Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (225. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.580
Cevap
62
Favori
397.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

Orijinalden alıntı: selo078

quote:

Orijinalden alıntı: Tıfıl II

Merhabalar,
    Yakın zamanda lastik değiştiren oldu mu acaba? hangi marka ve ne kadara aldınız acaba? Birde 185/55/r16 orj ebatta mı kaldınız yoksa 195 veya 205 e çıktınız mı?
    2. el lastik alan kullanan oldu mu birde? Önerirmisiniz?
    Teşekkürler.

Merhaba 2013 suzuki swift lastiklerini
    Nokian 195/55 R16 87H Weatherproof Dört Mevsim (Üretim Yılı: 2016) lastiklerle değiştirdim 1040 lira 9 taksit aynı gün kargoya verildi,
    boşu boşuna 3 yıldır eziyet çekiyormuşum kasislere girmeye korkar olmuştum, yoldaki çizgileri bile hissediyorduk, lastik markasındanmı yoksa 195 e geçincemi oldu bilemiyorum ama çok memnunum.

Yumuşak lastik kolay patlar derler?
    Eski lastiklerinde rotasyon işlemi yaptırmış mıydın? Önler arkaya, arkalar öne?

hem yazlık hem kışlık kullanıyordum, 6 ayda bir rotasyon yapılıyordu. bence konfor artışı lastiğin yumuşaklığından değil boyuttan kaynaklanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: karkaju

Arkadaşlar
    2010 Splash sahibiyim. fabrika çıkışı müzik sistemi ile kullanıyorum ama aux girişi olmasını istiyorum. bu konuda çözüm bulan arkadaşlar varsa bilgi verebilirsiniz nasıl çözdünüz?

http://forum.donanimhaber.com/m_72034616/f_//tm.htm#72034616

Arkadaşımın verdiği bu linkte çözümü tamamen anlatmıştım.
    Ben sorunsuz kullanıyorum. Usb, sd kart, telefon her türlü cihazı bağlayıp kullanabilir ve direksiyon üzerindeki tuşlardan da kontrol edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9metal_99

Swift dizel tavsiye edermisiniz..

Fiat'ın dizel motoru olabilir arabadaki. Çok az yakar. Temiz ve iyi durumda, kilometresi az bir tane yakalarsanız pek tabi güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KKKDERE

iyi GÜNLER KOLAY GELSiN
    DÜN BENDE ALDIM BiR TANE SWiFT COK TEMiZ SIFIR AYARINDA 2013 MODEL 11000 KM DE
    ?imdilik SORMAK istedi?im ACiL BSY VAR
    YOL BiLGiSAYARI BiRiMLERi NASIL DE?i?iyor ?
    SU ANDA ANLIK YAKIT TERS CALi?iYOR GB AYAGIMI GAZDAN CEKiNCE 30 A CIKIYOR BASTIKCA 6 7 YE KADAR DÜ?ÜYOR..
    ORTALAMA YAKIT TÜKETiMi DE 17 DE FALAN DURUYOR AMA YAKIT O KADAR DE?il BAKTIM FULLEDiM KISA SÜRE BAYA DEViRLi KULLANDIM 115 KM DE 50 TL YAKIT ALDI..

Ekrandaki, direksiyon altında, o verileri gördüğünüz yerde, sağdaki çubuğa uzunca basın, veri yöntemini oradan değiştirebilirsiniz.
    Aracınızla ilgili her türlü bilgi kullanım kılavuzunda var, çok faydalı, bakım zamanları, yapılması gerekenler vs hepsi yazıyor. Onu da okumanızı tavsiye ederim. Varsa, duruyorsa tabi.

• Arkadaşlar suzuki swift alma yolunda gidiyorum.2007 model 1.5 otomatik buldum bir tane.150 binde araç.Hiç lpg takılmamış.Değişeni de yok.Fiyat 27 diyor satıcısı.Kullanan arkadaşlar önerir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar uzun zamandır yazamıyordum. Lpg'dir şudur budur derken aracım tam kıvama geldi derken çocuk sayısı artınca bagaj yetmez oldu. Bebeğin puseti, diğerinin koltuğu da işin içine girince araç içine de koyacak yer kalmadı. Araç üstü bagajı arayışı içerisine girdim mecburen bu konuda bilgisi olan var mı?

Araç 2009 1.3

• Arkadaşlar selamlar,

Aracımı satıyorum.

Aracım siyah renkte 2006 model suzuki swift 1.3 4x4 en dolu full model, 112.000 km de. Çift airbag, ABS, klima, 4 cam elektrikli, aynalar elektrikli ve ısıtmalı, yol bilgisayarı, fonksiyonel direksiyon, 4x4 olan model. Hasar kaydı sadece 640 tl ve sadece sol arka çamurlukta boya var, araç full orjinal.

Araçtaki bakımlar / yenilenen parçalar:

- Motor yağı - yağ filtresi - hava filtresi - polen filtresi değişti, bujiler (orijinal iridyum buji-180 TL) değişti, buji kabloları değişti, ön-arka fren balataları değişti, komple ön takım yapıldı (350 TL), direksiyon kutusu yapıldı (350 TL). Motor kulakçığı-takozu, arka ve ön diferansiyel keçeleri değişti (200 TL) Debriyaj baskı balata değişti ve şanzıman revizyon yapıldı, 4x4 dişlisi onarıldı (950 TL) . Klima gazı yenilendi (80 TL), antifriz kondu, direksiyon simidi derisi değişti (120 TL), sileceklerin tümünün değişti. (bu bakımlar 95.500 km’de yapılmıştı, 105.000 de yağı ve filtreleri tekrar değişti, gaz teli değişti ve gaz kelebeği de sökülüp temizlendi).

- Son sistem BRC marka LPG takıldı (1700 TL, 2 sene garantisi var), ruhsata işlendi ve fenni muayenesi yapıldı (22.04.2017’ye kadar geçerli). (350 TL) toplam 2000 TL

- Ön iki amortisör değişti (330 TL), komple ön takım yapıldı (350 TL), direksiyon kutusu yapıldı (300 TL). Motor kulakçığı-takozu, arka ve ön diferansiyel keçeleri değişti (200 TL). Bu değişimler 98.000 km de yapıldı. Toplam 1220 TL

- 4 lastik değişti (560 TL). V kayışları değişti. Akü değişti (180 TL). Bu değişimler 99.000 km de yapıldı. Toplam 740 TL

- Meguiars gold paket (detaylı – anti bakteriyel iç temzilik + detaylı dış temizlik – pasta cila – boya koruma) uygulandı (350 TL). Cam filmi uygulandı (250 TL). Orijinal teybe USB / Aux / SD kart okuyucu cihaz takıldı (200 TL).

Son olarak ve yukardakilere ek olarak 111.000 km de oksijen sensörü, ateşleme bobinleri ve adını hatırlayamadığım ufak bir sensör de değişti, subap ayarı yapıldı, yağ ve yağ filtresi değişti, ön fren disk ve balataları değişti. Toplamda 1300 tl daha masraf yaptım. Spor son susturucu taktırdım (250 TL), orjinali de elimde mevcut, alıcıya orjinal son susturucu da verilecektir, orjinalini taktırıp öyle de teslim edebilirim.

Ayrıca elimde 4 adet Lassa Snoways 3 kış lastiği vardır. 2014 üretimidir ve sadece 2500-3000 km kadar kullanıldı. İsteyene o da ayrıca verilebilir (+300 TL)

Genel toplamda yaklaşık 7.500 TL masraf yaptım. Yakıt tüketimi şehir içinde 20-21 kuruş (klima açık), uzun yolda 16-17 kuruştur. Çok az yakmaktadır. Çekişi çok iyidir, 4*4 aktiftir. Yol tutuşu çok çok iyidir.

Araç komple sıfırlanmış oldu. Aracı satma gibi bir düşüncem asla yoktu, bu yüzden bu kadar masraf yaptım. Aracı satma nedenim nakit ihitiyacıdır. Daha düşük model, bakımlı ve klimalı üzerine para alabileceğim araçlarla takas olabilir.

Kaporta boyaya dokunmadım, orjinalliğini bozmadım. Ufak çizikleri elletmedim.

Aracın son bakımları Suzuki yetkili servisi Suzuki Özdoğan otomotivde yapıldı. Servis müdürü Beytullah bey aracı tanır, bilir.

Sahibinden ilanı no 323217474

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris43544354 -- 26 Temmuz 2016; 16:28:32 >

• Aracı 2 günde sattım arkadaşlar, temiz araç hemen satılıyor. Suzuki alma satamazsın diyenlere örnek olarak verebilirsiniz.
  • ACİL
    Arkadaşlar 2012 swift manuel
    motorları kaç valf ?
  • Suzuki Splash'ların direksiyonu hidrolik değil mi ya?
    Başka marka ve modellerin direksiyonları avuç içiyle bile yağda kayar gibi donerken
    ben canla başla uğraşmak zorunda kalıyorum? Niye?
  • Buralar çok sessiz olmuş. Bir kaç mesaj önce yazmıştım araç ufak gelmeye başladı diye s×4 hb kullnan var mı? Bagaj konusu nasıl bu modelde?

• Lastik almayı düşünenler için tavsiye Falken orjinal ebat İzmir'de tane 200 tl ama ankaradA olanlar 140 tl den satışda var bilginiz olsun ses 69 yol B yakıt E sınıf ben dün itibari ile conti pre cont 2 den kurtuldum şimdilik çok memnunum .

• by.adem kullanıcısına yanıt
    16 valf sorduğunuz modeli kullanıyorum çok memnunum sürekli gezmek uzun yol yapmak istiyorum

• Arkadaşlar Merhaba

15 gün once 2009 model 4x4 swift aldım.arac 97.000 binde. Yakıt konusunda biraz hayal kırıklığı yaşadım km de 43 kuruş yakıyor bu normal mi
    Aracı aldığım kişi 32 kuruş yaktığını söylüyordu.Acaba aracta sorun olabılırmı hava filitresi fren balatalarını değiştirmeme ragmen 43 krş çıkıyor
    tavsiyeniz ne olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhyayd

Arkadaşlar Merhaba

15 gün once 2009 model 4x4 swift aldım.arac 97.000 binde. Yakıt konusunda biraz hayal kırıklığı yaşadım km de 43 kuruş yakıyor bu normal mi
    Aracı aldığım kişi 32 kuruş yaktığını söylüyordu.Acaba aracta sorun olabılırmı hava filitresi fren balatalarını değiştirmeme ragmen 43 krş çıkıyor
    tavsiyeniz ne olur.

ben sabah akşam çok yoğun trafikte kullanıyorum.
    şehir içi 38 - 40 krş, şehir dışı 28 - 30 krş. yakıyor. servise sorduğumda normal değerler olduğunu söylemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Suzuki Splash'ların direksiyonu hidrolik değil mi ya?
    Başka marka ve modellerin direksiyonları avuç içiyle bile yağda kayar gibi donerken
    ben canla başla uğraşmak zorunda kalıyorum? Niye?

Tam tersine H versiyonunda elektrikli hidrolik direksiyon olduğunu düşünüyorum.
    Benim Splash'ın direksiyonu gayet hafif, manevrası çok iyi. Ufacık yerlere çok rahat girip çıkıyorum.
    Sizinkinde yağı mı azaldı acaba?
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba

tavsiyeniz ne olur.

resmii verileri

Şehir İçi Ort. Tüketim 8.2 lt
    Şehir Dışı Ort. Tüketim 5.4 lt
    Karma Yakıt Tüketimi 6.5 lt

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    Bu verilere inmek için ne yapmam gerekiyor servis çözüm bülurmu

tavsiye edebileceğiniz yer varmı
  • quote:

Bu verilere inmek için ne yapmam gerekiyor servis çözüm bülurmu

tavsiye edebileceğiniz yer varmı

her zaman ana bayi en iyisi. ufak tefek sorunlarda diger yerlerde yapilabilir. verilere inmek icin pek bilgim yok.

• selamlar. 57.000 de, 2009 model, siyah, değişensiz ve boyasız, (bir karış bile boya yok) 4x4 aracımı satmayı düşünüyorum.
    şu an sitede aktif ilanım yok. son fiyat olarak 29.000 tl düşünüyorum. kullanım kaynaklı ufak tefek çizikler var elbette ama bir çoğu pasta cila ile geçecek durumda.
    ön tamponun altında 10 cm lik bir çatlak var. köpeğimiz olduğundan arabanın kuaför ihtiyacı var.
    ilgisini çekecek olursa pm atabilir. araba akşam kozyatağı, gün içi dudullu da...
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.