Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (183. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.626
Cevap
78
Favori
551.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mşah

normalde skoda CASTROL ile anlaşmalı ama bazı servisler farklı marka kullanıyor. Yağ olarak PETRONAS öneririm 5000 AV özellikle WV motorları için üretilmiş bir yağ dır 85 TL civarı 4 lt si

SKODA YETI KULUBU
     SKODA YETI KULUBU

dizel benzinli aynı yağmı kullanıyor birde bu yağ izmirde nerde bulunur 1.2 tsi için kaç lt almalı filtrede değişecektir mutlaka

• BERSUM kullanıcısına yanıt
    Hem dizel hem benzinli için kullanılabilir.
    İzmirde 2 sanayide bulabilirsin VAPA otomotiv de onun da yeri ankara asfaltı üzerinde vatanı geçince turkcellin arkasında.
    Yalnız 4 lt lik kalmamış 2-3 ay sonra gelecek ben 1 lt lik aldım ondan da kaldımı bilmiyorum.
    Benim bakıma 4-5 ay var eğer size acil lazımsa verebilirim.
    Son çare hepsiburada da var ama fiyatı biraz yüksek gerçeği diğer markalar ile aynı sayılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 24 Haziran 2015; 13:16:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda ıslak kavrama bahsi geçince yeni Yeti'ye sıcak bakmıştım, o da mazi oldu. Şu CO2 salınımına göre vergilendirme sistemi oturtulur da ÖTV ve MTV ceremesi çekmeden 2.0 TDI alabiliriz umarım.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkür ederim.
  • Sayın forumdaşlar,
    klasik bir araştırma da ne kadar mağaza dolaşırsan dolaş ilk beğendiğini alırsın diyorlar ben de de aynısı oluyor. eskiden yeti forumunu epey takip etmiş ve son anda almaktan vazgeçmiş biri olarak bu hafta aracı almaya karar verdim. tabii bütçe kısıtlı olduğu için 1.2 tsi dsglere yöneldim. sadece elegance ve experience donanımları düşünüyorum. 1.4 ile epey fark olduğu için değmeyeceğini düşünüyorum. Kullanan arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum.

- Şu anda 1.2 almak sizce mantıklı mı?

- Cam tavan ses olayı yaşayan var mı? birkaç yorum gördüm ve bunun çözümü var mı?

- Experience donanımın farkları ne? (eski broşürleri ve doanaım listelerini bulamadım)

- 2010 ile 2011 arasında bir fark var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-gunes-oto-dan-cam-tavanli-7-ileri-dsg-sanziman-fulll-plusfullllll-216281707/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-skoda-yeti-1.2-tsi-dsg-experience-sunroof-haric-full-208062885/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-fiyati-dustu-temiz-otomatik-skoda-yeti-212227345/detay

teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

Sayın forumdaşlar,
    klasik bir araştırma da ne kadar mağaza dolaşırsan dolaş ilk beğendiğini alırsın diyorlar ben de de aynısı oluyor. eskiden yeti forumunu epey takip etmiş ve son anda almaktan vazgeçmiş biri olarak bu hafta aracı almaya karar verdim. tabii bütçe kısıtlı olduğu için 1.2 tsi dsglere yöneldim. sadece elegance ve experience donanımları düşünüyorum. 1.4 ile epey fark olduğu için değmeyeceğini düşünüyorum. Kullanan arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum.

- Şu anda 1.2 almak sizce mantıklı mı?

- Cam tavan ses olayı yaşayan var mı? birkaç yorum gördüm ve bunun çözümü var mı?

- Experience donanımın farkları ne? (eski broşürleri ve doanaım listelerini bulamadım)

- 2010 ile 2011 arasında bir fark var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-gunes-oto-dan-cam-tavanli-7-ileri-dsg-sanziman-fulll-plusfullllll-216281707/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-skoda-yeti-1.2-tsi-dsg-experience-sunroof-haric-full-208062885/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-fiyati-dustu-temiz-otomatik-skoda-yeti-212227345/detay

teşekkürler...

2010-2011 yetiler dsg acisindan en sorunlu olanlar, tabi sans meselesi ama sanzimana cok iyi baktirmaniz lazim. Ben olsam o fiyata suzuki sx4 otomatik lpg kombinasyonunu alirdim.hem problemsiz hem ekonomik.

• iyi günler arkadaşlar. 26.06.2015 tarihi itibariyle 1,6 TDİ DSG YETİ sahibi oldum ve bugün itibariylede forumunuza katıldım. ilk defa otomatik vites araç kullanıyorum. daha önce yanlız emanet arabalarla tecrübem oldu. araçtan ve performansından memnunum fakat dik bayırlarda araç sanki boğulur gibi oluyor veya şöyle ifade edeyim rampanını başında motor zorlanır gibi oluyor. sorun bendenmi kaynaklı yoksa servise göstermelimiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwerrin

iyi günler arkadaşlar. 26.06.2015 tarihi itibariyle 1,6 TDİ DSG YETİ sahibi oldum ve bugün itibariylede forumunuza katıldım. ilk defa otomatik vites araç kullanıyorum. daha önce yanlız emanet arabalarla tecrübem oldu. araçtan ve performansından memnunum fakat dik bayırlarda araç sanki boğulur gibi oluyor veya şöyle ifade edeyim rampanını başında motor zorlanır gibi oluyor. sorun bendenmi kaynaklı yoksa servise göstermelimiyim

Yakıt ekonomisi için mümkün mertebe sağır gitmeye çalışıyor. Yokuşa gelince gazı biraz artırıp toparlanmasını, vites küçültmesini beklemeniz lazım.

Otomatik olsa da dilinden anlamanız, alışmanız lazım.

• cevap için sağol. alışma evresini bekliyelim o zaman

• Merhabalar,

Bende yeti var (2014 model dizel), geçen hafta ilk bakımını yaptırdım, 360tl tuttu fiyat konusunu merak eden olur diye bilgilendireyim dedim.
  • BIR BAKIMA MUKEMMEL BIR YAZ! Skoda Orjinal Bakim Parcalarinda ve Iscilikte %20 indirim. Son gun 15 Temmuz! Skoda Yetkili Servislerine bekliyoruz.www.skoda.com.tr

• quote:

normalde skoda CASTROL ile anlaşmalı ama bazı servisler farklı marka kullanıyor. Yağ olarak PETRONAS öneririm 5000 AV özellikle WV motorları için üretilmiş bir yağ dır 85 TL civarı 4 lt si

SKODA YETI KULUBU
     SKODA YETI KULUBU

öncelikle mşah arkadaşa bu paylaşım için teşekkür ederim yağı aldım kampanyadanda yararlanayım diye servisi aradım telefonda servis şu an meşgul telefonunuzu alıp arayalım dediler ama baktım saatlerdir ne arayan ne soran var bende balçovadaki her zamanki ustama gittim bu arada araç 55000 km ön balatalar bitmeye yaklaşmış değiştirdiler+yağ filtresi+hava filtresi ilaveten klima filtresi ile birlikte işçilik dahil 275 tl ödedim araç sesi çok değişti o kadarki bir ara d demi yoksa s demi diye bile baktım araçtan hiç anlayamanın bile fark edeceği şekilde motor çok rahatladı bir tek hoşuma gitmeyen ustanın yağ getirmene gerek yoktu bizdeki yağda olurdu bunun bir özelliği yok demesi oldu ama aracı test etmiş olsaydı sanırım söylediğine pişman olurdu ustamı aşağı yukarı 10 yıldır tanıyor ve ustalığına güveniyorum o nedenle bu konuyada fazla takılmadım yağ gerçekten aracı tamamen değiştirdi bir ara aracı test etsin diye götüreceğim o zaman farkı görecektir

• yigit446644 Y kullanıcısına yanıt
    Çok uyguna yaptırmışsınız ben geçen yıl yağı kendim götürdüğüm halde o fiyata yaptıramadım
  • BERSUM kullanıcısına yanıt
    Önceki aracımda 5-6 yıl 5-40 nı kullandım ve hiç sıkıntı yaşamamıştım. Tamircilerin %80 bu yağı duymamıştır ve görmemiştir ama bu yağ gerçekten fiyatına göre kaliteli. Aldığım yerdeki yetkili bu yağın mobil deki karşılığı 0-40 olduğunu söyledi kastrolü ise zaten kaideye bile almıyor çok özel bir yağ imiş.
  • yetinin 2. eli nasıl kolay satılır mı
  • quote:

ilk testte ki araç benzinli ve 17 jant kullanıyor ikinci dizel ve 16 jant kullanıyor, dizellerin lastik çapı benzinlilere göre daha ufak o yüzden karşılaştırma yanlış.
    Aynı jant çapına ve lastiğe sahip iki aracı karşılaştırmış olsa fark varsa belli olurdu. süspansiyonlarda iyileştirme yapılmış olabilir ama yalıtım olarak fazla bir şey yapamaz bence, zaten kapıların tokluğundan belli oluyor ve kapıları kapatırken içeride oluşan basınçtan dolayı bazen kapılar bile zor kapanıyor buda yalıtımın iyi olduğunu gösterir

sadece Türk değil, yabancı sitelerde de ses yalıtımında ciddi gelişim olduğu söyleniyor. Yalıtım başka şey, jant ebatından ve lastikten ötürü içeri aldığı ses başka şey. Tahmin ediyorum profesyonel firmalar, bu farklılıkları göze alarak yorum yapıyordur.
    Zaten Yeti'nin makyajının, makyajın ötesine geçtiği söylenegeliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 6 Temmuz 2015; 10:58:17 >

• funkmaster kullanıcısına yanıt
    nasıl başardılar nereyi iyileştirdiler çok merak ediyorum, eğer öyleyse benimkine de bir şeyler yapmak şart
  • quote:

nasıl başardılar nereyi iyileştirdiler çok merak ediyorum, eğer öyleyse benimkine de bir şeyler yapmak şart

Skoda'nın global forumlarında teknik detaylar mevcuttur. Araştırmak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar arabayı daha yeni inceledim ve hasta oldum arabaya
    Ama çok üzgünüm çünkü artık tdi dsg satılmayacakmış
    Tekirdağ yüncüler otomotiv elegance donanıma sahip tdi dsg araca 86 bin ₺ çekti ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: alkanerkn

Arkadaşlar arabayı daha yeni inceledim ve hasta oldum arabaya
    Ama çok üzgünüm çünkü artık tdi dsg satılmayacakmış
    Tekirdağ yüncüler otomotiv elegance donanıma sahip tdi dsg araca 86 bin ₺ çekti ne dersiniz

araçta elegance üstüne ekstra ne var?
  • 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.