Şimdi Ara

[yaşanmış deneyim] göze japon yapıştırıcısı kaçması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
53.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • [yaşanmış deneyim] göze japon yapıştırıcısı kaçması

genelde japon yapıştırcıların damlatma uçları kullanım sonrası kendi kendine kapanır
    ve bir çok kişi damlasın diye sıkarken arkasındaki vidalı alanın yamulmasına sebep olduğu anda
    içeride oluşan hidrolik basınçla tüküren yılan misali etrafa japon sıçraması söz konusu olabilir

bundan bi 10 yıl kadar önce japonla bir şeyi yapıştırmaya kalkınca gözüme birde sıçradı
    sıçraması ile birlikte gözün burna yakın yeri anında donması sayesinde şansa gözüm açık kaldı !

gözümü kırpmaya çalışsam da sanki çerçevelenmiş bir durumdaydı ! dahası gözün görüş alanı ise birden buzlanmışcasına
    hoş olmayan bir hale gelmişti hemen lavaboya koşarak göze sadece su sıçratarak
    elimle ovalamadan ! elimle yüzüme gözüme su attım bir süre sonra bakaca gözüme gelen japonun nasıl tarifetsem
    kıtır kıtır gibi parçalanır bir şekilde japon dağıldı ve gitti göz kapağı derisine gelende bir süre sonra derinin hareketlerine bağlı olarak 1-2 gün içinde dağıldı gitti !

kalıcı bir rahatsızlık durumu oluşmadı !

şu an dikkat ediyorum da medya haberlerine düşen olaylarda genelde bir çok kişi göze japon gelir gelmez göz kapaklarını japonun donmasından daha uzun bir süre kapatması sonucu göz kapaklarının yapışması noktasında ciddi sıkıntılar yaşandığını fark ettim ! kısacası benim şansım göz kapağının açık kaldığı anda japonun hızlıca katılaşması sayesinde haberlere çıkmadık ! :)

bu yazı yaşanmış bir durum hakkında yorum içermektedir.
    kişilere buna benzer acil durumlardan asla şunu veya bunu yapın gibi bir önermede bulunmak için yazılmamıştır.
    benzer durumların yaşanması halinde en kısa zamanda uzman bir tıbbi yardım alınması önerilir.

bu arada japon yapıştırıcı kullanıyorsanız yapıştırıcının ucu kapanmaması için japonun başına toplu iğne yerleştirin

kullanacağınız zaman toplu ipneyim çevirerek çıkartması çok kolay oluyor bu şekilde olası kazaları riski olasılığı düşüyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 1 Kasım 2015; 19:50:47 >

• geçmiş olsun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

genelde japon yapıştırcıların damlatma uçları kullanım sonrası kendi kendine kapanır
    ve bir çok kişi damlasın diye sıkarken arkasındaki vidalı alanın yamulmasına sebep olduğu anda
    içeride oluşan hidrolik basınçla tüküren yılan misali etrafa japon sıçraması söz konusu olabilir

bundan bi 10 yıl kadar önce japonla bir şeyi yapıştırmaya kalkınca gözüme birde sıçradı
    sıçraması ile birlikte gözün burna yakın yeri anında donması sayesinde şansa gözüm açık kaldı !

gözümü kırpmaya çalışsamda sanki çerçevelenmiş bir durumdaydı ! dahası gözün görüş alanı ise birden buzlanmışcasını hoş olmayan bir hale gelmişti hemen lababoya koşarak göze sadece su sıçratarak
    elimle ovalamadan ! elimle yüzüme gözüme su attım bir süre sonra bakaca gözüme gelen japonun nasıl tarifetsem
    kıtır kıtır gibi parçalanır bir şekilde japon dağıldı ve gitti göz derisine gelende bir süre sonra derinin hareketlerine bağlı olarak 1-2 gün içinde dağıldı gitti !

kalıcı bir rahatsızlık durumu oluşmadı !

şu an dikkat ediyorumda medya haberlerine düşen olaylarda genelde bir çok kişi göze japon gelir gelmez göz kapaklarını japonun donmasından daha uzun bir süre kapatması sonucu göz kapaklarının yapışması noktasında ciddi sıkıntılar yaşandığını fark ettim ! kısacası benim şansım göz kapağının açı kaldığı anda japonun katılaşması sayesesinde haberlere çıkmadık ! :)

bu yazı yaşanmış bir durum hakkında yorum içermektedir.
    kişilere buna benzer acil durumlardan asla şunu veya bunu yapın gibi bir önermede bulunmak için yazılmamıştır.
    benzer durumların yaşanması halinde en kısa zamanda uzman bir tıbbi yardım alınması önerilir.

az önce geldi başıma olay hemen yıkadım gözümü suyla bi süre şimdi biraz kızarık ve hafif bir batma hissi var doktora gitmeli miyim

• Geçmiş olsun yalnız acayip deneyim ☺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • del

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 18 Şubat 2021; 16:3:46 >
  • Kendi başına gelip, hemen korkuyla internette arama yapıp bu konuya ulaşanlar için bilgilendirme yapayım, aynısı başıma geldi birkaç saat önce.

Öncelikle panik yapmayın, gözünüze sıçradığı gibi koşun banyoya 5-6 dk su tutun. Ama elinizle gözünüzü ovuşturmayın.
    En yakın hastaneye gidin, devlet hastanesini önermem. Gözünüz japonlu japonlu 30 dk sıra bekletir, sonra da şu an göz doktorumuz yok şuraya şuraya gidin diyebilirler.
    Ben yakın diye devlet hastanesine gittim, aynı durum başıma gelince taksiye atlayıp en yakın göz hastanesine gittim.

Gözü ilk önce uyuşturuyorlar bir damla ile. 30 dk etki süresi, damla geldiği gibi gözdeki tüm hisleriniz kayboluyor.
    Ardından gözünüzü bir sıvı ile yıkıyorlar. Şırınga gibi bir şey ile göze su fırlatıyorlar kabaca. İğne falan yok tabi ki.
    Sonra doktor meşhur göz doktoru makinesi ile, ışıklı büyüteçli bir şey, göze bakıyor. Cımbız gibi bir şey ile japonu gözden çekip alıyor. Göz uyuşuk olduğu için bir şey hissetmiyorsunuz.
    Sonra da bir damla verip yolluyor, 3-4 gün kullanmak için de farklı iki damla yazıyor.

Yani çok panik yapmayın. Benim gözüme, japonu yapıştırdığım yerden sıçradığı için daha az hasar almış olabilir. Olaydan toplam 40 dk sonra da göz hastanesinde gözümü yıkamaya başlamışlardı.

Çok korkmayın ufak bir damladan, en kısa sürede uygun bir hastaneye gidin. Bolca da yıkayın, ama ovalamayın.

Geçmiş olsun

SAFETY FIRST ! Gözlüksüz japon yapıştırıcısına, kırıp dökme işlerine, kimyasal maddelere hiç dokunmayın. 100 defa bir şey olmaz, 101. de kör olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B3A29E202 -- 5 Mart 2016; 16:26:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.