Şimdi Ara

Sigortacı ve Özel Servis Uyanıklığı [GÜNCELLEME]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sabah kasko şirketi ile konuştuk, araba piyasada cok olmadığı için piyasa bedelini bulamamışlar ve 22bin TL vereceklerini söylediler. İtiraz ettik kapattik, bir süre sonra tekrar iletişime geçtik ve 23bin TL'de karar aldırdık. 250TL gibi bir zararımız var, en az zararla çıktık.

Bu konuyu açmıştım, kaza yaptım diye. Araç "sigortacının" önerdiği servise çekildi ve olaylar bundan sonra başladı ne yapmalıyım?

http://forum.donanimhaber.com/m_117526909//tm.htm#117553076

Sigortacım, bana adres verdi ve çekiciyi buraya yönlendirmemi söyledi. Kasko firmasından çekici talep etmek için aradığımda burayla anlaşmamız yok diyip çekici göndermediler ve sigortacı devreye girerek aracı buraya çektirdi. Olay bundan sonra başladı; bu çekilen firma sigorta şirketleri tarafından mimlenmiş bir firmaymış ve ben oraya gittiğimde sürekli aracı yaptırma yoluna gitmemi söylediler. Aklımı çelmek için bir eksper bozuntusu buna en fazla 15 verirler diyip, türlü türlü hikayelerle aklımı çelmeye çalıştı. Daha sonra yaptığımız araştırma ile sigortacımın burayla anlaştığını öğrendik(muhtemelen tamir edilen araç başına komisyon alıyor). Birbirlerini sürekli övdüler gittiğimde. Şimdi durumun böyle olduğunu öğrendik ve aracı o servisten almak istiyoruz;

Aracı bize vermeme gibi bir durumları olabilir mi? Eğer öyle olursa ne yol izlemeliyiz?

Kasko firmasını arayarak çekici talep etsem başka servise çekerler mi? Eğer öyle olmazsa kendim çekici getiririm sorun değil.

Arabayı vermezlerse polisle mi gitmeliyiz?

Lütfen yardım edin bu konularda çok cahilim ve ne yapacağımı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-193∞ -- 12 Temmuz 2016; 13:59:54 >

• Kasko firmanızın genel müdürlüğünü arayıp alayını şikayet edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçmiş olsun.

Ne demek arabayı vermezlerse üstünüze olan kapı gibi malınız başka servise çektirirsiniz kimsede birşey diyemez.

Şikayetvar.com'a yazın.
    Sigorta şirketinizin genel merkezi arayıp şikayet edin.
    Facebook,Twitter'da sigorta şirketinizin sayfalarında durumu anlatın.

Arabayıda müdahale ettirmeden oradan alın istediğiniz yere götürün nihayetinde kendi malınız.

• Arayın çekiciyi aracı yetkili servise götürsünler ne uğraşıyosunuz ya
    Sigortacının istediği yere niye götürüyosunuz yada şöyle sorayım sigortacıya ne ne karışıyor o bu işe anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

Arayın çekiciyi aracı yetkili servise götürsünler ne uğraşıyosunuz ya
    Sigortacının istediği yere niye götürüyosunuz yada şöyle sorayım sigortacıya ne ne karışıyor o bu işe anlamadım

Kaskoda özel servis var hocam. Ne bileyim ki böyle olacağını. Zaten kaskoyu yaptırdık 28 saat sonra arkadan vurdular araç pert oldu, olayın heyecanıyla hiç kafa kalmadı, sigortacı da tanıdık vasıtasıyla bulunmuştu.
  • Kasko var ise sigorta ile ugrasmanin mantigi yok. Kaskonun yetkili servis ile anlasmasi var ise cekin buyuk ihtimal pert olur 21 bin lira civari para alirsiniz diye tahmin ediyorum.

• Kardeşim hiç uğraşma.
    aracını servisten paşalar gibi çekersin. Eğer iş emri v.s. imzalamadıysan ve aracına herhangibi işlem yapılmadıysa servis senden para talep edemez. Eğer eder ise polis eşliğinde servise gidip aracını alıp çekiciye yükle. çekici parasını ver gitsin en fazla 100 tl tutar.
    sonra kasko firmanı ara ve eksper değişikliği talebinde bulun. eksper değişikliği talebi sonucunda ilk ekspere tahmini olarak 100 - 150 tl gibi bir para ödersin.

dediklerimi yap ver 250 tl canını kurtar, yetkili servise çektir kafan rahat olsun niye uğraşıyorsun ki??? 1 dakika bile kaybetme. araba senin para senin istediğini yaparsın. İlk eksperide hazine müsteşarlığına şikayet et. ona neymiş kaç para alacağın? sigorta şirketi sana para ödüyor eksper sadece raporunu yazar şirkete gönderir, şirket karar verir ne yapılacağını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 12 Haziran 2016; 1:53:53 >
  • aynen eğer çekici parasını vermeye hazırım dersen her türlü alırsın o aracı oradan
  • Veririm hiç sorun değil, yeter ki kurtulayım şu illet yerden.
  • Acentelik sözleşmesinin niteliği gereği karşı taraftan ücret alan acente ücret hakkını kaybeder haklı sebep ile fesih imkanı doğar sen sigorta şirketini ara söyle adamların işine bile gelir bu durum, yalnız şirkete de zararınızı tazmini yönünde ya da pertlik ise Perte çıkarma yönünde baskı yapın aksi halde gazetelere çıkacağım falan deyin yoksa sizin işiniz acenteye karşı dava açmaya falan kalkacaktır, şirketin imajına dair imalara gidin sıkıntıyı şirket ile çözmeye bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adieu -- 12 Haziran 2016; 2:53:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam çekici ücretini öderseniz aracınızı alırsınız.
  • Aracınızı yetkili servise çektirin hemen eğer vermezlerse polis eşliği ile gidersiniz.

Birde kasko şirketinin genel merkezine güzel şekilde şikayet edin. Böyle karaktersiz insanlar zor Zamanında zayıf zamanında senin üstünden para kazanma gayretinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Aracınızı yetkili servise çektirin hemen eğer vermezlerse polis eşliği ile gidersiniz.

Birde kasko şirketinin genel merkezine güzel şekilde şikayet edin. Böyle karaktersiz insanlar zor Zamanında zayıf zamanında senin üstünden para kazanma gayretinde.

Hocam özel servis var sadece kaskoda, düzgün bir servis bulduk İzmir'de. Yarın çekici ile gidip oraya çekeceğiz, vermezlerse polis ile gideriz. Bakalım 3-4 kişi gitmeyi düşünüyoruz servise zorluk çıkarmalarına karşın. Çekici bulacağım şimdi, 100-200 lira önemli değil, şu servisten kurtulayım yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

Acentelik sözleşmesinin niteliği gereği karşı taraftan ücret alan acente ücret hakkını kaybeder haklı sebep ile fesih imkanı doğar sen sigorta şirketini ara söyle adamların işine bile gelir bu durum, yalnız şirkete de zararınızı tazmini yönünde ya da pertlik ise Perte çıkarma yönünde baskı yapın aksi halde gazetelere çıkacağım falan deyin yoksa sizin işiniz acenteye karşı dava açmaya falan kalkacaktır, şirketin imajına dair imalara gidin sıkıntıyı şirket ile çözmeye bakın.

Hocam yarın acenteye gitmeden direk çektikleri servise gidicez çekiciyle, zorluk çıkartırlarsa(ki pislik bir yermiş) polis gelene kadar araç başında beklicem ve acentedeki adamı arayıp üstüne gidicem, bakalım ne olucak.
  • Hocam bahsettiğiniz kötü servisin ismini yazında bizde bilelim, başımıza gelirse temkinli oluruz, geçmiş olsun tekrardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Hocam bahsettiğiniz kötü servisin ismini yazında bizde bilelim, başımıza gelirse temkinli oluruz, geçmiş olsun tekrardan.

İşlemler bittikten sonra yazıcam hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881-193∞

quote:

Hocam bahsettiğiniz kötü servisin ismini yazında bizde bilelim, başımıza gelirse temkinli oluruz, geçmiş olsun tekrardan.

Hocam yaz şimdiden, neyden çekiniyorsunuz ki, siz değil onların çekinmesi lazım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1881-193∞

quote:

Hocam yaz şimdiden, neyden çekiniyorsunuz ki, siz değil onların çekinmesi lazım.

Aracı teslim aldım sorun çıkarmadılar. Ama İzmir'de kime sorsak çekindi ve çoğu yer ile mahkemelikmis. Başarı servisin adı.

• Buca sanayisinde Çağdaş oto var oraya götürün. Kendisi çok iyi bir Fiat ustasıdır. Gerçi araç pert bir şey yapılmayacak ama iyi bir ustadır yardımcı olur. Linea forumundan geldiğinizi söyleyin yeterli. Yaz bitince kendisini ziyaret edeceğim. bakım için marmaris'ten kendisine giden insanlar biliyorum.
  • Diğer konunuza yazacaktım kilitlenmiş sanırım. Pazarlığa girmenize gerek yok. Bu sitede rayiç bedeller yazar:http://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631
    Kasko firması rayiç bedelin altını teklif ederse kabul etmeyin. LPG falan var ise ve poliçede yazıyor ise onun da ücretini ayriyetten isteyin.

Bir de perte çıkmasını istiyorsanız direk yetkili servise götürün. Kasko firmanızın internet sayfasında anlaşmalı servisleri yazar zaten.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serser12 -- 13 Haziran 2016; 15:48:43 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.