaklığından)

bendeki evdeki telefonla bir süre herhangi bir telefonu çaldırınca düzeliyor, o sorun bi dene

Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla

20 Mesaj
23 Nisan 2008; 13:22:28 

Bana da telekom kaynaklı gibi geliyor. Son zamanlarda çok sık olmaya başladı. Sinir bozucu bie durum.

66 Mesaj
23 Nisan 2008; 13:56:13 

SelamınAleykum ;

Eğer bağlantı gidiyorsa ve telefonu açınca geliyor ama kapatınca kopuyorsa bu tt bazlı bir sorundur. Sinyal zayıf geldiği anda siz telefon ve ADSL hattını aynı kablodan aldığınız için sinyal zayıflığı sırasında tel açılması zayıf olan ADSL sinyalini destekler ve bağlantı kurulur. Ama kapanınca destekte gittiğinden bağlantı kopar. Çünkü tel sinyali ilk açılışta elektrik motoru gibi ilk açılışta daha çok sinyal çeker. Bunu tt a arıza olarak belirteceksiniz halledecekler.

Saygılar...

www.guneyafrika2010.com

1881 Mesaj
23 Nisan 2008; 15:52:09 

quote:

Orjinalden alıntı: resul1453

SelamınAleykum ;

Eğer bağlantı gidiyorsa ve telefonu açınca geliyor ama kapatınca kopuyorsa bu tt bazlı bir sorundur. Sinyal zayıf geldiği anda siz telefon ve ADSL hattını aynı kablodan aldığınız için sinyal zayıflığı sırasında tel açılması zayıf olan ADSL sinyalini destekler ve bağlantı kurulur. Ama kapanınca destekte gittiğinden bağlantı kopar. Çünkü tel sinyali ilk açılışta elektrik motoru gibi ilk açılışta daha çok sinyal çeker. Bunu tt a arıza olarak belirteceksiniz halledecekler.

Saygılar...

121 aradık sorun yok dediler,hatta eve geldi telefon arıza

444'ü arayınca da çözülmedi,peki kim bakıyor?

66 Mesaj
23 Nisan 2008; 16:03:54 

quote:

SelamınAleykum ;

Saygılar...

Bu yazdıklarımı aynen oku 444 0 375 deki çıkan operatore ve bunu bildiğini söyle, hattını binadaki kutudan evine ve evin iç tesisatını kontrol ettirdiğini söyle,modemi farklı bi yerde denediğini çalıştığını ve çalışan bir modeminde senin hatta aynı sorunu yaşadığını söyle anlarlar "hee bu biliyo alalım kayıt" derler.

www.guneyafrika2010.com

1881 Mesaj
23 Nisan 2008; 19:49:02 

quote:

quote:

SelamınAleykum ;

Saygılar...

Bu yazdıklarımı aynen oku 444 0 375 deki çıkan operatore ve bunu bildiğini söyle, hattını binadaki kutudan evine ve evin iç tesisatını kontrol ettirdiğini söyle,modemi farklı bi yerde denediğini çalıştığını ve çalışan bir modeminde senin hatta aynı sorunu yaşadığını söyle anlarlar "hee bu biliyo alalım kayıt" derler.

444 den bana 121'i ara dediler ,adam geldi hatta bişe yok dedi

telekomdan mı gelmesi lazım?

en az 10 kere söyledim aynı laflar 444 0 145 de

649 Mesaj
24 Nisan 2008; 11:43:17 

Şimdi asıl önemli olanın ADSL ışığının sönüp sönmemesi eğer adsl ışığı sönüyorsa tt bazlı diyebilirim.Ancak İnternet lambasının gidip geldiğini söylüyorsun bu modemdende kaynaklanabilir ttdende hattının kontrol edilmesi lazım.Ben ttnette staj yaptım tt'ye güvenebilirsiniz.Acterna adlı cihaz kullanılıyor o kadar detaylı hat kontrolü yapılıyorki cihazı bi görmeniz lazım :) Birde genelde işyerleri bu sorunlarla geldiğinde sorun genellikle fax,posve alarm devrelerinden kaynaklandığını tespit ettik.Sende bu cihazlar yoksa bir ara arıza kaydı bırak kontrol yapılsın en fazla 6 dk sürer konuşman. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _FaCeS_ -- 24 Nisan 2008; 11:43:12 >

Origin BF3 : IFA5TI
Artes D712 4.1.1
Ployer Momo7 4.1.1
Samsung Galaxy S3 4.1.2 XXELLA

178 Mesaj
24 Nisan 2008; 13:46:51 

10 dk da bir kopuyor baglantı bende de

yer bursa/merkez

~ Sansar Salvo ~

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Nisan 2008; 14:03:04 

Telekomun sunduğu internetin ara sıra kopması bence normal.Bendede oluyor bazı günler

152 Mesaj
24 Nisan 2008; 15:39:03 

Bulunduğum okulda yaklasık 2 haftadır var bu sorun. TT bi sorun yok diyor ama araştırdam bir kaç okuldada aynı sorun yaşandığını öğrendim. 5 dk için de bazen 2-3 kez olduğu bile oluyor. Sinir bir durum.

Hayat aynaya benzer ona gülmek gerekir.

1778 Mesaj
24 Nisan 2008; 17:41:19 

aynı durum bende de mevcut 1 aydır! modem ışıkları sönmüyor ama internet yok! modemin on off tuşunu yalama yapacam bu gidişler!!!!

809 Mesaj
24 Nisan 2008; 18:10:17 

ışık gitsede gitmesede modemimin koptugu oluyor. hergun en az 10 kere. ve telefonu açıp meşgule düşürdüğümde int bağlantım geri geliyor. ne alaka anlamadım. modem i değiştim olmadı. telefon dediler değiştim oda olmadı. şimdi splitter ve binada ki te l hattı kaldı o da olmaz sa işte o zman ağlayacağım.

Değişmesini istediğiniz dünyanın parçası olun... M.Ghandi

1 Mesaj
14 Haziran 2008; 12:06:17 

bende ışık yanıyorsa ve ınternet yoksa restart atıyorum bılgısayara hemen duzelıp çalısıyor ınternet

429 Mesaj
14 Haziran 2008; 12:41:22 

Benim zyxel modemde haftada 6-7 kere sürekli yanması gereken dsl ışığı bir anda yanıp sönmeye başlıyor, yani kopuyor ve 30 saniye sonra yine geliyordu...

Sonra datron modeme geçtim onda da modem ışıkları normal yanıyorken bağlantı gidiyordu yani bir anda dowload ve upload sıfırlanıyor, sayfalara giremiyordum, modemi kapatıp açınca bağlantı tekrar geliyordu...

Şimdi telekomun verdiği airties modem kullanıyorum bunda da yine modem ışıkları normal şekilde yanıyor fakat arada bir (bu hafta 4 kere oldu) bağlantı gidiyor yine dowload ve upload sıfırlanıyor sayfayara giremiyorum, saatin yanında ağ bağlantısı işareti çıkıyor ve 30 saniye sonra kendiliğinden geliyor.

Anlamadığım modemdeki ışıklarda bir değişiklik yokken bağlantının gitmesi ne demek oluyor, bu durumda sorun pc veya modem den mi kaynaklanıyor.?

5096 Mesaj
14 Haziran 2008; 12:55:55 

Arkadaşalr bende internette dolaşırken her 20 dakikada bir internet gidiyor.
Bi site açılıyor TTNET'in diyorki modem şifresini yada kullanıcı adını ynlış girdiniz diyor.
Modem ayarlarını ayarlıyorum 20 dakika sonra aynısı oluyor bıktım sıkıldım artık
Nasıl düzeltebilirim arkadaşlat?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

146 Mesaj
14 Haziran 2008; 22:19:15 

Bendede aynı problem var farklı bir başlıkta dile getirmiştim farketmedim aynı problemde insanlar olduğunu.bu genel bi problem mi? nedeni nedir?benim bağlantım gidiyor ama bnm modemden kablosuz bağlanan bilgisayarda sorun olmuyor? ttnette problem var desem kablosuzun neden gitmiyor? modemde sorun varsa bissürü insan aynı olaydan şikayetçi.anlamadm.

2982 Mesaj
15 Haziran 2008; 10:38:53 

Bir multimetre bulup voltajı ölçtürün 190 ve altında ise voltaj yeterli değildir modem sağlıklı çalışmaz.

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

429 Mesaj
15 Haziran 2008; 15:40:02 

Bir yerde okumuştum eğer modemin ışıkları yanıyor fakat bağlantı kopup ardından tekrar geliyorsa bu durum modem ile pc arasındaki güvenlik protokolunden oluyor diye, yani pc ile modem arda bir bu şekilde bağlantı kontrolu yapıyormuş gibi birşeydi...
Çözüm olarak ağ bağlantılarından güvenlik duvarını iptal edin veya başka birşey daha diyordu ama onu unuttum, ben bunu denedim ama fayda etmedi, bu garip durum bende çok sık olmuyor, haftada 3-4 kere günde en fazla 1-2 kere ama sinir bozucu bir durum insan her an tedirgin oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 15 Haziran 2008; 15:38:44 >

8067 Mesaj
15 Haziran 2008; 15:49:02 

Virüs programı? yada güvenlik duvarı bunlara dikkat et.Windows her .... engelliyor

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 4.Sınıf Teknoloji Fakültesi

429 Mesaj
15 Haziran 2008; 18:46:11 

Virüs programı kullanmıyorum dostum ama güvenlik duvarı ile ilgili bir durum olabilir, ben sorunun modemin bir nedenden dolayı bağlantıyı kesip tekrar bağlanması olarak yorumluyorum. Ama bu nedeni hala çözemedim...3 ayrı modemde de bu sorunu yaşadığım için kesin birşey söylemek çok zor...Işıklarda bir değişiklik olmadığı için telekomu da suçlamak yanlış olur sanırım...
Bu arada yukarda bazı arkadaşlarda kopma olduğunu belirtmiş fakat bizim buradaki anlattığımız durum modemin fiziksel olarak kopması değil, modem ışıkları normal olarak yanarken internetin kesilip tekrar gelmesi yani büyük ihtimalle ağ bağlantısının kopması...

2947 Mesaj
15 Haziran 2008; 18:57:32 

ADSL hat değerlerini bu konuda verilen değerlerle karşılaştırın derim.

http://resim.donanimhab...137/mpage_1/key_/tm.htm

1701 Mesaj
15 Haziran 2008; 19:19:10 

aynı durum bende de vardı az önce, link ışığı sabitti modem haberleşiyordu santralle ama veri alışverişi yoktu. santralde sorun galiba.

217 Mesaj
1 Mart 2009; 18:42:54 

arkadaşlar yardım istiyorum bendede aynı sorun var. modem ışığı sürekli yanıp sönüyor ama yerel ağ bağlantısı herzaman bağlı. yani internet var ama giremiyorum. 10 dk inte giriyorum 5 dk kesiliyor bütün gün boyunca bu şekilde. yokmu yardım edebilecek biri ?

"Bi dakka dur yazma bunu" - Sokrates

121 Mesaj
14 Haziran 2009; 15:52:57 

arkadaşlar aynen bana da ooluyor modemin pwr ve ethernet ahriç tüm ışıları sönüp sönüp geri geliyor

1 Mesaj
15 Haziran 2009; 1:07:57 

meraba arkadaslar bende aynı sorunları yasıyorum ısık yanarkne hat gıdıyor bazen cogu zaman ısık gıdıyor ıkı yıldır aynı sorun telefon abonesıyız mecburu 11ytl sabıt ucrek en az30ytl tel fatura ayrıyeten 50ytl ınternet faturası ama doru durust ulasabılıcemız ınsan gıbı bılgı alabılcemız bır yer yok parayı almayı cok ıyı bılıyorlar ama bıde hızmet alsak

1924 Mesaj
15 Haziran 2009; 2:34:41 

@BerkayTutal

Başka bir modemle deneme imkanın varsa denermisin? Sorun devam edecek mi?

birbirimizi anlamamız için aynı dili konuşmamıza gerek yok,
ezildikten sonra hepimiz aynı şarabız

801 Mesaj
15 Haziran 2009; 10:12:52 

Bende de oluyor. geçen hafta başladı böyle yapmaya.Modem ışığı birden kırmızı oluryor.Sonra kendi kendine yeşile dönoyor...

[ Hakikat Kitabevi ]

[ Dinimiz İslam ]

4122 Mesaj
15 Haziran 2009; 10:40:32 

Dün akşam başladı bende de

44 Mesaj
17 Temmuz 2009; 0:46:25 

1 haftadir bendede var bu sorunu nasil halledebiliriz ?

96 Mesaj
23 Ağustos 2009; 2:23:45 

Dün akşamdan bu yana bu sorunla karşılaşıyorum 2 farklı modemde denedim çözüm yok , kabloları kontrol ettim hepsi sağlam . İnternet koptuğu zaman ev telefonu meşgul çalmaya başlıyor . ADSL hattı koptuğu gibi Telefon hattıda kopuyor . 5 veya 10 dakika sonra tekrar geliyor . Sorun Ne Olabilir Acaba :S

706 Mesaj
23 Ağustos 2009; 2:39:12 

internetinizin hızı nedir? 8 mbit ise hat yetmediği için kesilmeler olabilir ben de kesilmeler oluyordu aradım geldiler hat kaldırmıyor dediler 4 mbit e sabitlediler ondan sonra hiç kesilmedi

Getting lost within myself, nothing matters no one else...

189 Mesaj
5 Eylül 2009; 0:25:49 

aynı sorun bende de var 2dk internete bağlanabiliyorum 10 saat bağlanamıyorum. aradım suan sizin hattınıza yeni bir program yükledik sorun çözülücektir dediler. düzelme falan yok

4 Mesaj
5 Eylül 2009; 15:24:14 

Arkadaslar bu problem bndede war fakat bnm netteki kopma nedenim biras farkli 2 pcim war ewde bu pclerle ayni anda baglandigmda nette 5-10 dkda br netim kopuyor. ister leptopimla kablosuz masaustuyle kablolu ister 2siylede kablolu baglanim gene ayni problem dvm edior.
ilk baslarda "agda yinelenen ad war" hatasi aliyordum bunun cozumunu buldm we 2 pcnin ismini degistirdm sorun dvm etmeye basladi we internetten arastirdm.En son bi arkadasmn yardimiyla masaustu pc i sabit ip e aldim fakat buda problemime cozum olmadi gene 2 pc ile baglanmaya calissam netten kopmam 5-6 dk i bulmuyor.Masaustu acik olmadigi halde kablosu takili oldugu zmn bile leptopimdan baglanmaya calistigmda netimde 5-6 dkda bir kopmalar oluyor.Masaustu pcmin kablosunu cikartinca netim normale donuor..
Bunun yaninda kotam 4 gunluk kullanimdan sonra 2 gb bu konuda bilgisi olan wrsa yardimci olsun lutfen!!

429 Mesaj
5 Eylül 2009; 19:37:03 

Bugün 12.30 gibi evdeki iki internet hattı aynı anda gitti daha şimdi geldi telefonlar bile arama yapmıyordu dışardan arayınca da meşgul çalıyordu. 121 arızayı aradım bölgenizde arıza var dedi. İlk defa bu kadar uzun kesinti oldu artık fiber falan mı döşüyorlar anlamadım. çayyolu/Ankara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 5 Eylül 2009; 19:37:30 >

2118 Mesaj
5 Eylül 2009; 19:56:03 

Bende de sabahtan beri internet bağlanır bağlanmaz kopuyordu şimdi girebildim bakalım daha kopacak mı

809 Mesaj
5 Eylül 2009; 20:14:58 

benim hatta 5 dk. bi kopuyor.kablolardamı bişey var acaba dedim.orayı kurcala burayı kurcala bişey yok.arkadaşlar telefon çalarsa sinyal düşer falan demiş ama.ev telefonunu hiç kullanmıyoruz.numarayı ben bile bilmiyorum.yani çalma ihtimali yok...Ankara/Tunalı

İntel Q9550 //Gigabyte x38-ds4 //Sapphire 4670 // Seagate 500gb Sata2//Patriot 2gb 800 Mhz// Samsung dvd-rw //Cooler Master rc-690 (650 watt)

1560 Mesaj
6 Eylül 2009; 21:30:58 

adsl yanıp sonuyorsa hat splitter modem kaynaklı olabılır. en kısa cozum modemı farklı yerde denemektır. modemımız sorunsuz calısıyorsa splitter denersınız ondada sorun yoksa servıs saglayıcınızı ararsınız. bunları denedıgınızı fakat adsl yanıyor dersınız ve arıza kaydı actırırsınız. gelirler bakarlar veya santralden cozerler sorunu. Bazende cozemezler hat sorun yok derler farkli modem denersınız calisir sizin modeminiz calismaz mesela adsl yanıp sonuyordur.

Modemınızın yazılımını kontrol edın guncel deılse guncelleyin guncellediniz reset attiniz yeniden kurdunuz yine aynı son care olarak adsl modlarinda ayarlama yapmamiz gerekir.

Suan ttnet yapisinda adsl2 adsl2plus g.dmt kullanılıyor hattınız protokolu servıs saglayıcınızdan ogrenırsınız bilmiyorsanızda adsl2plus ve g.dmt ısaretleyın...

modeme gelen sınyaller
ADSL_G.dmt ADSL_G.lite ADSL_G.dmt.bis ADSL_G.dmt.bis_DELT ADSL_2plus ADSL_2plus_DELT ADSL_re-adsl ADSL_re-adsl_DELT
ADSL_ANSI_T1.413 MULTI_MODE ADSL_G.dmt.bis_AnxM ADSL_2plus_AnxM

bunlardır adsl2plus ve adsl g.dmt kalacak sekilde dıgerlerını kaldirin kaydedın modemı kapatıp acın sorun duzelir.

orn. modemde ADSL G.DMT.bis yazıyorsa g.dmt ısaretleyebılırsınız.

acıklayıcı bı calisma yapilip ust konu yaparsak cok daha ıyı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccnablade -- 6 Eylül 2009; 21:31:51 >

ATATÜRKÇÜLER BİRLİĞİ

1306 Mesaj
6 Eylül 2009; 22:05:17 

Bende de var aynı sorun..Günde 15 kere gitmezse içi rahat etmiyo arkadaşın..Sinir krizleri geçiriorum ..Kotasızım ama birşey indirmek ne mümkün...

İki güne yeni modemim gelicek bu sefer odama bağlicam yakın olucak..Gene aynı sorum devam ederse artık başka çözümler bulmam gerekicek...Türk Telekonu arıorum bağlantıda hata yok diolar..Sinir oluorum ya..Ama son iki gündür düzeldi gibi, artık daha az kopuyor..

He was Tony Montana.The world will remember him by another name..
SCARFACE

1560 Mesaj
6 Eylül 2009; 22:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: bjkliali
Bende de var aynı sorun..Günde 15 kere gitmezse içi rahat etmiyo arkadaşın..Sinir krizleri geçiriorum ..Kotasızım ama birşey indirmek ne mümkün...

İki güne yeni modemim gelicek bu sefer odama bağlicam yakın olucak..Gene aynı sorum devam ederse artık başka çözümler bulmam gerekicek...Türk Telekonu arıorum bağlantıda hata yok diolar..Sinir oluorum ya..Ama son iki gündür düzeldi gibi, artık daha az kopuyor..

Adsl mod ayarlarini dene sorun duzelir bence modem kaynakli sorunun ttnetin dedigi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6156 Mesaj
7 Eylül 2009; 2:04:33 

bende hat direk modeme takılı airties modemim var haftada 2-3 gün inanılmaz kesilip kesilip gelior netim kesilior ardından hemen gelior kesilior hemen gelior bazende hiç kesilmior telekom her zamanki gibi bi orblem yok dior acaba hattımda ek var ondan olabilirmi bu kesilmeler online oyun oynarken çıldırıo insan normal olarak

2118 Mesaj
7 Eylül 2009; 2:10:06 

quote:

Orijinalden alıntı: crazytown_

bende hat direk modeme takılı airties modemim var haftada 2-3 gün inanılmaz kesilip kesilip gelior netim kesilior ardından hemen gelior kesilior hemen gelior bazende hiç kesilmior telekom her zamanki gibi bi orblem yok dior acaba hattımda ek var ondan olabilirmi bu kesilmeler online oyun oynarken çıldırıo insan normal olarak

Aynı sorun bende de mevcut şuan..

1306 Mesaj
7 Eylül 2009; 14:49:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ccnablade

quote:

Orijinalden alıntı: bjkliali

Adsl mod ayarlarini dene sorun duzelir bence modem kaynakli sorunun ttnetin dedigi gibi

Bugün- yarın yeni modem gelicek zaten şimdilik bunla uğraşmıyorum o yüzden..İnş. sorun modemdendir.Yenisi gelince rahat ederim...

He was Tony Montana.The world will remember him by another name..
SCARFACE

14 Mesaj
16 Eylül 2009; 18:16:00 

aynı sorun bendede mevcut modem degistikten sonra hele cok etkiledi dotayı unuttum denebilir yeni modem şart gibi geliyor

13 Mesaj
3 Kasım 2009; 12:06:09 

Merhaba aynı sorun bir arkadaşımda da mevcut. Airties modemle bağlandığımızda bütün ışıklar yanmasına rağmen arada sayfa görüntülenemiyor uyarısı geliyor kabloluda da kablosuzda da. Ancak modemi değiştirip us-robotics marka bir modem taktık sorun çözüldü. Modem ayarlarından mı kaynaklanıyor bu durum? Hangi ayardan kaynaklanmış olabilir? Modem bozuk diye düşündük ama tamire gitti ve bozuk olmadığını söylüyorlar.

51 Mesaj
9 Aralık 2009; 23:59:13 

yha arkdaşlar böle bi sorun bendede var interneti 2 kişi kullanıyoruz belli bi sürden sonra baglantı kesiliyor modemi kapatıp açınca tekrar geliyor sonra 2-3 saat sonra tekrar gidiyor yanlız internteti kullanmadımmı baglantı kopmuyor nedeni nedir bunun yaw

466 Mesaj
30 Ağustos 2010; 13:44:40 

ya bendede bu sorun var 2 dk da bir 5 dk da bir 10 dk da bir internet gidip geliyor bilgisayara kafa atasım geliyor ve internet apartmanda ortak modem bende degil ne olcak bu ya şikayet mektubumu göderelim illa telekoma ne edelim gidip basallımmı

Tavsiyem tek gelme

TRABZON/Beşikdüzü Belediye Sarayı Lojmanları Kat-5 No-3 ^ki Beni bulmak isteyen birini 5, kata kadar yormam

1042 Mesaj
30 Ağustos 2010; 15:23:15 

Santralden ya da kablolardan kaynaklanan bir sorun yoksa torrentden son hızda download yapığınızda o dediğiniz sorunla karşılaşılabiliniyor( 2-3 dakika internetin gitmesi, modemi kapatıp açınca gelmesi). Bunu önlemek için torrent ayarlarınızda maximum bağlantı sayısına limit koymanız gerekli.

====KİŞİSEL BLOGUM====

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems.
The memory management on the PowerPC can be used to frighten small children.

466 Mesaj
14 Eylül 2010; 18:37:36 

ya torrent felan yok sadece IDM var ama ben zaten birsey indirmiyorum oyun oynuyorum tam önemli bi noktaya gelio oyundan atiyor bi bakyrm internet yok azıma geldigi kadar ne geldiyse ... telekomada interneti verenede

Tavsiyem tek gelme

TRABZON/Beşikdüzü Belediye Sarayı Lojmanları Kat-5 No-3 ^ki Beni bulmak isteyen birini 5, kata kadar yormam

1201 Mesaj
20 Kasım 2010; 11:45:47 

benzer sorun bende de var daha önce aramıştım düzelir gibi olmuştu ama şu an hala devam ediyor epey zamandır, alıştım artık ama çok sinir bozucu. bağlantı sürekli kopuyor, bağlantının gelmesi içinse ya telefonu meşgule almam ya da telefonla bir arama yapmam gerekiyor bunu yaparsam bağlantı anında geri geliyor . bu yüzden telsiz telefonu sürekli yanımda tutuyorum ve bağlantı koptuğu anda kendi cep telefonumu arıyorum ve sorun çözülüyor bağlantım geri geliyor. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosica -- 20 Kasım 2010; 11:47:10 >

"it is the knowledge that precedes man"

1 Mesaj
21 Aralık 2010; 18:09:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ccnablade

adsl yanıp sonuyorsa hat splitter modem kaynaklı olabılır. en kısa cozum modemı farklı yerde denemektır. modemımız sorunsuz calısıyorsa splitter denersınız ondada sorun yoksa servıs saglayıcınızı ararsınız. bunları denedıgınızı fakat adsl yanıyor dersınız ve arıza kaydı actırırsınız. gelirler bakarlar veya santralden cozerler sorunu. Bazende cozemezler hat sorun yok derler farkli modem denersınız calisir sizin modeminiz calismaz mesela adsl yanıp sonuyordur.

Modemınızın yazılımını kontrol edın guncel deılse guncelleyin guncellediniz reset attiniz yeniden kurdunuz yine aynı son care olarak adsl modlarinda ayarlama yapmamiz gerekir.

Suan ttnet yapisinda adsl2 adsl2plus g.dmt kullanılıyor hattınız protokolu servıs saglayıcınızdan ogrenırsınız bilmiyorsanızda adsl2plus ve g.dmt ısaretleyın...

modeme gelen sınyaller
ADSL_G.dmt ADSL_G.lite ADSL_G.dmt.bis ADSL_G.dmt.bis_DELT ADSL_2plus ADSL_2plus_DELT ADSL_re-adsl ADSL_re-adsl_DELT
ADSL_ANSI_T1.413 MULTI_MODE ADSL_G.dmt.bis_AnxM ADSL_2plus_AnxM

bunlardır adsl2plus ve adsl g.dmt kalacak sekilde dıgerlerını kaldirin kaydedın modemı kapatıp acın sorun duzelir.

orn. modemde ADSL G.DMT.bis yazıyorsa g.dmt ısaretleyebılırsınız.

acıklayıcı bı calisma yapilip ust konu yaparsak cok daha ıyı olur.

Bendede Bu Sıkıntı Adsl 2 Plus a Geçtiğimden Beri Oldu Senin Önerinle adsl2plus ve adsl g.dmt kalacak sekilde ayarladım benim sorun çözülmüş gibi gözüküyor bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara tavsiye ediyorum denemelerini teşekkürler arkadaşım

6 Mesaj
10 Ocak 2012; 17:06:55 

Walla Bendede War Işıda Gıdıyormosemin ama Ne yapacazki

13 Mesaj
6 Mart 2012; 1:41:06 

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yaklaşık 2 aydır bahsettiğiniz sorunları yaşıyorum sürekli bağlantım gidiyor hergün ttnet santral ekibi eve geliyor modem splıtter iç tesisat ethernet kablosu tel kablosu hepsını sıfırladım şu an yıne olmadı şimdi modemi dediğiniz ayarlara aldım sonucunu paylasacagım

13 Mesaj
6 Mart 2012; 3:03:11 

şu anda tekrar bağlantı gitti ve geri gelmesi 30 saniyeyi bulmuyor adsl ve ınternet ışığı sönüyor ve hemen geri geliyor ekran görüntüsü de şu :

bilgisi olanlar yardımcı olsun lutfen arkadaslar :(

Ekteki dosya (1)

11491 Mesaj
6 Mart 2012; 8:59:27 

Benzer sorun bendede var, bir başlık açmıştım ama kimse cevap yazmadı...

quote:

Sık sık bu hata oluıyor..Wan IP kırmızı oluyor, 2-3 sn sonra internet geri geliyor..ADSL hattı kopmuyor
Ve bu olay 2 haftadır filan oluyor. Öncesinde hiç sorunum yoktu

Modem logu şu şekilde

1st day 10:30:58 daemon crit pppd[302]: Received valid IP address from server. Connection UP.
1st day 10:30:57 daemon crit pppd[302]: PPP LCP UP.
1st day 10:30:57 daemon crit pppd[302]: PPP session established.
1st day 10:30:57 daemon crit pppd[302]: PPP server detected.
1st day 10:30:37 daemon crit pppd[302]: Clear IP addresses. PPP connection DOWN.
1st day 10:30:37 daemon crit pppd[302]: Clear IP addresses. Connection DOWN.

Hat değerlerim

SNR Margin (dB): 16.2 18.0
Attenuation (dB): 20.5 10.5

Hızı 4 e düşürdüğümüzdede farketmedi. Aynı sorun..telefon hattında parazit vs olmuyor, paralelde yok

159 Mesaj
6 Mart 2012; 9:47:08 

arkadaşlar internet sinyalim sürekli gidip geliyor . ışık yanıp sönüyor 5 dk var 3 dk yok verim alamıyorum. tt net kullanıyorum neden olabilir ? sizce neleri denemeliyim bazen sürekli gidip geliyor , deliresim geliyor.

11491 Mesaj
6 Mart 2012; 11:00:12 

internet sinyali gidip geliyorsa telefon hattı yada splitter ile ilgili olabilir

4 Mesaj
30 Ağustos 2012; 23:47:14 

Arkadaşlar benim modem 20dkda ''barut'' gibi isiniyor ve her 5dkda bi gidiyor problemi ne olabilir bi yardimci olursaniz cok sevinicem ?

1 Mesaj
4 Aralık 2012; 22:52:56 

ARKADAŞLAR MERHABA BEN AŞAĞI KATTAN ÇOKLU İNTERNET ÇEKTİM AMA BENİM BİLGİSAYARI AÇIP KAPATINCA İNETNET GİDİYO GELMİYO MODEME RESET ATINCA DÜZELİYO ANCA NEYDEN KAYNAKLANIYO ACABA BİLGİSAYARIM LAPTOP WİN 7

14 Mesaj
11 Haziran 2013; 20:43:45