Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (159. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.626
Cevap
78
Favori
550.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1,2 MANUE LAMBİTİON CAPPUÇINO KAHVESİ
    @chn joshcyoon
  • BERSUM kullanıcısına yanıt
    Servislerden fiyat aldım vosmer 480 tl dedi, renk oto 460 tl eğer yağı kendim alırsam 280 tl, yağın fuyatı da 75 tl civarı, 100 tl den fazla bir avantajım var o da iki haftalık benzin parası hiç yoktan iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Servislerden fiyat aldım vosmer 480 tl dedi, renk oto 460 tl eğer yağı kendim alırsam 280 tl, yağın fuyatı da 75 tl civarı, 100 tl den fazla bir avantajım var o da iki haftalık benzin parası hiç yoktan iyidir.

renk otoya gidersen hasan ustaya vosmere gidersen barış ustaya selamlar (ecz:erhan dersin)
  • ÖTV ile ilgili bir duyumu olan arkadaş varmı?

İki farklı görüş olkudum forumlarda..
    1.1600cc altıdaki arabalarda ÖTV indirimi olacakmış.
    2. 1600cc arabalarada ÖYV artışı yapılacakmış.

Hangisi doğru acaba....
  • paparoz P kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bu aracı düşünüyorum. Yakıt olarak nasıl şehiriçi kullanımda.

Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönleri var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012-2013 greenline sahibi stepnesi olmayan arkadaşlar,

Sıfır 2014 greenline araç aldık. Bagajda yedek lastik, kriko, bijon anahtarı ve yedek lastiğin yanlarında köpükten yapılma gözler var.

Ben, yedek lastik olmasa da olur diyenlerdenim.
    İlla da aracımda yedek lastik olsun diyen arkadaşlarla takas yapabilirim...

Ben ne vereceğim: Orijinal yedek lastik, orj bijon anahtarı, orj kriko, orj lastik bağlantı kiti, stepnenin yanlarındaki köpük malzeme gözleri ve orj taban halısı... (Araç daha 100km bile yapmadı yani tüm malzemeler sıfır)...

Ne alacağım: Orijinal pompa (mavi olan), lastik tamir kiti, yedek lastiğin yerine konulmuş olan ince köpük, sol arka yandaki plastik göz kapağı ve bagaj halısı + 200 TL nakit...

Düşünen varsa burdan mesaj atabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverci -- 8 Kasım 2014; 14:51:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: roverci

2012-2013 greenline sahibi stepnesi olmayan arkadaşlar,

Sıfır 2014 greenline araç aldık. Bagajda yedek lastik, kriko, bijon anahtarı ve yedek lastiğin yanlarında köpükten yapılma gözler var.

Ben, yedek lastik olmasa da olur diyenlerdenim.
    İlla da aracımda yedek lastik olsun diyen arkadaşlarla takas yapabilirim...

Ben ne vereceğim: Orijinal yedek lastik, orj bijon anahtarı, orj kriko, orj lastik bağlantı kiti, stepnenin yanlarındaki köpük malzeme gözleri ve orj taban halısı... (Araç daha 100km bile yapmadı yani tüm malzemeler sıfır)...

Ne alacağım: Orijinal pompa (mavi olan), lastik tamir kiti, yedek lastiğin yerine konulmuş olan ince köpük, sol arka yandaki plastik göz kapağı ve bagaj halısı + 200 TL nakit...

Düşünen varsa burdan mesaj atabilirsiniz...

O dedeğinizi acaba serviste ücret karşılığı yapıyorlar mı ? Bir bilginiz var mı?
    Yani lastiği alıp oraya köpük ve halı koyuyorlar mı? Acaba.

• Sormadım. Serviste yapabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverci -- 9 Kasım 2014; 19:05:58 >
  • Arkadaşlar benzinli yetilerin çukura girince ön amortisörden gelen vuruntu dan şikayetçi olan var mı. amortisörün aşağı doğru çalışma aralığı çok kısa, yukarı doğru sıkıntı yok
  • Arkadaşlar merhaba ,

Aranıza yeni katıldım ve bu ilk mesajım . uzun yıllardır skoda kullanan birisi olarak ( favorit , felicia, fabia , yeti) buradaki sıcak atmosfere bende dahil olmak istedim . Geçen ay 2008 fabia 1,6 elegance aracımı sattım ve 2012 yeti greenline 1,6 tdi elegance araç aldım . Arabamdan gayet memnunum .fakat 2 noktada aracı eksik buluyorum .
    1. lastik basınç sistemi olmaması (2008 fabia da vardı ) 2012 de neden yok hele hele stepne yok iken . bu konuda skoda avrupaya mail attım .
    2. boleroda neden navigasyon yok . illa colombus mu almak gerekli

Ve sizlerden kış lastigi konusunda görüşlerinizi bekliyorum . michelin , continental arasında gidip geliyorum . ebatlar 205/55/16 - 91H

herkese hayırlı forumlar
  • arkadaşlar dizel yetiiçin yakın zamanda 30.000 bakımı yaptıran var mı ?Kaça mal oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: classcelik

arkadaşlar dizel yetiiçin yakın zamanda 30.000 bakımı yaptıran var mı ?Kaça mal oluyor?

Yetkili serviste 557 TL istediler.
    Zaten 2 yıl dolduğunda garanti biteceği için yetkili servise gitmeye pek te istekli olmadığımdan,
    Özel serviste, (malzemeyi dışarıdan kendim alarak),
    Mobil ESP Formula 5w 30 yağ: 4+1 litre 140 TL
    Yağ filtresi : 15 TL
    Mazot filtresi :20 TL
    Hava filtresi :20 TL
    Polen filtresi :20 TL
    İşçilik (usta arkadaşım) :30 TL
    Toplam: 245 TL ye 30 bin bakımı yapılmış oldu...
  • berkin41 B kullanıcısına yanıt
    lastik basıncı olmamasına bende şaşırmıştım ful araç aldık ufacık bir şeyi opsiyon yapmışlar. alttaki linkte tesisatı var ve pahalı değil ama montajını kim yapacak servisin bu işi becere bileceğini zannetmiyorum

http://www.aliexpress.com/item/Skoda-yeti-wild-tire-switch-kit-tire-pressure-switch-line/1990423704.html

SKODA YETI KULUBU

• quote:

Orijinalden alıntı: berkin41

Arkadaşlar merhaba ,

Aranıza yeni katıldım ve bu ilk mesajım . uzun yıllardır skoda kullanan birisi olarak ( favorit , felicia, fabia , yeti) buradaki sıcak atmosfere bende dahil olmak istedim . Geçen ay 2008 fabia 1,6 elegance aracımı sattım ve 2012 yeti greenline 1,6 tdi elegance araç aldım . Arabamdan gayet memnunum .fakat 2 noktada aracı eksik buluyorum .
    1. lastik basınç sistemi olmaması (2008 fabia da vardı ) 2012 de neden yok hele hele stepne yok iken . bu konuda skoda avrupaya mail attım .

Ve sizlerden kış lastigi konusunda görüşlerinizi bekliyorum . michelin , continental arasında gidip geliyorum . ebatlar 205/55/16 - 91H

herkese hayırlı forumlar

Öğretmen arkadaşa 2014 1.6 TDİ elegance aldık geçen hafta. 2014 modelde bile hem navigasyon hem de basınç kontrol yok. Cidden can sıkıcı bir durum...
    Lastik konusunda ise söyleyeceğim: Hangisi olursa olsun kışlık lastikleri en çok 3-4 yıl kullanabiliyoruz. Dişleri hiç azalmasa da sertleşiyor. Hepsi aynı. Lastik etiketlerini incelemek lazım. Islak tutuşu en iyi olan lastikler alınabilir.

Goodyear UG9 un yakıt tüketimi "C", ıslak tutuş "C", ses 69db,
    Michelin Alpin A4: "C" , "E", ses 70 db,
    Continental T850 wintercontact: "C" , "C" , ses 72db...

Ben olsam Ug9 u tercih ederdim...

• roverci R kullanıcısına yanıt
    Slm. 30.000 bakımında kullandığınız filtrelerin markası nedir.orijinal ürünlermi .toplam kaç litre yağ kullanılıyor. Servisin kullandığı yağda mobil mi.ve yaptırdığın bu bakım ile 15000 km gitmeyi dusunuyormusun.tskler. @roverci

• Merhaba,

Skoda Yeti 1.2 Tsi Dsg 2012 aracımız var. Dunlop SP Sport 01 lastik var üzerinde.

Sorum şu: Lastik havasını kaçta tutmak gerekiyor? Şehiriçi, yüksüz (bavulsuz), ort. 3-4 yolcu. Ben genelde 33 yapıyorum hepsini ama 33 yaptığım zaman direksiyon çok ağırlaşıyor acaba fazla mı oluyor 33, bir öneriniz var mı?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba ,

herkese hayırlı forumlar

Öğretmen arkadaşa 2014 1.6 TDİ elegance aldık geçen hafta. 2014 modelde bile hem navigasyon hem de basınç kontrol yok. Cidden can sıkıcı bir durum...
    Lastik konusunda ise söyleyeceğim: Hangisi olursa olsun kışlık lastikleri en çok 3-4 yıl kullanabiliyoruz. Dişleri hiç azalmasa da sertleşiyor. Hepsi aynı. Lastik etiketlerini incelemek lazım. Islak tutuşu en iyi olan lastikler alınabilir.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

bugün lastik fiyatı aldım .

Goodyear UG9 270tl

Michelin Alpin A4 280tl

Continental T850 wintercontact 290tl

fiyatlar birbirine çok yakın . galiba tercihimi goodyear dan yana kullanacagım .

• quote:

Orijinalden alıntı: m ali

Slm. 30.000 bakımında kullandığınız filtrelerin markası nedir.orijinal ürünlermi .toplam kaç litre yağ kullanılıyor. Servisin kullandığı yağda mobil mi.ve yaptırdığın bu bakım ile 15000 km gitmeyi dusunuyormusun.tskler. @roverci

a.s.
    Hava ve polen filtresi "mann filter", mazot ve yağ filtresi de başka bir marka idi hatırlamıyorum. Ürünler vw üretimi değil ancak, 1.6 tdi motor için üretilmiş ürünler...
    Yeti 1.6 Tdi yağ filtresi dahil tam olarak 4,4 lt yağ aldı.
    Eve gelince baktım servis 15 bin bakımında Shell Ultra 5w 30 yağ kullanmış. Ben tercihimi Mobil den yana kullandım. Kullandığım yağ Mobil1 Esp Formula 5w30 tam olarak Vw dizel standardını karşılayan bir yağ...
    Bakımda en önemli unsur yağdır. Mobilin sitesinde bu yağın 20 bin km kullanılabileceği belirtiliyor ama, ben şahsen 15 bin km nin bile uzun olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra bakımı 10 bin km de yapmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fnacar

Merhaba,

Skoda Yeti 1.2 Tsi Dsg 2012 aracımız var. Dunlop SP Sport 01 lastik var üzerinde.

Sorum şu: Lastik havasını kaçta tutmak gerekiyor? Şehiriçi, yüksüz (bavulsuz), ort. 3-4 yolcu. Ben genelde 33 yapıyorum hepsini ama 33 yaptığım zaman direksiyon çok ağırlaşıyor acaba fazla mı oluyor 33, bir öneriniz var mı?

Tam olarak 1.2 tsi nin lastik ölçünü bilmiyorum ama, bence 33 iyidir.
    Lastik basıncı arttıkça direksiyon ağırlaşmaz aksine daha rahat döner. Basınç arrtıkça yakıt tüketimi azalır. Yol tutuş azalır. Konfor azalır. Küçük tümsek ve çukurları hissedersiniz. Basınç az olunca da bunların tersi olur.
    Elbette en doğrusu depo kapağında yazan değerlerdir...
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba ,

herkese hayırlı forumlar

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

bugün lastik fiyatı aldım .

Goodyear UG9 270tl

Michelin Alpin A4 280tl

Continental T850 wintercontact 290tl

fiyatlar birbirine çok yakın . galiba tercihimi goodyear dan yana kullanacagım .

Bir kere şunu net olarak söyleyeyim. Aldığınız fiyatlar çok uçuk.
    Goodyearın sitesindeki bu lastik bizim araçlar için uygundur. Hız endeksi "T" olması sizi yanıltmasın. Kış lastiğiyle zaten 190 km ve üstü hızlara çıkılmayacağına göre bu lastik tercih edilebilir.
    http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/ultragrip-9/index.jsp?from=tf

Fiyat olarak da burada 227,49 TL. Kargo ücretsiz. Üstelik bu lastiğin ses değeri 68db...

http://www.hepsiburada.com/liste/goodyear-205-55-r16-91t-ultragrip-9-kis-lastigi-uretim-yili-2014/productDetails.aspx?productId=otkmtg30898&categoryId=259720

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.