Şimdi Ara

Skoda Yeti Türkiyede (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
0
Favori
27.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tiguan uzunluk: 4427 mm
    Yeti uzunluk : 4223 mm
    Terios uzunluk : 4115 mm

Tiguan dingil mesafesi: 2604 mm
    Yeti dingil mesafesi : 2578 mm
    Terios dingil mesafesi : 2580 mm

Yeti'nin dingil mesafesi Terios'dan az tabii sadece 2mmcik. Dikkat edilirse Yeti'nin uzunlugu Terios'tan 11 cm daha fazla, ancak Tiguan'dan 20 cm daha az.

Yani Tiguan'in boyu Yeti'den cok daha fazla. 20 cm cok onemli bir deger, gozle epey rahat tespit edilebilecek bir uzunluk farki.

Tiguan ile Yeti'nin dingil mesafelerinin tamamen ayni olmamasi da sanki ayni platform olma durumunu ortadan kaldirmiyor mu?

Ben gene de Yeti'yi galeride bir inceleyeyim. Eger herseye ragmen ferahlik hissi varsa aracta, kucuk degilse, o zaman almayi dusunecegim.

quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

Fazla küçük bir araç. Sanki Daihatsu Terios boyutlarında gibi.

hocam araç vw tiguan ile ortak platforma sahip. motor, şanzuman, yürüyen aksam, elektrik tesisatı ve daha bir çok konuda aynı parçalar kullanılıyor, tiguan ne kadar küçükse yeti de o kadar küçük

• Fiyatlar güzel, motorlar güzel, 1.2 TSI'ın ülkemize girmesi çok güzel. Dış tasarım da görecelidir her ne kadar bana göre güzel gelmese de. Ancak şu fotoğraftan ucuz plastik kokusu buraya kadar geliyor gibi, inceleyip konuşmak lazım atıp tutmak bana göre değil:)

Skoda Yeti Türkiyede
  • quote:

Orijinalden alıntı: atiyba

Fiyatlar güzel, motorlar güzel, 1.2 TSI'ın ülkemize girmesi çok güzel. Dış tasarım da görecelidir her ne kadar bana göre güzel gelmese de. Ancak şu fotoğraftan ucuz plastik kokusu buraya kadar geliyor gibi, inceleyip konuşmak lazım atıp tutmak bana göre değil:)

görüntü olarak hyundai getz den hallice gibi

motor güzel fiyat kalıba göre güzel duruyor.

ama aynı araç donanıma göre 42000 tl ye de var 55000 tl ye de var.nasıl bir donanım farkıdır bu

• Experience olan bu donanım mı acaba ?

Skoda Yeti Türkiyede
  • 1.2 tsi fiyatı iyi bence polo alıcaklarına bunu alırlar gibi ama roomster benziyor
  • Bu tarz araçlar ülkemizde uygun fiyat ve motor seçenekleri ile birlikte sunulunca tutuyor. Kalitede önemli tabiki. Mesale Qasqai'nin tutulmasının nedeni bu. Fakat Ford Kuga tutmadı mesela.Çünkü sadece 2000 motorlu seçeneği var.
    Yeti bu fiyat ve motor seçenekleri ile iyi satması lazım. Ama son yıllarda Skoda'nın hiç bir aracı tutulmuyor artık. Yeni Fabia ve Roomster çok güzel araçlar olmasına rağmen tutmadı mesela.
  • Özelliklerini bilmiyorum ama dış görünüşünü hiç beğenmedim.
  • experience modelinde kendi kendine park, cam tavan, bi-xenon far, navigasyon, vb. gibi ayırtedici donanımlar varsa fiyat farkı, bu yüzden baz donanımla arasında 13000 gibi yüksek bir rakama bu yüzden çıkmış olabilir...

yeti testi=>http://www.youtube.com/user/honestjohncouk#p/u/19/q_X8XYfsuEI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 5 Mart 2010; 11:22:25 >
  • skoda yeti vw A5 (PQ35) platformunu kullanan bir araç.

bu platformun kullanıldığı diğer vw grubu araçlar :

Audi A3 Mk2 (8P)
    Volkswagen Touran (1T)
    Volkswagen Caddy (2K)
    SEAT Altea (5P)
    Volkswagen Golf Mk5 / GTI / R32 / Rabbit Mk5 (1K)
    Škoda Octavia Mk2 (1Z)
    Volkswagen Golf Plus (5M)
    SEAT Toledo Mk3 (5P)
    Volkswagen Jetta Mk5 (1K)
    SEAT León Mk2 (1P)
    Audi TT Mk2 (8J)
    Volkswagen Eos (1F)
    Volkswagen Tiguan (5N)
    Volkswagen Scirocco (13)
    Audi Q3
    Volkswagen Golf Mk6 (5K)
    Škoda Yeti (5J)

görüldüğü üzre skoda yeti, vw tiguan ve audi q3 ile aynı platformu kullanmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 5 Mart 2010; 11:15:16 >
  • Aracı beğenir beğenmezsiniz ama fiyatlandırmada şunu sevdim: DSG farkı 3.000 TL. Şimdi böyle olunca VW'in (yoksa Doğuş mu demeliyim?) vatandaşı nasıl kazıkladığı ortaya bir kez daha çıktı. Örnek: Passat CC'de 7 ileri DSG farkı tam 6100€. Bir zamanlar 2.0 tdi Tiguanlarda bu fark 8.000€ civarındaydı. Bu arada Tiguandaki şanzıman DSG bile değil normal tiptronic..Şimdi Doğuş manuel TDİ Tiguan getirmiyor da farkı fiyat listesinde göremiyoruz artık...
  • güzel araç sevimli 1.2 tsi dsg de satışları ve ilgiyi arttırır özellikle

genç kullanıcılar bayan kullanıcılar için cok yönlü bir tercih az yakıyor otm. vites yerden yüksek kaliteli sevimli

fiyatıda uygun.

özellikle ilk resimlerde arka baş ve diz mesafesi geniş bu da avantajdır

güzel olmuş siyah özellikle cok şık durur

nissan qashqaia dişli bir rakip geldi diyebiliriz

otm. vites olması vergi avantajı olumlu yönde olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİTROUS666 -- 5 Mart 2010; 11:30:37 >
  • 4x4 olanların hepsini dizel yapmışlar.güzel ama fiyatlar 4x4 lere gelince ucuz değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

Active donanım olarak bir sitede bunları buldum.dış görünüm olarak fark olur diyordum donanım seviyeleri arasında ama bir fark göremedim

Skoda Yeti Türkiyede

Skoda Yeti Türkiyede

Skoda Yeti Türkiyede

Skoda Yeti Türkiyede

son resimde tsı 4*4 mü yazıyor benmi yanlış okuyorum

• doğru okuyorsun.. zaten dosyanın adı

skoda-yeti-active-4x4-18-tsi-52167dV.jpg

bu da biraz zoom yapılmış hali

Skoda Yeti Türkiyede
  • evet 4*4.resmleri aldığım sitedede dikkatimi çekmişti
  • fakat fiyat listesinde tsi 4*4 yok
  • Bu araç yurdışında 1.8 tsi motorla 4x4 olarak da satılıyor fakat yüce oto bu seçeneği bizlere sunmamayı uygun görmüş..
    http://www.skoda.co.uk/default.aspx?page=2806 sayfanın sağında araç olarak yetiyi seçin..

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 5 Mart 2010; 14:37:57 >
  • Tamam iyi güzelde bu marka imajı nolucak ? Şahsen skodaya 40 bin tl vermem..
  • Yani sacma gibi gelicek arkdaslar ama bence bu skodalarin belirli yerlerini bilerek cirkin yapiyorlarki grubun diger markalari satsin diye :)

1,2 100hp araba ne olursa olsun 55bin tl ciddi para. Donanim ve tasarim olarak normalden daha cok vermesi lazim bu fiyata. Bu arada almanca bilgileri yanlis anlamadiysam 1.5 tonluk araba 0-100 11 saniye civari. Fena degil siz ne dersiniz? Ara hizlanmalarda onemli tabi. Birde bu araba devamli 4x4 mu onu anlamadim.

Edit:Dedim ama zaten hepsi 4x4 degilmis :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkelleci -- 5 Mart 2010; 14:36:04 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.