Şimdi Ara

Şu fukaraya akıl fikir verin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıdaki konfigürasyonda bir bilgisayarım var harddisk hızı hariç bir sıkıntım yok ama oyun yüklemeleri arasındaki yavaşlık canımı çok sıkıyor. mesala dirt yüklenirken 1-2 sn takılmalar oluyor
    Gigabyte ga-x48-dq6 ve Gigabyte ga-ep-45-dq6 anakartlarından 2. el 1 yıl kadar garantisi kalmış halde 350tl ye buldum ama hangisini alacağıma karar veremiyorum.
    Yada anakart işlemci ve ramleri satıp sıfır abir amd platformunda ddr3 usb3.0 destekli bir sisteme geçmek dahamı mantıklı olur?

Anakart Gigabyte ep45-ds3l
    İşlemci intel q9650
    ram patriot viper ddr2 1066 mhz cas5 2x2gb şuanda takılı 1x2gb ayrı duruyor üçünden herhangi ikisi problemsiz çalışıyor 3. takılına bir süre sonra sistemi kitliyor.
    hdd 2x1tb vd caviar black + 320gb 16 önbellekli maxtor + film arişivi için 1,5 tb maxtor usb hdd
    ekran kartı asus eah 4890tophttp://www.asus.com/product.aspx?P_ID=1TSBZyIi7QpVFcpz&templete=2
    kasa thermaltake armor+
    güç kaynağı high power absolute 650w
    dvd rw 1xsata 1xide
    ekran inca IL-822A-DVI 22'' 1680x1050 2ms
    klavye fare a4tech x7
    hoparlör microlab m113 2+1 9watt rms
    Yardımcı olan arkadaşlara peşin peşin teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suleyman.ozek -- 25 Nisan 2010; 20:19:19 >

• Sadece 1 takılma yüzünden sistemi değiştirmene gerek yok.

3. takınca problem çıkmasının sebebi, overclock

hdd 2x1tb vd caviar black raid 0 mı kullanıyorsun? ikisini satıp 6x250 neden yapmadın harddisk hızı senin için bu kadar önemliyse? ben 6x250 kullanıyorum. bu hızı ssdler ile yakalaman için 1200 TL gerekiyor. ki onda da yer kaybın olur. en mantıklısı 250x6 raid 0 hız için. ama caviar black x2 de de performans sağlarsın. takılmanın sebebi ramler olabilir eğer fazla oc yaptıysan. benim raid kartı kullanmak istiyorsan 30103 tavsiye ederim. 30102 yazılımsal raid yaptığı için biraz daha yavaş.
  • eğer sistemi satabiliyorsan amd platformuna geçmen daha iyi bence,6 çekirdekli bir işlemci alırsın keyfine bakarsın
  • yapabilirsen raid 0 al çünkü takınalar genelde hdd le ilgilidir oyun hdd den yükleniyor sonuçta sistemin çok güzel bide senin yerinde olsam bu sisteme 64 biy xp kurardım ingilizce ama deneme açısından bak bakalım makinen nasıl uçacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alish

Sadece 1 takılma yüzünden sistemi değiştirmene gerek yok.

3. takınca problem çıkmasının sebebi, overclock

hdd 2x1tb vd caviar black raid 0 mı kullanıyorsun? ikisini satıp 6x250 neden yapmadın harddisk hızı senin için bu kadar önemliyse? ben 6x250 kullanıyorum. bu hızı ssdler ile yakalaman için 1200 TL gerekiyor. ki onda da yer kaybın olur. en mantıklısı 250x6 raid 0 hız için. ama caviar black x2 de de performans sağlarsın. takılmanın sebebi ramler olabilir eğer fazla oc yaptıysan. benim raid kartı kullanmak istiyorsan 30103 tavsiye ederim. 30102 yazılımsal raid yaptığı için biraz daha yavaş.

Ramleri firmanın vaad ettiği gibi 1066 kullanıyorum yani overclock sayılmaz herhalde. 800 mhz'e düşürüp gecikmeleri düşürsem daha mı iyi olur acaba?
    30103 sagece 2 hdd. destekliyor sanırım. Bende senin gibi 4x250 veya 6x250 yapmayı düşünüyorum(Becerebilirsem). Caviar Blackleride depo gibi kullanırım.
    4x250 veya 6x250 için hangi kart ve hdd tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

eğer sistemi satabiliyorsan amd platformuna geçmen daha iyi bence,6 çekirdekli bir işlemci alırsın keyfine bakarsın

Alım satım ile uğraşasım hiç yok aslında. Bir raid kartı veya anakart ve birkaç hdd. ile çok daha kolay çözülebilir derdim her halde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advenced

yapabilirsen raid 0 al çünkü takınalar genelde hdd le ilgilidir oyun hdd den yükleniyor sonuçta sistemin çok güzel bide senin yerinde olsam bu sisteme 64 biy xp kurardım ingilizce ama deneme açısından bak bakalım makinen nasıl uçacak

64 bit win7 kullanıyorum.
    Oyun ara yüklemeleri hariç (hdd. hızı hariç çok memnunum aslında) bir sıkıntım yok.
    64bit vistadan 64bit win7 ye geçince oyun grafiklerinde bariz bir güzelleşme oldu.
    Sebebini bilmiyorum ama grafikler gerçekten farketti.
    64 bit xp daha mı verimli olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

eğer sistemi satabiliyorsan amd platformuna geçmen daha iyi bence,6 çekirdekli bir işlemci alırsın keyfine bakarsın

Yapmayın dostum. Vatandaşın elindeki sistem satılacak sistem değil. O sistem şu anda her oyuna yeter. Pire için yorgan yakılmaz.
  • ne fukaraymış hee
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

ne fukaraymış hee

Valla başlığı sonradan değiştirdim.
    Daha çok dikkat çeksin diye.
    İşe yaradı.
    Yorumlarınızın devamını bekliyorum.
    Cevap veren herkese ayrı ayrı teşekkürler.
  • suleyman sende fukaraysan biz neyiz be kardeşim..
  • 150 kişi okuyup 5 kişi cevap veriyorsa fukaralıktır bu bence.
    Hadi ama arkadaşlar yok mu başka fikri olan.
  • Bu sistem satılcak sistem değil arkadaş. Seni daha uzun bir süre eksiksiz götürür. Dediğin gibi bir iki değişiklik ile sorununu çözersin
  • Arkadaşlar herkse teşekkür ederim. sonuç olarak Gigabyte x48-dq6 board aldım. raid-0 yapacağım. Harddisk tavsiyesi olan varsa sevinirim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.