Şimdi Ara

Snapdragon 808 ve deri arka kaplama : Karşınızda LG G4 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
1
Favori
4.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran ve kamera gerçekten güzel olmuş. Ne kadar 808 ve 810 arasındaki farkı anlıyamasak da piskolojik bir durum sözkonusu. Bence ısınma problemine bir çare bulmalılardı. 7 aydır g3 kullanmaktayım ve pil süresinin eksikliği gözden kaçacak bir durum değil. Yeni ekran daha parlakve daha canlı eminim daha fazla güç tüketecektir. Batarya konusunda bir gelişme olmalıydı.

• İnsan iphone gibi uzatır bari - içini değişmişsiniz dışı aynı...

• bu sene herkes Samsung'a oynadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=pXbuEnhPtuA

ben cihazı begendim özellikle ekranı

• Kamera tarafını araştırıyorum da LG kendi alanında devrim yaratmış diyebilirim.

Onda 810 var bunda 808 var demek artık şu devirde sidik yarıştırmanın ötesine gidemez. S6 ile yapıp G4 ile yapamayacağınız hangi donanımsal bir faliyet var onları yazalım GHz değerleri vermek yerine. Testlerde daha yüksek skor alınır sadece günlük kullanımda bir gram anlamazsınız bende 810 var ya da octa var da ondan şu uygulamayı şu kadar iyi kullanıyorum diyemezsiniz. İşlemci kanadı artık insanlara daha fazla nasıl para harcatırıza doğru gidiyor. GPU kanadında yenilik lazım artık.

Anca oyunlarda belki fark yaratır GPU farkından dolayı ama onu da hisseder misiniz bilmem.

2K 5" telefonlar için gerekli. FHD de kullandım 2K da 2K nın kullanımı ayrı bir zevkli. Ha varsa aklınızda pixel aralığı dar olan 2k gibi netlik sunan bildiğiniz bir panel, öneride bulunun :D Tabularınızdan kurtulun kısacası :)

Fakatttttt fiyat olmamış. Derisizi KDV ve mevcut dolar kuru ile 2200 e denk geliyor ki buna bir de distribitör karı binecek. TR fiyatı 2800 2900 olur şu ortamda, ılımlı davranırlarsa 2500 yaparlar. Fakat güzel kardeşim, bu insanlar teknoloji delisi, bu insanlar üçün beşin hesabını yapan insanlar bu piyasada bu donanım fiyat orantısı ile çok laf yersin.

• snapdragon bir tek kendini değil Çok firmayı yaktı bu sene

Samsung ajan koysa yakamazdı bu kadar

Tasarım kavisli olması güzel ama kalın olması kötü ancak deri olayı benim hoşuma gitti. Ayrıca elde hem iyi bir his hem de kavramada kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca gsmarena da okuduğuma göre kullanılan deri gayet kaliteli imiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amiral gemi telefonda , parmakizi okuyucu olması gerekirdi. Ordan çok büyük eksisi var.

LG 'nin ekranları her zaman güzel oluyor ama Samsung 'un SAMOLED ile yanyana koyup bakmak lazım.
  • Buyrun beyler ekran karsilastirmasi
    Soldan saga, Iphone, Galaxy S6, LG G4, Xperia Z2(yada Z3)
    https://www.youtube.com/watch?v=1J8qqOSegMI

• quote:

Orijinalden alıntı: soralalp

Buyrun şöyle bir göz atalım aklımızı başımıza alalım sonra da telefonun sınıfını kafamızda oturtalim. Öyle 8 mp ön kamera gördünüz renkli renkli kutucuklu rom gördünüz diye olayı abartmayın. Bu arada disk kalitelerini vs yazmadım oraya gelmeye bile gerek yok diye.

G4:
    Qualcomm Snapdragon 808

S6:
    Exynos 7 Octa 7420

M9:
    Qualcomm Snapdragon 810 MSM8994

G4:
    6-core, 1800 MHz, ARM Cortex-A53 and ARM Cortex-A57 , 64-bit

S6:
    8-core, 2100 MHz, ARM Cortex-A57 and ARM Cortex-A53 , 64-bit

M9:
    8-core, 2000 MHz, ARM Cortex-A57 and ARM Cortex-A53, 64-bit

G4:
    Adreno 418

S6:
    Mali-T760 MP8

M9:
    Adreno 430

G4:
    3072 MB RAM / LPDDR3

S6:
    3072 MB RAM (Dual-channel, 1600 MHz) / LPDDR4

M9:
    3072 MB RAM (Dual-channel, 800 MHz) / LPDDR4

İşlemcinin herşey oldugunu sanıyorsunuz ama yazılım olmadıkca o işlemcilerin hic bir onemi yok. S6 edge forumuna bakin şuanda bile takilmalar başlamiş bir cok kişi gordum arayuzun takildigindan bahsediyor. Bu arada sizin mantiginiza gore iphone 6 larda amiral gemisi sayilmaz işlemci ve ramini dikkate aldigimizda.

808 işlemci her turlu işleve yeter fazla bile. 800 işlemci kullaniyorum LG arayuzuyle birlikte canavar gibi calisiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cep telefonunda 1080P çözünürlük ortalama 440PPI ekran değeri bile gayet yeterli iken 2K VE 4K ekran koymaya kalkmak neyin kafasıdır?

Kaldı ki masaüstü platrofmlarda bile oyunlar 1080P standart halini almışken çözünürlüğü bu denli abartmak mantıksız.

Firmaların teknoloji geliştirirken insanları tüketim çılgınlığına sevketmesi de ayrı bir konu. Gereksiz yere verilen tonla para ve israf.

Ortalama bir Xperia Z, LG G2, Samsung S4 bile fazla fazla iş görürken sürekli olarak yeni işlemci yeni tasarım yeni ekran diye diye insanları kazıklamaları ve en yenisi en iyisi en sonuncusu bu diyerek ego tatminine götürmesi de var tabi..

Her 8-10 ayda bir Amiral gemisi bu hadi alalım diyen yurdum insanı da ayrı bir komedi. 1500 TL maaş 3000 lira telefon.. Verilen paralara gerçekten yazık..

• 810 umutları boşa çıktığına göre G4 şimdiden bir çok potansiyel müşteriyi kaybedecek gibi.(Teknolojiyi takip eden müşteriyi)

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım benim ağzımdan yazılımın hiçbir önemi yok diye bir laf çıktı da benim mi haberim yok? Iphone'u karşılaştırmaya kattım da onu da mı bilmiyorum? Ayrica iphone'un islemci ve gpu gücünün farkında mısınız? Öncelikle olayı günlük ve kısıtlı düşünüyorsunuz. Kısıtlıyi açıklayarak başlayayım LG arayüzünün hayatımda gördüğüm ve kullandığım en berbat ve yavaş arayüz olmasını bir kenara ayirirsam bu forumda oluşan genel düşünceden farklı olarak sentetik testler büyük önem taşır. Rom dediğiniz şey ve ön yüklü uygulamalar her cihazda zamanla yavaslayabilir cache lerini temizleyip telefonu yeni almış gibi hayata devam edersiniz, yani önceki arkadaşta benzer şeyleri yazmış, videoda arayüz akıcı gördünüz diye kullanıcıya bir fark yansımaz geriye kalanı sadece sentetik testler için önemli gibi bir anlayış çıkamaz. Tam da bu noktada ikinci ana başlığa geliyoruz o da kısa zamanda düşünmeniz. Siz günlük uygulamaları değerlendirip şuanda snapdragon 808 herşeye yeter diyorsunuz. Hadi diyelim bugün bu dediğiniz doğru. Siz yeni çıkan oyunları görüyor musunuz, 64 bit süreciyle uygulamalar ne boyutlara ulaşacak biliyor musunuz ya da yazılım firmalarının önümüzdeki 3 senelik süreçte yaptığı planları gizliden yolladığı kişisiniz de bizim mi haberimiz yok? Bu kadar anlık düşünülür mu teknoloji değerlendirirken? İşte sentetik testlerde bu noktada çok önemli ben telefonun orada elde ettiği başarıyı oyunlarda, video işlemede vs. birebir alırım, bu yüzden telefon ne noktaya çıkıyor görmek isterim ve bunun içinde mümkün olan en iyi donanımı isterim. Amiral gemisi dediğimiz gemiler zaten bunun yarısı içindedir yoksa ortalama üstü iş görecek cihaz ortalıkta dolu geziyor. Amiral gemisi benim yakın dönem hedeflerimiz sirtlayacak ve beni en az 2 sene zirvede tutacak. E şimdi sen G4 'e bakıyorsun ve güncel döneminin bile donanim olarak zirvesini yakalayamadigini görüyorsun bunun 2 sene sonrasi ne olur? Ben gta 5 mobile çıktığında ya da asphalt 10 çıktığında bunları full grafikte oynayabilecek miyim bu telefonda ya da git gide bilgisayar uygulamalarina yakın fonksiyonlar sunan render alman gereken uygulamalar çıkıyor bunları ne yapacak bu cihaz. İşte bu gelecek kullanımla ilgili öngörü yaparken ben neden son değil de bir önceki teknoloji rami, diski, işlemciyi ve gpu'yu seçeyim? Eğer mantık buysa Google neden nexus 6 çıkardı, elimde bir tane de nexus 5'im var note 4'ün yanında. Nexus 5 te stock rom çatır çatır çalışıyor snapdragon 800 ile ne gerek vardı nexus 6 çıkmasına Google vizyonsuz mu şimdi? Sırf bizi kazıklama için mi çıkardı bu cihazı ya da hepimiz bekleyelim mi romumuz yavaşlayan kadar yeni telefon almayalım ne dersiniz böyle bir topluluk oluşturalım mi? İnsanlar xda'de cihazlarına hız artırımı yapıp sentetik test puanını yükseltmek için aldığı gibi garantiyi bozuyor rootlayip sizce bu işlem arayüz hızlı çalışsın diye mi yoksa telefonun sınırlarını ileriye taşımak için mi? Sonuç olarak bu telefonda son teknoloji kullanılması son kullanıcı için okadar önemli değil derseniz kusura bakmayın ama size hak veremem.

• Lg yeni telefonlarinda risk almak istemiistemiyor. G2 den sonra hep eksik yanlarini tamamlamaya calistilar ve devam ediyorlar.
    G2 nin arka tuşları iyiydi g3te degiştirdiler olmadı g2 ye geri döndüler ki mantıklı oldu bence
    Ön kamera berbattı bunda iyi olucak gibi duruyor. Kalite hissi vermek içinde deri yaptilar bakalım piyasaya düşsün ondan sonra görücez.

• soralalp S kullanıcısına yanıt
    Hocam gta 5 asphalt 10 dediniz bi heyecanlandim gta4 bile gelse cok uzun sure gider ama su an s6 inin bile kaldiracagini dusunmuyorum gta 4 ü.

• G3 alacaktım vazgeçtim bu aralar.
    LG Türkiye bize kıyak geçip 1900 altı verirse alırım yazın ben beğendim.
    He 2000-2200 derlerse
  • Fiyatı yüksek o paraya millet iphone 6 alır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence olmamış

• g4 biraz kaba olmuş aga.hem boyutlar hem kalınlık(9.8mm) hemde ağırlık.bence lg note serisi ile amiral gemi g serisini ayırmalı.daha hafif ve daha şık telefon almak isteyenleri kafadan dışarıda bırakıyor bu boyutlar.
  • atkosturanadam kullanıcısına yanıt
    :))) bence gta 4'ü oynarız hocam. Gta 5 konusunda konu biraz abartiya kaçtı ancak niyeti arkadaşlara anlatmak için bu gerekliydi. Zamanında dizustulerle ilgili yahu ne gerek var masaustuler varken kim yüzüne bakar o kadar performanslı olmasına gerek yok diyorduk sonra insanların hayatında çok önemli bir yer kazandı. Nitekim şimdi mobil işlemcilerin ilerlemesiyle tabletlerin bu performansa ulaşacağı öngörülüyor. Bunun bir sonraki noktası da cebimizdeki cihazların bilgisayar performansına erismesidir. Bu ileride neye yarar sanal gerçekliğe yarar, artırılmış gerçekliğe yarar vs. bilemeyiz ama teknoloji bu gelişim en ivedi özelliği bu dalın ve hep uç noktaları hedeflemeliyiz en ufak bir konuda aza kanaat etmemeliyiz bunu anlatmak için abarttım. Şimdi bir oyun ya da sanal gerçeklik ortamı düşünün. Bu ortamda s6 ile G4 işlemcileri arasındaki frekans farkı azimsanacak bir fark değilki. G4 benim gözüme hoş geldi mesela ama kalkipta teknoloji olarak ben bunu s6 ile karsilastirirsam yazılım işi yapan biri olarak benim hiç guvenilirligim kalmazki. Konu bir yana mobile gta 5 gelse telefondan kafamızı kaldırmazdik heralde :)))

• 32GB deri versiyonuna 2999TL verilir

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.