Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (186. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.626
Cevap
78
Favori
550.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yigit446644

Merhabalar,

Bende yeti var (2014 model dizel), geçen hafta ilk bakımını yaptırdım, 360tl tuttu fiyat konusunu merak eden olur diye bilgilendireyim dedim.

Amma kazık yemişim haaa

Bakım yetkili serviste mi yapıldı? İndirim filan mı vardı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanusani

Selamlar Arkadaşlar ! Skoda Yeti araba almayı düşünüyorum; ancak, kafamda bazı sorular var. Bu konuya vakıf olan arkadaşlardan ricam, sorularıma cevap vermeleridir.

1- Bütçem azami 75 bin Türklirası. Sizce bu paraya değecek bir araba mıdır, Yeti ?

2- Araçlar hakkında pek bilgi sahibi değilim, bu yüzden Yeti'nin iki farklı motor seçenekli araçlarından hangisine yönelmem gerekir ?

. 1.4 TSI DSG Green Tec / 125 HP
    . 1.6 Dizel Otomatik DSG modeli var. Her ne kadar üretimi dursa da bayilerin bazılarında halen bulunmakta ve fiyat olarak da 82.000 TL.

Almayı düşündüğüm Yeti'yi ailem ve ben dönüşümlü olarak kullanacağız, onların da rahat edebileceği bir araba olsun istiyorum. Test sürüşüne de katıldım 1.6 DSG şanzımanlı araca binerek.Çok hoşuma gitti; sizlerin de bildiği üzere; yol tutuşu, süspansiyon vs. Lakin bütçemi aştığından ötürü 1.4 motor seçenekli yukarıda numaralandırmış olduğum 1 nolu araca yöneldim. Şimdi bu motorla performans ne derece etkilidir, 1.6 ya göre ?
    . Rampalarda ve araba sollamalarda 1.4 Motor ne derece performans gösterir ?
    . Beygir gücü ve Tork kavramlarını öğrendiğim kadarıyla performansın iyi olduğunu düşünmekteyim, yanılıyor muyum sizce ?
    . Şehir dışı yolculuklarda verimli midir, konforlu mudur ?
    . Bütçe miktarımın üzerine 7 bin Tl ekleyip 82 bin Tl'lik 2.seçeneğe yönelmeli miyim, yoksa tasarruf ve bütçeme uygun olanda kalmalı mıyım ?
    . KIA Soul ile Yeti arasında kararsız kaldım. Sizin fikriniz nedir, önerebileceğiniz başka alternatif arabalar var mı ?

Teşekkür eder, saygılarımla.

Merhaba...

Yalnızca iyi bildiklerimi söyleyeceğim:

> Uzun yolculuk için konforlu ve verimli (hele dizel ise ). İç hacimdeki ferahlık çok iyi. Şahsen tek sıkıntım yol gürültüsünün azıcık fazla olması ama artık ona da alıştım. Ne kadar doğru bilmem ama, yeni model Yeti'lerde yol gürültüsü konusunda iyileştirmeler olduğu söyleniyor.

> Yılda 30.000-40.000 km yapıyorsanız dizeli tercih etmenizi öneririm. Dizel yeti'nin düşük tüketim değerleri harika!

> Kia soul'ü ben de düşünmüştüm ancak, küçük iç hacim ve ufacık bagaj hacmi nedeniyle Yeti aldım. Bu konu, ailecek çıkacağınız uzun seyahatlerde sıkıntı yaratabilir.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yüzde80

quote:

Orijinalden alıntı: yigit446644

Merhabalar,

Bende yeti var (2014 model dizel), geçen hafta ilk bakımını yaptırdım, 360tl tuttu fiyat konusunu merak eden olur diye bilgilendireyim dedim.

Amma kazık yemişim haaa

Bakım yetkili serviste mi yapıldı? İndirim filan mı vardı?

Haziran 15 ile temmuz 15 arasında yetkili servislerde %25'lik bir indirim vardı ondan faydalandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Herkesin ramazan bayramı hayırlı olsun

Epeydir foruma girmiyordum; teşekkürler. Sizlerin de geçmiş bayramını kutlarım
  • Sanusani kullanıcısına yanıt
    Tebrikler. Nazar değmesin, güle güle kullanın. Aramıza hoşgeldiniz
  • yigit446644 Y kullanıcısına yanıt
    İyi fiyat. Teşekkür ederim...
  • yigit446644 Y kullanıcısına yanıt
    http://www.skoda.com.tr/kampanyalar/pages/servis-kampanya.aspx
    Burada 31 Temmuz diye belirtilmiş, acaba indirim hala geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

http://www.skoda.com.tr/kampanyalar/pages/servis-kampanya.aspx
    Burada 31 Temmuz diye belirtilmiş, acaba indirim hala geçerli mi?

Ben yanlış yazmışım kusura bakmayın dediğiniz doğru 31 temmuz'da bitiyormuş. Ama arayıp randevu alırsanız daha iyi olur.
  • Güzel dilekleriniz için sizlere, teşekkür ederim.
  • Merhabalar,
    Bu arac ile honda crv arasindaki farklar nelerdir. Yani ayni para bandinda kalirsak honda crv yerine neden bu araci tercih etmeliyim?
    Bilincli arkadaslarin cevabini bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beii Tarih 3 Ağustos 2015; 18:56:33
    Merhabalar,
    Bu arac ile honda crv arasindaki farklar nelerdir. Yani ayni para bandinda kalirsak honda crv yerine neden bu araci tercih etmeliyim?
    Bilincli arkadaslarin cevabini bekliyorum.

aynı para bandında crv varsa ben alırım. hem olay tersine dönmüştür iki araç içinde. hondalar dizel motor seçeneğini kullanmazken şimdi yeni crv'lerde benzinli motor seçeneği yok ve 100 bin liradan başlayan fiyatlarla satışta. yetilerde ise artık dizel motor seçeneği yok kaldıki dizel araçları satıştayken bile en donanımlısı 100 bin lira etmiyordu. yani konu tamamen duygusal :)
  • İkiside başarılı kaliteli araçlar ancak aynı fiyata 2. el crv alınacağına 7-8 yaş genç yeti, sıfırda ise 40-50 bin lira ucuza yeti alınır. Aynı fiyatta olsa yada 3-5 bin lira pahalı olsa crv alınır ama aralarında o kadar model yılına yada fiyat farkına değecek keskin fark yok. Mevcut fiyatlarda yeti öne çıkar.

• Merhaba Yeti için periyodik bakımda değişim ve bakım yapılan parçaların belirtildiği tablo halinde bir liste var mı?
    Bir şekilde tablo oluşturup ortalama ücretleri ile yazıp paylaşsak ne güzel olur.
    Aracım 2012 1.2 TSI DSG

• Merhabalar. 1 haftalık yeni bir yeti sürücüsüyüm.
    Geçen hafta 2012 model 1.6 TDI Ambition paket ikinci el bir Yeti aldım. 25000 km de.
    51.000 tl ye mal oldu. Boya değişen yok sizce iyi yapmış mıyım? Alır almaz 2000 km şehirler arası yol yaptım. Çok da keyifli bir yolculuktu.
  • bu fiyata alınabilecek en iyi araçlardan birini almışsınız.güle güle kullanın
  • Selamlar.

1- Maxidot ekranımda "Yolculuk kipi" ve " İkinci kız " gibi kavramlar yer almakta bunların ne işe yaradığını anlayamadım. Bu konuda bilgi sahibi olan var mı ?

2- Skoda Yeti 1.6 Dizel Sıfır km aracımla yaklaşık olarak 1400 km sarf ettim, sarf ettiğim km boyunca yaklaşık olarak 700 Türk Lirası cebimden çıktı. Ortalama tüketimim ise genellikle 8 litre civarında seyretti. Bu veriler normal mi yoksa çok fazla bir motorin sarfiyatı mı yaptım ?

3- Aracın Bolerosuna telefonumun Navigasyonunu yansıtmak için sanırım " Mirror Link " diye bir yazılımı güncelleştirmem gerekli, bu yazılımı ücret karşılığında mı güncelleştirmem gerekiyor yoksa aracı satın aldığım bayiden, bu konu hakkında bilgi mi almalı mıyım ?

Teşekkür ederim !
  • arinalw A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Sanusani kullanıcısına yanıt
    Hyırlısı olsun

1- yolculuk kipi araç sağdan direksiyonlu ülkelerde kullanılacaksa işe yarıyor farların ayarını değiştiriyor, sizde işaretli olması gerekiyor. ikinci hız ise ekranda hızın dijital olarak gösterilmesi

2- biraz fazla gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanusani

Selamlar.

1- Maxidot ekranımda "Yolculuk kipi" ve " İkinci kız " gibi kavramlar yer almakta bunların ne işe yaradığını anlayamadım. Bu konuda bilgi sahibi olan var mı ?

2- Skoda Yeti 1.6 Dizel Sıfır km aracımla yaklaşık olarak 1400 km sarf ettim, sarf ettiğim km boyunca yaklaşık olarak 700 Türk Lirası cebimden çıktı. Ortalama tüketimim ise genellikle 8 litre civarında seyretti. Bu veriler normal mi yoksa çok fazla bir motorin sarfiyatı mı yaptım ?

3- Aracın Bolerosuna telefonumun Navigasyonunu yansıtmak için sanırım " Mirror Link " diye bir yazılımı güncelleştirmem gerekli, bu yazılımı ücret karşılığında mı güncelleştirmem gerekiyor yoksa aracı satın aldığım bayiden, bu konu hakkında bilgi mi almalı mıyım ?

Teşekkür ederim !

Merhaba 2. madde ile ilgili yorum yapmak istiyorum. Yakıt tüketiminiz bana fazla geldi ben arabayı ilk aldığım zaman 4500km yol yaptım bu mesafede harcadığım miktar 1200tl civarındaydı.

• 2015 Skoda Yeti Ambition 1.6 TDİ DSG ile aranızdayım.

Aracın gidişi vs ile ilgili sorularınız varsa alabilirim. Benim de bazı sorularım olacak arkadaşlar.

1-Servis dışında satın alabileceğim Bi Xenon far varmı?
    2-Yeni nesil Bolero Ender Elektronik'te yok. Yine servis dışında alabileceğim bir yer var mı ?
    3-Aracın tavanına siyah folyo çektirsem, güneşte boyaya zarar verir mi ?
    4-Sahibinden.com da uygun fiyatlı Klimatronik ünite buldum. Ambition'daki klima çıkıp, direk olarak bu yerine takılabilir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.