Şimdi Ara

Süt ve süt ürünlerinin fazla tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben, hemen her sabah 200ml süt ve 300-400mg peynir tüketen biriyim. Aklıma takıldı, Google'dan biraz peynir ile alakalı yazılara bakayım dedim ve bu ( tıklayınız ) yazıyla karşılaştım. Konu hakkında bilgili arkadaşların yorumları nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maligs -- 26 Ocak 2011; 11:37:47 >

• Benim bildiğim fazla süt tüketmek mide asitini arttırır,gastrite neden olur
    onun dışında peynirin bu kadar zararlı olacağını düşünmüyorum
    fazla et tüketimi de gut hastalığına neden olur,ona da dikkat etmek lazım
  • Bizim ırkımızda yaklaşık yüzde 70 oranında laktoz tahammülsüzlüğü sorunu olduğu söylenmektedir. Özellikle 0 kan grubu olan kişilerde bu duruma daha fazla rastlanır. Vücutta süt proteini olan laktozu sindirebilmek için laktaz enzimi bulunmaktadır. İşte bazı kişilerde bu enzim eksik oluyor. Ayrıca inek sütüne tahammülsüzlük diye bir şey de var. O da ayrı. Bir insanda bunlardan biri veya her ikisi birden olabilir.Semptomları şöyle olabilir. süt içtikten sonra bende yaklaşık 4-5 saat sonra burunda tıkanıklık,hafif burun akıntısı oluyor. Balgam artıyor.Tabii sorun bu kadarla kalmıyor vücutta genel bir ödem hali oluşuyor ve bu iç organları da etkiler.Ayrıca kendinizi deprsiv,sıkıntılı da hissedebilirsiniz. Süt içtiğiniz gün ve ertesi gün kendinizi bir takip edin.
  • Yardımlarınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Şu saatten sonra (kan grubum da 0 olduğundan) sütü ağzıma sürmem, peyniri de tadımlık tüketmeye çalışırım artık.
  • Bugun Tahlil yaptırdım tiroid vb.çıkmadı.Sadece Kalsiyum düzeyi 11,4 çıktı fazlaymis.Normali 8-10 arasıymış.2 hafta boyunca kalsiyum içeren besin tüketmeyeceğim bir daha tahlile gidicem.Ben ne yiyebilirim ki hersey kalsiyum içeriyor ben günde en az yarım litre süt icerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maligs

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Şu saatten sonra (kan grubum da 0 olduğundan) sütü ağzıma sürmem, peyniri de tadımlık tüketmeye çalışırım artık.

Eğer inek sütü tahammülsüzlüğünüz yoksa (laktoz problemine daha sık rastlanır.inek sütü tahammülsüzlüğü daha azdır. )o zaman çok fazla olmamak şartıyla eski peynir yiyebilirsiniz. peynir eskidikce içindeki laktoz oranı düşer. Az miktardaki laktozu da tolere edebilirsiniz.Taze peynirlerde laktoz oranı yükektir.Yoğurt,kefir da yiyebilirsiniz.Sütlerin hepsi sizi rahatsız eder.İnek sütü intoleransınız varsa böyle yapsanız da bazı problemlerinizin olduğunu fark edersiniz. Burun tıkanıklığı,balgam artması,başta ağırlık,gaz vs. gibi. Bu durumda sadece koyun sütünden yapılmış eski peynirleri deneyebilirsiniz yada keçi sütü. Yoğurtun da koyun veya keçi sütü olması tavsiye edilir. İsterseniz şu an siz sadece laktoz problemine konsantre olun. Eski peynir,yoğurt kefir e bakın. Durumları anlamak biraz zaman alır. Daha sonra inek sütü problemine bakarsınız. Aslınta biyo enerjetik aletler var şimdi. Vücudun manyetik alanı ile bazı gıda maddelerinin manyetik alanını karşılaştırıp bu tahammülsüzlükleri tespit edebiliyorlar. ben yaptırdım. Büyük oranda doğru çıktı. Konu ile ilgileniyorsanız,imkanlarda el veriyorsa bu tip bir kontrolü de düşünebilirsiniz.Benim bildiğim vega check ve vega test diye iki test var. Bunlardan biri allerji ve gıda problemleri üzerine. Net te araştırırsanız kimin yaptığını bulabilirsiniz belki.geçmiş olsun.

• Ya bu yeni bilim adamları falan Nekadar düşünmeden salak salak konuşuyorlar ya peynir yemeyin yok et yemeyin arkadaşlar bunalrdan etkilenmeyin herşeyi yiyin dokunmuyorsa eğer çünkü insanlar ne et oburdur ne ot obur geçmişten bugüne innalar böyle beslendi çokta sağlıklılar gidin bakın karadenize egeye peyniride zeytinide çok aşırı yerler hepside turp gibi sağlıklı insnalar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockerboy-h

Bugun Tahlil yaptırdım tiroid vb.çıkmadı.Sadece Kalsiyum düzeyi 11,4 çıktı fazlaymis.Normali 8-10 arasıymış.2 hafta boyunca kalsiyum içeren besin tüketmeyeceğim bir daha tahlile gidicem.Ben ne yiyebilirim ki hersey kalsiyum içeriyor ben günde en az yarım litre süt icerim.

bende tahlil yaptırmak istiyorum hem kalsiyum hem de testesteron nerede ve nasıl yaptırabilirm?
    ayrıca kalsiyum oranımın düşük olduğunu düşünüyor ve her gün üç su bardağı süt içiyorum acaba zararı var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: çöldekikutupayısı

quote:

Orijinalden alıntı: rockerboy-h

Bugun Tahlil yaptırdım tiroid vb.çıkmadı.Sadece Kalsiyum düzeyi 11,4 çıktı fazlaymis.Normali 8-10 arasıymış.2 hafta boyunca kalsiyum içeren besin tüketmeyeceğim bir daha tahlile gidicem.Ben ne yiyebilirim ki hersey kalsiyum içeriyor ben günde en az yarım litre süt icerim.

bende tahlil yaptırmak istiyorum hem kalsiyum hem de testesteron nerede ve nasıl yaptırabilirm?
    ayrıca kalsiyum oranımın düşük olduğunu düşünüyor ve her gün üç su bardağı süt içiyorum acaba zararı var mıdır?

Her yerde yapılır. Sigortalıysanız aile hekiminizden rica edin.belki yaptırır.Yeme içme konusunda en iyi yol vücudunuzun sesini dinlemektir. Vücudunuz size neye ihtiyacınız olduğunu söyleyecektir.Canınız süt içmek istiyorsa gerçekten için ama kalsiyumunuzun düşük olduğunu düşünerek zorla yapmayın bunu. test yapılırsa sonucuna göre bakarsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.