Şimdi Ara

SilverStone TJ06B Kasa (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 11 kg cok ağır. tank gibi. dış tasarımı da cok klasik. thermalake in yeni shark kasasını tercih ederim. daha modern ve göze hoş gelen bir tasarımı var. tabi renkler ve zevkler tartışılmaz. soğutması çok iyi olabilir ama 49 desibel surekli dayanılacak bi ses degil benim için. bu fanları son hızda çalışırıp kafa utulemek istemem.
  • Arkadaşım ürünün ana sayfada yayınlanan test sonuçlarında thermaltake damier V6000A , tsunami , cooler master centurion 5 kasa var zaten görünüyor göremiyorsan eğer bu benim değil göz doktorunun işi, kaldıki demekki ne kadar engin bir bilgeliğe sahipsinki bu test sonuçlarının senin için 5 para etmeyeceğini söylüyorsun , o zaman bu çalışmalardan çok daha iyi bir teknolojiye sahpsinki bunuda bize açıkla hatta testi yapan Tom's Hardware, Kick Ass gibi kuruluşlarada açıklaki adamlarda boşuna uğraşmasın, kaldıki bu tip saçma sapan laflarlada kaliteni belli ediyorsun, senin bu akıl almaz yorumlarını takan olacağını zannetmiyorum, Allah bilir Lian-li kasa gelse bu da ne ben takmam en iyileri diyeceksin. Tamam zevkler ve renkler tartışılmaz, herkesin beğenisi farklıdır, kimse bunu tartışamaz ama sen adamların yaptıkları testlere laf ediyorsun aşağılıyorsun, bunu yapabilmen için daha üst bir düzeyde olman gerekmiyor mu? Vay be ne değerlerimiz varmış bence sen harcanıyorsun buralarda yazık yazık, ayrıca aynı malzemeden yapılmış diyorsun, sevgili arkadaşım seni biraz bilgilendireyim kasa yapımında kullanılan Alüminyum tek çeşit değildir, ısı ileti, yoğunluğu bakımından yüzlerce çeşidi vardır. Fiyat farklarını oluşturan en önemli özellikte bu yoğunluklarla oluşturulan Alüminyumun kalite farklılığıdır.

• ya kusura bakma ama o kasanın ıcındekı ayrı cam bolme gıbı bır sey var one acaba msj ları okuyamadım af buyur o yuzden yazıyorum?
  • Devil Bozzo kardeşim o CPU hava tünelidir. Rob bırak baba ya adam belli firmada falan çalışıyo Silver gelince paniğe kapılmış:-) Dev gibi teslerde thermaltake cooler master var adam hâlâ yok ki diyor bu ne ya destekli yazın bari inandırıcı olsun O kabül etse ne olur etmese ne olur dünya otoritesi Silverı lider kabül etmiş Kritik tasarım hatası falan demiş herhalde thermaltake eski mühendislerinden..Bunları boşverin bu tipler yeni ürünleri kendi çaplarında karalarlar... Ama netice değişmez o yüzden cevap vermene bile gerek yok alüminyum derecelendirme farkını bildiğini zannetmiyorum bilse ne olduğunu bu mesajları yazıp kendini komik duruma sokmazdı...

• aha kusura bakma bilemedim senin geçmişini, gün boyu yapıcak daha önemli işlerim olduğu için senin gibi forum forum gezip ürün karalamıyorum, bariz propaganda yapıyorsun sen alter egon kendini kaybetmiş sanırım Benim çapıma gelince merak etme uzun süre amerikada yaşadım sen commodore 64 oynarken ben bu tip ürünlerle ilgileniyordum büyük ihtimal...sana tavsiyem bi dışarı çık rahat nefes al ve yok stacker yok bilmem ne...Bu ne bakkallarda stacker...marketler de stacker...ben almam silver stone beş para vermem...silver stone da kollarını açmış seni bekliyordu zaten... hadi adamım reklamını başka yerlerde yap!
  • Bu ne biçim iştir yahu nasıl bir forum bu? Kasayı beğenirsin beğenmezsin apayrı ama hiç bir yere dayanmayan saçma sapan şeylerle karalamak mı? çok kolay dimi ben mesela sana kullandığım kasaları söyleyeyim istersen Thermaltake V6000 A, Raidmax scorpio, Chieftec dragon 360 W, Area 51 matrix kasa 450 watt Skyhawk( halen kullanıyorum), aopen H600, Foxconn 400 Black.
    Sanırım senin için yeterli olur, bu kasanın siparişinide iyice araştırdıktan sonra verdim ve yarın elimde olacak, ama bir insan bu kadar düşman olabilir bir yeniliğe ancak, sen kendi kendine inanmaya devam et ama sadece kendin, piyasada ismi duyulmayan ama kalitesi ismi duyulanlara oranla çok daha iyi olan kasalar da var. Birçoğunuda göreceğin gibi denedim ama yazdıklarınıda gördüm bence senin saydığın bangır bangır yayınladığın kasalar 5 para etmez, bak çamur atmak ne kadar kolay
    Gel gelelim bir bilgisayarda en çok ısınan bölgelere hava tüneli uygulayarak başarılı sonuçlar alan bir firma varken senin biricik cm stacker in ve aopen in düşünemediği için hemen karalayalım olurmu
    Ha bu arada bu kadar çok test sonucuda sana yetmiyorsa sen saydığın markaların SilverStone u geçtiği testleri bir getir bakalım
    Adam gibi yazılar yazıcaksak yazalım ama arada da destekli atalım
    Ama eğer amaç ürün karalamaksa buyrun karalayalım her ürünü

• Ya bakar mısınız bu forumun tadı kaçtı ya şuna bakın ya tamam beğenmezsin çok normal de bu ne yani ben olsam stacker alırım yok thermaltake alırım...Abi bu düpedüz reklam ya!! Bende bi firma sahibiyim, ben senin kullandığın kasalardan yüzlerce binlerce kurdum, her kasadan kurdum...Bu iyidir kötüdür demedim asla hiçbir forumda ama sana şunu söyliyim beni de bilen bilir ama dünyanın kalitesidir silver stone ama elbette thermaltake de stacker da kalitelidir ama bunu söyleyeceksen stacker falan diye aç kendine bi forum burada yazınca nedense reklam amacı güttüğünü düşünüyorum
  • gayet güzel bir kasa, stacker a alternatif olabilir.
  • fena degilmiş
  • çook pahalı
  • fireballda 330euro+kdv aşırı pahalı ama mükemmel bir kasa inceledim işçilik birinci sınıf
  • yuh yaniii coookkkkkkkkkk pahhaaaaaaaaaaaaaallııııııııııı para olsa alırdık ama yokki
  • tünel işe yarar gibi duruyorda o fiyat ne. biraz alın tyeri ile böyle birşeyi biz de yapabilkiriz yani bu tüneli
  • Güzel kasa.Çok param olsa da almam. Sağ olsunlar bağzı firmalar böyle alışılmadık ürünleri getiriyorlar, formda da veriyolar gazı, olan safların cebine oluyor.

Hocam 30 dolara cafcaflı alacan kasayı, çakacan sağlam bir psu (marka vermiyom reklam olmasın diye) , birde ucuzundan su soğutma (en kötüsü o tünelden iyidir.) anca o kasanın maliyeti ediyor.

Bu açıdan düşününce bence Fatalcan haksız sayılmaz. H700 benim de düşündüğüm bir parça ama 24 pinli PSU ları bekliyom. Acelem yok.

Makul fiyatlı olsa alırdırm. Gerçi avrupalının alım gücüyle bizimki bir değil bundan oluyor birazda ama neyse.
  • kasanın değerini arttıran en önemli yapı materyaldir bunu unutma.. 30-40 dolarlık kasalar adi basit saçdan yapıldığı için ne kadar iyi soğutursan soğut anakartın ve diğer bileşenlerin ısısını yüzeyde tutarlar. bu kasanın tek özelliği hava tüneli olması değil pasif soğutma yapabilen shaved aluminyum olması.. bu kasa yanlış hatırlamıyorsam toms hardware 2004 yılın seçimi.. thermaltake ve cooler master bazı modelleride siverstone gibi pasif soğutma yapabilmekte..
    quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

Güzel kasa.Çok param olsa da almam. Sağ olsunlar bağzı firmalar böyle alışılmadık ürünleri getiriyorlar, formda da veriyolar gazı, olan safların cebine oluyor.

Hocam 30 dolara cafcaflı alacan kasayı, çakacan sağlam bir psu (marka vermiyom reklam olmasın diye) , birde ucuzundan su soğutma (en kötüsü o tünelden iyidir.) anca o kasanın maliyeti ediyor.

Bu açıdan düşününce bence Fatalcan haksız sayılmaz. H700 benim de düşündüğüm bir parça ama 24 pinli PSU ları bekliyom. Acelem yok.

Makul fiyatlı olsa alırdırm. Gerçi avrupalının alım gücüyle bizimki bir değil bundan oluyor birazda ama neyse.

• önceden thermaltake kasam vardı..küçük geliyordu...geçen hafta bundan aldım.kesinlikle kalite farkı var...kasa süper de...ama diğer topicte de gördünüz mü bilmiyom henüz olayı çözemedim cpu ısım çok yüksek...

http://forum.donanimhaber.com/m_2682280/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futurereal -- 27 Nisan 2005, 0:05:29 >
  • arkadaşlar 100 milyon civarı sessiz,tasarımı şık kasa tavsiye edebilirmisiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Schwarz_Mamba

kasanın değerini arttıran en önemli yapı materyaldir bunu unutma.. 30-40 dolarlık kasalar adi basit saçdan yapıldığı için ne kadar iyi soğutursan soğut anakartın ve diğer bileşenlerin ısısını yüzeyde tutarlar. bu kasanın tek özelliği hava tüneli olması değil pasif soğutma yapabilen shaved aluminyum olması.. bu kasa yanlış hatırlamıyorsam toms hardware 2004 yılın seçimi.. thermaltake ve cooler master bazı modelleride siverstone gibi pasif soğutma yapabilmekte..
    quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

Güzel kasa.Çok param olsa da almam. Sağ olsunlar bağzı firmalar böyle alışılmadık ürünleri getiriyorlar, formda da veriyolar gazı, olan safların cebine oluyor.

Hocam egzos fanlarını biraz iyi tutuğun zaman 2 derece farkedermi diye sormadan edemicem. Ayrıca bu metal farkı özellikle hava soğutmada işe yarar. Su ve benzeri soğutma seceneklerinde zaten ısı ısınan yüzeyden hava ile alınmadığından kasanın metalinin ısı ile teması olmayacağı için cok bir etkisi olacağını zannetmiyorum.

Benim mesajımda söylemek istediğim kasanın kullanışsız yada kötü olduğu değil o para verildiğinde cok daha iyi alternatiflerin doğurulabileceği.

Ama yine de kasanın metalinin farkının soğutma için önem taşıdığının altını çizdiğin için sağ ol. Bilinmesi gereken güzel bir bilgi.

• quote:

Orjinalden alıntı: m3rt

arkadaşlar 100 milyon civarı sessiz,tasarımı şık kasa tavsiye edebilirmisiniz?

Asusun ta serisini tavsiye ederım.
  • Dünyanın en zengin insanı bile olsam bu kasaya o parayı vermem. Gider başka kasalara bakarım. Tasarım bence de hoş değil. Fatalcana katılıyorum. Ayrıca kasa pasif soğutma yapıyor aluminyum falan demişsiniz. Kasanın sadece ön paneli aluminyum. Kalanı çelik. Yani pasif soğutma hikaye.
    O paralara ne soğuk kasalar yapılır bir bilseniz...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.