Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.182
Cevap
38
Favori
201.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Google hizmetleri altında çalışan uygulamalar "google mesaj hizmeti" ve "location manager" gibi şeylerdi. Şimdi Google play hizmetlerini devre dışı bıraktım o da pili harcamayı bıraktı ancak bu sefer rehber, haritalar, navigasyon, google play gibi şeyler çalışmıyor. Tüm senk. kapalı, tüm her şeyi tek tek kontrol ettim bir problem göremedim. Bataryayı sömürmesinin sebebi telefonu 14 saat uyanık tutmasıymış onuda gördüm demin.

Şöyle bir şey yaptım, uygulamayı devre dışı bırakınca güncellemesi gitti haliyle sürümü düştü ve artık açık olmasına rağmen bataryayı harcamıyor. Sadece pil kısmında ismi yine en üstte orası ne zaman güncellenir?

Teşekkürler.
  • Flashtool için direk link verir misiniz? 0.9.13.0 ve 0.9.12.1 versiyonlarında Norton virüs var diyor o yüzden kurmadım. 0.9.11.0 versiyonunda virüs bulmadı onu kurdum ondada xperia l için driver yok sanırım görmedi telefonu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoldaTr

Flashtool için direk link verir misiniz? 0.9.13.0 ve 0.9.12.1 versiyonlarında Norton virüs var diyor o yüzden kurmadım. 0.9.11.0 versiyonunda virüs bulmadı onu kurdum ondada xperia l için driver yok sanırım görmedi telefonu.

Google dan ara orda kendi sitesinden Son Sürümü indir. Sonra kurulumla ilgili ShiftDelete ve maxice..pte önemli ayrıntılar var yine google da arat çıkar onları uygula.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutluerol -- 22 Kasım 2013; 19:13:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eflakvebogdan E kullanıcısına yanıt
    Ben dokuz eylül üniversine eduroamdan giriyorum tarayıcıyada gerek yok. Hangi ünide okuyorsunuz? Belki yardımcı olabilirim çünkü eduroam sisteminde trayıcı önemli değil diye biliyorum . Birde ayarları şöyle yaptım:
    eduroam >> agı degiştir
    eap >> ttls
    2. aşama kimlik >> pap
    kimlikte üniversite >> okulnumaran@ogr.deu.tr
    şifre: sisteme giriş yaptıgın şifre(Notlarını görme ekranı için girdigin şifre)

Üniye göre küçük farklılıklar gerekiyor diye biliyorum... Ve O sertifikayı pcden girince istiyor diye biliyorum.
  • evet 4.2.2 var bn file comanderda buluyorum dosyalarıda orasıda pek karşık yahu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

quote:

Flashtool için direk link verir misiniz? 0.9.13.0 ve 0.9.12.1 versiyonlarında Norton virüs var diyor o yüzden kurmadım. 0.9.11.0 versiyonunda virüs bulmadı onu kurdum ondada xperia l için driver yok sanırım görmedi telefonu.

Google dan ara orda kendi sitesinden Son Sürümü indir. Sonra kurulumla ilgili ShiftDelete ve maxice..pte önemli ayrıntılar var yine google da arat çıkar onları uygula.

İşte sıkıntıda o ya son sürümüne norton virüs uyarısı veriyor. Eski sürümde xperia l driverı yok sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

İşte sıkıntıda o ya son sürümüne norton virüs uyarısı veriyor. Eski sürümde xperia l driverı yok sanırım.

Başka birşeyi virüs olarak algılıyor dur. Son sürümde de L yok. Telefonu işaretlemeye gerek yokmuş. Ben yine de yakın modelleri işaretledim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Başka birşeyi virüs olarak algılıyor dur. Son sürümde de L yok. Telefonu işaretlemeye gerek yokmuş. Ben yine de yakın modelleri işaretledim

Tamam o zaman teşekkürler

• dili ingilizce yapınca hata vermiyor bu kamerada türkçede niye duruyor ya ne ilgisi var dille? başka hata göremiyorum gerçi ben. ama bu da olmasa içimiz rahat olacak.
  • quote:

dili ingilizce yapınca hata vermiyor bu kamerada türkçede niye duruyor ya ne ilgisi var dille? başka hata göremiyorum gerçi ben. ama bu da olmasa içimiz rahat olacak.

İkimizde aynı düşünyos şu kameradada sorun olmasa içimiz rahat eder benimki aslında biraz kamerayla uğraşmayınca SCN modunda fotoğraf çekmeme zaman sağlıyo bi kaç fotoğraftan sonra yine kapanıyo

• isimsizbağyan kullanıcısına yanıt
    4.2 de o problem var ya eski haline getireceksin ya da öyle kalacak.

File commander sorunu bende var senle alakalı söylemedim

• Arkadaşlar 4.2 sürümüne geçip pc companion ile telefonu onarıp olumlu sonuç (SCN auto yu çalıştıran) alan varmı?

• Sa arkadaşlar geliştirici seçenekleri ne oluyor etkinleştirmeli miyim? Bide kılıf buldum kılıfın kabında Xperia L yazıyor ama kılıf bana küçük geldi biraz.sıkıyor telefonu

• 15.3A.0.26 sistem güncellemesi ne değiştirecek telefonda?

• Arkadaşlar antutu'dan kaç alıyor L
  • Eğer bu testlere çok kafanız takılıyorsa, Custom Rom atıp Overclockla 1.4 GHz tekil çekirdek saat hızına çıkarsanız (bu hızlar aşağı yukarı işlemcinin hız sınırı oluyor.)

1.4x2=2.8 GHz görünüyor. Kernellarla falan aldığı puan 16.000'e kadar çıkıyor.

Ben nasıl kullanıyorum derseniz şu an 4.2.2 Generic World kullanıyorum. Memnun muyum. Eh..

Önceleri Benchmark skorlarını yayınlamıştım.

İsteyenler için tekrar yayınlıyorum arkadaşlar.

Android 4.1.2 Root+Gereksizlerin Tamamı Silinmiş Durumda+32 GB Class10 SD Kart+Stock Kernel (1.0 GHz CPU 400 Mhz GPU)

Quadrant Standart için İlk Test

Total : 4465
    CPU : 6419
    Memory : 7034
    I/O : 5766
    2D : 1006
    3D : 2099

Quadrant Standart için 2. Test

Total : 4308
    CPU : 5947
    Memory : 7133
    I/O : 5540
    2D : 990
    3D : 1928

AnTuTu Benchmark için İlk Test Sonucu: 12332
    AnTuTu Benchmark için 2. Test Sonucu : 12357

Android 4.2.2 Full Stock + Takılı kart yok + Yeni sistem

İlk Test

Total : 4395
    CPU : 9234
    Memory : 6829
    I/O : 2922
    2D : 1014
    3D : 1978

2. Test

Total : 4240
    CPU : 9234
    Memory : 5891
    I/O : 3097
    2D : 1000
    3D : 1977

AnTuTu Benchmark için İlk Test Sonucu: 12114

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan20

15.3A.0.26 sistem güncellemesi ne değiştirecek telefonda?

Şu an net olarak söyleyebilirim stabil bir sistem yok ortada. Eğer ben geri 4.1.2ye dönmekle uğraşamam diyorsanız geçmenizi kesinlikle önermem.
  • fb li kullanıcısına yanıt
    Telefondaki sıkıntı yazılımsal. Kapanması için kamera yazılımının baştan ele alınması gerekiyor. Bunun için de, sonynin vereceği güncellemeyi beklemek lazım.
  • şahsen ben 4.2 ye alışmaya başladım. zaten tek hata scn auto modunda kameranın durması. onuda kulanmayıveririm. daha önceden zaten yoktu :) ama baya artısı var bununla birlikte.gündüz çekimleri şimdi oldu dedirtiyor artık bana. gerçeğe çok yakın ve net çekiyor. bu gün çektiğim bir resmi inceledim demin arka plandaki bir nesneye zoomladım o bile ayna gibi. bende de generic world yüklü.

yalnız panorama çekimi kafamı bozuyor. o kadar hasas olurmu ya. yok o kadar hızlı döndürmeyin yok çok yavaş döndürdünüz. daha tama yakın bir tane panoramik resim çektim. sizde nasıl?
  • arkadaşlar xperia l telefonum yok ama arkadaşımın var ve 4,2,2 de mobilden internete giremiyor. wi fi ile bağlanınca whatsapp ve facebook messenger dan da mesajleşemıyoruz benim ona yazdıklarım da geç gidiyo onun bana yazdıkları da geç geliyo. şimdi o bi kere fabrika ayarlarına dönmüş ama sorun hala devam ediyo. hiç sony kullanmadım forumu biraz okudum ama tabiki vaktim yetmez baya bilgi birikimi olmuş. size sorum şu.

-bu delefona fabreka ayarları değil de format nasıl atılır.
    -format attıktan sonra mevcut sürümü tekrardan yüklemek eçen bilgisayara hangi programı indirmem gerekiyo.
    -pc ye programı kurunca otomatik olarak kendi sürümü bulup kuruyo mu?

hiç sony kullanmadım sorularım çok basit olabulur kusuruma bakmayın. iyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.