Şimdi Ara

Snow Leopard mı daha hızlı yoksa Windows 7 mi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
0
Favori
19.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: raptor28

eywallah dostum bu arada osx konusunda teknik bilgin çok ileridir bazen yardıma ihtiyacımız olabilir sanırım senin ing de var galiba
    ama özellikle snow un 64 bit sürümünü dene bence dediğin gibi bu gün bir dosya kopyaladım inanlmaz bir hızla kopyalandı 64 bit olmasının getirisi olabilirmi bu sence ?
    şu an pc de kullanmakdayım orjinalden kurdum mesela ses için vodoohdd kext dosyasını masa üstünde kext utuliry üzerine bırakıyorum anında ses çalışıyor reset attırmadan daha bir kere kernel panic yapmadı bir önceki hackintoslardan çok daha stabil zaten kurulumuda daha kolay aslında

Elimden geldiği kadar yardımcı olurum tabi neden olmasın, ama dediğim gibi hacintosh konusunda siz benden daha deneyimlisinizdir :)

Snow mevzusuna gelince ben biraz daha bekliyecem, bide isyerinde snowa uymayan 1-2 program var hala, onlarıda beklemekteyiz.

@taşkafa

Acaba sen başka bir işletim sistemi kullanmadığın için mi windows u seviyorsun, yoksa windows gerçekten işini görüyor o yüzdenmi seviyorsun. Eğer ikinci dediğim ise zaten bunu tartışmaya gerek yok, çünkü herkes işini en rahat görebildiği sistemi kullanmalı bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Microsoft bu. Adamların sponsor olmadığı yer mi kaldı yahu?

@Mehmet.Fatih

Türkiye'de kim düzgün bilgisayardan anlıyor ki Mac-OS'dan anlasın?

Apple işletim sistemleri zaten Almanya,Fransa yani o civardaki ülkelerde çok fazla kullanılıyor diye biliyorum. Yani olay Türkiye tabanlı değil bir tek.

allah aşkına bunu deme bağri ya.
  • peki bu her anakarta kurulmuyormu hangi anakartlara kuruluyor bende msi anakart var kuramazmıyım şimdi ben bu durumda ve web tasarım işi yapanların kullandığı genel programlar çalışmaktamı her program çalışabiliyormu birde türkçe kurulum bilgisi olan bir link varmı
  • Snow Leopard mı daha hızlı yoksa Windows 7 mi ?

Snow Leopard mı daha hızlı yoksa Windows 7 mi ?

Gerçek görüntüsü henüz belli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

leopar neki, kangal hepsini döver

• quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

leopar neki, kangal hepsini döver

• anakartının chipseti ne
  • Farkindaysabiz Windows un tasarımı mac os a benziyor iyice mac kıral
  • hahaha.bi tarafta 100 bin donanımla uyumlu Windows, diğer tarafta 10 tane donanımlı Mac OS.uzayın en hızlısı olsa ne olur.mac kullanıcıları kendini kandırıyor farklı olma çabasıyla.
  • dostum ölediyosunda hemen hemen her donanıma kuruldu artık hackintosh lar nette bir araştır
  • her zaman iyiler tutulmaz.öyle olsaydı dünya şu ankinden daha farklı bir yer olurdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevarbe

hahaha.bi tarafta 100 bin donanımla uyumlu Windows, diğer tarafta 10 tane donanımlı Mac OS.uzayın en hızlısı olsa ne olur.mac kullanıcıları kendini kandırıyor farklı olma çabasıyla.

Cahil cahil msj yazmak konusunda kendinizi geliştireceğinize bence biraz araştırma yapın, siz şimdi mac te mario dan başka oyunda oynanmaz diyenlerdensinzidir.
    O destek vermiyor felan dediğiniz sistem pentium 3 pc ye bile kuruluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 24 Ekim 2009; 0:24:24 >

• 100 bin donanımla uyum buysa 10 tane sağlam donanımla adam gibi uyum sağlasın ben razıyım.atalarımız boşuna dememiş nerde çokluk orda..neyse rahatsız edici mesaj yazdı dicekler şimdi...
  • Snow Leopard... İsmi bile karizma
  • inadına windows inadına bill gates. apple ın ms den farkı yok ikisinin de gözünü para bürümüş. ama bu konuda bence apple daha önde. kesinlikle ederinin çok üstünde fiyattan gidiyor apple diye. gıcığım apple a. inadına windows.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wrathchild

inadına windows inadına bill gates. apple ın ms den farkı yok ikisinin de gözünü para bürümüş. ama bu konuda bence apple daha önde. kesinlikle ederinin çok üstünde fiyattan gidiyor apple diye. gıcığım apple a. inadına windows.

Ederinin fazlasi? Ornegin bir MacBook Pro'ya sadece icindeki donanimin fiyati olarak bakarsaniz evet, ederinin fazlasi. Ama MacBook Pro aldiginizda icindeki donanimdan daha fazlasini elde etmis oluyorsunuz. Ornegin, cok kaliteli bir malzemeden yapildigi belli oluyor dokundugunuzda. Klavyesi cok rahat ve surekli yazma istegi uyandiriyor. Hoparlorleri bircok PC dizustunden daha kaliteli, kasasinin inceligi ve zarifligi, tasarimdaki sadelik ve kullanilabilirlik, touchpad'inin rahatligi (su ana kadar kullandigim hicbir dizustunde o rahatligi gormedim) vs. vs.

Cok basit bir sey diyecegim: Bugun bir switch almak icin bir bilgisayar magazasina gittim. Bahsettigim yer New York'ta J&R adinda bir yer ve iceride cok cesitli dizustu modelleri var. Hazir gelmisken bir bilgisayarlara bakayim dedim. Iceride nereden baksaniz 50 tane dizustu vardi ve sadece 2 tanesi yeterli kalitelide, zariflikte ve incelikte idi. Sony Vaio ve Toshiba'nin ismini hatirlayamadigim bir modeli. Fiyatlari da MacBook Pro ile hemen hemen ayniydi. Diger bilgisayarlarin tumu, su anda kullandigim 3 yillik MacBook Pro'daki kaliteye sahip degildi maalesef.

Eger sadece teknik ozellik olarak bakiyorsaniz, kasanin kalitesi, diger ayrintilar ve kullanim kolayligi umrunuzda degilse tamam. Ama bir Mac'ten alacaginiz sadece bu degil.

• dostum newyork tamı yaşıyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Challenger

Ederinin fazlasi? Ornegin bir MacBook Pro'ya sadece icindeki donanimin fiyati olarak bakarsaniz evet, ederinin fazlasi. Ama MacBook Pro aldiginizda icindeki donanimdan daha fazlasini elde etmis oluyorsunuz. Ornegin, cok kaliteli bir malzemeden yapildigi belli oluyor dokundugunuzda. Klavyesi cok rahat ve surekli yazma istegi uyandiriyor. Hoparlorleri bircok PC dizustunden daha kaliteli, kasasinin inceligi ve zarifligi, tasarimdaki sadelik ve kullanilabilirlik, touchpad'inin rahatligi (su ana kadar kullandigim hicbir dizustunde o rahatligi gormedim) vs. vs.

Cok basit bir sey diyecegim: Bugun bir switch almak icin bir bilgisayar magazasina gittim. Bahsettigim yer New York'ta J&R adinda bir yer ve iceride cok cesitli dizustu modelleri var. Hazir gelmisken bir bilgisayarlara bakayim dedim. Iceride nereden baksaniz 50 tane dizustu vardi ve sadece 2 tanesi yeterli kalitelide, zariflikte ve incelikte idi. Sony Vaio ve Toshiba'nin ismini hatirlayamadigim bir modeli. Fiyatlari da MacBook Pro ile hemen hemen ayniydi. Diger bilgisayarlarin tumu, su anda kullandigim 3 yillik MacBook Pro'daki kaliteye sahip degildi maalesef.

Eger sadece teknik ozellik olarak bakiyorsaniz, kasanin kalitesi, diger ayrintilar ve kullanim kolayligi umrunuzda degilse tamam. Ama bir Mac'ten alacaginiz sadece bu degil.

Kesinlikle katılıyorum bu söylediklerine. Şimdi bende 2 side var (mac mini ve pc), ama yanyana yı bırak aynı odada durduklarında odanın şekli bozuluyor resmen :) Ama 2 sinden de vazgeçmem, ben mac e bootcamp ile windows kurmadım mesela, normal pc de kullanıyorum windowsu, zaten windows pc eski olduğu için (p4) satmaya bile deymeyeceğini düşündüm. İyiki de satmamışım, biçok şeyi kullanıp test edebiliyorum üstünde. Hatta zamanında (mac almadan) bol bol hacintosh olarak kullanmıştım kendisini.

Benim tavsiyem, kurabiliyorlarsa önce bir OSX kursunlar PC lerine, önce onu bir tanısınlar, ne kadar harika bir işletim sistemi olduğunu ve neler yapabildiğini gördükten sonra belki onlarda mac alırlar bellimi olur. Bizim patron, böle olmuyor sanda alalım bi mac dediğinde ne sinir olmuştum, ama şimdi iyiki almışık diyorum.

Ama şu da var tabi, mac e verilen paraya belki çok çok daha hızlı, üzerine OSX kurulan bir pc toplanabilir. Çok da iyi performans alınabilir. Ama işte pc de biraz zahmetli oluyor güncelleme vs.(Bazı pc'lerde de mac kadar kolay oluyor, tamamen donanım uyumu ile alakalı) Hoş güncelleme yapmadan da gayet güzel kullanılabilir bazı istisna son sürüm güncelleme arayan yazılımlar dışında. Sanki herkes windowsunu güncelliyormu gibi bir örnek verilebilir:)

Örneğin yeni IMAC, 27" bir alet, ve 27" de 2560x1440 gibi bir çözünürlük veriyor, kaldıki panel kalitesi bizim kullandığımız lcd lerle kıyaslanmayacak şekilde ayrı kategorilerde. ABD fiyatı 1699$, i5 işlemci(i7 opsiyonu mevcut), 4gb ram, 1tb HD, 4850 ekran kartı gibi özellikleri var. Şimdi düşünün bakalım bu fiyata TR de anca bu dediğim çözünürlüğe çıkabilen IPS panel bir LCD anca alırsınız. Onuda bulursanız, çünkü bu çözünürlükteki monitörler ya apple olur, ya dell, ya da eizo. Aslında sanıldığı gibi pahalı da değil ürünler ama biraz TR de yaşamamamızdan kaybediyoruz biz. Bu bahsettiğim ürün 5-6 milyardan aşağı satılmaz ülkemizde.

Neyse fazla kafanızı şişirmiyim.

• snow leopardı bilmem ama win 7 kesinlikle leopardan daha hızlı
  • yeni imac konusunda haklısın 2somke apple sitesinde fiyaları belirlemiş 27 fiyatı bence normal ama tr de nekadar olacak orası bellideil 6 olur herhalda kendi pc mi satmayı düşünüyorum satabilirsem bende 27 inç almayı çok istiyorum tabi apple den açaba tr girişi ne olur sence apple freeshiping olarak yoluyor 27 imç hd 4870 ekran kartılı modeli 2.7 bin tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raptor28 -- 24 Ekim 2009; 16:24:38 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.