Şimdi Ara

Sınırsız Upload istiyoruz! Sizde bize katılın, BTK Upload sınırını kaldırsın! (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
579
Cevap
8
Favori
57.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
557 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu bilgiyi nereden aldınız? Hangi paketlerde 8 upload olacak hepsindemi?
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Bu bilgiyi nereden aldınız? Hangi paketlerde 8 upload olacak hepsindemi?
  • Bu iş delinin biri kuyuya taş attı muhabbetine dönecek galiba :D
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen paket çıkartıcaklar yeni yıl bekleniyor.
  • 2- 3 senedir uzak durduğum kulak memesinden ayak toğuğuna kadar sövdüğüm ttneter geçerim. NET .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem the mixer

İşin daha garip yanı ise, TürkNet'in Fiber sayfasındaki paketlere baktığımda, Upload hızını TürkNet fiber kullananlara limitli verdiklerini farkettim. Ayrıca fiberde 1000 Mbps simetrik paketlerinin olmasını beklerdim ama yok... Upload limiti olmamalıydı. TürkNet kendi ADSL ve VDSL altyapısında herhangi bir Upload hız limitlemesi yapmazken, kendi fiber altyapılarında limit yapmaları çok saçma değil mi?

TürkNet Fiber tarifeleri:https://adsl.turk.net/fiber/
    Kampanya 02.04.2018 - 30.09.2018 tarihleri arasında geçerlidir.
    diyor.eski o paketler.
    yeni paketler bunlar

Sınırsız Upload istiyoruz! Sizde bize katılın, BTK Upload sınırını kaldırsın!

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    Link var mı?
    Geçen forumda başka bir başlıkta gündeme geldi bu paketler sonra anında değiştirdiler site içeriğini.Fiyatlar ve paketler artık gözükmüyor.
    https://turk.net/fiber-internet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Link var mı?
    Geçen forumda başka bir başlıkta gündeme geldi bu paketler sonra anında değiştirdiler site içeriğini.Fiyatlar ve paketler artık gözükmüyor.
    https://turk.net/fiber-internet
    verdiğiniz linkte vardı bu bilgiler.
    Şu an hala daha var mı? Ben adrese girdiğimde paket ve fiyatlar kısmı kaldırılmış gözüküyor.
  • Konu başındaki içeriği ve konu başlığını değiştirin.

BTK'ya yazılacak metin bulalım ve el birliğiyle herkes gerek BTK'ya gerekse Cimer , Açık kapı üzerinden iletsin ki sesimiz duyurulsun firmalar ile çözülecek bir sorun değil.

Günümüzde zaten bir çok fotoğraf ve videolarımızı yedekleme ihtiyacı duyuyoruz.

Ben Türk Telekom'un yetkili birimleriyle görüşme halindeyim uğraşıyorum BTK yada diğer kurumlar firmaların talebi olsa bile reddediyorlar.Zamanında Türk Telekom tarafından 200 mbps'lik paketler bile reddedildi.

Firma çok verip çok almak ister zaten kurumsala veriyorlar mevcut fiber abonelerinden iyi para kazanır ancak BTK her şeye bir engel çıkarıyor en son bütün trafiği ulus'a çekmek için uğraşıyormuş sebebini bilmiyorum ama ciddi ping sorunu yaratıyordu.

BTK'ya hepimiz başvurursak sesimizi duyurabiliriz.

Bana kalsa BTK'yı , Cimer'e şikayet edelim diyeceğim ne kadar absürt karar varsa onu ele alıyorlar.

Burada hiç bir tüketicinin lehine olmayacak adımlar atılıyor.

Türkcell Süperbox kullanırken baya şikayet ediyordum.Türkcell mh 2 mbps hız yeterli olduğunu söyledi BTK'nın bunu gidip sorduğumda olayın doğru olduğunu söylediler bende her gün bir çok kuruma BTK'yı şikayet etmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 31 Aralık 2019; 3:40:7 >

• Change.org kampanyası veya şikayet örneği lazım bize. Toplu halde başvuru/şikayet yaparsak bir şeyler değişebilir.
    Anladığım kadarıyla olay tt de bitiyor baskı uygulanırsa en azından 3 4 mbit olayını 10 15lere çekebiliriz.
    Zaten ülkenin her bir yanı vdsl yada fiberle kaplı değil çoğu adsl kullanıyor onda da max 1mbit upload var bence tt vanayı biraz açsa sorun olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında uğraştım ancak sonuç alamadım.

Yeterli destek bulacağıma inansam yine uğraşırım ama üç beş yayıncılık hayalleri olanlar haricinde uğraşacak insan olduğunu düşünmüyorum.
  • Bu konuda birşeyler yapmamız gerek. Yıl oldu 2020.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • up birşeyler yapılmalı.
  • Donanım Haber editörü Mesut Çevik abimizin, bu açtığım makaleyi videosunda incelemesini rica ediyorum. Daha fazla insanı bilinçlendirmeliyiz. Konu şuan underrated durumda. Bu konunun tekrar üste çıkması gerekli.

• Derp kullanıcısına yanıt
    Yüksek Upload hızı demek, sadece yayıncı olmak demek değildir. Mesela ben internet üzerinden seslendirme hizmeti verebilirim. Kaliteli ses repliklerini göndermek, GB'larca yer tutabilir. Şimdi aklınızda şöyle bir soru olabilir; "Alt tarafı ses dosyası, nasıl GB'larca yer kaplayabilir ki?" Şöyle ki; Profesyonel ses formatı olan .wav formatı, en net kaliteyi elde etmek için kullanılan, sıkıştırılmamış çiğ bir ses dosyasıdır. Seslendirme veya Müzik prodüksiyon işlerinde yaygın bir şekilde kullanılır. 1 Dakikalık .wav (32-Bit Float) ses dosyası, en az 60-70 MB yer kaplar. Bir filmi seslendirmek saatleri alır mesela. Sadece bir ses dosyasının bile ne kadar çok yer tutacağını tahmin bile edemezsiniz kısaca. Birde iş YouTube için 4K 60 FPS veya üstü çözünürlükte video yüklemeye gelince, 50 Mbps Upload bile insana biraz yavaş gelebiliyor. 20-30 GB Bir video dosyasını, 50 Mbps Upload ile saniyeler içinde yükleyemezsiniz mesela. Bunun için 1000 Mbps Upload gerekir. Düşünün. Teknoloji standartları artık o kadar yükseldi ki, internetinde artık bu teknolojilere uyum sağlaması gerekiyor. Mesela şimdi oyun veya iş bilgisayarlarında M.2 SSD'ler kullanılıyor. Bunların ortalama okuma ve yazma hızları, 3000-4000 MB/s yani saniyede, 3-4 GB Veri okuma ve yazma hızlarına erişebiliyor. 1000 Mbps Download ve Upload hızı bile, bir M.2 SSD kadar hızlı değil. En fazla bir HDD kadar hızlı. Ortalama bir HDD'nin okuma ve yazma hızı, 125 MB/s cıvarındadır. 1000 Mbps Simetrik fiber internetin sağlayacağı maksimum İndirme ve Yükleme hızı, 128 MB/s'tir. (Maksimum). 10.000 Mbps Simetrik fiber internet ise, 128 MB/s'in 10 katı yüksek hızlara erişebilir. 10.000 Mbps Simetrik fiber internet ile, sağlam sunucular üzerinden 1280 MB/s İndirme ve Yükleme yapabilirsiniz. Ki bu bile, bir M.2 SSD kadar hızlı değil. Şimdi aklınızda şöyle bir soru olabilir; "Ya o kadar hızlara niye ihtiyacımız olsun ki?" diyebilirsiniz. Ama dememelisiniz. Çünkü, biz istiyoruz ki bilgisayarımızdaki depolama kadar veya depolama hızlarına yakın hızlarda, internet sahibi olalım. İndirdiğimi çoğu şey önümüze saniyeler içerisinde gelsin, yüklediğimiz dosyalar ise saniyeler içinde yüklensin istiyoruz. Zaten, olması gerekende bu. Bireysel ve Kurumsal'a göre ayrımcılık yapılmamalı. Bu ayrımcılık, "Senin ten rengin siyah, bu yüzden senden nefret ediyorum. Sizi işe alamayız." demekle aynıdır...

• btk kaldırsın diye birşey yokki serbest piyasa adam ister verir ister vermez.
    hala 6mbps-8mbps satışı yapılıyor.

turknet yapada hattımın desteklediği kadar upload hızı alıyorum . yasal bir engel yok yani.
    TürkNet YAPA VDSL2 Plus (35b) ve TürkNet YAPA Fiber'in tüm Türkiye genelinde %100 yaygınlaşması gerekiyor. Bu 10 sene içerisinde mümkün olacak mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdem the mixer

TürkNet YAPA VDSL2 Plus (35b) ve TürkNet YAPA Fiber'in tüm Türkiye genelinde %100 yaygınlaşması gerekiyor. Bu 10 sene içerisinde mümkün olacak mıdır?
    yapada vdsl2 plus mı veriyorlar ?
    bilgiyi nereden edindiniz?
    Henüz vermiyorlar. Ancak 10 sene içerisinde muhtemelen vereceklerdir. Cem Çelebiler'in söylediği üzere, ileride VDSL2 Plus verilmesiyle ilgili çalışmalar sürüyormuş.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.