Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.550
Cevap
70
Favori
227.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuna bak, turizmden vazgeçtik; turizme geri dönücez gibi

2011'de evet bütün sözeller yüksekmiş, sonradan düşmüş. Bu bi avutma olabilir, gerçek de olabilir; görücez tercihler sonrası

Valla ne diyeyim, hakkımızda hayırlısı olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Supremacy.

quote:

Orijinalden alıntı: Bırak Zaman Aksın

Arkadaş puanlar 2011 de ki gibi olmayacak güvenin bana Dikkat ederseniz o sene iletişim fakültelerinin puanları da yüksek,galatasaray iletişim bile bu sene 460 a düştü,sözelde her bölümünde belli bir düşüş var,bu böyle de devam edecek,

geçen sene ts1-7500 ts2-6000 olaraktan güvenin bana,ayrıca marmara iletişim isteyen sakın gelmesin

Tek çare derslere asılmak şu saatten sonra eminim çoğu kişi benim gibi Fen-Edebiyat Fakültelerinin puanlarının düşük olmasına güveniyordu. İletişim vs. gelmezse edebiyat fakültesi yazarım kesin gelir gibisinden. Artık oda iyi üniversiteler için zora girdi.

Yahu gerçekten öyle 40-50 puanlık bir artış olmayacak,zaten bu senede etrafımda bir sürü kişi fef yazdılar,milli eğitim olmazsa dershane olur mantığıyla,iletişim için kendine güvenen pek yok,o yüzden fefler ennnn ve en fazla 10 puan artar,tabi işi şansa bırakmayıp derse asılmak lazım,benim gibi son 1 hafta yazılıya çalışır gibi çalışmayın,şu an galatasarayda fransızca öğreniyor olabilirken,marmara da ingilizceye mahkum kaldım,onuda bıraktım zaten

• quote:

quote:

quote:

Arkadaş puanlar 2011 de ki gibi olmayacak güvenin bana Dikkat ederseniz o sene iletişim fakültelerinin puanları da yüksek,galatasaray iletişim bile bu sene 460 a düştü,sözelde her bölümünde belli bir düşüş var,bu böyle de devam edecek,

geçen sene ts1-7500 ts2-6000 olaraktan güvenin bana,ayrıca marmara iletişim isteyen sakın gelmesin

Tek çare derslere asılmak şu saatten sonra eminim çoğu kişi benim gibi Fen-Edebiyat Fakültelerinin puanlarının düşük olmasına güveniyordu. İletişim vs. gelmezse edebiyat fakültesi yazarım kesin gelir gibisinden. Artık oda iyi üniversiteler için zora girdi.

Yahu gerçekten öyle 40-50 puanlık bir artış olmayacak,zaten bu senede etrafımda bir sürü kişi fef yazdılar,milli eğitim olmazsa dershane olur mantığıyla,iletişim için kendine güvenen pek yok,o yüzden fefler ennnn ve en fazla 10 puan artar,tabi işi şansa bırakmayıp derse asılmak lazım,benim gibi son 1 hafta yazılıya çalışır gibi çalışmayın,şu an galatasarayda fransızca öğreniyor olabilirken,marmara da ingilizceye mahkum kaldım,onuda bıraktım zaten

Ağzınızdan anzer balı damlıyor hocam

• Bu formasyon 2012 de girenler için de geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devrim

quote:

quote:

quote:

Ağzınızdan anzer balı damlıyor hocam

Bu arada hesaba katmadığımız bir şey var. Bu sene OBP olacak yani 15 puan düşük olacak puanlar. 2011 deki kadar olmayacağı kesin. Sonucta su anki puanlarımızı AOBP ye göre değil, OBP ye göre hesaplıyoruz.

• geçen sene bizde obp ile girmiştik diye hatırlıyorum? Zaten 2012 de girilen puanlar obp ile girilen puanlar değil mi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?
  • quote:

geçen sene bizde obp ile girmiştik diye hatırlıyorum? Zaten 2012 de girilen puanlar obp ile girilen puanlar değil mi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

2011 e göre demek istemiştim. 2011 de OBP yoktu o senenın puanları 15 puan fazla yani.
  • quote:

quote:

geçen sene bizde obp ile girmiştik diye hatırlıyorum? Zaten 2012 de girilen puanlar obp ile girilen puanlar değil mi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

2011 e göre demek istemiştim. 2011 de OBP yoktu o senenın puanları 15 puan fazla yani.

Ha evet,o yüzden 2012 puanlarını baz almak daha doğru oluyor,aobpden obpye geçip baya etkilemişti puanları
  • quote:

quote:

quote:

Ha evet,o yüzden 2012 puanlarını baz almak daha doğru oluyor,aobpden obpye geçip baya etkilemişti puanları

Hatta onu hesaba katınca şimdi bazı bölümlerin formasyon kalkmasına rağmen aksine daha yüksek puanlarla kapattığını gördüm

• ulan varya bizde şans denilen şey yok lanet olsun şu formasyona

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk 2bin farz oldu baksana yoksa açıkta kalacaz
  • quote:

quote:

quote:

Simdi bu puan artisini nasil etkilicek OBP muhabbeti? Articak mi yine FEF'ler? Iyice karisti ha aklim.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeoMessi1037

quote:

Orijinalden alıntı: manikafa

Divan'da yazarı eserine kadar tekrarlarıyla birlikte bitti.Kaldı 5 dönem.Tarihte 20yy.dünyasına kadar tekrarlı konu testleriyle birlikte bitirildi.Psikoloji,Sosyoloji de tamam.Mantıkta dananın kuyruğunun koptuğu sıralamaların değiştiği sembolik mantık konusu kaldı.Coğrafya Ygs ye kadar genel tekrarlarla bitmişti.Şehirler ve ülkeler coğrafyasına yoğunlaşacağım önümüzdeki günlerde.
    Sizce tempom nasıl.Ben bu tempoyu son 20 gün deneme çözmek için bu şekilde götürüyorum.Dh ailesine bir danışayım dedim.
    Daha edebiyat konularımın olmasına rağmen edebiyat geçmişi iyi biri olarak bir deneme çözdüm.
    tarih 38d 6y
    Felsefe 26d 4y
    Edeb 49d 4y
    Coğ1 21d 3y
    Coğ2 12d 2y Deneme fem setinden. Netlerim nasıl yorumlar mısınız?

Hedef Ts'de 1.5k (sinema ve tv)

Sembolik mantık çok mu sıralama değiştiriyor hocam? Bu arada çalışma tempon gayet güzel,20yy'a kadar tarihi hangi kaynaktan bitirdin? Türkçe falan da çalışıyor musun?

Aynen bro.Sınava giren herkese soruyorum abi biz sembolik mantığa hiç dokunmadık diyorlar.Mesela ev arkadaşım Mimar Sinan'da okuyor adam sembolik mantık sorularını pas geçmiş.Bu demek oluyor ki standart sapma denilen lanet şeyden sembolik mantık konusunda adamı uçurur.
    Tarih karışık bir kaynaktan beslenmedim.Güvender konu anlatımlı almıştım.Bir de internetten sürekli araştırarak çalışıyorum.Tarih eğitimim sadece okulda gördüğüm tarihle sınırlı kalmadı çok kitap okudum tarih üzerine onun da faydası var.Ama ben sana güvenderi öneririm.Gayet başarılı bir kitap.

• quote:

quote:

quote:

Divan'da yazarı eserine kadar tekrarlarıyla birlikte bitti.Kaldı 5 dönem.Tarihte 20yy.dünyasına kadar tekrarlı konu testleriyle birlikte bitirildi.Psikoloji,Sosyoloji de tamam.Mantıkta dananın kuyruğunun koptuğu sıralamaların değiştiği sembolik mantık konusu kaldı.Coğrafya Ygs ye kadar genel tekrarlarla bitmişti.Şehirler ve ülkeler coğrafyasına yoğunlaşacağım önümüzdeki günlerde.
    Sizce tempom nasıl.Ben bu tempoyu son 20 gün deneme çözmek için bu şekilde götürüyorum.Dh ailesine bir danışayım dedim.
    Daha edebiyat konularımın olmasına rağmen edebiyat geçmişi iyi biri olarak bir deneme çözdüm.
    tarih 38d 6y
    Felsefe 26d 4y
    Edeb 49d 4y
    Coğ1 21d 3y

Sembolik mantık çok mu sıralama değiştiriyor hocam? Bu arada çalışma tempon gayet güzel,20yy'a kadar tarihi hangi kaynaktan bitirdin? Türkçe falan da çalışıyor musun?

Aynen bro.Sınava giren herkese soruyorum abi biz sembolik mantığa hiç dokunmadık diyorlar.Mesela ev arkadaşım Mimar Sinan'da okuyor adam sembolik mantık sorularını pas geçmiş.Bu demek oluyor ki standart sapma denilen lanet şeyden sembolik mantık konusunda adamı uçurur.
    Tarih karışık bir kaynaktan beslenmedim.Güvender konu anlatımlı almıştım.Bir de internetten sürekli araştırarak çalışıyorum.Tarih eğitimim sadece okulda gördüğüm tarihle sınırlı kalmadı çok kitap okudum tarih üzerine onun da faydası var.Ama ben sana güvenderi öneririm.Gayet başarılı bir kitap.

Teşekkürler,edebiyat için neler yapıyorsun?

• Formasyon gelmesi çok ilginç oldu. Peki formasyon normal öğretmenlik bölümlerine olan tercihleri etkiler mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 19 Nisan 2013; 14:11:49 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tarih 38d 6y
    Felsefe 26d 4y
    Edeb 49d 4y
    Coğ1 21d 3y

Teşekkürler,edebiyat için neler yapıyorsun?

Karekök yayınlarının el kitabını aldım.El kitabı deyip geçmemek lazım çok fazla ayrıntılı güzel anlatmışlar.Edebiyat çalışacağım zaman körfez videoyu açıyorum orada dersler var o dersler de çok güzel.hoca anlatıyor ben kitapta varsa altını çiziyorum yoksa kısa kısa notlar alıyorum.Konu anlatımdan hemen sonra en az 200 soru çözüyorum akılda kalıcı oluyor

• Formasyon geldi benim gibi iletişim düşünenler için iyi oldu kesin puanlar düşecek zaten düşüyordu.
  • coğrafya sorusu.

21 aralık'ta türkiye'de ulusal saatin 12.00 olduğu bir anda, aşağıdaki kentlerin hangisinde gün içinde gölge boylarının 'en kısa' konuma ulaştığı gözlenir.

edirne, muğla, izmit, ankara, ığdır.

ben muğla'yi işaretledm ama anahtarda izmit diyor? 21 aralıkta güneş güneye bakar, güneye en yakın il muğla. o halde güneş en iyi açıyla muğla'ya geliyorsa gölge boyu diğerlerinden daha kısadir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Tornavida

coğrafya konu dağılımını paylaşır mısınız?

http://pratikdersler.blogspot.com/2013/04/lys-3-edebiyat-cografya-konular.html

Coğrafya-2 Konularıda LYS-4 kısmında mevcut.

hangi konudan kaç soru çıkıyor, onu sormuştum ben, bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tfnymc

coğrafya sorusu.

21 aralık'ta türkiye'de ulusal saatin 12.00 olduğu bir anda, aşağıdaki kentlerin hangisinde gün içinde gölge boylarının 'en kısa' konuma ulaştığı gözlenir.

edirne, muğla, izmit, ankara, ığdır.

ben muğla'yi işaretledm ama anahtarda izmit diyor? 21 aralıkta güneş güneye bakar, güneye en yakın il muğla. o halde güneş en iyi açıyla muğla'ya geliyorsa gölge boyu diğerlerinden daha kısadir

Hocam Kışın saatleri bile İzmit'e göre ayarlıyoruz
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.