Şimdi Ara

Tek prizden çoklayıcı ile birçok eleman bağlamak bir problem teşkil eder mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hakkında hiçbir şey bilmediğim için buradan sormak istedim ve forum başlığı olarak en yakın gördüğüm başlık bu olduğundan ötürü buraya yazmak istedim.

-Benim sorum tek bir prize tek bir çoklayıcı(uzatma) ile kaç adet elektronik eşya bağlanabilir?
    -Böyle bir kaide var mıdır? Mesela 8' li çoklayıcı var diyelim buna monitör, bilgisayar, printer, iki adet harici hdd, telefon şarj aleti ve ses sistemi bağlı diyelim veyahut daha fazlası.
    -Bu durum akım, potansiyel vb. durumlarda herhangi bir sıkıntıya sebebiyet verir mi?
    -Bu tip durumlarda eğer çıkarsa ne tip sıkıntılar çıkabilir?
    -Tek bir prizden 8 li yerine iki adet prizden 4' er li şekilde kullanmak bir fark yaratır mı ?

Teşekkürler.

* Umarım konuyu yanlış başlık altında açmamışımdır.

• Tesisatın kapasitesine bağlıdır. Yazdıklarınızı çoklu priz ile kullanabilirsiniz. Sıkıntı olmaz.

Sıkıntı... aynı prize çok güç çeken cihazları bağlamayınız. Buzdolabı, Çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın ve benzerlerinin aynı anda çalışmaları tesisatı bozar, sigortaları attırır....

quote:

Tek bir prizden 8 li yerine iki adet prizden 4' er li şekilde kullanmak bir fark yaratır mı ?

Küçük atölyemde belki 25-30 adet priz var. Hepsi aynı anda kullanılmıyor. Çok büyük güç çekilmediğinden, elektrik tesisatı üzerinde, sıkıntı olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 24 Aralık 2014; 16:26:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhsin kamer

Tesisatın kapasitesine bağlıdır. Yazdıklarınızı çoklu priz ile kullanabilirsiniz. Sıkıntı olmaz.

Sıkıntı... aynı prize çok güç çeken cihazları bağlamayınız. Buzdolabı, Çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın ve benzerlerinin aynı anda çalışmaları tesisatı bozar, sigortaları attırır....

quote:

Tek bir prizden 8 li yerine iki adet prizden 4' er li şekilde kullanmak bir fark yaratır mı ?

Küçük atölyemde belki 25-30 adet priz var. Hepsi aynı anda kullanılmıyor. Çok büyük güç çekilmediğinden, elektrik tesisatı üzerinde, sıkıntı olmuyor.

Cevap için teşekkürler.

• Asortik kullanıcısına yanıt
    Ne bağladığına bağlı. Bunların etiketlerinde 16 ampere kadar dayandığı yazar, 10 amperden sonra kablo hafiften ısınmaya başlar zaten.
    İhtiyaten 10 amperi geçmemek kaydı ile sınırsız bağlantı yapılabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayardan birsey olmaz atiyorum o cogalticilara hem buzdolabi hem firin hem camasir makinesi takarsan ayni anda calistirirsan zamanla kablo zarar gorur.Zaten fazla akım cekiceginden dolayi sigorta atacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Ne bağladığına bağlı. Bunların etiketlerinde 16 ampere kadar dayandığı yazar, 10 amperden sonra kablo hafiften ısınmaya başlar zaten.
    İhtiyaten 10 amperi geçmemek kaydı ile sınırsız bağlantı yapılabilir.
    Anladım çok teşekkürler yardımlar için.
  • Benim odada tek prizden çoklu alıyorum, monitör, kasa, hoparlör, modem, televizyon, telefon şarjı. Bunların hepsini aynı anda kaldırıyor. (Hepsi açık-çalışır şekildeyken)
  • http://www.pclabs.com.tr/2008/09/09/guc-testi-hangi-cihaz-ne-kadar-guc-tuketiyor/
    bir prizden 1500Watt'ı geçmemeye çalışın. saydığınız elektronik eşyalardan sıkıntı çıkmaz.
    mutfak önemli ama tek prizden fırınla bulaşık makinesi çalıştırılmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.