Şimdi Ara

Sınırlı Bağlantı YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar yeni konu açamadığım için buraya yazdım benim sorunumda bu konuyla eşdeğer sanırım

Arkadaşlar aşağı komşudan internet çektim ve bende bir scriptle yan komşuma verdim sorunum pc her açtığımda sınırlı bağlantı diyor 8-9 kere ağ bağlantısını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdiğimde internet geliyor bu da en az 15 dakikamı alıyor.
    İnternet çektiğim aşağı komşudan gelen kabloyu benim scripte değil de direk pc ye bağladığımda bu sorun olmuyor ama benim scrip çalışıyor yalnız 8-9 kere devre dışı bırakacağım ağı yada kabloyu çıkarıp takacam
    yardımlarınızı bekliyorum ark.

TC\İP numaralarım otomatik algılıyor

Konuyla ilgili resimler de burada

Sınırlı Bağlantı YARDIM

Sınırlı Bağlantı YARDIM

• Peki manuel ip vermeyi denediniz mi?
  • aslında verdim yine sorun çözülmedi neyi nereye yazacağımı bir söylersen belki sorun çözülür ben yerel ip numaralarını vereyim sana

Genel yapılandırmadan mı ayarlıyouz
    yoksa diğer yapılandırmadan mı
    bir de yeğlenen DNS sunucusa ne yazıyoruz
    diğer DNS sunucusuna ne yazıyoruz

Sınırlı Bağlantı YARDIM
  • İlk mesajınızdaki resimde gördüğümüz internet iletişim kuralı yerine yazcaksınız.

Şunları yazın;

192.168.2.10
    255.255.255.0
    192.168.2.1

192.168.2.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jun.Misugi -- 17 Mart 2010; 12:24:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neskafi

aslında verdim yine sorun çözülmedi neyi nereye yazacağımı bir söylersen belki sorun çözülür ben yerel ip numaralarını vereyim sana

Genel yapılandırmadan mı ayarlıyouz
    yoksa diğer yapılandırmadan mı
    bir de yeğlenen DNS sunucusa ne yazıyoruz
    diğer DNS sunucusuna ne yazıyoruz

Sınırlı Bağlantı YARDIM

Orada yazan ip adresi modemin ipsi mi.Çünkü iplerimiz aynı..Sanırım o modemim ipsi oluyordu..

• evet Keisersoze o modemin ip internet ip si seninle benimkisi bir olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: HydroAcidX

İlk mesajınızdaki resimde gördüğümüz internet iletişim kuralı yerine yazcaksınız.

Şunları yazın;

192.168.2.10
    255.255.255.0
    192.168.2.1

192.168.2.1

HydroAcidX VERDİĞİN DEĞERLERİ YAZDIM ANINDA BAĞLANTI KURULUYOR AMA BU SEFER DE İNTERNET GELMİYOR SORUN YOKSA WİNDOWSTAMI BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜNMÜ BAĞLANTI OLUPTA İNTERNETİN OLMAMASI

BENİM WİNDOWS
    WİNDOWS XP
    VERSİON 2002
    SERVİCE PACK 2
  • Bilgisayardaki virüs programını kaldırım güvenlik duvarını kaldırdım yeniden service pack 2 kurdum yine sınırlı bağlantı diyor

Acaba başka bir xp mi kursam service pack olmayan
  • quote:

Bilgisayardaki virüs programını kaldırım güvenlik duvarını kaldırdım yeniden service pack 2 kurdum yine sınırlı bağlantı diyor

Acaba başka bir xp mi kursam service pack olmayan

İşletim sistemi ile ilgili bi problem olduğunu sanmıyorum. Ana modemden dhcp özelliğini kapatıp deneyin, bakalım sonuç ne olacak...
  • quote:

Arkadaşlar aşağı komşudan internet çektim ve bende bir scriptle yan komşuma verdim sorunum pc her açtığımda sınırlı bağlantı diyor 8-9 kere ağ bağlantısını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdiğimde internet geliyor bu da en az 15 dakikamı alıyor.

Merhaba,
    Öncelikle bir düzeltme: script diye isimlendirdiğiniz cihaz switch olması lazım.
    Problemin tam olarak anlaşılması ve çözümün kolaylaşması için mevcut ağdaki cihazları tam olarak belirtmeniz gerekmektedir.
    Resimlemeye ve anlatmaya çalıştığınız ağ yapısına göre ortamda bir ADSL modem ve 2 adet switch var. Modem ve bir switch arkadaşınızda, sizde bir switch var ve buna 2 PC bağlı.
    Bilgisayarda sınırlı bağlantı şeklindeki mesaj PC'nin IP alamamasına işaret etmektedir. Bu durumun farklı nedenleri olabilir. En önemli neden kablo sorunlarıdır. Kullandığınız kablo mesafeleri nedir? Özellikle kalitesiz kablolarda kısa mesafelerde de sorunlar çıkmaktadır.
    Ama sizdeki sorun sanırım kablo ile ilgili değil gibi.
    Ağ ortamında modem haricindeki diğer cihazlar tam olarak nedir? O cihazlar switch mi yoksa switch gibi kullanmaya çalıştığınız modem mi?
    Cihazlar hakkında bilgi aktarırsanız çözüm kolaylaşır.

• switch ile modem aynı ya da yakın ip değerine sahipse sorun çıkarır.ipleri birbirinden uzak değer ler ver bakalım.
  • Tşk ederim ilginizden dolayı
    kabloda sorun yok pc ye internet geliyor ama dediğim gibi pc açılışında sınırlı bağlantı diyor devre dışı bırakıp 5dakika beklemem gerekiyor gelmesi için
    kullandığımız cihazlar evet switch

ben bir de işletim sistemi değiştirmek istiyorum forum da varmı acaba xp in sade versiyonu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.