Şimdi Ara

Sony satışları artırıyor ancak kayıp yaşamaya devam ediyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acmtncy

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Sony abartıldığı kadar kaliteli değil, kulakdan dolma kalite kalite sanki uzmansınızda ürünün bileşenlerini nerde üretildiğini bileceksiniz. Alttarafı tasarımı güzel diye kalitelimi oluyor?

z1 in ekranı çok mu kaliteli ?

tek bir parçaya bakarak kalite ölçümü yapılmaz. kaldı ki z1'in ekranı kötü değildi. ortalama bir ekran vardı. tft diye millet demediğini bırakmadı.

kaliteyi telefonu elinize aldığınızda anlıyorsunuz. ya da bilgisayarın ekranını açtığınızda. tavsiyem gidip bir vaio'ları inceleyin bir de lenovoları.

Alıntıları Göster
    sony'nin daha kaliteli olduğunu anlamak için ürünü görmek gerekiyor. pc için konuşursak internetten özelliklerini okuduğumuzda sony aynı donanımı daha pahalıya satıyormuş gibi görünüyor çünkü sitelerde yazanlar sadece işlemci vs. Ama ürünü incelediğinizde neden daha pahalı olduğunu anlıyorsunuz. sony chipseti kısıyor ama daha kaliteli ekran koyuyor. ucuz modellerdi bile klavyede ışıklandırma var ve böyle ayrıntılar.

sözün özü sony kalitesi lafı boşa değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acmtncy -- 15 Mayıs 2014; 0:33:44 >

• 1. Sony sadece telefon üretmiyor.

2. Sony'yi bende severim ancak aşırı abartıyorsunuz, konu müşteriyi tokatlamaya geldiğinde Sony'de profosyonel tokatçı olabilir.

3. Sony'yi vuran Çin'lilerin gelişi değil, dediğim gibi Sony sadece telefon üretmiyor.

4. Z2 fena telefon değil, ancak yılın süper über ultra hiper hewalo mokoko çikoko bir telefon değil.

5. Ps4 kesinlikle Xbox One'nın önünde ancak bence isteneni veremiyor, yeni nesil diyince insan bir gelişme bekliyor ama gelişmeye bak: 900p+30 FPS. Birde kaç kişiyi 1080p+60 FPS diyerek kandırdılar.

make.belliivmesahibisony
  • battı batacak

• İşçi çıkarma olayları çok üzücü oluyor.

Bir yandan ekosisteme zarar veren firmalar.

Zarar ettikçe insanları işsiz bırakan firmalar.

Hiçbir firma taraftarı değilim insanları mağdur etmedikleri sürece sorun yok.
  • 4k'da bayağı fiyat indirimine gidilecek anlaşılan. Kar beklendiğine göre...

• Sony'nin zarar etmesinin en büyük sebeplerinden biri bütçelerinin yarısını reklama ayırıp dünyanın en adi ürünlerini insanlara dünyanın en iyi ürünleri gibi iteleyen korelilerdir, Sony pahalı olabilir ancak bir tarafınıza korelilerin bir ürününü diğer tarafa sony i koyduğunuzda neden daha pahalı olduğu bariz anlaşılıyor bu gidişle Sony batacak bu kaliteden anlamayan milyonlarca embesil yüzünden bizde plastik telefon kullanmak 5 liralık TV ayaklığı olan hertarafından adilik fışkıran TV ler almak zorunda kalacağız batsında kına yakın leğenciler

• Sony kaliteli değildir diyenlere sözüm. Hx920 tv gibi kaliteli o fiyatlara kaç tv var ? Vaio fit gibi kaç tane laptop var ?

Sony = Yenilik & kalite

Sony Türkiye = Beceriksizlik, kazık, pazarlamama becerisi, kendinden haberi olmayan müşteri hizmetleri vb uzar bu liste.

Sony yurt dışı fiyatlarını bir araştırın çok mu pahalı değil mi görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Sony abartıldığı kadar kaliteli değil, kulakdan dolma kalite kalite sanki uzmansınızda ürünün bileşenlerini nerde üretildiğini bileceksiniz. Alttarafı tasarımı güzel diye kalitelimi oluyor?

z1 in ekranı çok mu kaliteli ?

tek bir parçaya bakarak kalite ölçümü yapılmaz. kaldı ki z1'in ekranı kötü değildi. ortalama bir ekran vardı. tft diye millet demediğini bırakmadı.

kaliteyi telefonu elinize aldığınızda anlıyorsunuz. ya da bilgisayarın ekranını açtığınızda. tavsiyem gidip bir vaio'ları inceleyin bir de lenovoları.

Dostum, ona bakarsan apple de çok kalıtelı ve bana gore sonyden daha kalıtelı, sony kalıtesız demek ıstemedım ama o kadarda abartılacak kadarda degıl en azından benım gordugum kadarıyla dıyorum

• Sony Vaıo PC'ler hem pahallı hem düşük donanımlıydı,zarar etmeleri normal

• Xperia S, ion Z ve Z1 sahiplerinin ahını az almadı. Normaldir.
    Televizyon ve bilgisayarları muadil markalara göre iki katına satması vs..

Sony'nin müşterilerini düşünmesi diye birşey yok. PS2'deki memory kart ve Vita'daki saçma sapan hafıza kartından da çok açık.
  • Bu yıl için verilen zarar tablosu, PC bölümünün satılacağı haberinden sonra gelişti. Yoksa bu yıl için oldukça iyi bir mali tablo beklentisi vardı.

Bence, PC bölümünü satmak yerine daha uygun fiyatlı ürünlerle tüketicilerin karşısına çıksalardı daha iyi olabilirdi.

• htc batacak diyen sony boylar sizinki batacak dalga geçerken
  • Bariz bir şekilde Sony fiyatlandırmaları sorunlu, bunu düzeltmeliler. Astronomik, uçuk, fahiş, bu kelimelerle hafızalarda yer tutmaya başladı, yapışırsa iyi olmaz.

• Sorun sadece fiyat derseniz teşhis yanlış olur, sadece Sony Türkiye derseniz de yanlış olur, eski başlıkları takip edenler bilirler, vatandaş 1 playstation ve bir de Sony lcd TV alıyor, amacı PS oynamak, eve gelip bağlıyor ama sorun var. Playstation'ın görüntüsü TV'de 1 sn gecikmeli göründüğü için oyun oynayamıyor.Bu durum yıllarca garanti dışında kaldı, 2 cihazda sony.

Keza başka bir örnek, çözünürlük ne olursa olsun görüntüyü sol üste dayayarak gösteren bir başka LCD sony TV, bu sorunda garanti dışındaydı. Bu cihazlardan alanlar o dönem tüketici mahkemelerinde çok uğraştılar.

Bu gibi örnekler Sony'e çok zarar verdi, hani bazı bozulmalar vardır tek renk olur ekrana görüntü gelmez, kullanıcı hatası derler, tv açık unutulmuş derler vs, onlar da gerçekten hatanın kimde olduğu tam bilinmediği için yorum yapılmaz ama çözünürlük ve görüntünün gecikmeli gelmesi fabrika üretimi ve satılırken uyarılması gerekiyor.

• Sony Z2 ile kalitesini gösterdi,bu şekilde iyi modeller çıkarırsa mobil sektörde belini doğrultur tahminimce.Fakat Sony geçen sene açıklamasında mobil sektörde 3. hedeflediklerini belirtmişlerdi,onlarda biliyorlar kendilerini.PS4 konusunda ise PS3 de olduğu gibi üretim olarak zararına yada ucu ucuna satış yapacaklar,fakat oyun satışlarından gelir elde edecekler.Konsol kısmından iyi gelir elde etmek için ise satışların iyice oturması gerekli.İşin özeti mobil sektörde nasıl bir sıralamada olurlar bilinmez,ama konsol kısmından kazanırlar 1-2 sene içerisinde.
  • Adamın Kafası ''O'' Kaplıyor :D

• Şikayetlerin ağırlığı LCD'de, o bölümde yanlış yerleşimler oldu zamanında ama Sony farketti, gereğini yapıyor zaten adamlar kapatıyorlar o bölümü, daha fazla da bir şey yapamazlar.
    Ayrıca sadece Playstation4'ün fiyatında bile düşmeler olsa müşteri Sony'den memnun kalacaktır, tepe ürünü PS4, gerisi teferruat, LCD'yi beğenmezsen başka marka alırsın ama PS4'ü beğenmeyenin alacağı şey Wii U. Ciddi görüntü farkı var. Kaldıki kimse PS4'ü beğenmiyorum demez, en fazla pahalı derler.

• Abartmayin su Sony'i gözünüzü seveyim eskidenmis o Sony krallığı. Açık söylüyorum istedigi kadar kaliteli tasarım yapsın donanım koysun elime xperia aldigimda o ekran o renkler o arayüz o kadar adi görünüyor ki açık ara piyasanın en kötüsü.

Mp3 alacağım herkek Sony al pisman olma Sony kral müzik Sony demek dedi gittim 218 TL'ye en üst model mp3unu aldım size yemin ederim 50 tl ye Goldmaster alsam daha yüksek kalitede ses verirdi.

bi heves havuza denize giriyorum diye su geçirmez mp3 calarını aldım 156 TL'ye havuzda ilk denememde pert oldu kullanıcı hatasi diye iade ettiler. Sadece suya kafamı sokmustum oysa. Fahis fiyatlarina aldanip kalitelidir diye aldığım her ürünü elimde patladı.

Allah var ta 15 sene önce babamin bana doğum günümde aldığı walkman hala kaset takip play e basınca çalışır. Dedim ya eskidenmis o Sony krallığı. .

Insallah tez zamanda batarlar hiç mi hiç uzulmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiyaka1903 -- 15 Mayıs 2014; 17:46:33 >

• Abartmayin su Sony'i gözünüzü seveyim eskidenmis o Sony krallığı. Açık söylüyorum istedigi kadar kaliteli tasarım yapsın donanım koysun elime xperia aldigimda o ekran o renkler o arayüz o kadar adi görünüyor ki açık ara piyasanın en kötüsü.

Mp3 alacağım herkek Sony al pisman olma Sony kral müzik Sony demek dedi gittim 218 TL'ye en üst model mp3unu aldım size yemin ederim 50 tl ye Goldmaster alsam daha yüksek kalitede ses verirdi.

bi heves havuza denize giriyorum diye su geçirmez mp3 calarını aldım 156 TL'ye havuzda ilk denememde pert oldu kullanıcı hatasi diye iade ettiler. Sadece suya kafamı sokmustum oysa. Fahis fiyatlarina aldanip kalitelidir diye aldığım her ürünü elimde patladı. Insallah tez zamanda batarlar hiç mi hiç uzulmem.

• ürünleri o kadar kaliteli ki 1 yıllık 3-4 haftada bir açtıgım ps3 un hdmi i bozuldu.
    20 kere oynayamadan gitti.

evimizdeki vestel televizyon bile 14-15 senedir çalışıyor.ariston her tarafı paslanmış 14 senelik buzdolabı öyle.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.