Şimdi Ara

SIFIRDAN SPLİT KLİMA MONTAJ AŞAMALARI (Resimli anlatım) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
3
Favori
20.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: Yaz Kızım200torbaçimento
    Eğer doğru yaptıysa yaptığı işlem vakuma bedeldir merak etmeyin.

Teşekkürler rahatladım biraz. Peki aslında belkide şunu sormalıydım, bu vakumlanmış veya vakumlanmamış yani düzgün yada düzgün olmayan klima bağlantısı nerden anlaşılır? Kalorifer peteklerinde hava olayı gibi bununda farkına varmak için bir yöntem varmı?

Ya arkadas sanki bu vakumu biz uydurduk. Ulen gazi tislatinca sanki sogutucu akiskanla atmosfer havasi birbirine karismiyor mu. Sanki hava kaciyor gazda onu kovaliyor. Yok arkadas oyle bir sey yada savunma

Savunurum çünkü benim yaptığım normal bilinenden farklı her vakum yapanda vakum yapmış sayılmaz bildiğin gibi gazı açmadan servisi sökenleri bilirsin.

• Vakumlama yapılmadı ancak, klima servis montajı yapılırken ara boru açılınca dışarıya sesli bir biçimde hava çıkışı oldu, o hava çıktıktan sonra klima bağlantılarını yaptılar. R410 gazı varmış. Soğutmada bir problem yok 24000 lik cihaz gayet hızlı ve etkili soğutma yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AERN

Vakumlama yapılmadı ancak, klima servis montajı yapılırken ara boru açılınca dışarıya sesli bir biçimde hava çıkışı oldu, o hava çıktıktan sonra klima bağlantılarını yaptılar. R410 gazı varmış. Soğutmada bir problem yok 24000 lik cihaz gayet hızlı ve etkili soğutma yapıyor.

O bahsettiğin iç ünitede içinde gazın dolaştığı bölüme üretim esnasında basılan hava (azot, olduğunu belirtteyim bu sefer yine hava değil azot o diye düzeltmeye gelir forumdaşlar:) ) eğer kaçak yok ise montajda o gazın çıkması normaldir aksine çıkmaması durumunda o iç ünitenin değişmesi gerekir tabi yerine göre buda önemli bi konu olsada vakumlamayla alakası yoktur anlaşılan klimanıza vakuma dair bir işlem yapılmamış.
  •  SIFIRDAN SPLİT KLİMA MONTAJ AŞAMALARI (Resimli anlatım)
  • Merhaba,

Bütün duvarlamız kolon hariç Gazbeton (ytong) Dış ünite takılamazmış, öyle dedi 1 klimacı. Nedir işin aslı? Rüzgardan vidaları gevşiyormuş.....

Farklı dübel askı aparat vs kullanılamaz mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.