Şimdi Ara

SİSTEM İLE İLGİLİ SON RÖTUŞLAR 2 GUN SONRA ALIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık 1 ay önce oyun kasası toplamak için bir konu açmıştım. Tavsiyeler aldım ve araştırmalar sonunda aşağıda belirttiğim sistemi toplatma kararı aldım.
    Parçaları VATANCOMPUTER'dan alacagım montajı vs herşey orada olacak.

Asıl konuya gelecek olursak ben bu kasa toplama işinde sıfırım bu yuzden aşağıda belirttiğim parçaların uyumu vs bilgili kişilerin yorumlarını bekliyorum.
    Yani oraya gittiğimde bana şurası eksik burası eksik denmesin gidip kasayı alıp dönmek istiyorum

Yorum atan herkese şimdiden teşekkürler önceden açtığım konudaki isteklerimi tekrar belirteyim

*İşlemci kesinlikle intel
    *Oyun kasası olacak
    *Gece gunduz acık kalacagı zamanlar olabilir kasada bir şeyin yanmasını istemiyorum soğutucu falan güzel olsun
    *BÜTÇE 2000 - 2700 arası

BU KASA ALINIR MI ALINMAZ MI ARTISI EKSİSİ ŞU OLMASIN BU OLSUN BÜTÜN YORUMLARINIZI ESİRGEMEYİN FİYAT PERFORMANS VS HERŞEYİ SİZE BIRAKIYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

ASUS
    Z87M-PLUS Intel Z87 Soket 1150 DDR3 2933MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
    293 TL
    ---------------------------------------------------------------------------
    INTEL
    Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    529 TL
    GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    168 TL
    SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    144 TL
    CORSAIR
    CARBIDE SERİSİ 300R 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
    293 TL
    ----------------------------------------------------------------------------
    ZOTAC
    GTX770 GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart
    1021 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runaway7 -- 10 Ağustos 2013; 16:13:42 >

• SSD yoksa hiç toplatma daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin.25

SSD yoksa hiç toplatma daha iyi

SSD nedir ? Olursa ne olur olmazsa ne olur acıklar mısınız
  • quote:

SSD yoksa hiç toplatma daha iyi

Ssd sadece sistem hızlı açılsın diye var sen sata 3.0 diskin herhangi bir oyunda takılmalara neden olduğunu gördünmü?
  • Bütcen el veriyor ise kasayı haf 912 advance yapabilirsin ama okadarda gerekli değil birşeylerden kısıpta alacaksan almayabilirsin sabaha kadar açık kalabilir demissin işlemci sogutucu cooler master 212x veya 212 evo alabilirsin birde kasanın alabildigi kadar fan alabilirsen iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetgn123 M kullanıcısına yanıt
    +1
  • Ssdye gerek yok fazladan para tuzagı

• quote:

Orijinalden alıntı: AngryMan1903

Bütcen el veriyor ise kasayı haf 912 advance yapabilirsin ama okadarda gerekli değil birşeylerden kısıpta alacaksan almayabilirsin sabaha kadar açık kalabilir demissin işlemci sogutucu cooler master 212x veya 212 evo alabilirsin birde kasanın alabildigi kadar fan alabilirsen iyi olur

rica etsem sistemin son hali şeklinde bir yorum atabilir misin pm de olabilir zahmet olmazsa ciddi anlamda sıfır yani
  • demek SSD sadece sistem hızlı açılsın diye var erişim süresi meselesini bi araştır istersen.
  • quote:

demek SSD sadece sistem hızlı açılsın diye var erişim süresi meselesini bi araştır istersen.

Bak Ssd nin herhangi bir faydası yok Sağlam sabit sürücü yeterli erişimini falan boşver az bekleyecen bendede ssd var hiçbi işe yaramıyo karışıklıktan başka
  • Sistemin aynı kalsın bütce var ise o dediklerimi uygula yoksada 300rde iyidir

• ASUS
    Z87-A INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI ANAKART

SAPPHIRE HD7970 O.C. GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

sistemin anakartında ve ekran kartında böyle bir değişiklik yapsam nasıl olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runaway7 -- 10 Ağustos 2013; 16:35:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgn123

quote:

demek SSD sadece sistem hızlı açılsın diye var erişim süresi meselesini bi araştır istersen.

Bak Ssd nin herhangi bir faydası yok Sağlam sabit sürücü yeterli erişimini falan boşver az bekleyecen bendede ssd var hiçbi işe yaramıyo karışıklıktan başka

kullanmayı bilmiyosan karışıklık deme bari

• sistem bu haliyle de cok iyi tereddüt etmeden alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmutcancingi

quote:

quote:

kullanmayı bilmiyosan karışıklık deme bari

Senden DAHA iyi bildiğim kesin merak etme

• quote:

quote:

faydası yok tamam kardeşim kendi bildiğine inanmaya devam et. şahsen ben ssd li sistemden sonra hdd ile çalışan sisteme geçtim mi kafayı yiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: runaway7

ASUS
    Z87-A INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI ANAKART

SAPPHIRE HD7970 O.C. GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

sistemin anakartında ve ekran kartında böyle bir değişiklik yapsam nasıl olur?

7970 oc ile gtx770 oc zaten bi fark yok gibi aralarında bazı yerlerde gtx770 iyi bile

z87-a daha iyi gibi duruyor
  • quote:

quote:

quote:

faydası yok tamam kardeşim kendi bildiğine inanmaya devam et. şahsen ben ssd li sistemden sonra hdd ile çalışan sisteme geçtim mi kafayı yiyorum.

Sen ssd ile hdd den hızlı olarak sistem açmaktan başka ne yapıyosun?

• millet kazık yemeye alışmış yapacak bişey yok
  • kardeş ben sana cevap verip kendi bildiğini yap demiştim zaten daha ne diye uzatıyorsun. ayrıca bakınız hdd erişim süresi ortalama 15 ms. ssd erişim süresi ortalama 0,4 ms var sen düşün artık farkı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.