Şimdi Ara

Sigarayı Bırakmak İçin Nikotin Bandı Kullanan Var Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
1
Favori
120.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. Ben sigarayı bırakmak istiyorum bir kaç kez bırakma girişimim oldu ama başarısız oldum. Nikotin bandı almaya karar verdim sizce kullanmalımıyım günde 8 lira bir pakete veriyorum ayda 240 lira sigaraya harcıyorum. Ve bırakmak istiyorum. Sizce nikotin bandı işe yarar mı. 5 yıldır içiyorum son zamanlarda filtre kullanmaya başladım.

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: armor_93

Ben de sigara kullanıyorum. Böyle ürünlerin çoğunun etkisinin önemli bir kısmının psikolojik olduğuna inanıyorum. Çünkü sigara ne kadar aksi iddaa edilsede fizyolojik bağımlılık yapmıyor. Bağımlılığın sebebi aslında psikolojik. Gerçekten bırakmak istiyorsan bırakırsın. Çoğu sigarayı bırakamadığını iddaa eden insan aslında bırakmak istemiyor. Zararlarından kurtulmak istedikleri halde bir yanını sevdikleri için devam ediyorlar sonra da bırakamıyorum diyorlar.
  • quote:

ya onlar hikaye ben 3 haftaya yakın bıraktım sonra canım sıkıldı kafam bozuldu geri başladım başlatanlar utansın

sadece ilk gün çok kötü geçti sonra hiç zorlanmadım
  • quote:

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. Ben sigarayı bırakmak istiyorum bir kaç kez bırakma girişimim oldu ama başarısız oldum. Nikotin bandı almaya karar verdim sizce kullanmalımıyım günde 8 lira bir pakete veriyorum ayda 240 lira sigaraya harcıyorum. Ve bırakmak istiyorum. Sizce nikotin bandı işe yarar mı. 5 yıldır içiyorum son zamanlarda filtre kullanmaya başladım.

ben nikotin bandi ile biraktim yaklasik 3 sene oluyor birakali.bantlarda 3 boy var doz olarak ben gunde 1 paket icerdim, banti orta boy almistim sen tiryakilik derecene gore boy secersin artik.toplam 2 paket bant kullandim her birinin icinde 5 veya 7 tane bulunuyordu sanirim.taktigim su sekildeydi; uyurken canin sigara cekmedigi icin sabah kalkar kalkmaz koluma yapistiriyordum ve yatana kadar sokmuyordum.ilk gunler ozellikle cok erken saatlerde uyudum biran once gunu sonlandirayim diye.
    bant kullanmak bana faydali oldu ama mucizevi bir yardim bekleme.sana bazi tavsiyelerim var;
    1. kesinlikle kafanda bitirdiginden emin ol.Vaz geckpte 1 sigara yakarsan o ilk sigara tat vermiyor ve pisman oluyorsun yani kararli ol icme.
    2. iki kolunun yukari taraflarini yani omuza dogru olan hani dogme yapilan yerler iste oralari bant buyuklugu kadar tras et ve hergun farkli koluna bant yapistir.
    3.sabah gozunu acar acmaz bant yapistir, yatmadan once cikart..yaz geliyor gun icinde ter vs. gibi durumlar yuzunden bant cikabilir.cikmasin diye yara bandi, bandaj vs. gibi seylerle saglamlastir.
    4.nikotin bandini kullandigin andan itibaren sigara icersen asiri nikotinden vucudun cok zarar gorurmus.bu doktor aciklamasidir.eger pes edip icmek istersen bandi soktukden 24 saat sonra anca sigara icebilirsin.Bu konu bile tek basina sigarayi birakmana yardimci olabilir.
    5. cok hafif belli belirsiz kizariklik yaparsa onemseme ama daha fazlasi olursa kullanma.

Basarilar diliyorum, umarim birakirsin.1 haftayi atlat isin kolaylasacak.ise adapte olamiyorum.sinirleniyorum, kilo aliyorum, agzimda yaralar cikiyor vs deme bunlarin hepsi bahane.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kharoon

quote:

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. Ben sigarayı bırakmak istiyorum bir kaç kez bırakma girişimim oldu ama başarısız oldum. Nikotin bandı almaya karar verdim sizce kullanmalımıyım günde 8 lira bir pakete veriyorum ayda 240 lira sigaraya harcıyorum. Ve bırakmak istiyorum. Sizce nikotin bandı işe yarar mı. 5 yıldır içiyorum son zamanlarda filtre kullanmaya başladım.

ben nikotin bandi ile biraktim yaklasik 3 sene oluyor birakali.bantlarda 3 boy var doz olarak ben gunde 1 paket icerdim, banti orta boy almistim sen tiryakilik derecene gore boy secersin artik.toplam 2 paket bant kullandim her birinin icinde 5 veya 7 tane bulunuyordu sanirim.taktigim su sekildeydi; uyurken canin sigara cekmedigi icin sabah kalkar kalkmaz koluma yapistiriyordum ve yatana kadar sokmuyordum.ilk gunler ozellikle cok erken saatlerde uyudum biran once gunu sonlandirayim diye.
    bant kullanmak bana faydali oldu ama mucizevi bir yardim bekleme.sana bazi tavsiyelerim var;
    1. kesinlikle kafanda bitirdiginden emin ol.Vaz geckpte 1 sigara yakarsan o ilk sigara tat vermiyor ve pisman oluyorsun yani kararli ol icme.
    2. iki kolunun yukari taraflarini yani omuza dogru olan hani dogme yapilan yerler iste oralari bant buyuklugu kadar tras et ve hergun farkli koluna bant yapistir.
    3.sabah gozunu acar acmaz bant yapistir, yatmadan once cikart..yaz geliyor gun icinde ter vs. gibi durumlar yuzunden bant cikabilir.cikmasin diye yara bandi, bandaj vs. gibi seylerle saglamlastir.
    4.nikotin bandini kullandigin andan itibaren sigara icersen asiri nikotinden vucudun cok zarar gorurmus.bu doktor aciklamasidir.eger pes edip icmek istersen bandi soktukden 24 saat sonra anca sigara icebilirsin.Bu konu bile tek basina sigarayi birakmana yardimci olabilir.
    5. cok hafif belli belirsiz kizariklik yaparsa onemseme ama daha fazlasi olursa kullanma.

Basarilar diliyorum, umarim birakirsin.1 haftayi atlat isin kolaylasacak.ise adapte olamiyorum.sinirleniyorum, kilo aliyorum, agzimda yaralar cikiyor vs deme bunlarin hepsi bahane.

Tamamdır hocam bilgi için teşekkürler. Yarın alıp kullanmaya başlayacam. Ancak her bant bir gün için mi kullanılıyor.

• quote:

quote:

quote:

Tamamdır hocam bilgi için teşekkürler. Yarın alıp kullanmaya başlayacam. Ancak her bant bir gün için mi kullanılıyor.

Alıntıları Göster
    Bu seferde bant ın bağımlısı olmayasın?

• kagidinda, ambalajinda aciklamasi vardir ben suan hatirlamiyorum.bandin icinde nikotin var haliyle hergun degistirmen faydali olur, surekli taze bant takmis olursin.
  • quote:

kagidinda, ambalajinda aciklamasi vardir ben suan hatirlamiyorum.bandin icinde nikotin var haliyle hergun degistirmen faydali olur, surekli taze bant takmis olursin.
    171 i arayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ViCt0R

Bu seferde bant ın bağımlısı olmayasın?

10-15 gun kullaniyorsun sadece.zor olan ilk gunleri atlatmana yardimci oluyor.bantta sadece nikotin var ama sigarada bilmem kac bin tane bagimilik yapan madde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

171 i arayın

Kliniğe yönlendiriyor orası bişey yaptığı yok
  • quote:

quote:

171 i arayın

iyimiş
  • quote:

quote:

quote:

171 i arayın

iyimiş

Alıntıları Göster
    Bi arkadaş, sigaranın sadece psikolojik bağımlılık yaptığını söylemiş. öyle değil arkadaşlar. sigara dünyada en çok bağımlılık yapan maddedir. yani her türlü uyuşturucudan daha bağımlılık yapar.
    Normal sigara içmeyen bir vatandaşın vücudu sürekli nikotin üretir ve sinir sistemi tarafından nikotin gerekli bir maddedir. ama sigara içmeye başlandığında vücutta daha fazla nikotin birikeceği için vücut kendi ürettiği nikotini baskılar yani üretimi iyice azaltır. tabi bunun oranı tiryakilikle değişiklik gösterir. ve bir iki yıl sonra sigarayı bıraktığınızda vücutta birden nikotin azalıp, yoksunluk hissi belirir. vücut bu sefer de azalmış olan nikotini tamamlamaya çalışır. işte bu dönem de sıgarayı bırakmaya alışma dönemidir. bu alışma dönemi 3 hafta civarıdır. yani çok da fazla bir süre değil.
    Ben de bu banttan kullandım. üst seviye bir kararlılık ile nikotin bandı kullandığınızda gerçekten de işe yaradığını göreceksiniz. bu fayda %50 civarındadır yaklaşık.
    Bu bantlar 1, 2 ve 3 numara diye piyasada satılıyor. en yüksek doz 1 numarada bulunur. genelde günde bir paketten az içenler için 3 numara, 1 paket civarı içenler 2 numara ve 2-3 paket içenler de 1 numara kullanabilirler. önerilen; diyelim ki 1 numara kullandınız. iki hafta sonra bi alt dozuna ve iki hafta sonra da en düşük doza geçilir.
    Banttaki nikotin deriden emilerek kana karışır ve ihtiyacınızı karşılar. her gün bir tane bant kullanmak daha faydalı olacaktır. etkisi ikinci ve üçüncü günler iyice azalacaktır. Bant takılıyken sigara içtiğinizde sigaradan zevk almazsınız. ve baş ağrısı, çarpıntı vb sorunlar olabilir.
    Kısacası kesinlikle faydalı bir yöntem ama fayda oranı %50 civarıdır. Kolay gelsin .

• quote:

Orijinalden alıntı: dr79

Bi arkadaş, sigaranın sadece psikolojik bağımlılık yaptığını söylemiş. öyle değil arkadaşlar. sigara dünyada en çok bağımlılık yapan maddedir. yani her türlü uyuşturucudan daha bağımlılık yapar.
    Normal sigara içmeyen bir vatandaşın vücudu sürekli nikotin üretir ve sinir sistemi tarafından nikotin gerekli bir maddedir. ama sigara içmeye başlandığında vücutta daha fazla nikotin birikeceği için vücut kendi ürettiği nikotini baskılar yani üretimi iyice azaltır. tabi bunun oranı tiryakilikle değişiklik gösterir. ve bir iki yıl sonra sigarayı bıraktığınızda vücutta birden nikotin azalıp, yoksunluk hissi belirir. vücut bu sefer de azalmış olan nikotini tamamlamaya çalışır. işte bu dönem de sıgarayı bırakmaya alışma dönemidir. bu alışma dönemi 3 hafta civarıdır. yani çok da fazla bir süre değil.
    Ben de bu banttan kullandım. üst seviye bir kararlılık ile nikotin bandı kullandığınızda gerçekten de işe yaradığını göreceksiniz. bu fayda %50 civarındadır yaklaşık.
    Bu bantlar 1, 2 ve 3 numara diye piyasada satılıyor. en yüksek doz 1 numarada bulunur. genelde günde bir paketten az içenler için 3 numara, 1 paket civarı içenler 2 numara ve 2-3 paket içenler de 1 numara kullanabilirler. önerilen; diyelim ki 1 numara kullandınız. iki hafta sonra bi alt dozuna ve iki hafta sonra da en düşük doza geçilir.
    Banttaki nikotin deriden emilerek kana karışır ve ihtiyacınızı karşılar. her gün bir tane bant kullanmak daha faydalı olacaktır. etkisi ikinci ve üçüncü günler iyice azalacaktır. Bant takılıyken sigara içtiğinizde sigaradan zevk almazsınız. ve baş ağrısı, çarpıntı vb sorunlar olabilir.
    Kısacası kesinlikle faydalı bir yöntem ama fayda oranı %50 civarıdır. Kolay gelsin .
    1 kere amfetamin kullanıp yorum atsana

• quote:

Orijinalden alıntı: onz

quote:

Orijinalden alıntı: dr79

1 kere amfetamin kullanıp yorum atsana

Alıntıları Göster
    TÜTÜN

NEDİR?

Tütün bitkisi (Nikotina tabacum) içinde çeşitli psikoaktif uyuşturucular bulunan bir maddedir. Tütün ürünleri içinde 4000'e yakın kimyasal madde vardır. Sigara ve mamulleri bu bitkinin kurutulmuş yapraklarından elde edilir. Nikotin tüm bağımlılık yapan maddelerin en zehirli ve bağımlılık yaratanıdır .

• quote:

Orijinalden alıntı: eякαn

TÜTÜN

NEDİR?

Tütün bitkisi (Nikotina tabacum) içinde çeşitli psikoaktif uyuşturucular bulunan bir maddedir. Tütün ürünleri içinde 4000'e yakın kimyasal madde vardır. Sigara ve mamulleri bu bitkinin kurutulmuş yapraklarından elde edilir. Nikotin tüm bağımlılık yapan maddelerin en zehirli ve bağımlılık yaratanıdır .

Alıntıları Göster
    esigara deneyiniz, işe yarıyor çevremde 200-300 kişi bu sayede bıraktı , neredeyse tüm dünyada serbest, 2 hafta önce avrupa parlementosu sigara satılan heryerde, esigara ürünlerinin satılmasını onayladı ( tütüncüler sadece eczanelerde satılmasını istiyordu) , esigara ile bağımlı olduğumuz nikotin maddesini almaya devam ediyor ama yanında diğer zararlı katran ve benzeri zehirleri almıyoruz. Zamanla likit nikotin oranını hatta likit içme miktarını azaltarak bundan da kurtulmaktır amacımız.

1 haftalık sigara parasına 2 sigaralı - 2 hafta yetecek orijinal likitli esigara kiti alabilirsiniz.. aylık harcamanız sadece 40 lira civarında olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg888 -- 24 Ekim 2013; 22:18:08 >

• up
  • -yani her türlü uyuşturucudan daha bağımlılık yapar.
    Cümlenizde şaka yapıyordunuz değilmi???
  • quote:

Orijinalden alıntı: OKUZBURAK

-yani her türlü uyuşturucudan daha bağımlılık yapar.
    Cümlenizde şaka yapıyordunuz değilmi???

http://www.esigaraal.com/index.php?route=information/information&information_id=9

okuyun..
  • sg888 kullanıcısına yanıt
    Okudum hocam ama cevabımı bulamadım.D Zaten araştırdım ve bulduğum şey yüksek bağımlılık sınıfından uyuşturucuların birkaçı ile aynı bağımlılık tedavisi derecesinde olduğu. Bağımlılık sınıfı çok daha yukarıda olan uyuşturucular mevcut. İddanız doğru değil. Antitez sunarsanız okumaktan keyif duyarım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.