Şimdi Ara

Talihsiz Kaza (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her zaman için arkadan vuran %100 suçludur....onun trafik sigortasından yaptırırsın......geçmiş olsun sakın servise götürme sanayide yaptır....

quote:

Orjinalden alıntı: dutku

Merhaba arkadaşlar, bugün ışıklarda durmuşken arkadan biri geldi çaat diye vurdu. Tampon ve stop lambası kırıldı. Bir de bagaj kapağında minik bir çizik oluştu. Şimdi size bir sorum olacak.

Benim aracımın kaskosu yok. Karşıdaki aracın başak sigortadan hem kaskosu hem de trafik sigortası var. Rapor tutturdum ve yarın aracı yaptırmaya götüreceğim. Karşı tarafın kaskosu masrafı karşılıyor mu?

Saygılar..
  • Neden servise değilde sanayiye götürsün ki aracı?
    Bu arada İzmir de görev yapan bir öğretmen olarak acı bir günü yaşıyoruz. Gezi programı sırasında trafik kazası geçiren öğrencilerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz, yakınlarına da sabırlar ve metanet diliyoruz. Allah bu gibi acılar bir daha yaşatmasın inşaallah...
  • Amin. Allah geride kalanlara sabır versin. Ölenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

her zaman için arkadan vuran %100 suçludur....onun trafik sigortasından yaptırırsın......geçmiş olsun sakın servise götürme sanayide yaptır....

o ne demek anlamadım...Sanayi de yan sanayi parçalar kullanılacak ki adam gibi de işçilik garantisi yok..Yanlış yönlendirme yaptığınızı düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: SACRED REICH

quote:

her zaman için arkadan vuran %100 suçludur....onun trafik sigortasından yaptırırsın......geçmiş olsun sakın servise götürme sanayide yaptır....

o ne demek anlamadım...Sanayi de yan sanayi parçalar kullanılacak ki adam gibi de işçilik garantisi yok..Yanlış yönlendirme yaptığınızı düşünüyorum

İlk iki cümlesi doğru karşı taraf 8/8 şuçludur ve karşı tarafın sigortası sizin aracınızı belli bir limite kadar karşılar. Anladığım kadarıyla hasar büyük olmadığı için karşı tarafın trafik sigortası sizin aracı karşılayacaktır. Ama yaz sanayi konusuna ben de karşıyım. Aracınızı servisinde yaptırınız.

• quote:

Merhaba arkadaşlar, bugün ışıklarda durmuşken arkadan biri geldi çaat diye vurdu. Tampon ve stop lambası kırıldı. Bir de bagaj kapağında minik bir çizik oluştu. Şimdi size bir sorum olacak.

Benim aracımın kaskosu yok. Karşıdaki aracın başak sigortadan hem kaskosu hem de trafik sigortası var. Rapor tutturdum ve yarın aracı yaptırmaya götüreceğim. Karşı tarafın kaskosu masrafı karşılıyor mu?

Saygılar..

Geçmiş olsun merak etme, cebinden tek kuruş çıkmayacak.
  • gecmıs olsun arkadasım.
  • benim komşumda aynı düşünmüştü!!!!bende!!!!
    komşum kıa ceratosuyla 15,9,2006 tarihinde balıkesirde kaza geçirdi...aracın arka kaputu nun arka kısmı,arka tampon,arka sol çamurlukta hasar vardı...servise götürdü..1 hafta sonra arabasını aldı getirdi....fakat 1 ay sonra renk farkı olduğunu farkettik(az olsa önemli değildi)....bide aracın arka kaputunun üst kısmının ve yan kapının(hasarı olmadığı halde),direğin öne kadar boyandığını hissettik ve servise götürdük....servistede bo7yandığını söylediler ....niye boyadınız?dedik...hasarlıydıda,çiziktide gibi bahaneler uydurdular....hadi arabanın orjinalliği bozuldu 1/3 ü boyandı...bari rengi tutsaydı...servis olduğu halde 2 renk tonu daha koyu.....şimdi mahkemeye verdi...ve mahkemede ticaret mahkemesine sevketti.....sonuçta %100 haklı bulundu .....

benim de başıma park halindeyken önden kartal çarptı....ön tampon yamuldu....servise götürdüm...eksper geldi rapor tuttu...ekspere dedim 45 ytl lik bir tamponu değiştir diye...hayır dedi tamir olacak tamirine 95 ytl yazmışlar....neyse serviste boyandı ....aracın rengi inci beyazı olduğu halde tamponu süt beyaza (yani daha açık bir renge)boyamışlar.....tamir edilen yerde apaçık ortada ....eksperi şikayet ettim....ama ne yazar servis tede var hata.....uğraşmak istemedim öyle biniyorum.....

yani demek istediğim servise aracın orjinal boyası gelmiyormu?peki sıfır aracın renk solma gibi bir şeyide olmadığına göre....niye boya tonu tutmuyor?ve niye servisler gereksiz yerleri boyuyorlar....
    dışarda tanıdık güzel iş yapan bir usta renk tonunu aynen tutturuyor.....ve sağlam yerleri ellemiyor....
    tamam mekanik arızada servisin üstüne yok....ama kaporta -boyada sanayinin üstüne yok...allah kimseye kaza bela vermesin ama başıma gelirse servis isterse hediye olarak pasta-cila atıyım dese bile gitmem....
    anlatabildim galiba....servislere kastım yok fakat bu olaylar sizin başınıza gelse gidermiydiniz????????

SELAMLAR.....KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLİYORUM....

quote:

Orjinalden alıntı: SACRED REICH

quote:

• @YARBAY & @FATİHMEHMET .....
    SİZDE OKUYUN....GÖRÜN BAKALIM NİYE ÖYLE DEMİŞİM....
  • quote:

Yanlış yönlendirme yapmayalım arkadaşlar.

Kendi Toyota servisinden başkasına hiçbirzaman götürmemeli.

Orjinali sanayide daha mı iyi

Sağlıcakla kazasız belasız günler..
  • Geçmiş olsun.
  • quote:

@YARBAY & @FATİHMEHMET .....

İlave not yazmana gerek yok dostum okuruz merak etme Arkadaşım aracı yapılırken işin başında durursan hiç bir problem olmaz. Şimdiye kadar milyon tane kaza yapan araç biliyorum hiç birinde boya farkı ile karşılaşmadım. O sizin talihsizliğiniz olsa gerek. Size de geçmiş olsun diyelim...
  • Arkadaşlar aracımı sonkar Toyota Servisine bıraktım. Özel cihazla bakılmadığı sürece kesinlikle belli olmayacağını garanti etti. Orjinal yedek parça kullanılacak. Kaldı ki, 2006 model bir araba. Hergün onlarca aracı boyuyorlar. Ton farkı olacağını sanmam. ancak yeni boyanan kısımlar belli bir süre parlak olur. O da araca komple cila uygulanınca düzelir diye düşünüyorum.

İstediğim gibi olmazsa kesinlikle mahkemeye veririm zaten. Ancak Toyota şimdiye kadar güvenimi suistimal edecek bir şey yapmadı. 21 nisanda aracımı alınca görüşlerimi sizinle paylaşacağım.

Toytoa Sonkar birkaç kere kaporta-boya şampiyonu olmuş Türkiye'de. O da bir etken oldu benim için.

Saygılar...
  • eğer ton farkı olursa(farketmen için arabaya 30 mt uzaktan bakman yeterli)buraya yazarsın.....

quote:

Arkadaşlar aracımı sonkar Toyota Servisine bıraktım. Özel cihazla bakılmadığı sürece kesinlikle belli olmayacağını garanti etti. Orjinal yedek parça kullanılacak. Kaldı ki, 2006 model bir araba. Hergün onlarca aracı boyuyorlar. Ton farkı olacağını sanmam. ancak yeni boyanan kısımlar belli bir süre parlak olur. O da araca komple cila uygulanınca düzelir diye düşünüyorum.

İstediğim gibi olmazsa kesinlikle mahkemeye veririm zaten. Ancak Toyota şimdiye kadar güvenimi suistimal edecek bir şey yapmadı. 21 nisanda aracımı alınca görüşlerimi sizinle paylaşacağım.

Toytoa Sonkar birkaç kere kaporta-boya şampiyonu olmuş Türkiye'de. O da bir etken oldu benim için.

Saygılar...

• nası başında beklenecekki....baksana ufak bişeyde olsa 1 haftada çıkıyor....oradamı yatıp kalkcaz?sabah gidip akşam gel desen işe güce kim bakacak?hadi başında durdum...servise gidip bekleme salonunda oturduktan sonra araca yaklaşamadıktan sonra.......neye yarar....

quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay

quote:

İlave not yazmana gerek yok dostum okuruz merak etme Arkadaşım aracı yapılırken işin başında durursan hiç bir problem olmaz. Şimdiye kadar milyon tane kaza yapan araç biliyorum hiç birinde boya farkı ile karşılaşmadım. O sizin talihsizliğiniz olsa gerek. Size de geçmiş olsun diyelim...

• üstteki yazıyı okumadan yazdın heralde...açıklaması orda...

quote:

Orjinalden alıntı: bluewall07

quote:

Yanlış yönlendirme yapmayalım arkadaşlar.

Kendi Toyota servisinden başkasına hiçbirzaman götürmemeli.

Orjinali sanayide daha mı iyi

Sağlıcakla kazasız belasız günler..

• quote:

nası başında beklenecekki....baksana ufak bişeyde olsa 1 haftada çıkıyor....oradamı yatıp kalkcaz?sabah gidip akşam gel desen işe güce kim bakacak?hadi başında durdum...servise gidip bekleme salonunda oturduktan sonra araca yaklaşamadıktan sonra.......neye yarar....

quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay

quote:

O hasarların tümünün iki günlük işi yok. 7 gün nasıl kalır bunu anlasam söyldiklerinize cvp verirdim. o hasarlardan dolayı araç 1 hafta servşste kalmaz. Uğraşmamışlar demekki...

• dutku nun aracında minik bir çizik var dedi....baksana 13 ünde verdiyse eğer 21 inde verecekler diyor...yani 8 gün......sırf bizimkilere değil hiç kimseye uğraşmıyorlar...
  • quote:

dutku nun aracında minik bir çizik var dedi....baksana 13 ünde verdiyse eğer 21 inde verecekler diyor...yani 8 gün......sırf bizimkilere değil hiç kimseye uğraşmıyorlar...

O zaman marka da bir sorun vardır... Aslında iki araçla belli olmaz ama...
  • arkadaşlar çarpmanın etkisi ile bagaj kapağının ucu ciddi anlamda yamulmuş. orayı düzeltip boya yapacaklar o kısma. Bir de arka çamurlukta bozuk para büyüklüğünde bir eziklik var. onu düzeltip kısmi boya yapacaklar. Bir de arka tampon ve stop lamabısının biri değişecek. hepsi bu.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.