Şimdi Ara

Telefon kayıt harcına büyük zam: 1500 TL oldu (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
1
Favori
35.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
141 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ekmek hala ucuz. Kimse nankörlük etmesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RapStarX

Az olmuş yurtdışına çıkanlardan da vergi alınsın . Yurtdışı giriş çıkış vergisi . Hatta kendimizide kayıt ettirelim . Daha çok vergi türü çıkartılmalı .
    Yurtdışına çıkış bedeli 50tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani biraz açıklar mısın ?

• shadowmexo kullanıcısına yanıt
    üzülme kardeş, sende bir sonraki telefonunda kazıklanırsın
  • Ekonomi iyi olduğuna işaret iyiki varsın eren

• IMEI kayıt olan telefonlara herhangi bir uygulama varmı ? Eğer yoksa yormayın kendinizi alın geçin oneplus xiaomi vs.

• maho2306 kullanıcısına yanıt
    her gün kendime bunu soruyorum.
  • Allahım sana geliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allahım sana geliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

1500 TL ye Xiaomi Mi 8 SE aldım memnunum.
    1400 TL ye Xiaomi Mi8 aldim daha mutluyum

• moffaka M kullanıcısına yanıt
    Ben Türkiye garantili ürün almayı bırakalı çok olmuştu zaten bu kazıkları yememek için. İmei atılabilen cihazları bekliyorum ve sadece o cihazların alıp kullanıyorum. Yorum için gene de teşekkürler.
  • Bence az yapmışlar, 10.000TL olmalı.
    2 yıla falan o seviyelere çıkar zaten :)

• döncem ben sana 20/07/2019 Murat Muratoğlu, Sözcü

Resmi Gazete ile yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı kararı ile 618 lira olan telefon kayıt harcı 1.500 liraya yükseltildi! Sizce yeter mi?
    Daha dokuz ay önce 170 lira olan harç, bir gecede bir imza ile 1.500 lira oluyorsa, bu başkanlık sisteminin başarısıdır. Daha hızlı karar alınabilen, yeniliklere daha hızlı adapte olunabilen, etkin bir yönetimin kanıtıdır!

★★★

Telefona karşı verilen mücadele enflasyona karşı verilseydi, çoktan halledilmişti. Tabii ki kapasite meselesi... Olmayınca ne yapsınlar bir tanesi? Belediye başkanlığı seçimlerinde gençlere 10 gigabayt internet vereceğim, “onlar benim kankam” dersin, seçim biter zammı bindirirsin. Kim hatırlayacak?
    Boşver gitsin!

★★★

Peki, bu ödediğimiz harçlar, zamlar, ardı arkası kesilmeyen vergiler ne için? Çiftçiye, esnafa, işsize, emekliye, asgari ücretliye, fakire destek olarak gitse, eyvallah!
    Oysa bu toplanan paraların amacı, belli bir zümrenin yaşantılarını rahatça sürdürebilmesi, tatlarının kaçmaması...
    Siz kim ödeyecek sanıyordunuz ki 6 ayda 78 milyar lira açık veren bütçeyi? Devletin parası aslında sizin ödediğiniz vergi. Aç yandaşa neyle verecek ihaleyi?
    Sahi kimden tahsil edecekler bu batık kredileri? Kendi adamlarının milyonlarca dolar vergi borcunu affederken yoktan var etmeyecek herhalde parayı... Sizden alacak!

★★★

S-400 füzeleri geldiği için Amerika ambargo koyacak derken, ambargoyu yurtdışından getirilen telefon harçlarını 1500 TL’ye çıkartan hükümet koydu. Sağ gösterip sol vurdu!
    Bunlar daha iyi günlerimiz! Daha yap-işlet-devretleri, sarayın masraflarını, vakıfların yardımlarını da ödeyeceğiz. Ejder meyveli smoothie kaç lira oldu biliyor musunuz?

★★★

İyi de bu da yetmez ki! İktidar arabalardaki gibi telefon muayene istasyonları açmalı. Yılda iki kere muayene parası almalı. Bunu nasıl düşünemediler, aklım almadı!
    Sonuçta devletin yasakladığı bir şey yok! Beğenmeyen dumanla haberleşsin. Ateş ile uğraşamam diyorsa güvercin eğitsin. Kim karışır? Özgürlük var bu ülkede!

★★★

Sonuçta aynı gemideyiz. Şahsi önerim; Mesajlaşırken atılan emoji başına 5 lira artı yüzde 25 ÖTV üzerine de KDV ödeyelim. Her şeyi devletten beklemeyelim!
    Niye vergi ödemek için yurtdışından telefon almamızı bekliyorlar ki? Havalimanına banko koysunlar, direkt oraya gidelim, kulağımızın arkasını gösterelim!

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Bilenler anlatsında bize islamı neymiş bilelim. Öncesinde aşağıdaki sorunsalları okumaya davet ediyorum.

Defalarca Türkçe meal yazılan kitaba dair:

Bildiğini iddia edenler sorsunlar kendilerine kitap açıklanması ve anlaşılması için birisinin anlatımına mı ihtiyaç duyuyor? Acziyeti baştan başlıyor. !!!

-Tefsir, meallerde anlam sorun oluyorsa nasıl bir tanrı ki bir tek Arapça gönderiyor. Diğer dillerde de olabilirdi. Arabistan yarımadası HİKAYELERİ coğrafyasından betimlemeler yapıyor.
    -Her kavme peygamber gönderilmişken böyle; dahası peygamberi yazma bile bilmiyor kendinden seneler sonra hatta asır geçiyor kitap olması için. 250-300 sene sonra hadis yazarlığı başlıyor. O da olmasa vay halimize. Ne namaz ne oruç hak getire..
    -Namazın nasıl kılınacağı var mı? (Farklı bölgelerdeki müslümanlar farklı namaz kılıyor)
    -Ezanın okunması var mı?
    -Orucun hangi bölgede nasıl tutulacağı? (Kutuplar)
    -Kanguru,Kutup Ayısı, Penguen, Lama... gibi belirli bölgede olan hayvandan neden bahsetmez ?
    -Güneş, Ay, Yıldızlar diğer gezgenler nerde Uranüs Neptün... vs(Evrenselliği)
    -Cennet diye tasvir edilen yerler İskandinav ülklerinde ki su bolluğu yaşanan ülkeler gibi.
    -İhramı av yaparken yasaklayan ayet bile varken TECAVÜZ neden yasaklanmamış? İspatı için bile birleşmeyi görecek 3-4 şahit isteniyor.
    -Kadının değersizliği doğuştan cinsiyet seçim hakkı bile verilmemişken. (Adaletli)
    -Akraba evliliğini kabul eden ayet varken sonucunda sakat doğan çocuğun suçu günahı nedir ?

Cahiliye deyip kız çocuklarının gömüldüğünü anlatıp dururlar ancak bu Arap kavmi nasıl çoğalmış?
    -Zeynep kimin eşiymiş de kimin eşi olmuş.
    -Ayşe kaç yaşında kadın olmuş
    Evlendirilen kızlar çocukken çocuk doğuruyor kızlar 25 yaşını görmüyor. Doğurduklarıda yaşını tamamlayamadan ölüyor. Adaletiyle övündükleri Ömer'in 9 karısından 7. olan Ümmü Gülsüm gibi daha niceleri .........
    ........
    Dünyaya kız olarak gelsen Cennet'de Nuri bile vermiyor.

Sayılarla mucize arayanlar Tonton ve Arkadaşları'ndaki sayı mucizelerine bakabilir.

Daha detayına inilebilir fakat bu kadar yüzeysel sorulara bile abidik gubidik cevaplar verip orda onu demek istemedi şöyleydi.... Siz mi biliyorsunuz ne demek istediğini hani bu kitap apaçık inmişti neden biz anlayamıyoruz??? Arap adamlar bile anlamı teyit edip bölge coğrafyasından kurtulup Avrupa, Amerika... ülkelerine gidiyorken. Tam tersi neden olmuyor.

Genç arkadaşlara bu konuda NEDEN, NEDEN NEDEN .... sormaları ta ki mantıklı cevap bulana kadar sormalarını istirham ediyorum. Aksi hâlde din tacirlerine merdiven, paspas... olurlar.

Günümüz ilahiyatçıları bile "Deve sidiği şifası" tartışmaları yapıyor bilimin zararlı dediğine itimat etmeyip içenler artık yok.

Dine sarılmış tek toplum yoktur ki sanayide, bilimde, kültürde, sanatta, teknolojide ... ilerleyip günümüze gelmiş olsun.
    Uzağa gitmeye gerek yok. Semavi dinlerin merkezi Arabistan'a bakın canlıların en akıllısı, medenisi insan birbirini kesiyor, aşalıyor, açlıkla mücadele ediyor.

Son olarak YARATICI,TANRI... ile dini ne olur birbirine karıştırmayın. Din ile başlayıp ispatı yapılan çoğunlukla yaratıcı oluyor sonra bakmışsın din sahibi olmuşsun. :)

“Misyonerler Afrika’ya geldiğinde bizim topraklarımız onların İncilleri vardı. Dua edelim dediler. Gözlerimizi kapattık. Açtığımızda, bizim incilimiz, onların toprakları vardı” (Kenya'nın kurucu devlet başkanı Jomo Kenyata, Batı ülkelerinin Afrika gelişini bu sözlerle dile getirmişti.)

Bonus olsun Aamir Khan, PK filmini tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmclskn -- 20 Temmuz 2019; 13:33:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

Biz nasıl bir günah işledikte 14 milyar yıllık dünyada akp dönemine denk geldik
    Moho

Ya valla gördüğüm duyduğum en havalı en adını koyamayacağım bir yorum olmuş. Ne desem bilemedim valla tebrikler
  • Az bence tepe telefonlarda yurtdışı işe 2500TL civarı fark var. Bence sorun bu paraları verip te garantisiz telefon kullanma riskini alabilenler. Birde yurtdışından gelenlerin pasaportunu satma olayıda var. Kimse yazmamış göremedim. O piyasa bitti zamanında bende kayıt hakkımı sattım. Çünkü dediğim gibi dışarıdan telefon getirip garantisiz kullanmak bana çok riskli geliyor.

• Yurt dışındanda yurt içinden de pahalı telefon almayın demeye getirmişler. Almayız olur biter

• Ama arkadaşlar bu verdiğiniz vergiler sizlere hizmet olarak geri dönüyor....

Şaka şaka. akape vatandaşına faydası olacak bir şey yapmaz, vergilerinizi haramzade yandaşlarına yedirip onları daha da zengin ediyorlar puhahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

Ama arkadaşlar bu verdiğiniz vergiler sizlere hizmet olarak geri dönüyor....

Şaka şaka. akape vatandaşına faydası olacak bir şey yapmaz, vergilerinizi haramzade yandaşlarına yedirip onları daha da zengin ediyorlar puhahaha
    17 yıl AKP iktidarında öğrendiğim şey vergilerin dönüp dolaşıp bize yine" vergi" olarak döndüğüdür.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.