Şimdi Ara

SORUN ÇÖZÜMÜ: [Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1231525612413 yol denedim bu sorunu çözmek için hiç biri bende işe yaramadı . Sorunu yaşayanlar için tanıdık kelimeler (TdrDelay, overclock,format at kur,virüs tarat,bios güncelle,herşeyi sil önce bios kur sonra intel 3000hd sonra nvidia en güncel sürücüsü,yok güncel sorun yapıyor ilk aldığın zamanlardaki sürücüyü tekrar yükle ,şunu sil bunu sil, win7 home premium kur 64 kur olmadı 32 kur, yok yok sen win8 kur, yok efendim ekran kartına giden voltajı yükselt sorun çözülür şunu indir kur bunu yapıştır, e abi ekran kartı voltajı yükseltmeye uymuyormuş değiştiremedim napayım gibisinden daha bunlar son bir kaç gündür yaptıklarım daha öncesini hatırlamıyorum.)
    Teknik serviste : anakart-ekrankartı-fan-adaptör hatta bir daha anakart değiştirdiler çözüm olmadı.
    Sorunu en son yaptıklarım mı yoksa bu tüm işlemlerin bir kombinasyonuydu da o mu çözdü bilemem ama yinede en son neler yaptım anlatayım:
    1-Format atıp win8.1 64 bit kurdum.
    2-Service tag i girip driverleri pc markamın destek sayfasından indirdim.
    3-En son güncel uyumlu ekran kartı driverını kurdum.(benimki 540m)
    4-Dahili ekran kartı(intel hd) bilgisayar açılış menüsünden devre dışı bıraktım.(Unuttum ve anlatamayacak kadar cahilim en iyisi nasıl yapılır google amcaya sorun.)
    sonrasında

Customdan bardaki değerleri orjinal halindekinden daha düşük duruma getirdim. ( değerler tamamen tarafımdan sallanmıştır.)
    sorun bu noktada çözüldü bende ancak bilgisayarı her yeniden açışımda masa üstünde üstteki işlemi yaptıktan sonra oluşturduğumuz dosyayı çalıştırmadan oyuna girersem hata veriyor. Çalıştırıp girdiğimde ise hata yok.

Neden açtım bu konuyu: Bu konu için hayatımda ilk defa bir foruma üye olup konu açtım. Reptir ünvandır anlamam konu yanlış yerde taşındı kapatıldı , daha önceden konu açılmıştı orda sorun çözüldü diyecek arkadaşlara şunu söyleyeyim umrumda değil! Ben bu sıkıntıyı çözdüm kendimce ve benle aynı durumdaki arkadaşlara faydam olsun istedim. İster deneyin ister denemeyin size kalmış . İyi günler.
     SORUN ÇÖZÜMÜ: [Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu] SORUN ÇÖZÜMÜ: [Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu] SORUN ÇÖZÜMÜ: [Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu]

• Voltajı, saat hızına düşük gelmiş yani. Kutlarım, kendi ekran kartı saat-performans profilinizi ayarlamışsınız.
  • Helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    ''Ekran kartı saat-performans profili'' yaptığım şeyin adınıda öğrenmiş oldum teşekkür ettim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.