Şimdi Ara

Stratejiye Yeni Başlayanlar, Tavsiye Arayanlar Buraya..!! | | Taktik & Bilgi Alışverişi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
3
Favori
40.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ballrry

Arkadaşlar konuyu tam incelemedim.Biraz strateji oynamış bir insanım.(Rise of Nations ve Age Of Mythology sanki çok fazla oynadım da)Yalnız ufak(Hatta büyük) oranızla buranızla güleceğiniz bir sorunla karşı karşıyayım.Age Of Empires 3'te nasıl çağ atlandığını bulamadım.

ana binanda I II III IV gibi rakamlar var yeni baslangicta I oluyor ona tıklıyorsun sana 2 secenek sunuyor ve senden ornek olarak atiyorum 100odun 100 et istiyor eger bunlarşi temin edersen 2 secenekten birisini secmek zorundasin 1. secenek atiyorum 5 tane asker 2.secenek 3 tane mancınık veriyor hangisi uygunsa sectikten sonra biraz bekliyorsun cag atlamıs oluyorsun ewlerini sekli degisiyor yeni askerler felan cıkıyor gibi gibi

• Strateji oyunu dendiginde Traviandan baska tanımam.
    İlk bir hatfa oyunu ciddiye almıyorsunuz ama ilerlediginizde ne kadar heyecanlı ve vazgeçilmez oldugunu görüyorsunuz.

Buyrun link denemesi bedava, hatta benden koruma avantajı ve hammadde yardımı garantiside var.

www.travian.com.tr/?uc=tr3_85054

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARACANNN -- 21 Mayıs 2008; 19:29:32 >
  • hepiniz çok doğru söylüyosunuz
  • Eğer gerçekçi bir strateji oyunu oynamak istiyorsanız kesinlikle Cossacksı denemelisiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatality11

quote:

Arkadaşlar konuyu tam incelemedim.Biraz strateji oynamış bir insanım.(Rise of Nations ve Age Of Mythology sanki çok fazla oynadım da)Yalnız ufak(Hatta büyük) oranızla buranızla güleceğiniz bir sorunla karşı karşıyayım.Age Of Empires 3'te nasıl çağ atlandığını bulamadım.

ana binanda I II III IV gibi rakamlar var yeni baslangicta I oluyor ona tıklıyorsun sana 2 secenek sunuyor ve senden ornek olarak atiyorum 100odun 100 et istiyor eger bunlarşi temin edersen 2 secenekten birisini secmek zorundasin 1. secenek atiyorum 5 tane asker 2.secenek 3 tane mancınık veriyor hangisi uygunsa sectikten sonra biraz bekliyorsun cag atlamıs oluyorsun ewlerini sekli degisiyor yeni askerler felan cıkıyor gibi gibi

Sahi yaw ana binada gözümün içine sokularak sarı renkte II parlıyor ve ben görmüyorum.
    Teşekkürler.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fatality11

quote:

Sahi yaw ana binada gözümün içine sokularak sarı renkte II parlıyor ve ben görmüyorum.
    Teşekkürler.

o.d. takıldıgın bir yer varsa yine sorabilirsin

• Empires 3'te oyunu başlatmayı bulamadım.Save'e girdim,(Save edebildiğime şükrediyorum)oyun Game Paused diyor.Resume tuşunu bulamadım.Menu'de falan olabilir mi acaba?Ne kadar yeteneksiz bir insanım ben ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: Moja

Eğer gerçekçi bir strateji oyunu oynamak istiyorsanız kesinlikle Cossacksı denemelisiniz

Zamanına göre oynanabiliritesi iyi bir oyundu. Ancak, günümüz görselliğine göre biraz geride kaldı diyebiliriz. Knight of Merchants'ta bana göre fazla gerçekçi. Ama ne var ki, 98-99 yılları için geçerli bir durum.
  • 1. ve ya 2. dünya savaşın konu alan hatta 1 e 1 taburları bölükleri yönetebildiğimiz klas bi strateji var mı ? biz bi taraf olsak müttefiklerimiz olsa düşmanlara karşı savaşsak gerektiğinde barış ilan etsek v.s v.s var mı böle bişey
  • quote:

Orjinalden alıntı: shane

1. ve ya 2. dünya savaşın konu alan hatta 1 e 1 taburları bölükleri yönetebildiğimiz klas bi strateji var mı ? biz bi taraf olsak müttefiklerimiz olsa düşmanlara karşı savaşsak gerektiğinde barış ilan etsek v.s v.s var mı böle bişey

"1 e 1 taburları bölükleri yönetebildiğimiz" --> II.Dünya savaşını iyi şekilde konu alan Company of Heroes ve ek paketi olan Opposing Fronts var.

"taraf olsak müttefiklerimiz olsa düşmanlara karşı savaşsak gerektiğinde barış ilan etsek" -->Bu gibi işin siyasal taktiksel yönü olanda Hearts of İron var o da bu konuda çok iyi..
  • commando generals
    tek geçerim
  • Yararlı Topic.
  • mmmmmmmmm pek strateji beceremem daha doğrusu çabuk sıkılırım hangisini önerirsin?
    quote:

Orjinalden alıntı: revenge07

quote:

1. ve ya 2. dünya savaşın konu alan hatta 1 e 1 taburları bölükleri yönetebildiğimiz klas bi strateji var mı ? biz bi taraf olsak müttefiklerimiz olsa düşmanlara karşı savaşsak gerektiğinde barış ilan etsek v.s v.s var mı böle bişey

"1 e 1 taburları bölükleri yönetebildiğimiz" --> II.Dünya savaşını iyi şekilde konu alan Company of Heroes ve ek paketi olan Opposing Fronts var.

"taraf olsak müttefiklerimiz olsa düşmanlara karşı savaşsak gerektiğinde barış ilan etsek" -->Bu gibi işin siyasal taktiksel yönü olanda Hearts of İron var o da bu konuda çok iyi..

• quote:

mmmmmmmmm pek strateji beceremem daha doğrusu çabuk sıkılırım hangisini önerirsin?
    quote:

Orjinalden alıntı: revenge07

quote:

Company of Heroes ve ek paketi olan Opposing Fronts...

• quote:

Empires 3'te oyunu başlatmayı bulamadım.Save'e girdim,(Save edebildiğime şükrediyorum)oyun Game Paused diyor.Resume tuşunu bulamadım.Menu'de falan olabilir mi acaba?Ne kadar yeteneksiz bir insanım ben ya

pause-break tuşundandı sanırsam bende tüm tuşları denemiştim sinir ediyo adamı
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykut1993

quote:

Empires 3'te oyunu başlatmayı bulamadım.Save'e girdim,(Save edebildiğime şükrediyorum)oyun Game Paused diyor.Resume tuşunu bulamadım.Menu'de falan olabilir mi acaba?Ne kadar yeteneksiz bir insanım ben ya

pause-break tuşundandı sanırsam bende tüm tuşları denemiştim sinir ediyo adamı

Saol ya oymuş

• en begendıgım red alert ti...ama vistadan dolayı oynayamıyorum :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibo3458

en begendıgım red alert ti...ama vistadan dolayı oynayamıyorum :(

Red Alert çok güzeldi eski oyunların tadı bir başka oluyor.
  • strateji oyunlarını sevmemin en büyük nedeni sonuca benim karar weriyor olmam.hiçbir fps de bu yok mesela yol bellidir gidersin öldürüsün bölüm geçersin.ama strateji bambaşka heleki oyunun yapay zekası iyise her oyun inanılmaz zewklidir.o yüzden ben ilk başta yapay zekaya dikkat ediyorum oyunlarda.bu konuda ilk dikkatimi çeken BFME 2 ve witch king olmuştu.sen atlıyla saldırıyorsan hemen mızraklı askerleri çıkartıyor yapay zeka.yada bunun gibi şeyler.ama minas trithde 3 tane brutalle oyna kimse duwarları yıkmaya çalışmıyor herkes ufacık kapının peşinde.bu arada kesinlikle with king oynayan arkadaşlara ARCADE MOD u tavsiye ediyorum.oyunu resmen baştan yapmışlar.yeni özel güçler falan muhteşem.

ama şu aralar SİNS OF A SOLAR EMPİRE gerçekten en çok zevk veren oyun heleki multiplayer modu.minik bi rehber hazırladım oyun için yakında resimleride ekleyeceğim.resimsiz hali şu an strateji bölümünde var

• warhammer 40k dawn of war, oynadığım en iyi RTS.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.