Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.550
Cevap
70
Favori
227.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demîr

quote:

Orijinalden alıntı: tfnymc

coğrafya sorusu.

21 aralık'ta türkiye'de ulusal saatin 12.00 olduğu bir anda, aşağıdaki kentlerin hangisinde gün içinde gölge boylarının 'en kısa' konuma ulaştığı gözlenir.

edirne, muğla, izmit, ankara, ığdır.

ben muğla'yi işaretledm ama anahtarda izmit diyor? 21 aralıkta güneş güneye bakar, güneye en yakın il muğla. o halde güneş en iyi açıyla muğla'ya geliyorsa gölge boyu diğerlerinden daha kısadir

Hocam Kışın saatleri bile İzmit'e göre ayarlıyoruz

tamam da hocam, o izmit'in enlem derecesine göre değil, boylam derecesine göre ayarlanıyor. burda da boylamdan çok enlem etkili. enlem olarak muğla güney yarım küreye daha yakın olduğu için 21 aralık'ta gölge boyunun en kısa olduğu yer muğla olmalı. cevap anahtarı mı yanlış, ben mi yanlışım yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

Formasyon geldi benim gibi iletişim düşünenler için iyi oldu kesin puanlar düşecek zaten düşüyordu.

Bende İletişim düşünüyorum evet işimize yarayacak bu ama iyi bir üniversitede iletişim tutturamazsak garanti gözüyle baktığımız edebiyat fakülteleride bizi zorlayacak gibi.
  • quote:

quote:

quote:

coğrafya sorusu.

21 aralık'ta türkiye'de ulusal saatin 12.00 olduğu bir anda, aşağıdaki kentlerin hangisinde gün içinde gölge boylarının 'en kısa' konuma ulaştığı gözlenir.

ben muğla'yi işaretledm ama anahtarda izmit diyor? 21 aralıkta güneş güneye bakar, güneye en yakın il muğla. o halde güneş en iyi açıyla muğla'ya geliyorsa gölge boyu diğerlerinden daha kısadir

tamam da hocam, o izmit'in enlem derecesine göre değil, boylam derecesine göre ayarlanıyor. burda da boylamdan çok enlem etkili. enlem olarak muğla güney yarım küreye daha yakın olduğu için 21 aralık'ta gölge boyunun en kısa olduğu yer muğla olmalı. cevap anahtarı mı yanlış, ben mi yanlışım yahu

Sen biraz karıştırmışsın galiba cevap doğru bence Saat 12.00 gün içinde güneşi en dik açıyla alan saat değil mi ? Güneşin açısı ne kadar dikse gölge boyu o kadar kısa olur ,İzmit'in yerel saatine göre saat 12 ise o an en dik alan İzmit'tir, haliyle en kısa gölge de o an İzmit'te oluşur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon_

quote:

quote:

quote:

coğrafya sorusu.

Sen biraz karıştırmışsın galiba cevap doğru bence Saat 12.00 gün içinde güneşi en dik açıyla alan saat değil mi ? Güneşin açısı ne kadar dikse gölge boyu o kadar kısa olur ,İzmit'in yerel saatine göre saat 12 ise o an en dik alan İzmit'tir, haliyle en kısa gölge de o an İzmit'te oluşur.

izmit ile muğla hemen hemen aynı boylamda zaten. birbirlerine çok yakınlar boylam olarak. şimdi 21 aralıkta güney yarım küre güneşe dönüktür, kuzey değil. örneğin 21 aralıkta saat 12'de -aynı boylamda farzedin- cape town, güneşi muğla ve st. petersburg'tan daha dik açıyla alır değil mi? evet. çünkü güney yarım kürededir. peki ondan sonra hangisi daha dik açı ile alır? muğla tabiki. çünkü petersburg'dan daha güneydedir her ne kadar kuzey yarım kürede olsa da! peki muğla mı, izmit mi güney yarım küreye yakın? muğla. evet kışın saat izmit e göre ayarlanır ama muğla daha dik açı ile alır kanımca. hem güneye yakın, hem de ızmit ile boylam farkı az. aslında kısır bi soru bu. saate bakarsan izmit, enleme bakarsan muğla çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi, formasyonun gelmesiyle Boğaziçi Tarihin puanı ne kadar artar tahmin olarak?
  • keşke geri gelmeseydi formasyon.
  • LÜTFEN YORUMLAR MISINIZ

PMYO MU ??? COĞRAFYA BÖLÜMÜ VEYA SOSYAL ÖĞRETMENLİĞİ Mİ
  • çağdaş türk dünya tarihi küreselleşen dünya konusunda tüyolar varmı arkadaşlar. soru cevap şeklinde olur en önemli bilinmesi gereken şeyler olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jermaine.

çağdaş türk dünya tarihi küreselleşen dünya konusunda tüyolar varmı arkadaşlar. soru cevap şeklinde olur en önemli bilinmesi gereken şeyler olur

Buraya bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demiralatalay

Şimdi, formasyonun gelmesiyle Boğaziçi Tarihin puanı ne kadar artar tahmin olarak?

Ben biraz araştırdım obp sisteminden -15 puan düştüğümüz halde bile iyi üniversitelerde 20 ile 65-70 e varan düşüşler olmuş. Yine bu sayılar arasında bir artış olacak gibi.
  • yandım anam yandım :) geçen sene hazır mimar sinan, yıldız teknik t.edebiyatı tutarken atsa mıydım acaba kendimi? neyse, artık bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Supremacy.

quote:

Formasyon geldi benim gibi iletişim düşünenler için iyi oldu kesin puanlar düşecek zaten düşüyordu.

Bende İletişim düşünüyorum evet işimize yarayacak bu ama iyi bir üniversitede iletişim tutturamazsak garanti gözüyle baktığımız edebiyat fakülteleride bizi zorlayacak gibi.

Hocam Kocaeli/Ege Reklamcılık son durumu biliyor musunuz ? Puanlar ne alemde ?
  • quote:

quote:

quote:

Formasyondan önce ve sonra karşılaştırdım. OBP den kaynaklı 15 puan eksik hesapladığımda bile formasyonun olması veya olmaması iletişim fakültesinin puanlarını pek etkilememiş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Formasyondan önce ve sonra karşılaştırdım. OBP den kaynaklı 15 puan eksik hesapladığımda bile formasyonun olması veya olmaması iletişim fakültesinin puanlarını pek etkilememiş.

Neyse gitsinler fakültelere iletişim bize kalsın

• Beyler coğrafya konu dağılımlarını istiyorum. yani son 2-3 yılda hangi konudan kaç soru çıkmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Tornavida

Beyler coğrafya konu dağılımlarını istiyorum. yani son 2-3 yılda hangi konudan kaç soru çıkmış?

Buradan 2010 ve 2011 verilerine bakabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Supremacy. -- 21 Nisan 2013; 7:45:28 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Neyse gitsinler fakültelere iletişim bize kalsın

kardeş bu sene etkileyebilir bnde iletişim fakültesi istiyorum en fazla 5-10 puan arasında düşüş olur gibi.bnm için 10 puan düşmesi muthiş birşey.

• arkadaşlar insan haklarının en yüksek düzeyde olan anayasamız 1961 anayası ydı değil mi?
  • Deneme çözüyor musunuz arkadaşlar hangi denemeleri önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.