Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (296. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.029
Cevap
198
Favori
983.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2014 Nisan sonlarında aldığım, kuvars mavi renkli, 21.000 km'deki XV aracımı satmaya karar verdim. Araç istanbuldadır. Henüz ilan vermedim. Aracımı yıkatıp fotoğraflarını çektikten sonra ilan vereceğim.
    İlgilenen olursa özelden mesaj atabilirler.
  • Arkadaşlar,

2014 haziran ayında satın aldığım aracımı satılığa çıkarmış bulunmaktayım.Aracımı beğenerek almıştım, 2 yıl boyunca büyük bir keyifle kullandım ve hala çok memnun olmama rağmen yıllık yaptığım kilometre 30-35 bin'lere çıktığı için bu kararı almak zorunda kaldım.
    İlan numarası 305280288.
    İlgilenmek isteyen olursa özelden mesaj atabilir.
  • Arkadaşlar merhaha

Sonradan taktırılan multimedya nav cihazları aracın garantisini nasıl etkiliyor bilgisi olan varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: breakfast1905

Arkadaşlar merhaha

Sonradan taktırılan multimedya nav cihazları aracın garantisini nasıl etkiliyor bilgisi olan varmı acaba ?

Elektrikle alakalı sorun çıkarsa ona bağlarlar. Direksiyondan kumandada ses açma, kanal değiştirme vb.sorun çıkarsa garanti dışı diyebilirler.
    Benim araç lpg li. Geçen gün öndüzen den ses geldi, servise gittim. Direk lpgden diyor usta. Montaj hatasıdır, gevşemiştir biryer ler diyor. Zorla ısrarla altına baktırdım, sıktırdım, yaglattırdım ses kesildi. Durum böyle.
    Bence istediğini taktır. 1 senem vardı, garantiyi umursamadım lpg taktırdım. Param olsa garantiyi umursamam, bugün taktırırım ekran, navi vb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XV yok ama Forester, Outback ve Levorg hakkındaki yorumlar Subaru almayı düşünen arkadaşlar için Subaruyu tanıtmak adına yardımcı oalcaktır.

https://www.kullananlar.com/t/subaru
  • Ben xv ye bu cumartesi İstinye Bayraktarda mirrorlink güncellemesini yaptırdım. Kısa bir işlem olacağını düşünüyordum ama aracı 1,5 saat sonra verebildiler. Güncelleme sonrası sony z1 telefonu kablo ile bağladım. Telefonda yüklü sygic navigasyonu gördü. Aracın ekranı üzerinden programı kullanabiliyorsunuz. 15 dk lık bir rotada deneme şansım oldu ve başarılı buldum. Sesli yönlendirmeleri radyo yayını esnasında dahi araç hoparlörlerinden veriyor. İş yoğunluğundan dolayı fazla kurcalama şansım olmadı. Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı anlatabilirim. Telefon ekranının tamamının yani resim, video dahil araç ekranına yansıtılmasıyla ilgili deneme yapmaya çalışacağım. Sygic bir haftalık deneme sürüm olması ve normal ücretinin 80euro olması sıkıntı. Başka çözümler üretmek lazım.

• Arkadaslar hepinize merhaba.Sizlere iki sorum olacak.Vakit bulup değerlendirirseniz sevinirim.Xv ve Quashqai arasinda kaldim ve karsima surekli cikan sorun xv motorun hantalligi.Bu baglamda iki sorum olacak aracin 120 km + daki tepkimesi nasil?150 km hizda nasil ornegin? ve genelde uzun yolda bu hizda kullananlar yakit tuketimini degerlendirebilirler mi.Simdiden cok tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mutlum75

Arkadaslar hepinize merhaba.Sizlere iki sorum olacak.Vakit bulup değerlendirirseniz sevinirim.Xv ve Quashqai arasinda kaldim ve karsima surekli cikan sorun xv motorun hantalligi.Bu baglamda iki sorum olacak aracin 120 km + daki tepkimesi nasil?150 km hizda nasil ornegin? ve genelde uzun yolda bu hizda kullananlar yakit tuketimini degerlendirebilirler mi.Simdiden cok tesekkur ederim.

Araç motor ve şanzıman karakteri gereği atik değil. Gaz tepkimesini görmek için pedala bir hayli basmanız gerekiyor. Ama bu durum uzun yol performansının kötü olduğu anlamına gelmiyor. Bu cumartesi İstanbul-Lüleburgaz arasını hız sabitleyici ile 130kmh ayarlı geldim. Trafik nedeniyle benim yavaşladığım yerler hariç, sürati hiç düşmedi. Trafik kuralları gereği daha yüksek süratleri bilemiyorum. 130kmh lik otoyol kullanımında tüketim 8.0lt civarı oluyor.

• uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    En son Bolu'ya git gel yaptım, gidiş 140-160 arası 8,5-9 gibi yaktı, dönüş cruise le 100'e sabitledim 6ya düştü. 120 den 160'a rampa yoksa sorun yok, 160'dan sonrası zor.
  • mutlum75 M kullanıcısına yanıt
    Daha önce QQ değil ama iki yıl kadar Juke kullandım. Ara hızlanma ısrarım yoktu ama Juke'un rampa performansı berbattı, tıkanıp çıkamadığı rampaları XV gaza basmadan çıkıyor. XV'nin motor şanzuman uyumu son derece başarılı, bence yakıt tüketimi değerlerinin düşüklüğü de buradan geliyor. Düz yolda gaza bastıkça gidiyor. Ara hızlanmaları doğal olarak iyi değil ama hemen toparlıyor.

Ben iki senedir XV kullanıyorum ve bundan sonra da XV ya da Subaru'dan bir modelle devam edeceğime eminim. SUV'lerin hiçbiri 140-150 km süratlerde kullanılsın diye tasarlanmamış bence. Ara hızlanma ve yüksek sürat konusuna bu kadar takılırsanız XV'nin diğer bütün üstün taraflarını gölgede bırakmış olursunuz.

XV'nin ara hızlanması çok iyi olmasa da yüksek hızlarda gösterdiği denge, hızlı virajlarda şaşırtıcı biçimde çizgisini hiç bozmayan hali bence çok daha önemli ve güvenli. Hızla girdiğiniz virajda aracın arkası sanki tren vagonu ön tarafı takip ediyor.

Ama halkımız biz XV kullananlar gibi düşünmüyor: 2016 ilk 4 ay satışlarını buldum, QQ 4710 adet, XV ise sadece 131 adet satılmış. Arada 36 kat fark var, şaka gibi, değil mi?. Benim için zaten bu satış rakamları da XV'ye yönelmek için ekstra bir neden oluşturuyor: yolda ayrıcalıklı olma hissi.

Kararınızı bizimle paylaşırsınız..

• İlgilenip yazmış olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.Kararımı verdigimde buraya yazacağım.

• Comfort paketin içini merak edenler için

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-metiner-kayseri-subaru-bayi-2016-subaru-xv-1.6-comfort-cvt-4x4-300905619/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: mutlum75

Arkadaslar hepinize merhaba.Sizlere iki sorum olacak.Vakit bulup değerlendirirseniz sevinirim.Xv ve Quashqai arasinda kaldim ve karsima surekli cikan sorun xv motorun hantalligi.Bu baglamda iki sorum olacak aracin 120 km + daki tepkimesi nasil?150 km hizda nasil ornegin? ve genelde uzun yolda bu hizda kullananlar yakit tuketimini degerlendirebilirler mi.Simdiden cok tesekkur ederim.

Arabanın yüksek hızdaki akıcılığı ve gidişi konusunda hiçbir sorun yok (son hız zorlamayacaksanız). Ben örneğin eskişehir yolunda sürekli 130-140kmh ile gidiyordum ve araba hiç yetersiz hissettirmedi, 2500 devir civarı akıyor gidiyor, gaza basınca da yavaş da olsa bağırıp çağırmadan 160lara kadar çıkıyor ancak sonra çok ağırlaşıyor haliyle ve devir yükseldiği için bağırmaya başlıyor.

Yakıt tüketimi 90-100kmh gibi 5.4-5.5lt, 130la 7.5 civarı. Ben bu arabayla cruise kullanmadan akıcı trafikte 7lt gibi değerlerle gezebildim, XV eğer Cvt şanzımanın sürüş karakterine alışırsanız ve öndeki trafiği takip ederseniz kesinlikle fazla yakan bir araç değil. Qashqai 1.2'den fazla yakacağını hiç sanmıyorum sürekli 4 çeker olmasına rağmen.

Performansa tekrar dönersem ne zaman yetersiz hissettirdi, örneğin akan trafiğe 30-40kmh gibi hızlarda karışmak isterken, özellikle 20kmh gibi tam gaz verince hele ki arabada insan varsa çok tepkisiz kalıyor. Yüksek hızdaki akıcılığı ile şehir içindeki ataklığı arasında çok fark var ve bunun temel sebebi de Cvt şanzıman. İlk kalkışı zayıf, bazen yokuşlarda toplaması ciddi zayıf kalıyor. Ancak ağırlığını bir atsın, Cvt'nin o kasnak açılması olayı bir geçsin, yüksek hızlarda bir daha hiçbir sorun yok. XV dururken de kesinlikle Qasqai almazdım, evet piyasası güzel, tasarım tam SUV, küçük İnfiniti falan gibi, iç mekan daha estetik ancak rol yapan bir araba. Yol tutuş ortalama, konfor ortalama, arazi kabiliyeti yok, ufak tefek problemler işçilik sorunlarına sık rastlanıyor. XV daha bir klasik japon hakiki crossover'ı, Qashqai daha gösterişli avrupai, şehirli Suv'si.

• Mirrorlink ile dün bir hayli uğraştım. Amacım telefon ekranının tamamını yansıtmaktı ama olmadı. Sistem buna izin vermiyor, sadece sertifikalı programlar çalışıyor. Sitesinden öğrendiğim kadarıyla navigasyon olarak sadece sygic var. Üç beş tanede benim için çok gerekli olmayan internet radyosu, müzik çalar vb var. Aslında ekranın tamamı donanım olarak yansıtılabiliyor, bunu sertifikalı programı kapatırken kısa bir süre telefon ekranının araç ekranında görünmesinden anlıyorum.
    Aslında sygic gayet güzel bir navi ama önceki mesajımda da belirttiğim gibi ücreti 80euro.
    Google ın benzer olarak geliştirdiği Android auto ise hem Türkiye de yok, hemde şuan desteklenmiyor. Amerika reklamlarında subaru Android auto dan bahsediyor ama bizim için ne olur bilemiyorum.
    Sonuç olarak benim navigasyona ihtiyacım var diyenler 80 euro karşılığı programı edinerek kullanabilirler.
    Birde not ekliyeyim: internette mirrorlinki araştırırken öğrendiğim kadarıyla yanlış anlamadıysam Vw mirrorlink aktivasyonunu 900tl karşılığı yapıyormuş. Subaru servisi ücretsiz hallediyor. Hepinize kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Comfort paketin içini merak edenler için

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-metiner-kayseri-subaru-bayi-2016-subaru-xv-1.6-comfort-cvt-4x4-300905619/detay

2016 model comfortlar 84.000 e alınır bence. Bu paraya en uygun araç. Hem otomatik, hem 4*4,bayagı özellik. Diğer araçların en boşu, manueli bundan pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sukurela

quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Comfort paketin içini merak edenler için

2016 model comfortlar 84.000 e alınır bence. Bu paraya en uygun araç. Hem otomatik, hem 4*4,bayagı özellik. Diğer araçların en boşu, manueli bundan pahalı.

Gönlümdeki tek araba ama gel gelelim eşimi ikna edemiyorum.
    Hatta Comfort donanıma da hayli hayli razıyım (Duster zaten aracım)

• XV kasa değişimi ne zaman olacak bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: asylmn

XV kasa değişimi ne zaman olacak bilgisi olan var mı?

Sürekli makyaj gördü, son halini aldı. Üretimi 5 yılı geçti. Konseptler yayınlanıyor. Rakipleri yenilendi.
    Bunların ışığında 2017 yılının ortasında çıkabilir diye düşünüyorum.

• uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Android auto Türkiye de var ve çalışıyor yalnız mevcut sistemle uyumlu değil. Ben Levorg aracımda Pioneer F77 DAB üniteyle Asus Laser 2 ve LG G flex 2 telefonlarla halihazırda kullanıyorum.Türkçe dil desteği bile var yanılmıyorsam ama ben İngilizce kullanmayı tercih ettiğimden Türkçe komut verip denemedim.
    Play store dan indiremezsiniz Android auto programını ama Android auto.apk diye aratırsanız bulup indirebilirsiniz. Güvenlik gerekçesiyle tüm telefon fonksiyonları yok ve telefonun ekranını kullanıma kapatıyor kullanırken. Sesli komutlarla navigasyonu, telefonun arama özelliğini ve müziklerinizi dinlemek mümkün.

Mirror link artık terk edilmiş bir platform. Apple cephesinde Carplay ve Androidde Android auto pazara hakim olacak uygulamalar bundan sonrası için. Yakında waze desteğide Android autoya entegre edilecek ve yabancı kaynaklardan okuduğuma göre kısa zaman içerisinde kablosuz bağlanarak android autoyu kullanmak mümkün olacak ama tahminim bu bağlantı için Bluetooth yeterli olmayacağından Wifi
    bağlantı protokolü kullanılacaktır ve bunu destekleyen Kenwood excelon serisi vb. cihazlar gerekecektir.

XV ye Levorgdaki turbo motor konulsa bence en çok satan Subaru modeli olurdu. Turbo kit satan bir yer olsa Türkiyede iyi iş yapardı :D Avustralyada 2 litrelik modellere bu uygulama yapılıyor ama bizdeki 1.6 lara yapmazlar heralde.

• calledman kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkürler. Resmi olarak Android auto Tr de yok, bu yüzden play store da göremiyoruz, başka linkten playstore A girdiğimizde "bu program ülkenizde desteklenmiyor" uyarısı çıkıyor. Android auto apk sı farklı versiyonlar olarak buldum, bazı versiyonlar kurulum aşamasında desteklenmiyor ikazı verdi ama sonunda bir tanesi kuruldu ama destekleyen bir ünite olmadığı için deneme şansım yok.
    Mirrorlink dediğiniz gibi her ne kadar yaygın olmayan ve kablo bağlantısı yüzünden pratik olmayan bir seçenek olsada, benim navigasyon ihtiyacımı çözdü. Zaten küçük bir yerde ikamet ettiğim için navi ihtiyacı fazla değil. İstanbul A gittiğimde kullansam yeterli, o zamanda kabloyu takarım artık.

• 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.