Şimdi Ara

SSD'ye windows 8 kuramıyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

79 TL ye windows 8 aldım ve bilgisayarın üzerindeki HDD'yi söküp yerine SSD taktım..İndirdiğim win 8 'in İSO DVD'sini takıp boot ettim..

Kuruluma geçince (klavye ve dil ayarını geçtikten sonra) "Girilen ürün anahtarı (ki anahtar girmedim) yükleme işleminde kullanılabilecek hiç bir windows görüntü dosyası ile eşleşmiyor.farklı bir ürün anahtarı girin" ikazı verip kurulumu iptal ediyor...

Anladığım kadarı ile bu bilgisayarın üzerinde ön yüklü gelen "SİNGLE LAUNGAUGE" anahtarı ile çakışıyor..

sizlerden öğrenmek istediğim bu SSD ye Win 8 i nasıl kurabilirim , Bios içindeki anahtarı silebilirmiyim? Eğer windows açıkken anahtarı silmek mümkünde oda işimi görür.

şimdiden teşekkür ederim.

• aynı sorun bende de var ama cevap yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: samuel25

aynı sorun bende de var ama cevap yok

Cevaplar neredeyse her sitede var. Bir dosya vardı onu flash belleğe yüklüyordun windows 8 ile birlikte. Sonra o sana singke languae bin keyini soruyordu ve bitiyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen hala buradamısın lan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdaminTeki

Sen hala buradamısın lan :D

Nasıl burdamısın ? Konu dışında 7 gün uzaklaştırma verdim. Söz verdiğim gibi :)

• Vialand'a gidip GM Discovery ile video çekecektin ne oldu gittin mi?
  • quote:

Vialand'a gidip GM Discovery ile video çekecektin ne oldu gittin mi?

Gittim :) Telefonum bozuldu. Çekemedim o yüzden. O hafta bozulduğundan telefon dh te bile girememiştir. Bidaki hafta sadece bilgisayardan girebilmiştim :(

• quote:

Orijinalden alıntı: hudays

quote:

Vialand'a gidip GM Discovery ile video çekecektin ne oldu gittin mi?

Gittim :) Telefonum bozuldu. Çekemedim o yüzden. O hafta bozulduğundan telefon dh te bile girememiştir. Bidaki hafta sadece bilgisayardan girebilmiştim :(

İyi :D
  • samuel25 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu sorunu çözeli nerdeyse 1 yılı oldu...
  • Kurulum yaparken jenerik bir anahtar kullanabilirsiniz. Bu anahtarlar sadece kurulum işlemini başlatmak için Windows'un ücretsiz sunduğu anahtarlardır, etkinleştirme işlemini yapmaz. Daha sonra BIOS'a gömülü Windows 8 Single Language anahtarını çıkarıp bu anahtarı etkinleştirme için kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.