Şimdi Ara

sony bravia lcd tv mi monitör olarak kullanıyorum, kablo bağlantısını nasıl yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • salonda pc ve tv yanyana film izlediğim zaman sony bravia lcd me bağlıyorum pc yi ama analog girişiyle bağlantı sağlıyorum bi arkadaşım sen bunu niye böyle bağlıyosun dedi daha kaliteli görüntü için farklı kablolar var dedi bende biraz araştırdım sanırım dvi bağlantısıyla bağlamam lazım ekran kartında dvi bağlantı noktası var(ekran kartım asus extreme a550) ama tvde tek giriş var nasıl yapcam? yardımlarınızı bekliyorum.

• LCD televizyonunuzda sadece analog(vga) girişi varsa, onu dvi bağlayamazsınız. Dönüştürücü aparatlar vasıtasıyla dvi'dan analog tv'nize bağlasanız dahi, görüntü olarak hiçbir fark göremezsiniz. Dvi kalite farkını görebilmek için tv'nizin de bu girişe sahip olması gerekir.
  • peki nasıl anlıycam tvimde dvi girişi varmı ?
  • Televizyonunuzun arkasında aşağıda resmini koyduğum girişten varsa DVI var demektir.

sony bravia lcd tv mi monitör olarak kullanıyorum, kablo bağlantısını nasıl yapmalıyım?
  • bendede sony lcd var. kdl40s400. hdmi kablosu ile bagladim. birde d-sub ile denedim. d-sub da cok ilginc goruntu daha net ama renkler soluk. hdmi da ise 1080p de renkler super ama goruntu net degil. hdmi baglanti en guzeli sanirim. mutlaka hdmi giris vardir diye dusunuyorum lcd tv de. ekran kartin hdmi destegi varsa hdmi kablo ile hem goruntu hem ses alabilirsin.
  • tvde hdmi varda ekran kartında hdmi varmı senin ekran kartın ne?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.