Şimdi Ara

Şimdiki aklım (tecrübem) olsaydı - bisiklet aksesuar ve gereçleri... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
7
Favori
5.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.aliexpress.com/category/200003570/cycling.html

şimdiki aklım olsaydı diyeceğim bir alışverişm olmadı ama iyi ki almışım dediğim şeyler var. özellikle içine telefon konulan şeffaf gözlü heybe çanta..
    yukarıdaki linki birazcık inceleyin derim. gerçi diğer konuda linkteki birçok ürün hakkında detaylı anlatımlar mevcut. özellikle heybe çanta ile ilgili.
    ben de aldım o tip çantadan içine anahtar cüzdan ve özel bölmesine telefonu koyuyorum sonra road bike ı açıp bisikletimi sürüyorum. bisikleti bırakıp bir yere gitmek gerektiğinde cırt cırtlarından söküp elime alıyorum. fiyatı 5 dolar çinden geliyor kargo bedava. ortalama 15-20 günde (ama ptt biraz daha hızlı olsa daha kısa gelebilir)..

• Yarın yolum kısmetse decathlon' a düşecek.. web sayfalarından bazı şeyler gözüme kestirdim, bakıp inceleyeceğim:

1) Yeni bisikletim mosso 771 deki sele, alır almaz gel kılıf takmama rağmen inanılmaz rahatsız ediyor... Bu seleyi tavsiye ettiler, ne dersiniz ilaç olur mu?
    Bir de amortisörlü gibi olan sele boruları (merida'larda görmüştüm) var, önerir misiniz?
    http://www.decathlon.com.tr/flx-jel-bisiklet-selesi-id_5919000.html

2) cep teli bisiklette taşımalık güzel bir sistem bu ama çok pahalı değil mi? Alternetifi var mı? Kaldı ki benim cep note3...
    http://www.decathlon.com.tr/bisiklet-korumal-cep-telefonu-tama-aparat-id_8280210.html

3) kask...böyle bişey idare etmez mi? marka çocuğu değilim hafiflik vs. kullanım rahatlığı için ilave bütçe harcanmalı düşüncesindeyim

http://www.decathlon.com.tr/bisiklet-kask-300-beyaz-gri-id_8242522.html

4) Ufak tefek alışverişler için "rahat takıp çıkartma" denmiş her bisiklete olur mu bunlar?

http://www.decathlon.com.tr/elde-tanabilir-bisiklet-on-speti-id_8088942.html

http://www.decathlon.com.tr/klipsli-metal-bisiklet-on-sepet-id_8187466.html

Önerdiğniz başka şeyler var mı? Yorumlarınız nelerdir? (bisikleti alırken ön arka ışık, alyan seti,pompa,suluk,yedek lastik,şifreli ince hortum kilit almıştm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KODEM -- 2 Ağustos 2014; 2:26:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KODEM

Yarın yolum kısmetse decathlon' a düşecek.. web sayfalarından bazı şeyler gözüme kestirdim, bakıp inceleyeceğim:

1) Yeni bisikletim mosso 771 deki sele, alır almaz gel kılıf takmama rağmen inanılmaz rahatsız ediyor... Bu seleyi tavsiye ettiler, ne dersiniz ilaç olur mu?
    Bir de amortisörlü gibi olan sele boruları (merida'larda görmüştüm) var, önerir misiniz?
    http://www.decathlon.com.tr/flx-jel-bisiklet-selesi-id_5919000.html

2) cep teli bisiklette taşımalık güzel bir sistem bu ama çok pahalı değil mi? Alternetifi var mı? Kaldı ki benim cep note3...
    http://www.decathlon.com.tr/bisiklet-korumal-cep-telefonu-tama-aparat-id_8280210.html

3) kask...böyle bişey idare etmez mi? marka çocuğu değilim hafiflik vs. kullanım rahatlığı için ilave bütçe harcanmalı düşüncesindeyim

http://www.decathlon.com.tr/bisiklet-kask-300-beyaz-gri-id_8242522.html

4) Ufak tefek alışverişler için "rahat takıp çıkartma" denmiş her bisiklete olur mu bunlar?

http://www.decathlon.com.tr/elde-tanabilir-bisiklet-on-speti-id_8088942.html

http://www.decathlon.com.tr/klipsli-metal-bisiklet-on-sepet-id_8187466.html

Önerdiğniz başka şeyler var mı? Yorumlarınız nelerdir? (bisikleti alırken ön arka ışık, alyan seti,pompa,suluk,yedek lastik,şifreli ince hortum kilit almıştm)

1- Hocam ortasi yarik seleler icin cogu sporcu olumsuz yorum yapiyor. Kan dolasiminda sikinti yapiyormus. Bence yarin jelli tayt alin ve alismaya calisin.
    2- Bence pahali. Ve note3e bulmak zor olur. Bence kapakli kiliflari var note3un onu alin ve plastik kelepce yada baska birseyle sabitleyin istediginiz yere hem daha ucuza gelir hemde saglam olur.
    3-Bence ekipmanlar arasinda tek " idarelik" alinmayacak urun hocam digerlerinden kisip kaliteli bir kask alin.
    4-Ben sirt cantasi kullaniyorum. Yada kadriya takilan ucgen cantalar var onlar cok rahat.

• Baska konularda yorumlarim incelemelerim mevcut.urunlerimin cogunu ebaydan yurttdisindan aldim kazik yemedim.o yazdiklarimi okursaniz aydinlatir sizi.
    8

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • komodoejderi kullanıcısına yanıt
    Gidon baslangicinin oraya uste icinde aux kablosuyla beraber satiyor ebayda elemanlar.sorun note 3 e uyarmi diye.bence uyanini bulursunuz

• Hocam ben km sayacı almadım. Bence çok gerekli bir şey değil. Kilometre saati alırsam RPM 'i takip edebilmek için alırım. Ben de samsung gear fit var. Hem onun egzersiz uygulamasını açıyorum hem cep telefonundan runkeeper açıyorum. Bir yandan da spotifyı açıyorum. önde bir çantam var ama telefon bölümüne note2 sığmıyor yan gözünde taşıyorum aslında daha iyi oluyor :) Neyse bu 3 program sayesinde yolda sürekli müzik dinliyorum, runkeeper programı 5 dakikada bir sesli olarak kaç dakika olduğunu ve kaç km olduğu gibi ıvır zıvır bilgileri veriyor. Tur bittiğinde hepsini durduruyorum. Gear fitin programının faydası ortalama nabız ve maksimum nabızı veriyor. Bu verileri runkeeper'a aktarıp gerçek sonuçları alıyorum. Örneğin son turumda runkeeper önce 990 kalori yaktın diyordu. Nabız bilgilerini girdikten sonra 750 kaloriye düştü. Tek problem bluetooth koparsa randıman azalıyor. Runkeeper içinde gps koparsa hipotenüs çiziyor koptuğu nokta ile açıldığı nokta arasını :) Bunları yaşadım ama bence çok problem değil.

• Ben de daha bisiklet almadan araç gereç aksesuar almaya başladım yurtdışı tr.aliexpress.com dan... ve e.bay'dan bakıyorum fazlasıyla fiyatları uygun... Tam bilmiyorum ama sanırım 100 doları geçmediği sürece ek bir kargo parası gelmiyo ve bedava shipping ile para vermeden ürün size geliyo.. 50 dolara GIRO Aeon kask ,tayt ve gözlük sipariş ettim gelicekler 1-1.5 aya bakalım...

Bunları henüz sipariş etmedim. Göz atmanızı istiyorum. Fiyatları gayet uygun ve ilki uzun turlarda herkesin işine yarar...

http://www.aliexpress.com/item/Multifunction-Bike-Bicycle-Tyre-Repair-Patch-Tool-Kits-Set-Bag-For-Cycling-mini-tire-pump-Lever/1405751039.html

http://tr.aliexpress.com/item/New-2014-5W-LED-Bicycle-Headlight-Bicycle-IP67-CREE-Q5-3-files-Zoom-Bright-Flashlight-bicycle/1871796944.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 2 Ağustos 2014; 11:03:42 >

• edit : internet arızası nedenıyle yanlıs olmustur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamakmuh -- 2 Ağustos 2014; 11:29:37 >
  • Bence bisikletin ön kısmına monte edilen şeffaf telefon kılıfları biraz yanlış gibi geliyo hepimizde bi telefon bağımlılıı söz konusuyken bisikletin tadını çıkaramadan yada hızlı giderken sürekli msj mı gelmiş biri aramış mı whatzpuptan yazan var mı diye bakarken bence kazaya sebebiyet verilebilir. Yani diyorum ki en azından bisiklet sürerken telefondan uzak dursak bence daha iyi olur...

Bu arada lazerle yol çizen arka ışık lambasından alıcam 1 tane kafama çok yattı. Çünkü lazerle yol çizmesi bir nevi hem çok belirgin hem de arkadan gelen arabalara burası benim hakimiyet alanım yaklaşma tüğründen bir msj veriyo bence ve daha dikkatli olmaya sevkediyo arabaları diye düşünüyorum bu yüzden çok güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum....

http://www.aliexpress.com/item/5LED-2Laser-Retail-free-shipping-factory-Cycling-Safety-Bicycle-Rear-Lamp-Bike-Laser-Tail-Light/1876249498.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 2 Ağustos 2014; 11:21:37 >

• KODEM kullanıcısına yanıt
    iyi forumlar, bende bisiklet ve aksesuarlarını alma asamasındayım. kendı yasadıklarımı yazayım belkı bı faydam olur.
    1) ben taytla kullanıcam ama kız arkadasım normal taytıyla kullanıcagı ıcın şu urunu aldık.
    http://www.aliexpress.com/item/2013-New-Style-Bike-Bicycle-Cycle-Seat-Saddle-Soft-Cushion-Comfort-Gel-Pad-Cover-Black-HK/1575463447.html
    2)http://www.aliexpress.com/item/Waterproof-Cycling-Bike-Bicycle-Frame-Front-Tube-Bag-For-Cell-Phone-4-2-inch-New-design/1792509841.html
    ben bu urunu aldım. bana daha guvenlı ve ucuz geldıgı ıcın. benım telefon iphone 4. sıtede ıncelersenız 5.5 ınc'e kadar cantalar gorudugumu hatırlıyorum. eger beklerım dersenız cok daha uyguna alabılırsınız bu gıbı sıtelerden.
    decathlona bayramın ucuncu gunu gıttım ve zıllere koydukları etıketlerı gorunce dızlerımın bagı cozuldu yıgıldım yere
    http://www.decathlon.com.tr/bell-3-biskilet-zili-siyah-id_8177653.html
    ınternetten gozluklere bakıyordum 5 ayrı camlı falan 10 dolar falan yazıyor genelde 'bu kadar ucuza olamaz ya kesın bı bıt yenıgı var bu ısın ıcınde' dedım almadım. decathlonda hındıstan uretımı gozlulerın 40-60 lıra arasında oldugunu gorunce olabılır dedım. gerçi internetten baktım decathlonda 15 lıraya da bısıkletcı gozlugu var gorunuyor.
    3) bugun bısıklet ve kask bakmaya gıdecegım. genelde kask ıcın soylenen hava delıklerının cok olması ama referans bı sayı yok. mesela 10 yeterlı mı az mı bılemıyorum
    4) ben boyle bı canta kullanmayacagım bu nedenle bı arastırmam olmadı.
    kolay gelsın

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Baska konularda yorumlarim incelemelerim mevcut.urunlerimin cogunu ebaydan yurttdisindan aldim kazik yemedim.o yazdiklarimi okursaniz aydinlatir sizi.
    8

Link verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KODEM -- 2 Ağustos 2014; 11:37:02 >
  • Darkchild kullanıcısına yanıt
    mesaj için değilde programları kontrol amaclı da oyle bı kılıf kullanıyor olabılırler. yoksa aa dur mesaj atayım alayım rt'leyım dıyecekse gıdıp evınde yapsınlar o işleri trafıgı de tehlıkeye sokmasınlar. benım ıcın telefon uygulamalarını kullanmak ıcın o cantayı aldım. altındakı yere de anahtarımı falan koyacagım.
    kask konusunda bir bilgin var mı?
  • kamakmuh kullanıcısına yanıt
    Evet ancak program kullanım amaçlı olabilir... bu arada kask konusunda fazla bilgi göremedim... ben de kadere 45 diyerek orjinal olup olmadığını bilmeden tr.aliexpress'den 50 dolara GIR%O Aeon kask aldım.. gleince görüşlerimi yazarım.. 55-59 cm diyo ama kafama olucak mı onu da bilmiyorum riske girdim aldım olmadı satarım.. TR de kask da pahalı bu yüzden yurtdışı site4lerinden deniyim şansımı dedim.

*Aslında kask koınusu en çok araştırılması gereken konulardan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Bence bisikletin ön kısmına monte edilen şeffaf telefon kılıfları biraz yanlış gibi geliyo hepimizde bi telefon bağımlılıı söz konusuyken bisikletin tadını çıkaramadan yada hızlı giderken sürekli msj mı gelmiş biri aramış mı whatzpuptan yazan var mı diye bakarken bence kazaya sebebiyet verilebilir. Yani diyorum ki en azından bisiklet sürerken telefondan uzak dursak bence daha iyi olur...

Bu arada lazerle yol çizen arka ışık lambasından alıcam 1 tane kafama çok yattı. Çünkü lazerle yol çizmesi bir nevi hem çok belirgin hem de arkadan gelen arabalara burası benim hakimiyet alanım yaklaşma tüğründen bir msj veriyo bence ve daha dikkatli olmaya sevkediyo arabaları diye düşünüyorum bu yüzden çok güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum....

http://www.aliexpress.com/item/5LED-2Laser-Retail-free-shipping-factory-Cycling-Safety-Bicycle-Rear-Lamp-Bike-Laser-Tail-Light/1876249498.html

23 TL ye sevinç bisikletten (Bursa beşyolda) lazerle yol çizen arka ışık lambası aldım,ayrıca ledli kısmıda var her iki fonksiyonda 3 değişik şekilde ışık veriyor. En güzeli de sabit aparatı sele borusuna takılıyor,mekanizmayı söküp çıkarma imkanınız oluyor. Çok memnunum. Gece sürüşlerinde görülmeme riskiniz yoka yakın.

Tavsiye ederim.

Yurtdışı alışverişlerine 1 aya yakın bekleme ve geleni kabullenme (değiştirseler bile kargo ücreti ve yine bekleme) nedeniyle ısınamadım. Ancak bir arkadaşınızda beğenirsiniz ve aynısı türkiyede 200-300 iken 50 tl ye alınıyorsa düşünülebilir bence...

Shadowofsprit; neyi google dan yazayım? Anlamadım.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KODEM -- 3 Ağustos 2014; 12:03:10 >

• KODEM kullanıcısına yanıt
    Hocam google den yaz olmadi arayip bulmam ölum bana su t3lefonda

• Darkchild kullanıcısına yanıt
    telefona bagımlı ınsanlar olduk çıktık valla. masada kımse kımseyle konusmuyor herkes telefonla baska yerlerde, ayrıldıklarında da hemen masadakılerle mesajlasmalar. cok uzun ve konu dısı olur konusmayalım.
    kask konusunda herkes dıyor kı en onemlısı azıcık dusununce de oyle ewet ama kımse bı bılgı vermıyor. gıt sunu al dıyorlar. neye gore alıcaz marka mı model mı hıc bı bılgı yok tek bılgı var o da kafa olcune gore al. ıyı de saglamlıgı koruma olayı nasıl oluyor soyleyen yok. bugun gıdıp bısıkletcıye bakıcam. bakalım neler ogrenecegım!
    yurtdısından kaskı bende almayı dusundum ama ben uygununu bulamadım bana tavsıye edılenlerden hatta hıc bulamadım. yoksa kesınlıkle bısıklet parcaları aksesuarları turkıyede en az 2 katına satılıyor. suluk tutacagına kadar oradan aldım valla. bı kaskıburadan alıcam o kadar. pompa için tavsıyen var mı sen neyı aldın mesela?
  • quote:

Aşağıdaki hususlarda görüşleriniz veya önerecekleriniz nelerdir, tespitler doğru mu, eksik mi nelerde olmalıydı?

* kilit tercihi nasıl olmalı?
    (hangi boy ve özellikte olmalı? Mesela şifreli ve uzun olsun kadroyu ve tekeri dolaşsınki klipsinden tekerini sökemesinler deniyor....)

* aksam surusleri icin on/arka ışıklar
    (çok çeşitleri var, mesela benim arka ışık; laserle kırmızı yol çizgisi oluşturduğu gibi ledleriyle de yanıp sönüyor, her iki özelliği de 3 farklı şekilde, ön ışık nasıl olmalı?)

*Kullanılabilecek çantalar?
    (Yorumlarda "at sırt çantana" denildiği gibi, "kendine değil bisiklete yüklemelisin, bisikletin her kıvrımına bir mini çanta monte etmeye bak" da deniyor...
    Diğer yandan bisiklet binmeye başlayınca en önemli gereksinimin cep telinin muhafazası/kullanımı olduğu da ortaya çıkmaya başladı)

* tamir/bakim ekipmanlari
    (Neler olmalı/olmamalı? alyan anahtar seti-yedek iç lastik pompa,levye...)

* kask - eldiven - gozluk
    (hiç kullanmayan alırken nelere dikkat etmesini hangi özelliklerin gerekli hangilerinin görsel olduğunu nasıl bilsin?)

*RUNTASTIC BIKE tarzı uygulamalar kilometre sayacının yerini tutar mı? almasak mı?

* Uygun kiyafetler....

-Çok terlemeye müsait bir sporda sık sık giysi değişimi zor olduğuna göre, teri dışarı atacak ama mola da veya seyirde vücudu hasta etmeyecek ürünler nelerdir?

-Hamamda peştemal giyemeyip şortla tellağa teslim olanlar gibi, tayt giyemeyenler için bisikletçi (gel) şortu icad edilmemiş mi?)

1- Kilit Konusu;

2 tür kilit de gerekiyor.
    Kısa kilitler şehir içi hareketlerde, kısa süreli park hallerinde fazlasıyla yararlı. Uzun kilitlerin sökmesi takması epey uğraştırıcı.
    Pratik olması açısından kısa ve anahtarlı tercih ediyorum.

Uzun park hali olacaksa da uzun kilit alıyorum yanıma. tekerlerleri ve kadroyu komple direğe kilitleyip, çantaları da yanıma alıp rahatlıkla ayrılıyorum.

2- Işık konusunda hiç çekinmeyin. Tabiri caizse yürüyen angara pavyonu gibi olun. 3-4 tane ön için, bir o kadar da arka için aydınlatma kullanıyorum. Ek olarak kask üzerine monte ettiğim küçük flaşörler ve arka teker çubuğuna bağladığım minik flaşörler var. Kırmızı şerit çizen lazer, üzerindeki led, ayrıyetten bir şerit led takımı ayrıyetten arka bagaj taşıyıcısı üzerinde bir stop lambası var.

3- Üzerinde sürüşü etkileyebilecek herhangi birşeyden kaçınmak için çantalar en güzeli. Uzun ya da kısa mesafe fark etmeksizin çanta en iyisidir.
    Şehir içi kısa mesafeler için sele altı, kadro üstü telefon kılıflı çantalar idealdir. Yedek lastik, levyeler, ve çok amaçlı tornavida seti koyup yola çıkabilirsin.
    Yok aga ben uzun tur insanıyım diyorsan zaten ön ve arka tekerlerin için 100 lt civarında çantalarının olması gerekiyor bunlara ek.

4- Yedek iç lastik, yama, tamir bakım seti, çok amaçlı tornavida seti, pompa olmazsa olmaz gereçlerin. Bunlar yoksa eksik sayılırsın. Gittiğin mesafeye bakmaksızın yanında olması gereken ekipmanların bunlar.
    Uzun yola çıkıyorsan da birkaç yedek iç lastik, n'olur n'olmaz diyerek fazladan levye, eldiven, zincir yağı, kolonyalı mendil işine yarayacak aletlerden. Ek olarak cımbız almanı da tavsiye ederim eğer ki uzun yola çıkacaksan.

5- Kask, eldiven, gözlük. Süper 3'lü. Kask olası düşme, uçma, denge kaybı durumlarında hayat kurtarıcı önem taşıyan bir ekipman. Yalnız bir kusuru var sıcak havalarda acaip terletiyor bu yüzden tercih ederken iyi hava almasını ve mümkünse önüne arkasına ışık/flaşör bağlayabilme seçeneklerini göz önünde bulunduralım.

Eldiven keza aynı şekilde. Terletmeyen kumaştan, elimizin uyuşmamasını sağlaması için de içinde az miktarda jel barındıran tipte olması pedallarken rahat etmemizi sağlayacaktır. Bunlara ek olarak herhangi bir düşme, çarpma durumunda ilk savunma hattını ellerimiz oluşturduğu için derin soyulma, çizilme vb kaza sonuçlarını asgari düzeyde tutmak için eldiven olmazsa olmazımızdır.

Gözlük.
    Kimileri havalı duranları tercih etme bilinçsizliği gösteriyor ama esas tercih önceliği göz bölgenizi tamamen kapatarak dışarıdan gelecek herhangi bir zarar verici nesneyi bertaraf etmesidir. Yani pirinç tarlasının yakınından geçerken bir sinek sürüsüne daldığınızda göz çevrenizi kapatan bir gözlüğünüz varsa ve baff kullanıyorsanız sorun yaşamazsınız. Gözlük ya da baff yoksa ya da yeterli özellikte değilse ağzınız yüzünüz gözünüz sivri sinek doluşabilir. Aynı şekilde yolda giderken öndeki araçtan ya da yanınızdan geçen araçtan taş, çakıl, mıcır, su vb sıçramalardan korunmak adına gereklidir. Elzemdir.

6- KM Sayacı vs Runtastic
    Ben hem kilometre sayacı hem Strava hem de Sports Tracker kullanıyorum.
    Kısa mesafeli şehiriçi turlarda KM Sayacı daha net/doğru rakamlar sunarken uzun mesafelerde 2'li 3'lü kombinasyonla bir ortalama tutturuyorum.
    Olsa da olur, olmasa da olur bir aksesuar km sayacı.
    Eğer ki profesyonel bir çalışma içerisindeyseniz başka tabi, onun için fikir beyan edemem.

7- Uygun kıyafetlerin ortak özelliği, rahat ettirmesi, kolay fark edilebilmesi.
    Gece için fosforlu, ya da açık renk özellikle tercih ederim, edilmesini de doğru bulurum. Gün içerisinde kullandığınız, bulunduğunuz güzergah ve mevsime göre kıyafet tercih edebilirsiniz.
    Kıyafetler kumaş olarak teri hızlıca dışarı atabilen cinsten olursa konfor açısından rahatlık sağlar.
    Bedeni tamamiyle saran, spandex kumaşlar iyidir mesela. Rahat hareket ettirir. Rüzgar direncini azaltır, daha az yorar, daha iyi performans gösterirsiniz.

8- Tayt giymeyenler için jelli/pedli don icad edildi. Bana göre taytın yerini tutmuyor ama alternatif olarak kullanılabilir kısa mesafeler için. Buna alternatif olarak sele üzeri jel kaplamalar var kullanılabilecek. Çok da pahalı ürünler değil.

Bunlar nacizane şahsi görüşlerimdir.
    Tartışmaya açıktır.

• Sele seçiminde:

*Bisikletimin üzerindeki orijinal mosso seleden randıman alamadım. Gel kılıf taktığımda bile rahatsız etti.

Aşağıda linkleri olan birbirine benzer diğer iki sele modelinde de çok rahat ettim...

İnce uzun daracık selelere oturup rahat olmak bence mümkün değil

Rahatsız etmeyen selelerden Gold marka olanı 17 TL, diğeri 44 TL... Yani hem bedavadan ucuz, hemde kuyruklu impala keyfi yaşatması göz önüne alındığında bu

seleler f/p anlamında şahika noktasındalar...

İllede ince uzun (sportif mi diyeyim uzun tur selesi mi diyeyim) sele olsun diyenler bence bu seleleri (kendinden) gel olanlardan seçmeliler ve hatta sele borusu da yaylı/amortisörlü gibi olmalı... Yoksa konforun (k) si olmuyor

http://www.imagesturk.net/image/9jO

http://www.imagesturk.net/image/9je

http://www.imagesturk.net/image/9jw

http://www.imagesturk.net/image/9jC

http://www.imagesturk.net/image/9j0

not- Linkleri paylaşınca resimler belirecek sandım,olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KODEM -- 5 Ağustos 2014; 23:47:17 >

• quote:

Sele seçiminde:

*Bisikletimin üzerindeki orijinal mosso seleden randıman alamadım. Gel kılıf taktığımda bile rahatsız etti.

Aşağıda linkleri olan birbirine benzer diğer iki sele modelinde de çok rahat ettim...

İnce uzun daracık selelere oturup rahat olmak bence mümkün değil

Rahatsız etmeyen selelerden Gold marka olanı 17 TL, diğeri 44 TL... Yani hem bedavadan ucuz, hemde kuyruklu impala keyfi yaşatması göz önüne alındığında bu

seleler f/p anlamında şahika noktasındalar...

İllede ince uzun (sportif mi diyeyim uzun tur selesi mi diyeyim) sele olsun diyenler bence bu seleleri (kendinden) gel olanlardan seçmeliler ve hatta sele borusu da yaylı/amortisörlü gibi olmalı... Yoksa konforun (k) si olmuyor

http://www.imagesturk.net/image/9jO

http://www.imagesturk.net/image/9je

http://www.imagesturk.net/image/9jw

http://www.imagesturk.net/image/9jC

http://www.imagesturk.net/image/9j0

not- Linkleri paylaşınca resimler belirecek sandım,olmadı

hocam arka farınızın videosu veya arkada bıraktığı izin resmi varmı

• ayna olarak; kask aynası mı yoksa gidon aynası mı? hangısı daha kullanıslı?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.