Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.182
Cevap
38
Favori
201.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wustti

arkadaşlar xperia l telefonum yok ama arkadaşımın var ve 4,2,2 de mobilden internete giremiyor. wi fi ile bağlanınca whatsapp ve facebook messenger dan da mesajleşemıyoruz benim ona yazdıklarım da geç gidiyo onun bana yazdıkları da geç geliyo. şimdi o bi kere fabrika ayarlarına dönmüş ama sorun hala devam ediyo. hiç sony kullanmadım forumu biraz okudum ama tabiki vaktim yetmez baya bilgi birikimi olmuş. size sorum şu.

-bu delefona fabreka ayarları değil de format nasıl atılır.
    -format attıktan sonra mevcut sürümü tekrardan yüklemek eçen bilgisayara hangi programı indirmem gerekiyo.
    -pc ye programı kurunca otomatik olarak kendi sürümü bulup kuruyo mu?

hiç sony kullanmadım sorularım çok basit olabulur kusuruma bakmayın. iyi forumlar.

ayarlar - Xperia - internet ayaarları - internet ve mms ayatlarını indir seçeneğini deneyin...

Sony Pc Companion yükleyin.bununla güncelleme ve onarım yapabilirsiniz.Kurduğunuzda yazılım güncelleme kısmından onarım seçeneğini görürsünüz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Xperia L mi yoksa Xperia P mi daha üsün bi alet ? Yada sizin bu fiyat aralıgında arkadaş bu telefonu alma sana şnu tavsiye ediyorum dediğiniz bi telefon varmı ?
  • isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    dostum çok teşekkürler dediğin programı sony nin sitesinde gördüm. tekrardan sağ ol.
  • BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Sony-Xperia-L-vs-Sony-Xperia-P

Yukarıdaki site size yeterli bilgiyi verecektir.Donanım ve yazılım olarak Xperia L daha önde bir cihaz.Ayrıca, Xperia P'yi bir arkadaşta gördüm.Kasa kalitesi olarak pek iyi sayılmaz alt taraftaki metalimsi bölüm hemen soyuluyor.

Yazılım olarak ta sanırım Xperia L daha önde.

Ayrıca ben şahsen hafızası artırılmayan telefon pek tercih etmiyorum
    (tabii biri bana LG G2 hediye etmek isterse seve seve kabul ederim :p)
  • Merhaba pil kısmında telefon isminde bir şey telefonu uyanık tutuyor ve batarya boşalıyor ne yapmam gerek?

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    e o telefon.yani.nasıl denir ki.Sistem o.Windows kurduğunuzda windows nasıl Ram yiyorsa, o da full aktif olacak ki telefonu kullanasınız...

En çok şarjı o sistemin yemesi de normaldır.Ki tekrar söylüyorum.Ben o batarya ekranına inanmıyorum.Gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum..

Öyle olsaydı benim hayatım whatsappta geçiyor, 1.Sırada Telefon, 2.Sırada Whatsapp olmalıyken başka şeyler var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

e o telefon.yani.nasıl denir ki.Sistem o.Windows kurduğunuzda windows nasıl Ram yiyorsa, o da full aktif olacak ki telefonu kullanasınız...

En çok şarjı o sistemin yemesi de normaldır.Ki tekrar söylüyorum.Ben o batarya ekranına inanmıyorum.Gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum..

Öyle olsaydı benim hayatım whatsappta geçiyor, 1.Sırada Telefon, 2.Sırada Whatsapp olmalıyken başka şeyler var...

Hocam birinci sırada bu var ikinci ekran şuan. Ancak uyanık tut kısm. Sürekli artıyor yani gece bile uyanık kalıyor telefon. Bende dikkatimi çekti sormak istedim.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    ekran açık kalma sürenizle alakalı olabilir.Bunu bir kontrol edin derim.Bu sayaçları sanırım sıfırlayabiliyoruz.sıfırlayıp tekrar bakınız.
  • quote:

ekran açık kalma sürenizle alakalı olabilir.Bunu bir kontrol edin derim.Bu sayaçları sanırım sıfırlayabiliyoruz.sıfırlayıp tekrar bakınız.

Hocam bende konuya sürekli sorunlarla ilgili şeyler yazmaktan hoşlanmıyorum kusura bakmayın yani. Hocam nereden sıfırlama yapıyoruz acaba?

• beyler istanbul bilişimde sandisk 32 gb class 10 hafıza kartı 57 tl. ben teknosaya felan baktım 80 ila 100 tl arası değişiyor. fiyat kelepir geldi aldım.
  • ya arkadaşlar kusura bakmayın 27 sayfayı okuyamadım ama bir sorum var sizlere telefonu alalı 1 hafta oldu şarjından memnun değilim hiç bir şey yapmıyorum ama kendi kendine azalıyor bunun sebebi ne olabilir ?birde 2-3 tane uygulama yükleyecek olsam hemen kasıyor menü geçişleri acayip yavaşlıyor bunların nedenleri ne tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
  • ka2an K kullanıcısına yanıt
    Sürüm nedir hocam bende acemiyim pil sorunu yaşıyorum aldım alalı Düzgün gitmedi bir süre süperdi sonra bozuldu

• işte en son 4.2 geldi sanırım o zaten aldım 1 gün sonra 4.2 geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ka2an -- 24 Kasım 2013; 16:38:09 >
  • Arkadaşlar Sony'nin onarmak için güncelleme vereceğini pek düşünmüyorum müşteri temsilcisiyle konuştuğumda bana bu sorunların sadece bizim twlefonlarımızda(forumdaki diğer arkadaşların telefonlarındada aynı sorunları yaşadığını söyledim) olduğunu Türkiye'deki 1000lerce Sony kullanıcısının böyle bir sorunla karşılaşmadığını söyledi (dedikleri aynen buydu) yqni güncelleme gelmesini çok düşük bir ihtimal olarak görüyorum...

• çok irdelemedim ama benimde sarj çabuk bitiyor kişiye özel olduğunu düşünmüyorum saturn de 5000 mah diğer telefonlara da uyumlu batarya vardı mini harici hard disk boyutlarında çok ağır vs. de değil onu almayı düşünüyorum 110 tl gibi fiyatıydı uzun yolculuklar için her daim lazım olur

edit:http://www.hepsisony.com/?urun-6769-sony-cp-f5l-akilli-telefonlar-ve-tabletler-icin-tasinabilir-usb-sarj-cihazi dediğim alet bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scavenger Of Human Sorrow -- 24 Kasım 2013; 16:44:14 >
  • fb li kullanıcısına yanıt
    Selam :)

Bu bi politikadır.Aradığınız call center sizin konuşmanızı kalite kontrol amaçlı kaydeder.Daha sonra insanların yaşadığı genel sorunları çözümlemek için sony ekibi iş başına oturur.Daha doğrusu bu yurtdışında böyledir.Amerikada kaldığım 2 yıl boyunca, sony store'dan aldığım kompakt fotoğraf makinası için yaptığım aramada bunu öğrendim.Ses kayıtlarını bir heyet dinliyor ve ortak sorunu tespit edip çözmeye çalışıyorlar.Neticede 1 Yıl kullandığım ve ufak tefek performans sorunları olan kamerayı teknik servise geri çağırmışlardı ve yeni yazılım yüklemişlerdi.

Türkiye'de böyle bir heyet eminim kağıt üstünde mevcuttur ancak, işlerine gelmedikleri için "sizin cihazınız sorunludur, biz böyle bir şikayet hiç almıyoruz" demeleri normaldir.Şayet, Sony Türkiyeye attığım mail de cevapsız kalmıştır...

Şu foruma girip, 5 tane yorum okusalar bile sorunun ortak olduğunu anlayacaklardır.Bazı arkadaşlar kurulumlarında sıkıntılar yaşadığı için sorun yaşıyor ama kamera sorunu ve performans sorunu herkeste mevcut birkaç istisna dışında...

• Arkadaşlar bu arada malumat vereyim.

Ben birkaçınızın bildiği üzere 4.1.'e geri dönmüştüm Flashtool vesilesi ile..Daha sonra telefon üzerinden gelen 4.2. güncellemesini dün gece yapmış bulundum.Sırf merakımdan.Sonra da aklımda kaldı, Telefonun hafıza kartı dahil olmak üzere tüm hafızalarını biçimlendirdim, programlarımı silecek şekilde tekrar fabrika verilerine döndüm ve Sony PC companion ile Onarma yaptım.Şimdilik performans iyi görünüyor.Multitasking yapabiliyorum.Telefonda gereksiz gördüğüm Akıllı Bağlantı, Destek, Xperia Lounge gibi uygulamaları da telefonu açar açmaz dondurdum.Henüz programlarımı kuruyorum, Kamera sorunu hala devam ediyor tabii ki.Alternatif, elime uygun bir kamera uygulaması bulursam eğer onu kullanacağım.Bakalım, perormans sorunu kalmazsa eğer benim için sorun teşkil etmeyen bir durum olacaktır.
  • quote:

Selam :)

Bu bi politikadır.Aradığınız call center sizin konuşmanızı kalite kontrol amaçlı kaydeder.Daha sonra insanların yaşadığı genel sorunları çözümlemek için sony ekibi iş başına oturur.Daha doğrusu bu yurtdışında böyledir.Amerikada kaldığım 2 yıl boyunca, sony store'dan aldığım kompakt fotoğraf makinası için yaptığım aramada bunu öğrendim.Ses kayıtlarını bir heyet dinliyor ve ortak sorunu tespit edip çözmeye çalışıyorlar.Neticede 1 Yıl kullandığım ve ufak tefek performans sorunları olan kamerayı teknik servise geri çağırmışlardı ve yeni yazılım yüklemişlerdi.

Türkiye'de böyle bir heyet eminim kağıt üstünde mevcuttur ancak, işlerine gelmedikleri için "sizin cihazınız sorunludur, biz böyle bir şikayet hiç almıyoruz" demeleri normaldir.Şayet, Sony Türkiyeye attığım mail de cevapsız kalmıştır...

Şu foruma girip, 5 tane yorum okusalar bile sorunun ortak olduğunu anlayacaklardır.Bazı arkadaşlar kurulumlarında sıkıntılar yaşadığı için sorun yaşıyor ama kamera sorunu ve performans sorunu herkeste mevcut birkaç istisna dışında...
    evet ben de böyle bir cihaz almayı düşünüyorum.sanırım 3 defa tam şarj edebiliyormuş.

Önce sony qx100 almak istiyorum açıkçası, kendi büyük DSLR makinam yerine.

Eğer İlgilenen olursa Sony 550D ve 1855 lens satılıktır.Aksesuarları da vardır...

Planım şu yönde, Sony qx100 Attachable Lens, taşınabilir şarj aleti... sonra da yurt dışından çeşit çeşit kapaklar getirteceğim inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermeyenizleyici -- 24 Kasım 2013; 17:39:01 >

• Hocam bu Sony Xperia Z , Z1 , Z Ultra, S, SP ve ION uyumlu bir adaptör. Çıkışında 1.5A akım veriyor. Bu bizim bataryaların çok hızlı yıpranmasına sebep olur. Ve daha yüksek akım bizim telefonlarda şarjın daha geç dolması tepkimesini veriyor bizim telefonlarda onu farkettim. Ağzım açık kaldı bir elektrikçi olarak. Şöyle ki

Xperia Z'nin şarj aletiyle (1.5A/Saat) = 1.7A batarya 1.5A/Saat akımla 3 saatte
    iPad'in şarj aletiyle (2.1A/Saat) = 1.7A batarya 2.1A/Saat akımla 17 Dakikada %1 Artıyor, bu durumda 170 Dakikada %100 yani 3 Saat gibi bir sürede

Normal değerlerde birşeylere geçelim

Sıradan 5V-1Ah adaptör = 2 Saatte full batarya
    Orjinal Adaptör 4.7V-0.86A = 2 Saatte full batarya (Daha hızlı doluyor). Garip
  • beyler bazen kulaklik cikariyorm ses kulaklik yerinden gelio hoparlörden gelmio genelde böle oluo baska kimsede bu sorun var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.