Şimdi Ara

...::Solenza Klübü::... (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.634
Cevap
34
Favori
277.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    stefanelli nasıl bir marka? duymadım daha önce, ithal mi? ne kadara mal oldu? memnun musun?
  • Stefanelli italyan. %100 ithal. Bazı yerlerde, ürünü ithal, beynini filan yerli malı takıyorlar. Bu öyle değil. 1400 civarıydı fiyatı (indirimli, normalde 1600dü). Ancak stefanelli düşünürseniz gerçekten işini bilen birisine yaptırın. Ayarları çok önemli. Ayarını iyi yapamazlarsa, ufak tefek sorunlar yaşayabilirsiniz. İnternette de araştırabilirsiniz, ayarı iyi tutturulmayan araçlarda çalışma prolemi stop etmeler oluyor. Fiyatın da bu bir sene içerisinde düştüğünü sanıyorum. 1200-1300 civarı olmuştur.

Bir de, şunu ekleyeyim, ful depo ile, (50 liraya doluyor) 300 km'yi şehir içinde görüyorum. Bu da şehir içi 16 kuruş gibi bir fiyata geliyor. Yani oldukça ekonomik ve çok uygun. Zaten artık 12-13 kuruş yaktığını iddia edenler, 2003-2004 senesinde kalmış olan kişilerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScalaEmre -- 31 Temmuz 2009; 15:16:42 >

• meraba arkadaşlar bende 2004 scala pack sport modeli var yaklaşık olarak 45 gün önce atiker marka lpg sistemi taktırdım, uzun yol 11 kr şehir içi 15 kr yakıyor tavsiyem sizde lpg taktırmak istiyorsanız atiker uygun marka ve fiyattır
  • arkadaşlar 7-8 bin TL civarı solenza almayı düşünüyorum...
    bu araçların en dikkat edilmesi gereken noktaları nelerdir?
    2. el alırken özellikle bakılması gereken (kronik arızalar v.s. ) neler vardır..

İstanbulda km si çok yüksek olmayan solenza satan arkadaşlar varsa özel mesaj atabilir....

Teşekkür ederim..
  • elektrik sisteminde, lambalar düğmeler vs. buralara dikkatli bak, benim bunlarla ilgili sorunlarım oldu. aslında öyle sorun da denmez, mesela iç lamba, kapı sensörü, havalandırma fanı, bunlar çabuk problem çıkartmaya meyilli. ayrıca benim aracımda içerden kapıları kilitleyen düğme de bozuk. usta çok uğraştırır göğüsü sökmek gerek dedi ve yapılmadı çok masraflı olacağı için. sinir bozucu bir durum, ihtiyacınız oluyor çünkü. böyle noktalara dikkat edin, alacak olsanız bile pazarlık ederken fiyat düşürmenize yardımcı olurlar =))

motor ve diğer aksam konusunda çok tavsiye veremeyeceğim, çünkü bana şimdiye kadar periyodik bakımlar ve değişmesi gerekenler dışında bir masraf çıkarmadı. genel olarak düşük kilometreli olmasına dikkat edin, zaten ucuza düşük km solenza bulmak zor olmaz. motor ile diğer aksama herhangi bir araba alır gibi baktırın reno'lardan anlayan bir ustaya. zaten arabanın ucuz kısmı kaporta ve diğer malzemeler. böyle şeylerden (ufak da olsa) masraf çıkarabilir. örneğin benim aracımın el freni bozuldu, kalitesiz malzeme olduğundan. tabi önceki sahibinin kullanımından da olabilir. biraz kibar kullanmak gerek bu arabayı. önceki kullanıcısının da titiz kullanıp kullanmadığına bakın. diğer çoğu avrupa araç kadar kaliteli malzeme olmadığından çabuk bozulabiliyor bazı parçalar. çok hor kullanmaya gelmiyorlar.

benim verebileceğim tavsiyeler bunlar. başka bir sorunuz olursa yardımcı olabilirim. hayırlı olsun şimdiden.

bu arada solenza güzel seçim, ben hiç pişman değilim ve çok memnunum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycanli -- 2 Ağustos 2009; 0:50:55 >

• ya beyler herkez solenzasının kıymetini bilsin ben bugün bi arkadaşın kartal aracıyla 2 tur attım dedim benim solenza bunun yanında bmw o kadar fark var
  • lpg ile ilgili sorular sorulmuş.
    ben kendi arabamdan örnek vereyim, diğer markaları kullananlar anlatırsa daha iyi olur.
    geçen sene 950 liraya fema sıralı sistem lpg taktırdık (şu an daha ucuz sanırım) 1 seneyi geçti 50bin kilometreye yakın yaptık ve lpgnin tek arızası 1 tane sensörünün bozulması, o sensörde genel olarak sorunluymuş zaten farklı bi sensör kullanmaya başlamışlar, onun dışında hiçbir arıza vermedi. onu da garantiden değiştirdi usta. performans sorunu yok, uyum sorunu yok, arıza sorunu yok. bu yönlerden değerlendirilmesi gereken bi seçenek diye düşünüyorum.
  • kartal meselesine gelince kuş serisi arabalarla kıyaslanmaz solenza. ben de geçen şahin kullandım, insan o arabadan inince solenzaya değilde bmwye bindiğini sanıp solenzaya bindiğini gerçeğini unutabiliyor
  • Whisper911'e:7-8 bine düşük km bulacağınızı sanmıyorum bu piyasada.inşallah bulursunuz tabii.
    lpg konusu:1 temmuzda atiker taktırdım.950/10 taksit.uyum,çekiş harika.bilenler için araba yüklüyken pursaklar'ın yokuşu yine 5'le çıkıyorum.bilmem bi anlamı var mı?
    yakıt ise :benzinde ankara trafiği ve genelde kısa mesafelerde 22-23 kuruş yakardı.
    lpg ise bir aydır deniyorum.aynı pompadan fulleyerek 12 krş. ankara trafiği ve genelde kısa mesafelerde
    ScalaEmre'ye: iddialı konuşmamak lazım yani emre kardeş
    aracım 2004 solenza rapsodie-77000 kmde.
    farklı hesaplama teknikleri varsa da görüşlere açığım arkadaşlar.belki ben yanlış hesaplıyorumdur.
  • cevaplar için teşekkür ederim...
    piyasada çok fazla solenza yok galiba.. şuanda sıfır satılmıyor heralde
    sorun çıkarmayan parçası bakımı ucuz.. kendi fiyatıda çok pahalı olmayan bir araç değerini bilin arkadaşlar
    bu fiyata bu sağlamlıkta araç gerçekten yok...
    zaten sanayideki ustam o arabalar sağlam araziye bile çıkarsın deyince solenza düşnmeye başladım...

inş bende yakında aranıza katılırım..
    ilanlara bakınıyorum :)
    elimden de iş gelir sanayide çevrem de var her türlü nazını çekerim inş
  • benim aldığom solenza en full donanıma sahip scala pack sport versiyonu çelik jant sis farı klima far ayarı vs bircok özellik var 2008 yılında aldım 10 bin liraya aracı aldığımda 18 bin km deydi sıfır gibi aractı şu ana kadar aracla 10 bin km yol yaptım hiçbir masraf acmadı bana 100 tl ye 20 bin bakımını yaptırdım sadece
  • arkadaşlar Atiker taktırdım benim solenza'ya, biraz önce aldım ustadan. inşallah memnun kalırız =)
  • ilk yakıt denemesini yaptım. 20 liralık gaz ile şehir içi (Ankara) 155 km yol yaptım. yani 13 kuruş ediyor kilometrede.
  • eraycanli arkadaşım ankarada lpg fiyatı nedir?
    yani 20 tl'ye kaç litre lpg aldın
    benim araç km'de 16 Kr yakıyorda bir kıyaslama yapmak gerekir ise yeni ayar yaptırmak için soruyorum ilgine teşekkürler
  • 1,54 liradan aldım litresini.
  • solenzacı arkadaşlar aracın içine giren asfalt sesi ile ilgili
    bir çalışması olan varmı ?
    birde benim aracın sağ ön kapı üstündeki çıta düştü
    çift taraflı bant ile yerine yapıştırdım ancak
    tutmadı başka bir fikri olan var ve söylerse sevinirim
  • xmuratbeyx arkadaşım aracın 20.000 km bakımını yaptırdım yazmışsın
    bakımı yetkili servistemi yoksa özel servistemi yaptırdın
    ayrıca bakımda neler yani ne gibi işlemler yaptılar

bizim aracın triger değişimi kaç kilometre veya yılda yapılıyor
    daha önce yaptıran biri lütfen özel servis veya yetkili serviste
    kaça maloluyor bir söylerse benim için iyi olur ona göre araştıracam

ayrıca aracın ön fren disk ve balataların değişimi kaça maloluyor
    bunları orijinal veya muadili olan başka marka aracın fiyatlarını bilen varsa lütfen
    söylesin

• SOLENZACI ARKADAŞLAR ARACIN YAĞ DEĞİŞİMİNDE 10W 40 YAĞ YERİNE 15W40 YAĞ
    KULLANIRSAK NE OLUR

BİRDE HANGİ MARKA YAĞ KULLANIYORSUNUZ TAVSİYELERİNİZ NEDİR BEN İZMİR'DEYİM
    BURADA HAVALAR BİRAZ SICAK ONA GÖRE BİR TAVSİYENİZ OLACAKMI

• fise10'a:kardeş aynı yerdeki kapı çıtası(siyah plastik) yarıya kadar bende de kalkmıştı.siyah slikonla yapıştırdım.iyi gibi.aslında bir de işkence denen bi alet varya..onunla da sıkıştırsam daha iyi olurdu.
    bende kitapçık vardı.yanlış hatırlamıyorsam,triger 60 000 km de değişecek.
    asfalt sesi özellikle 90 km/s sonra benimde canımı alıyo.keşke bi şey yapabilsek :-((
  • triger kayışı ve diğer kayışlar 60 binde değişiyor. aracın kullanım ve bakım klavuzunun fotosunu çekip atarım buraya
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.