Şimdi Ara

Tecil bittikten sonra askere ne zaman giderim ? (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.010
Cevap
21
Favori
134.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
Giriş

Merhabalar, 16 mayıs'ta askerım, bedelliye çevireceğim , admin eğer 2 ay içinde bedelli parasını yatırmazsam beni temmuz grubunda mı gönderirler askere, yoksa agustos celp dönemin de mi cevap için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serkann10 S kullanıcısına yanıt

Bakaya kaldıktan sonra sıradaki ilk grupla genelde gönderirler. Eğer o grup müsait değilse bir sonraki gruba atabilirler.

Zaten bakaya kaldıktan sonra (6 ay er olarak gidecekseniz) sevk belgesini almak için en yakın askerlik şubeye gitmeniz gerekecek. Şu tarihler arası gel sevk belgeni verelim diye söylerler.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

@a-f-h

Hocam merhabalar,ben 2 sene önce askeri yoklama yaptırdım önce yoklama yapılıp sonra tecil ettirilecek sanıyordum ertesi gün şubeye gidip dilekçe vererek lise mezun belgemle 2025e tecil ettirdim.Şimdi askerlik durumuma baktığımda 01.01.2025te teciliniz bitecek yazıyor.Benim seneye de sınava girme durumum var,2025in sonuna kadar yoklama hakkım var mı yoksa direkt çağıracaklar mı?Yoklama yapıldığında sınıflandırma da olmuştu,sene sonuna kadar hakkım olmazsa ne yapabilirim?

• Useufffx U kullanıcısına yanıt
    Tecil bittikten sonra askere ne zaman giderim ?

• Useufffx U kullanıcısına yanıt

Normalde yoklamasının üzerinden 2 yıl geçtiyse tekrar yoklamaya alıyorlar. Bunu celp duyurularına da ekliyorlar. Yalnız bir istisnası var, sınıflandırması yapılanlar hariç.

3. maddeye eklemişler

https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyuru/bd5c7fdd015745a6829f6fe4fc8cc21f

En yakın askerlik şubesine gidip görüşünüz. Sınıflandırma olduysa ocak veya şubata çağırabilirler.

Geçici erteleme verilir mi verilmez mi onu şubeyle görüşürsünüz

Hızlı yanıtınız için teşekkürler.Geçici erteleme sadece hastalık durumunda alınmıyor mu başka nasıl alabilirim?Bir de üniversiteye gidersem bile mi uzamıyor bu daha önce sınıflandırıldığım için?

Merhabalar, ben şuan baka durumundayım, askerlik şubesine gidip sevk işlemi yaptırırsam ilk grupta mı gönderirler yoksa 1-2 gün içinde mı bilginiz var mı? Şimdiden teşekkür ederimm

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.