Şimdi Ara

Sony BDV-N9100W 4K 3D Blu-ray Ev Sineması Sistemi alacağım yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
15
Favori
40.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • - HDMI konusunu denedim ve TV'den gelen DTS sesi çözdü.
    - Malesef Bluray'siz bu sistemi kullanamazsınız. Kablosuz aktarımı yapan ünite bu ve o olmadan arka koperlörlerden kablosuz ses alamazsınız.
    - Eğer evde yer sıkıntınız yoksa ve sesi istediğiniz kadar açabiliyorsanız zaten bu sistemlerle hiç uğraşmayın. Ben sıkıldığım için hazır sistem aldım. Artı belli bir yaştan sonra büyük hoperlörler insanın gözüne sıkıcı görünmeye başlıyor. Yoksa aynı fiyata çok rahat iyi seviye bir sistem çıkarabilirsiniz. İsterseniz beni eski sistemi satabilirim. Sahibinden com'da ilanları var. İlan no: 141061348, 141063472, 141064569, 141065053. İlginizi çekeceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar1968

- HDMI konusunu denedim ve TV'den gelen DTS sesi çözdü.
    - Malesef Bluray'siz bu sistemi kullanamazsınız. Kablosuz aktarımı yapan ünite bu ve o olmadan arka koperlörlerden kablosuz ses alamazsınız.
    - Eğer evde yer sıkıntınız yoksa ve sesi istediğiniz kadar açabiliyorsanız zaten bu sistemlerle hiç uğraşmayın. Ben sıkıldığım için hazır sistem aldım. Artı belli bir yaştan sonra büyük hoperlörler insanın gözüne sıkıcı görünmeye başlıyor. Yoksa aynı fiyata çok rahat iyi seviye bir sistem çıkarabilirsiniz. İsterseniz beni eski sistemi satabilirim. Sahibinden com'da ilanları var. İlan no: 141061348, 141063472, 141064569, 141065053. İlginizi çekeceğini düşünüyorum.

serdar bey tesekkurler ama ikinci el dusunmuyorum.
    -apartmanda oturuyorum ve sesi cok acmam mumkun degil. gece 8 - 11 arasi film izleyebilirim daha gec saatlerde sikinti olabilir . onun icin sesi cok acmasam da odanin icinde net kaliteli basslarda tok (ortaligi inletmeyen ama bass etkisini temiz veren ) bir sistem ariyorum.
    bu arada oturma odam cok buyuk degil. fazla yer kaplamamali.

sizden oneri olarak bu sistemi mi alayim yoksa avr li sistem mi toplayayim. bu hazir oldugu icin ayarla falan ugrasmam takip kullanirim diye dusunuyorum ama blueray i benim icin gereksiz olacak.
    avr li topladigim da da
    gereken ayari yapabilir miyim bilmiyorum sub-hoparlor avr uyumu nasil olur hangi amfiye hangi hoporler baglanir piyasaya cok hakim degilim.

biraz uzun oldu . hayir aksamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ses sisteminden ben de almak istiyorum tavsiye eder misiniz artı ve eksi yönleri ne kadar bu konuda biraz yabancıyım 55w905 tv yeni aldım bu iki ürünü birlikte kullanmak istiyorum yorumlarınız hangi yönde acaba yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdar1968 kullanıcısına yanıt
    Özellikle bu ürünle ilgili bana bilgi verir misiniz teşekkür ederim.

• bdv n9100w beyaz renk olani nerden bulabilirim. hoparlorlerin altinda ambiyas isiklari var.

• menvenes kullanıcısına yanıt
    Konuya uzman sayılmam ama kendi araştırmalarımdan ve deneyimlerimden edindiğim sonuçlar ve ben neden 9100'ü seçtim

Artıları:
    - Çok şık ve özel Tasarım (kesinlikle kendi seviyesindeki cihazlara göre çok daha şık ve kibar)
    - Etkili ve açık surround ses
    - NFC (Near Field Communication) Yakın alan iletişimi- Telefonunuzda da bu özellik varsa sadece bu noktaya dokundurarak teldeki müzikleri, videoları aktarabiliyorsunuz.
    - Futbol fonksiyonu (spor karşılaşmaları seyrederken spiker sesini ve/veya seyirci sesini iptal edebiliyorsunuz. Sadece topun sesini bile duyma şansınız var. Ben bu fonksiyona bayıldım.)
    - Görüntü kalitesi, gerek diskten gerek blurayden çok çok iyi görsellik ve dengeli,parlak,doğal renk kalitesi
    - Mevcut networkten sorunsuz dosya paylaşımı
    - Şu ana kadar çalamadığı bir format göremedim (MKV dahil). Dahili, haric disk ve DLNA üzerinden de denedim. Sadece MOV ve MP4 dosyalarını deneme şansım olmadı.
    - Dizaynı çok güzel bir bluray çalıcı
    - TV sehbasının raflarına sığacak büyüklükte ancak buna karşın çok etkin ses çıkışı olan center hoparlör
    - Çok doğru otomatik mesafe ve ses seviyesi kurulumu
    - ARC desteği
    - 4K desteği ile inanılmaz görüntü kalitesi (bu kadarını da görmemiştim diyebilirsiniz. Sony VPL-VW1000ES ile Men in Black seyretme şansım olmuştu.)

Eksileri:
    - Ses çıkışı limitli. Öyle bangır bangır müzik dinlemeyi düşünmeyin. Yani 30 yaş altına gitmez :))))
    - Subwofer'ı pasif (bana yeterli geldi ama çoğu kişiye yeterli geleceğini sanmıyorum).
    - PS tarzı menüler. Ben eskiden beri çok severim ama artık biraz eski tarz kalıyorlar.
    - Diğer yerlerde okuduğum ama benim tanık olmadığım paylaşım problemi.
    - Yüksek çözünürlüklü HDMI görüntüleri (1080P 60Hz Android stick ile) TV'ye çok iyi aktaramadı. Görüntüde yeşil noktalar oluştu. Bende TV'ye takıp kullanıyorum.
    - 5+1 çıkış. (7+1 olsa daha iyi olabilirdi)
    - Malum Sony'nin altyazı problemi

Mümkün olduğunca tarafsız olmaya çalıştım :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Arkadaşlar bu ürün şuan Sony Centerlar da kampanya indirimde 1.560 tl. 10 taksit ,almak isteyenlere duyurulur ben başka biryerden 1583 tl. Aldım yarın gelecek paylaşımda bulunurum ,umarım pişman olmam ......

• quote:

Orijinalden alıntı: menvenes

Arkadaşlar bu ürün şuan Sony Centerlar da kampanya indirimde 1.560 tl. 10 taksit ,almak isteyenlere duyurulur ben başka biryerden 1583 tl. Aldım yarın gelecek paylaşımda bulunurum ,umarım pişman olmam ......

hocam ben bu konuyu actigimdan beri arastiriyorum. esasinda karar vrrmistik ama hanim beyazini gorunce tutturdu beyaz olsun diye.
    aramadigim yer kalmadi yok hatta sony e mail attim
    turkiyeye beyaz modelin ithalati planlanmiyor diye mail atmuslar.
    artik hanimi ikna edersek siyahini alacagum.
    gelince degerlendrmlerinizi yazarsaniz sevnrz.

• quote:

Konuya uzman sayılmam ama kendi araştırmalarımdan ve deneyimlerimden edindiğim sonuçlar ve ben neden 9100'ü seçtim

Artıları:
    - Çok şık ve özel Tasarım (kesinlikle kendi seviyesindeki cihazlara göre çok daha şık ve kibar)
    - Etkili ve açık surround ses
    - NFC (Near Field Communication) Yakın alan iletişimi- Telefonunuzda da bu özellik varsa sadece bu noktaya dokundurarak teldeki müzikleri, videoları aktarabiliyorsunuz.
    - Futbol fonksiyonu (spor karşılaşmaları seyrederken spiker sesini ve/veya seyirci sesini iptal edebiliyorsunuz. Sadece topun sesini bile duyma şansınız var. Ben bu fonksiyona bayıldım.)
    - Görüntü kalitesi, gerek diskten gerek blurayden çok çok iyi görsellik ve dengeli,parlak,doğal renk kalitesi
    - Mevcut networkten sorunsuz dosya paylaşımı
    - Şu ana kadar çalamadığı bir format göremedim (MKV dahil). Dahili, haric disk ve DLNA üzerinden de denedim. Sadece MOV ve MP4 dosyalarını deneme şansım olmadı.
    - Dizaynı çok güzel bir bluray çalıcı
    - TV sehbasının raflarına sığacak büyüklükte ancak buna karşın çok etkin ses çıkışı olan center hoparlör
    - Çok doğru otomatik mesafe ve ses seviyesi kurulumu
    - ARC desteği
    - 4K desteği ile inanılmaz görüntü kalitesi (bu kadarını da görmemiştim diyebilirsiniz. Sony VPL-VW1000ES ile Men in Black seyretme şansım olmuştu.)

Eksileri:
    - Ses çıkışı limitli. Öyle bangır bangır müzik dinlemeyi düşünmeyin. Yani 30 yaş altına gitmez :))))
    - Subwofer'ı pasif (bana yeterli geldi ama çoğu kişiye yeterli geleceğini sanmıyorum).
    - PS tarzı menüler. Ben eskiden beri çok severim ama artık biraz eski tarz kalıyorlar.
    - Diğer yerlerde okuduğum ama benim tanık olmadığım paylaşım problemi.
    - Yüksek çözünürlüklü HDMI görüntüleri (1080P 60Hz Android stick ile) TV'ye çok iyi aktaramadı. Görüntüde yeşil noktalar oluştu. Bende TV'ye takıp kullanıyorum.
    - 5+1 çıkış. (7+1 olsa daha iyi olabilirdi)
    - Malum Sony'nin altyazı problemi

Mümkün olduğunca tarafsız olmaya çalıştım :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Serdar Bey,
    Öncelikle verdiğiniz bilgiler ve deneyimleriniz için teşekkür ederim.
    Bende diğer arkadaşlar gibi Sony N9100 ile ilgilenmekteyim. Açıkçası AVR sistemleriyle uğraşmak istemediğimden ve bedelini durduramayacağımı, bana 1 düşünürken 3'e 4'e geleceğini tahmin ettiğimden bu modele kaymıştım.
    Kafamda var olan bir takım sorulara da sizden cevap buldum. Apartman dairesinde oturuyorum ve rahatsızlık vermek istemiyorum. Subwofer'ın pasif olması ve ses çıkışının limitli olması eksileri iken sanırım bunlar bende artıya dönüyor.
    Ortalıkta çocukların varlığı sorunu ve hanımın kablo takıntısı da arka hoparlörlerin kablosuzluğu sayesinde çözülmüş oluyor. DTS'nin de HDMI ile çözülmüş olması da ayrı güzellik.
    Salonda kullandığım Panasonic 50VT30E tv var. Eğer vaktiniz olursa aşağıda ki bir kaç soruma yardımcı olabilir misiniz;
    1-) 4K görüntüyü bizim televizyonlar çözebiliyor mu? izleyebilme şansımız var mı? (aynı tipte tv yi kullandığımızdan dolayı soruyorum)
    2-) Panasonic'te de bir altyazı küçüklüğü problemi var. Tv üzerinden filmleri açtığınızda alt yazı büyüklüğünü arttıramıyorsunuz. Bu tip bir ürünü alarak bu sorunu da alt edebileceğimi düşünüyordum. Malum Sony altyazı problemi olarak tariflediğiniz durum bu sorunumu çözemez anlamına mı geliyor?
    3-) HD üzerinden film izlemek istediğimizde hangisi daha doğru oluyor? Görüntü TV'ye nerden gelsin, HD yi nereye bağlayalım, tv üzerinden mi, sistem üzerinden mi? aynı tipte ürün kullandığımızdan dolayı cevabınız benim için daha önemli...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• tungaalp T kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Alper Bey;

1) Malesef 4K görüntü çıkışı, 4K görüntü destekleyen TV veya Projeskiyonlar dışında seçilemiyor. Ben Sony projeksiyon ile denemiştim. İnanılmazdı.
    2) SONY'nin altyazısı Panasonic'e göre daha iyi ancak malesef boyutu ayarlanamıyor. Malum problem dediğim ise, Sony'nin DLNA üzerinden altyazı açamaması. Sadece USB üzerinden bağlanan HDD'lerdeki dosyalarda altyazıları açıyor. Panasonic TV'de de aynı problemin olduğunu gördüm. Samsung'larda bu problem yok.
    3) Panasonic'in (yine malesef) diskten dosya açma yazılımı facia. Hiç iyi bir görüntü veremiyor. Bu bakımdan diski Sony'ye bağlamanız daha doğru olur. Sesi HDMI ARC üzerinden aktarabilirsiniz. Sonuç çok iyi olacaktır. Bendeki TV'nin 2. HDMI'ı ARC destekliyor. Sizde TV'nin arkasına bakarsanız HDMI'lardan birinde HDMI ARC yazar. TV'lerimiz aynı seri olduğu için aynıdır diye düşünüyorum Buna 1.4 destekli bir kablo ile bağlarsınız. 1.3 kablo ile ARC çalışmıyor. Sony'de de HDMI IN' e girersiniz. Bu şekilde TV'nin kumandasıda tümüyle SONY'ye kumanda edebiliyor. Ben SONY'nin kumandasını kaldırdım.

İyi haftalar diliyorum,

• quote:

Merhabalar Alper Bey;

1) Malesef 4K görüntü çıkışı, 4K görüntü destekleyen TV veya Projeskiyonlar dışında seçilemiyor. Ben Sony projeksiyon ile denemiştim. İnanılmazdı.
    2) SONY'nin altyazısı Panasonic'e göre daha iyi ancak malesef boyutu ayarlanamıyor. Malum problem dediğim ise, Sony'nin DLNA üzerinden altyazı açamaması. Sadece USB üzerinden bağlanan HDD'lerdeki dosyalarda altyazıları açıyor. Panasonic TV'de de aynı problemin olduğunu gördüm. Samsung'larda bu problem yok.
    3) Panasonic'in (yine malesef) diskten dosya açma yazılımı facia. Hiç iyi bir görüntü veremiyor. Bu bakımdan diski Sony'ye bağlamanız daha doğru olur. Sesi HDMI ARC üzerinden aktarabilirsiniz. Sonuç çok iyi olacaktır. Bendeki TV'nin 2. HDMI'ı ARC destekliyor. Sizde TV'nin arkasına bakarsanız HDMI'lardan birinde HDMI ARC yazar. TV'lerimiz aynı seri olduğu için aynıdır diye düşünüyorum Buna 1.4 destekli bir kablo ile bağlarsınız. 1.3 kablo ile ARC çalışmıyor. Sony'de de HDMI IN' e girersiniz. Bu şekilde TV'nin kumandasıda tümüyle SONY'ye kumanda edebiliyor. Ben SONY'nin kumandasını kaldırdım.

İyi haftalar diliyorum,

serdar bey merhaba
    kullanmış olduğunuz cihaza olan hakimiyetinizden dolayı birkaç şey sormak istiyordum.
    ben LG 42LW4500 3D tv kullanıyorum. televizyonuma uysun diye LG HB1100RE aldım..seste dalgalanma yaşadım.cihaz 4 defa servise gitti sorun yok die iade ettiler.sonunda tüketici hakem heyeti cihazın ayıplı olduğuna karar verdi para iadesi aldım.
    aldığım para iadesiyle gittim yine LG aldım.. :D LG BH7530TW aldım bu sefer. LG aldığım blu-ray li ev sinema sistemimin televizyona uymadığını söledi :D şaka gibi.
    yine iade ettim.anlıcaınız baya bi sıkıntı yaşadım.
    şimdi sizin paylaşımlarınız üzerine sony almaya karar verdim. ama altyazı problemi var söylemleri korkutuyor beni.ben filmleri orijinal sesleriyle izlemeyi seviyorum ,e tabi srt dosyalarıyla altyazıları sonradan ekliyorum biçok kişinin yaptığı gibi. =) sorun yaşarmıyım acaba diye düşünmeden duramıyorum.
    ses seviyesini de 30 yaş altına tavsiye etmiyorsunuz :D ben film seyrederken ki performansını çok merak ediyorum cihazın. salonlarımız hernekadar bir sinema salonu kadar olamsada en az bi sinema kadar ses olmalı bence..bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum.sonuçta cihaz 1000W çıkış değeri vadediyor..

• mrc_demir kullanıcısına yanıt
    LG'yi oldum olası sevmemişimdir. Özellikle medya oynatma ve uyumsuzluklar yüzünden bende bir 860 serisi TV iade etmiştim.

Eğer filmleri harici diskten USB ile bağlayarak veya flash disk ile seyrediyorsanız sorunsuz altyazıları açıyor. Ama DLNA özelliğini kullanarak network üzerinden seyretmeyi düşünüyorsanız malesef altyazıyı filme gömmeniz gerekiyor.

Akşam size altyazı boyutu için fikir verecek bir resim çekip, koyarım.

Valla ben sesi 20-25 arası ancak açabiliyorum. (tam ses sanırım 40, akşam kontrol ederim.) Ses rengini çok beğeniyorum. Özellikle filmlerde benim Onkyo'mdan çok daha etkili. Ses salonu tam dolduruyor ve ses yüksekliği insanı rahtsız etmiyor. Pasif sub'ın verdiği sese inanamayacak ve çok keyifleneceksiniz. Ben cihazı çok beğeniyorum ve çok memnunum. Cihaz çıkışının 1000W olduğuna bakmayın. O seviyede distorsiyon olmadan bu anfi ve bu hoperlörler ile o çıkışı alamazsınız.

• Maksimum ses 34'müş.
  • hayu su modelin beyaz renk olanini hicbiyerde bulamadim.
    alacagim ama beyazi bekliyorum.
    yoksa coktan almistim.
    hem film icin hemde ps3te oyunlar icin.

• Hocam ilgine teşekkürler.
    SONY ALIYORUM STOP BANA HAYIRLI OLSUN STOP :D
  • Altyazı için ekran görüntüsü

Sony BDV-N9100W 4K 3D Blu-ray Ev Sineması Sistemi alacağım yardım
  • quote:

Altyazı için ekran görüntüsü

Serdar Bey'in verdiği bilgiler doğrultusunda ürünü aldım ve kullanıyorum. Diğer arkadaşlara ve konuya katkım olsun diyerek bir kaç nokta da Serdar Bey'i teyit de ederek aktarayım istedim.

Ses gücü bana göre yeterli gözüküyor. gün içerisinde 20-25 seviyelerinde, gece ise 20 altında ancak kullanabiliyorsunuz. diğer taraftan desibel değerleriyle de oynama şansınız var ama, şimdilik gücü yeterli gördüğümden dokunmadım bile. subwofer'ın gücünü geceleri kısmaz iseniz alttan gelen se,s diğer odalarda uyuyan var ise rahatsızlık verebiliyor.
    Alt yazı büyüklüğü yeterli (usb için). ancak, her seferinde dil setini seçmeniz gerekiyor. tek kumandaya düşmeme rağmen diğer kumandadan bunu ayarlamam gerekiyor (veya ben hala beceremedim).
    Arc desteği sayesinde tv ile uyum tam. gerek kanallar, gerek dgtürk, gerek uydu vs. hepsinde, sıkıntısızca sesi kullanıyorsunuz.

Kısacası ben memnunum, tavsiye ederim. Tekrar Serdar Bey'e teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tungaalp

quote:

Altyazı için ekran görüntüsü

Serdar Bey'in verdiği bilgiler doğrultusunda ürünü aldım ve kullanıyorum. Diğer arkadaşlara ve konuya katkım olsun diyerek bir kaç nokta da Serdar Bey'i teyit de ederek aktarayım istedim.

Ses gücü bana göre yeterli gözüküyor. gün içerisinde 20-25 seviyelerinde, gece ise 20 altında ancak kullanabiliyorsunuz. diğer taraftan desibel değerleriyle de oynama şansınız var ama, şimdilik gücü yeterli gördüğümden dokunmadım bile. subwofer'ın gücünü geceleri kısmaz iseniz alttan gelen se,s diğer odalarda uyuyan var ise rahatsızlık verebiliyor.
    Alt yazı büyüklüğü yeterli (usb için). ancak, her seferinde dil setini seçmeniz gerekiyor. tek kumandaya düşmeme rağmen diğer kumandadan bunu ayarlamam gerekiyor (veya ben hala beceremedim).
    Arc desteği sayesinde tv ile uyum tam. gerek kanallar, gerek dgtürk, gerek uydu vs. hepsinde, sıkıntısızca sesi kullanıyorsunuz.

Kısacası ben memnunum, tavsiye ederim. Tekrar Serdar Bey'e teşekkür ederim.

Hocam bilgilendirmeniz icin tesekkurler.
    Beyazini bulsam hemen alacagim. Ama hicbir yerde yok. Sony e mail attim amw urunun getirilmeyecegini soyluyorlar.

Peki siyah renk nasil duruyor odayi cok kapatiyor mu ?

Bir de urunu nerden almistiniz?

• Benim eşyalar venge renginde olduğu için siyah güzel durdu. Eşyalarınız ve TV'niz beyaz ise siyah gerçekten sırıtacaktır.
    Ben n11'den almıştım. İlk 300TL'nin üstü siparişe 50TL indirimi vardı. Hala devam ediyor sanıyorum.
  • Tv bende siyah, sehpası venge, sistem siyah olarak görüntüyü bozmadı.
    Beyaz rengin albenisi var açıkçası. Ayrıca, beyazda kolonların altında ambiance ışıkları olması çekici gelmiyor değil...

Ürünü Sony Center dan aldım. Kampanya var 1560 TL. Erteleme ve 10 taksit ödeme seçeneğiyle...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.